Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

michaela1984
25. črc 2008

neboj, mě by nevadilo i ted další miminko ale jedině holčička a taková jako Sofi jenomže to si nevybereš. 😝
Asi je dobré na chvilku skočit do práce, ale nadruhou stranu takhle byste to měli při jednom. však Elenka má teprve dva ročky tak je ještě času dost. 😉

simipel
26. črc 2008

Kdyby bylo jen na mě, tak asi taky nejdu do práce a praštím do toho do jejích 3let, ale na to musí být dva a manžel chce ještě počkat. Tak nebudu mu to dělat na schvál a vysazovat antikoncepci a na truc do toho praštit. Ne že by se se mnou kvůli toho rozváděl, co by s tím udělal nic, ale raději, když chtějí dítě oba. 😉
A co vy Míšo, už budete pracovat na druhém? a už bydlíte v novém? 🙂

michaela1984
26. črc 2008

No my nemužem aspon rok a pul, kvuli tomu císaři mám velkou jizvu na děloze a musí se to pořádně zahojit aby mi při těhu nepraskla děloha. Takže potom na to taky vlítnem. no už se schyluje k velkému stěhování..... na to se teda vubec netěším,ale až tam budem tak to jooooo. 😀

simipel
26. črc 2008

Jo já zapomněla, že jsi vlastně po císaři. ☹
Stěhování to já taky moc nemusím, mě stačilo se stěhovat tady do Petřvaldu a to malé bylo půl roku a to jsme ještě do toho pořád něco dělali na baráku, takže jsem se vlastně stěhovali do staveniště. Takže alespoň ty jdeš do krásné novostavby, to je pak úplně o něčem jiném. 😉

michaela1984
26. črc 2008

No to jo ale starostí až nad hlavu, tomu se nevyhnu. A to jsem jinak strašný flegmatik....

poup
31. črc 2008

Nevím, jestli je to těmi vedry, ale dneska Markétka spala od jedenácti večer do šesti do rána 😀 ....paráda....a přes den taky jenom papá, hoďku pokouká a pak zase spinká.....jak já si to užívám....Odpol. jdu na gyndu a na tu se vůbec ale vůbec netěším....ještě se někam táhnout v tom vedru....Kdybych mohla sedím u vody a ani se nehnu...A co vy s prďolama v těch hicech?...Míšo, gratuluji ke stěhování! Ať vám to jde jako po másle....Luci, fotečky jsou krásnééé...Já si doma hraju na profíka a aranžuju Markétku před foťákem ....nějaké mám už v albíku.... 😅 .....Když tak mi pošlete info, kde jste se to fotili....Jo Simi, já bych taky asi šla rovnou do druhého prcka....ale je fakt, že chtít musíte oba...třeba manžílek ještě změkne....Mějte se....jdu za řvounem.... 😉

simipel
1. srp 2008

Poup,tak to buď jen ráda, pokud malou to počasí tak zmáhá. Alespoň si odpočineš, doufám, že si taky jdeš s malou lehnout . 😵 Pač do x-let Markétky budeš notoricky nevyspaná. Já bych někdy spala až bych brečela.

winie
2. srp 2008

Ahoj holky 🙂 já jsem rodila před necelým půl rokem v Porubě a fakt si nemůžu stěžovat na přístup personálu,vystřídali se u mne 2 směny protože to bylo na dlouhé lokty,ale ani na jednu nemám žádnou stížnost. Jen mne mrzí že mne hned chvíli po narození malé dali na šstinedělí,protože na chodbě už čekala další těhulka.Ale za to nikdo nemohl,vzali mne i přes stop stav a tak holt nebyl čas. Ale opravdu i přes to že tu noc měli frmol tak byli fajn. Na Vítkovice jsem ale taky slyšela samou chválu a možná je příště vyzkouším 😀 no a Fifejdy prýý děěěs běěěs,tam bych fakt nechtěla skončit,ale kdyby přece,tak to zase tak podstatné není,zážitek by to byl i tak nezaměnitelný 😉

kozimura
3. srp 2008

Tak s těma Fifejdama to není pravda.Já jsem tam rodila v březnu a nemůžu si je vynachválit.Navíc mi Terezka zkončila na JIPce a tam taky super přístup.Je to tam bohužel takové staré,ale mají tam už moderní por.postel z naší firmy,je to ta,co je i ve Vítkovicích a Porubě.Ale to co je hlavní-přístup lékařů a sester - SUPER!Rodila bych tam zase.

kozimura
3. srp 2008

Ju,a ještě jedna věc nad kterou jsem před porodem nemyslela a byla jsem pak díky ní ráda,že jsem rodila na Fifejdách a ne ve Vítkovicích-kde jsem původně měla rodit,ale byl stopstav.Ve Vítk.nemocnici není novorozenecká JIP,takže když se(nedejBože)něco stane,zůstanete ležet tam a dítě vám odvezou do Poruby nebo na Fifejdy a vy za ním můžete až po propuštění.

janeyzelvicka
3. srp 2008

kozimura: Já nevím, projížděla jsem si seznam oddělení ve Vítkovicích (kam se doufám co nejdřív dohrabu) a novorozenecká JIPka tam je...

tigr21
3. srp 2008

janeyzelvicka-nevím,ale ležela jsem ve vítkovicích na silvestra a novorozenecká JIP tam nebyla,paní co porodila zůstala ve vítkách a malého jí odvezli do poruby-pěkně nadávala

janeyzelvicka
3. srp 2008

Fakt? Tak potom nevím k čemu to tam maj na těch stránkách, snad se mi zkušenost s jipkou vyhne...

simipel
3. srp 2008

JO holky já sice rodila před dvěma lety na Fifejdách a taky jsem byla spokojená, PA supr, doktor co vedl porod taky, přístup na novorozeneckém, taky chvála jen šestinedělí trochu menší nespokojenost, ale jen z jednou sestrou. Takže kdybych šla znovu rodit, tak klíďo píďo Fifejdy, alespoň jsem si nepřipadala jako na běžícím pásu ve srovnáním s Porubou. A to jsme v ten den rodilo asi 7mamin. 🙂

michaela1984
4. srp 2008

novorozenecká jipka je v Porubě, mimčo tam převezou skoro pokaždé pokud to není jen potřeba kyslíku po kříšení nebo nutnost světla kvůli žloutenky

kozimura
5. srp 2008

Michaela,ju,ale je i na Fifejdách.Ležela jsem tam s malou a ležela tam právě i maminka z Vítkovické porodnice-za malou mohla až po propuštění z Vítkovic.
Před porodem jsem taky neuvažovala nad tím,aby v porodce,kde půjdu rodit byla novorozenecká JIPka,ale když už se stane,je fajn mít mimi na blízku,i když za ním jdete přes pár budov.

michaela1984
7. srp 2008

No to jo ale stejně miminka nejčastěji převáží do poruby malá taky byla 3 dny na jipce ale byla jsem tam s ní.

kozimura
7. srp 2008

Michaela,to jo,ale i na Fifejdy,ale to je fuk.V Porubě jsou dost fofry a já už bych neměnila a příště chci zase rodit na Fifejdách.Je to věc názoru a zkušenosti každé z nás.

michaela1984
7. srp 2008

Přesně tak. Já bych zase nedala dopustit na porubu profi péče... Tam kde jsem rodila bych už nešla ani okolo ani na procházku 😒 😠

kozimura
7. srp 2008

A kde jsi rodila?

michaela1984
8. srp 2008

V Havířově

kozimura
8. srp 2008

Aha,já myslela,že právě v OV.

lucenek
8. srp 2008

holky s těma jip je to takto porody od 24tt do 32tt...samo i déle bere fakultka automaticky..extrémní nezralost jsou vybaveni nejlíp
fifky berou porody od 32tt po 40tt
a vítky můžete rodit 36tt a více....
😉

michaela1984
8. srp 2008

do poslední chvíle jsem měla rodit v Porubě ale jak mě to chytlo tak jsem nebyla schopna do ovy dojet takže jsem skončila v Havířově a i to jsem myslela že vjedu někde do příkopy 😀

michaela1984
8. srp 2008

pak jsme stejně v Porubě skončily ale to už obě ☹

pemini
8. srp 2008

ahojky koukám a nudím se vidím, že probíráte porody.. já jsem dvakrát rodila na fifkách a neměním .. na vánoce tam jdu po třetí 🙂 😀 😀

michaela1984
8. srp 2008

třeba se narodí na vánoce jako já to bys měla pěkný dáreček 😉

kozimura
8. srp 2008

To je krásné- Vánoční děťátko 🙂 Já jsem měla rodit 28.2.,29.2. jsem se modlila,ať neporodím a nakonec jsem 11 dní přenášela.Chtěla jsem rodit ve Vítkovicích,ale tam byl stop-stav,tak jsme skončili na Fifejdách.Rodila jsem v 18.30,malou jsem měla 2 hoďky u sebe a pak jsem ji viděla až druhý den v 7,jak ji odváželi na JIPku,protože zvracela krev.
S těma porodkama je to jak píše lucenek,ale ve

kozimura
8. srp 2008

Vítkovicích není novorozenecká JIP(a vím to i od kamarádky,která pracuje na porodním na příjmu),takže jsou-li pak komplikace u miminka,odvezou vám ho právě na Fifejdy nebo do Poruby a maminka za ním může jít až po propuštění z odd šestinedělí.

kozimura
9. srp 2008

Holky, chtěla bych vás požádat o hodnocení:
http://www.diteroku.eu/hodnoceni/21350/vajdova-...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru