Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pet.s
10. zář 2010

Ahojky holky, hlásím kontrola v Podolí. Máme 2400g. 22.9.nástup do porodnice 😖
@barakaa no já už to sním taky přežiji. Možná jsem z něj byla jen v šoku. Ted jdi do poradny ve čtvrtek a pak už asi stejně budu na oddělení. Chjo.Ale jaký chjo???? Už se tam těším. Musím si vnutit těšení, aby se mi šlo lépe. 😀
Jen doufám, že stihneme do té doby dát do kupy byt. 😀

amabilis
13. zář 2010

@fialinka Taky moc gratuluju!!! Takže teď už tam nemají takové ty erární komunistické košilky na zavazování, ale bodýčka? To by bylo fajn, ale asi si pro jistotu stejně vezmu 😅

amabilis
13. zář 2010

@pet.s Jo a gratuluju, je to úžasný, jak šla věda kupředu 😉

fialinka
14. zář 2010

Amablis Jsou tak jak košilky tak i u sestřiček ve skříni bodička a overalky 🙂

amabilis
14. zář 2010

@fialinka Já byla loni na P2 a tam jsme měli pod přebalovákem skříňku, kam každý den doplňovali plíny a ty košilky. Sestřičkám jsem jen říkala o košili pro sebe 🙂

pet.s
14. zář 2010

@fialinka a @amabilis a nebudou moc vrčet když budu mít vše svoje? já si nějak neumím představit to moje malinké voňavé miminko v erárním oblečení. Jsem asi divná,ale máme to v rodině 😀

amabilis
14. zář 2010

@pet.s Já myslím, že je jim to jedno. Však porodnici šetříš peníze, když to nemusí prát, ne 😀 Já si právě asi s sebou vezmu bodýčka a špinavá budu strkat do pytle (mám takový na látkové plenky, takže je prodyšný, ale nepropustný) a pak vezmu domů. Podstrčit manželovi to nemá smysl, protože to stejně nevypere, takže je asi jedno, kde se to do týdoby bude válet 😅

pet.s
14. zář 2010

@amabilis to já mám zlatou maminku..postará se mi o děti a o muže, a taky o zásoby oblečení pro mě a mimi. 😉

pet.s
14. zář 2010

@amabilis já spíš aby s nemysleli, že si hraju na dámičku, ale prý jsem rozmazlená, tak alespoň dostojím své pověsti 😀 😀 😀

amabilis
15. zář 2010

@pet.s Tak to máš dobré. Já mám maminku dost z ruky, takže pro malého si dojede, ale musí si ho odvézt k sobě domů (neměl by jí kdo nakrmit zvířectvo) a my máme psa, takže manžel bude doma sám. Ráno vypadne do práce, večer se vrátí, ušpiní talíř a pánev a půjde si lehnout 🙂

pet.s
15. zář 2010

@amabilis no jo my máme mamku asi 10 minut od nás. Se ségrou říkáme že nemáme přestřiženou pupeční šňůru. jsme u mamky asi obden. Hezky celé rodiny. Moje děti chodí k babičce nakouknout pod pokličky.Co kdyby se tam vyřilolépe než doma. A když nejsou naši doma, tak za nimi jedeme na chatu. My se máme tak rádi i se ségrou. Je to děsně fajn. My mamce uděláme velký úklid a mamka nám když je potřeba uvaří nebo vyžehlí. Dokonce i teta s mámou takhle drží a my se sestřenkou obdobně.Doufám, že tykhle jednou fungovat i moje děti. 😀

lussi
16. zář 2010

Ahoj 🙂
@pet.s už se ti to blíží 🙂
Včera jsme absolvovali s mužem ten předporodní kurz, bylo to docela poučné, vzali nás do čtvrtého patra, ukázali kde je příjem a jak to tam funguje, poté nás zavedli ukázat nám porodní sály, takže vím do čeho jdu 🙂 Jinak prý tam jsou k dispozici i jednorázové poporodní kalhotky, vložky apod., ale já si stejně vezmu do tašky do zásoby svoje, stejně už je mám koupeny, tak je vytáhnu, kdyby nebyli k dispozici, člověk nikdy neví 🙂
Hezký den všem 🙂

olii
16. zář 2010

@lussi vložek je k dispozici spousta, kalhotky troje, teda alespon když jsem rodila ja 😉 . Nech si vložky na doma, neboj, určitě je využiješ 🙂

olii
16. zář 2010

@pet.s
@amabilis holky, ja myslim, ze to i uvitaji 🙂. Vic nez obleceni si ale doporucuji brat latkove pleny... mimco ma totiz kabatek a nozicky a rucicky ma stazeny jeste plenama a pak je v zavinovacce... nas hodne blinkal, takze pleny mel stale poblinkane a o vikendu nam je nechteli menit z duvodu, ze je nemel, kdo vyprat 🙂, takze manzel vozil nase 😉.

lussi
17. zář 2010

@olii a tu zavinovačku si mám vzít z domu nebo tu tam taky dávají? 🙂

olii
17. zář 2010

@lussi zavinovacku dostanes erarni, i ty latkovky, ale tech je opravdu omezene mnozstvi na pokoj (asi kdyz budes nadstandard, tak budes mit jine privilegium), ale na obycejny pokoj, pokud Vas tam bude vic a budes tam pres vikend, tak bych doporucovala vzit (nebo pozdeji nechat manzelem privezt) latkovy pleny, aby mimco nebylo v poblinkanych 😅

lussi
17. zář 2010

@olii ok, díky za odpověď 🙂 Nadstandard neplánuji, tak látkovky nachystám a manža mi je pak doveze 😎

olii
17. zář 2010

@lussi neni zac a preji Vam vsem pohodovy a porod 😉

pet.s
17. zář 2010

ahoj hlasim se z podoli.byla jsem v poradne a mela vysoky tlak tak me tu nechali.lezimna porodnim pokoji ale rodit zarim nebudu.zitra me snad prevdzou na normalni oddeleni.

bubisek
20. zář 2010

Ahoj holky, ahoj Lussi🙂,
tak se taky hlasim do spolku rodicich v Podoli. Ja to mam teda jeste za dlouho, doufam.
Jen mam dotaz na @pet.s. Prosim te, jak vysoky tlak mas,ze si te tam nechali a beres na nej nejake prasky?
Diky moc.

lussi
21. zář 2010

čauky, pets držím palce, pokud tedy ještě neporodila 🙂
V pátek jdu poprvé do poradny, tak jsem zvědavá. Holky mám šílený problém s hemeroidy, tam by mi mohli na to něco napsat ne?
bubisku taky Tě zdravím 🙂

bubisek
22. zář 2010

Nazdarek, Lussi, tak hemeroidy me jeste nepotkaly, nastesti, takze to moc neporadim,ale napsat by neco mohli. Nekde na koniku jsi toto tema nenasla🙂?
Ja ted bojuju s tim vysokym tlakem,dali mi na nej uz prasky. Tak me prave zajima u Pet.s,jak to ma ona a jestli ji budou nutit rodit normalne nebo cisarem.Ja bych radsi rodila cisarem kvuli tomu druhemu mimcu,aby se mu nic nestalo. Obe mimca mam hlavickou dolu, takze by me mohli nutit rodit normalne.
Lussi,v patek dej vedet,jak dopadla prvni poradna🙂. Jak jsem cetla,ze nedelaj treba ani utz,tak ja ten utz budu vyzadovat,u tech dvojcat se prave v tech poslednich tydnech muze cokoli zkazit. No jsem na sebe zvedava,jak je tam budu presvedcovat,aby mi ho udelali.

amabilis
22. zář 2010

@lussi Já s nima měla problém až po porodu a nakonec jsem je musela i léčit... No ale teď s tím stejně nic neuděláš. Takže na gyndě popros doktora ať ti napíše mastičku Mesocain, je to lokální anestetikum, smí se to i při kojení, ale mám pocit, že právě těhotné a kojící se tím smí mazat tak maximálně dvakrát za den, ale stačí to. Namaž si tím ono výstupní místo těsně před tím, než jdeš na velkou a nebude to bolet. Pak hned po otření (nejlépe dětskýma vlhčenýma ubrouskama) osprchovat studenou vodou, aby se stáhly žilky a zavést čípek Preparation-H. Jsou volně prodejné. Nikdy my je nikdo nepředepisoval, musela jsem si je kupovat sama a jsou právě vhodné pro těhotné i kojící (jinak je dobré Factum či jak se to jmenuje, ale to nemůžeš). No a případně jako podpůrná léčba krevní nedostatečnosti (hemoroidy jsou vlastně něco jako křečové žíly, akorát v oblasti konečníku) léky Detralex. Jsou pouze na lékařský předpis a poměrně drahé, prober to s gynekologem, zda jo či ne. Předepisují se těhotným s křečovýma žílama a já je dostávala při léčbě tohoto.
A pak po porodu uvidíš, co bude dál. Pokud se to samo nesrovná (jakože může), tak si s tím co nejdřív někam zajdi, ať zbytečně netrpíš. V Praze mám velmi dobrou zkušenost s centrem Remedis (kousek od Náměstí Bratří Synků). Al léčba je to poměrně drahá, tak se na to připrav ☹ Podle rozsahu se to řeší buď vypalováním laserem nebo ligací pomocí gumiček a nejhorší stadium operativně. Já chodila na tu ligaci a zbytek mi vypálili. Nebudu říkat, že to nebolí, ale dá se to přežít. Jo a jsou baby friendly, mívala jsem s sebou malý miminko a dokonce i na vyšetřovacím stole, neměla jsem totiž hlídání, takže tam daly zábrany a mohla jsem ho mít u sebe.

amabilis
22. zář 2010

Tý jo, to je román, sorry. Ale třeba to pomůže i někomu dalšímu, zvlášť když je to takové ožehavé a choulostivé téma 😀

amabilis
22. zář 2010

@pet.s Taky čekám, co se z toho vyvine. už je mrňousek na svtě nebo zuby nehty držíš?

lussi
22. zář 2010

ahoj holky 🙂
@bubisek dvojčátka bych taky teda asi chtěla rodit císařem,kvůi bezpečí miminek. Co s týče utz tak já chodím pravidelně kvůli cukrovce, ale taky jsem slyšela, že v poradně to nedělají, asi tam stačí monitor 😖 Když jsem se objednávala do poradny tak se mě hned ptali jestli nečekám dvojčátka a i na těch stránkách píšou že by tě snad měli brát automaticky jako rizikovou, tzn. automaticky i věnovat vám větší pozornost 🙂 Já myslím, že v Podolí nemusíš mít strach 😎

@amabilis no super, díky! Jestli se toho nezbavím po porodu, tak do toho Remedisu zajdu at to stojí co to stojí a je skvělé, že je tam možnost jít s mimčem 🙂 A Synkáč znám 🙂 Co se týče bolesti tak jsem ve stavu, že jsem schopná si to nechat vyřezat za živa jen abych měla pokoj 😝 No a v pátek teda uvidím co mi napíše doktor, do produ bych to chtěla alespoň fakt zmírnit, protože takhle na sál nemůžu, mám tam jeden velkej skoro jako švestka a dva jako menší třešně- sorry za popis mého zadku 😀

amabilis
22. zář 2010

Loni to stálo pět tisíc, takže díky za porodné, plus další tisícovka léky. Ale ta úleva. není nic horšího než sr*t ostnatej drát. kdo zná, pochopí, kdo nezná, promine a je šťasten.
Tak držím palce a ten mesocain je něco úžasnýho!!!! Jinak ještě my psala paralen čípky proti bolesti. je to účinnější, než léky a působí to hlavně tam, kde má....

lussi
23. zář 2010

@amabilis dám klidně 10tis za to když mě toho někdo zbaví 😀
Jinak děvčata dneska jsem byla v Podolí objednaná na utz na 10:00, protože mě vezl manža, tak jsem tam byla už v 9:00 a v 9:08 mě hned brali, ani jsem tam nečekala, kéž by zítra takhle dopadla i poradna, ale s tím tedy moc nepočítám 🙂

hamma
23. zář 2010

Ahoj, dneska jsem byla poprvé v poradně v Podolí a vrazili mi tam všechny ty jejich dotazníky a já se zapomněla zeptat doktorky, jestli musím odevzdávat informovaný souhlas s epidurálem, když ho nechci.
Nemáte s tím některá zkušenost?

sambucca
23. zář 2010

@hamma Mno ja s tim mela trosku problem, ne ze bych ho nechtela ale povazuju ho za krajni reseni. S doktorem jsem to resila protoze mam sepsanej porodni plan kde tahle polozka byla zminena, rekl mi po pravde ze v Podoli se epidural pouziva v triceti procentech pripadu coz neni moc, byla jsem prekvapena hlavne tim ze na nej porodnice snad i sama financne doplaci, rozhodne to pro ne neni nijak vyhodny (ze by meli body navic od pojidtovny nebo tak jak jsem se domnivala). Proste nefunguje to tak ze tam rodicka zacne plakat jak ji vsechno boli a oni ji hned pichnou epidural.

Ja souhlas podepsala, s tim ze pokud mi ho budou chtit/muset pichnout musej mit muj bezprostredni souhlas u porodu. Samozrejme v realu nevim jak to nakonec vsechno probehne, no uvidime...

Jinak na to ze je rok 2010 a Podoli je jedna z nejlepsich porodnic, byla jsem prekvapena ze porodni plan je porad nejspis raritou, ne ze bych byla za exota ale podle vseho jsou porad zvykli na rodicky s dusi pacienta 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru