Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gtver
23. zář 2010

já ten souhlas neodevzdávala, ani ho mně nechtěli

lussi
23. zář 2010

Holky nám ná předporodním kurzu sami říkali, že si máme nachystat porodní plán, že s tím počítají a respektují ho, ale že samozřejmě není povinný. Uvidíme jaká bude realita 🙂

pet.s
23. zář 2010

Ahojky holčičky, tak hlásím se po porodu. Terinka se narodila 21.9,v 19.21 pod registračním číslem 291. Vážila 2430g a měřila 46 cm. Rodila jsem císařem s epidurálem. Neplán ovaně. malé začala klesat tepová frekvence, tak se rozhodli večer pro ukončení těhu.
Malá se má skvěle k světu, akorát má nízké glykemie, tak je v intermediálu a já za ní chodím. 😀

sambucca
23. zář 2010

@gtver mozna nejaka nova smernice? ted to dostava kazda registrovana rodicka mezi dokumentama k podpisu a vyrizeni.

@lussi no ja myslim ze to rikaj a i klidne cekaj, ale v realu maloktera zenska asi neco doopravdy sepise - nejspis vetsina holek to bere tak ze doktori tomu rozumej nejvic tak se jim "odevzdaj"

sambucca
23. zář 2010

@pet.s mooooc gratuluju! u koho jsi vlastne nakonec rodila 😉 ?

gtver
23. zář 2010

@sambucca já ho taky dostala s ostatními lejstry při registraci v kartotéce, ale neodevzdávala jsem ho 😉

@pet.s holky, velká gratulace 😵

pet.s
23. zář 2010

Ještě foto.

amabilis
24. zář 2010

@hamma Podepiš ho, je to pro případ, že by sis to rozmyslela. Přeci jen, je to dotazník, nad kterým je potřeba trošku přemýšlet a kdyby pak náhodou bylo potřeba jednat, tak aby ses nad tím netrápila. Já taky EPI nechtěla a nakonec mi byl doporučen a díky za něj, bez toho bych to zvládala dost špatně a nevím, nevím, jak by to dopadlo (prostě jsem astmatik a už jsem omdlévala nedostatkem kyslíku, takže kromě kapaček s lékama vymysleli ten EPI, že si chvíli odpočinu, naberu síly a pak zvládnu finále. A bylo to skutečně tak. Zmátořila jsem se a zdárně porodila, vlastní tlačení trvalo třičtvrtě hodiny a to už jsem musela tlačit i mimo kontrakce, ale zvládla jsem a to je hlavní).

amabilis
24. zář 2010

@sambucca Já myslím, že je to tím, že oni spoustu věcí dělají takovým způsobem, který máš v porodním plánu. Takže já si sepsala, jak si to představuju a po předporodním kurzu jsem se rozhodla, že plán nechám doma. Dítě ošetří v místnosti, kde jsi ty, tatínkovi automaticky nabízí přestřižení šňůry a dává ty náramky. po narození dávají na břicho a do půl hodiny po narození k prsu. Zatímco tě šijí, tak má miminko partner, takže když sedí vedle tebe, není problém, abys ho přitom alespoň nehladila (mně šití dost bolelo, takže bych asi měla strach, mít ho v tu dobu u sebe) no a pak je automatika, že tam jste dvě hodiny po porodu všichni spolu, než odejdeš na šestinedělí. Co se týče například nástřihu hráze, tak ho preventivně taky asi nedělají, ale ja PA těsně před vlastním porodem říkala, že preventivní nástřih nechci, že jsem prováděla masáž. Nakonec teda nezbylo než střihnout a dokonce natřikrát (malý šel s rukou pod hlavou), ale snažila se dlouho to nedělat. Jinak se mi sama ptala, jestli jsem schopná se sama jít vyčůrat nebo jestli chci vycévkovat (aby se zprůchodnili porodní cesty). Jinak se tě v průběhu ptají - chcete protrhnout vak blan a bla, bla, bla. Je už jen na tobě, co si odsouhlasíš a co si obhájíš. Jediné, co se mi pak nelíbí, je to, že automaticky předpokládají, že si matka chce po porodu odpočinout, takže pokud chceš dítě hned a rodíš v noci, musíš si ho vyhádat (ale jde to, švagrová to dělala). Pokud rodíš ráno, tak ho dostaneš docela brzo.
Jinak pokud už se musí přikrmovat, dělá se to alternativně a mateřským mlékem a mám tu zkušenost, že například můj syn dostával na JIP jen minimální dávku mlíčka (10ml) kvůli rekonvalescenci po operaci, abych se měla šanci rozkojit. A povedlo se. Plně jsem kojila půl roku, než jsem začla s příkrmama 🙂

amabilis
24. zář 2010

@pet.s Veliká gratulace!!!!!

amabilis
24. zář 2010

Jinak s těma lejstrama je to myslím tak, že si je vyplníte a jdete s nima pak do porodnice? Já už si to nepamatuju, ale mám pocit, že jsem odevzdávala na jejich matriku hlavně jméno, aby to měli připravený a například moje kamarádka ne s tím, že pojmenovat dítě můžeš asi až do 72 hodin po porodu 😀 Ale už si prd pamatuju, no.

erine
24. zář 2010

Zdravím. Hlásím se také na porod v Podolí. Včera jsme s prckem měli termín a nějak se mu nechce ven. Myslím, že ví, že tím přijde o veškeré výhody .... jako je přísun koblížků, kakalíčka... atd. Potvůrka. Má některá z Vás termín podobný? 23.9.?

lussi
24. zář 2010

@pet.s velikánská gratulace, malá je nádherná 😵
@erine tak ať moc dlouho nepřenášíš a pak přijď poreferovat jaký byl porod, prckovi vzkaž, že ho venku čekají i jiné dobroty 😀

kapr
29. zář 2010

holky já EPI nechtěla a pak jsem o něj prosila. stejně mi ho nedali, protože prý bylo už pozdě 😒 takže já radím podepsat ale nemusíš to využít. Oni se pak stejně ptají. Jo a šňůru nám teda nenaídli přestřihnout.....rodila jsem v červenci tak nevím, jestli se něco změnilo.
A pet.S gratuluju 😵

bubisek
30. zář 2010

Nazdarek holky,
nevyzaduji v Podoli i oddaci list?
Nekde ho v porodnici chteji a to dokonce notarsky overeny.
Tak abych si to pripadne zaridila s predstihem.
Dik.

pet.s
30. zář 2010

Ahojky holky, rychlé zprávy z Podolí.Dnes nás sestěhovali s Terinkou dohromady na jednolůžák, tak si užívám mateřství na plné pecky. 😀 pokud se do zítra nezhorší žloutenka, tak bychom mohly jít domů. Už se strašně těšíme. Hlavně já. Chybí mi děti a ten můj mužský. Asi není normální, že jsem na něm takový závislák,ale hormony k tomu přidávají. 😀

kamikadze
1. říj 2010

Ahoj holky, pridavam pozitivni zkusenost s Podolim. Muj porod byl prekotny a rychly, takze porodni sal jsem si prilis "neuzila", jak rikala pani doktorka, ale porodni asistentky u porodu mi pripadaly jako andele. Uzasne bytosti, moc mi pomohly.
Sestinedeli na P1 bylo taky fajn, clovek se musi pripravit nato, ze kazda sestra radi neco jineho, ale v kazde smene se najde minimalne jedna, ktera ochotne a rada pomuze. Takze jestli jeste nekdy budu chtit rodit, tak urcite tam.

PS: I ty spolecne sprchy a WC jdou prezit, clovek tam vetsinou nestravi tolik casu.

hamma
1. říj 2010

bubisku: v Podolí chtějí odevzdat oddací list (nebo jeho úředně ověřenou kopii) společně s dotazníkem na jméno dítěte. Ten dostaneš, když tam půjdeš poprvé do poradny a pak to přineseš do jejich matriky. Oddací list ti pak vrátí (už na matrice Prahy 4) 15 dní po porodu společně s rodným listem dítěte.

weri1
1. říj 2010

po mě v podolí oddací list nechtěli až na matrice

lussi
1. říj 2010

čauky 🙂
Mám dotázek....dneska jsem byla v poradně a objednali mě na příští týden poprvé na monitor, no a já teď nevím jestli mám jít nejdříve na monitor a pak k sestřičkám a ty mě pošlou k doktorce nebo nejdříve k sestřičkám a pak na monitor a pak s tím papírem k doktorce 😀 Jak to chodilo/chodí u vás? Mám tám být ráno na osmou.
@pet.s super zprávy 😵
@bubisek já ho mám nachystaný, hodím ho pak akorát na matriku s ostatními papíry co chtěji - přesně ja píše hamma 🙂

terkao
1. říj 2010

@lussi ahoj, nejdřív si dojdeš na ultrazvuk a pak k sestřičkám s močí, na tlak atd a pak na závěr doktorka, která zroktroluje monitor a kdyby se jí nelíbil, tak tě na monitor pošle ještě jednou. Mě takhle posílají skoro pořád dvakrát na monitor 😉

lussi
1. říj 2010

@terkao super, díky za rychlou odpověď 😉 Koukám, že máš dneska termín, tak držím palce ať je chlapeček na světě co nejdříve, musí to být už náročné.

terkao
1. říj 2010

@lussi děkuju, no čekám každou hodinu kdy to vypukne, jsem si opravdu nemyslela že ještě v termínu budu 2v1, ale hold malému se nějak nechce ven 😀

lussi
1. říj 2010

@terkao asi nemůžeš už ani moc spát co? 🙂 Já tu čumákuju poslední dobou dost časo do brzkých ranních hodin , nemůžu v noci spát a taky se těším až už bude malej venku, ale ještě mám pár dní čas, tak musím vydržet. Alespoń budete mít Dominička pěkně dopečeného 😀

kapr
1. říj 2010

@lussi tak u mě to teda fungovalo že jsem musela chodit tak, jak jsem měla napsáno. takže pokud jsem měla nejdřív monitor tak jsem šla na monitor a až pak k sestřičkám a k doktorce. pokud jsem měla nejdřív poradnu tak s močí k sestřičkám, pak k dr a pak na monitor. ten jsem donesla už pak jen s ťuknutím na dveře dr a šla domů.

kapr
1. říj 2010

jo holky a klucí se prý přenáší-nás teda vyvolávali tak hodně štěstíčka vám oboum 😵

lussi
2. říj 2010

@kapr mě nikdo nikam nic nepsal,jen mi doktorka řekla, že mám přijít za týden na osmou i s papírem z monitoru, přinejhorším tam budu za debila, nebylo by to poprvé 😀 Přenášení by se mě teoreticky nemělo moc týkat, mám těhu cukrovku, takže prej pokud neporodím nějak do termínu, budeme vyvolávat. Díky a gratuluji ke Kubíkovi 🙂

kapr
2. říj 2010

@lussi nenapsal? mě to vždacky psali do průkajdy. třeba 9.00 mon. + 10,00 por. a tak. poprvé jsem měla v průkazce nejdřív dr a pak monitor a dr mi řekla ať jdu nejdřív na monitor a pak k doktorce a taky jsem byla za debila. Tak jsem pak radši chodila jak mi napsali.
bez ničeho jsem šla na osmou jen poprvé. to jsme tam byli všichni na osmou a byl to mazec. 🙄
Jinak děkujeme ke gratulaci a uvidíš že budeš v Podolí spokojená 😉 jen ten vyvolávaný porod prý bolí o dost víc, ale jak vidíš zvládla jsem to 😀 na porodním sále jsem si přišla jak v hotelu.

lussi
2. říj 2010

@kapr tak já mám v průkajdě 8.00 MON + POR, ale tam už čas nemám, takže jestli to dobře chápu, půjdu prostě v osm na monitor a pak zaťukám na sestřičky 🙂 Já byla v poradně zatím dvakrát, vždy na osmou a odcházela jsem kolem desáté, ráno tam je opravdu nával 😖
Jsem ráda, že jsi byla v Podolí spokojená, doufám, že budeme taky 🙂

sambucca
2. říj 2010

Ahoj holky! Tak se hlasim se zizalkou uz z domova, nadhernej rychlej "skoro" bezbolestnej porod ale s mnoha komplikacema ktery mohli skoncit tragicky ale diky uzasny porodni asistentce a hlavne doktorovi kterej bxyl pohotovej a vzdycky zasahnul jako "deus ex machina" (mala ztratila po protrhnuti vaku blan tep, me skakal brutalne tlak, mela dvakrat omotanou pupecni snuru kolem krku....). Oddeleni sestinedeli P1? raj na zemi!!! Vsechny sestricky naprosto profesionalni, ve dne v noci k dispozici vzdycky s usmevem - pomahaly i citove a dusevne.

Sprchy a zachody a vlastne i pokoje dost spartansky, na druhou stranu kdyz jsem se dozvedela par veci doslo mi proc... Mely tam treba digitalni teplomery, ale hned je rodicky rozkradly 😒 Pleny se meni jen za stejnej pocet spinavejch - proste mizely 😖 No rikala jsem si ze treba nocni svetylka by snad ocenily vsechny maminky aby nemusely prebalovanim budit spolubydlici svetlem kdyz uz je miminko klidny, ale asi by tam taky moc dlouho nezustaly.... a ty sileny tikajici hodiny z Ikey za 29.- vymenit za digitaly... Jenze na jak dlouho? 🙄

Za celou dobu pobytu nemam jedinou negativni zkusenost, naopak, vlastne jsem si to moc uzila - myslim ze se to podepsalo na celkovy psychicky pohode nejen moji ale i maly zizalky a tandem s mlickem a prebalovanim nam zatimjde jak na dratkach🙂

Vsem holkam co budou rodit prave v Podoli preju stejne krasne zazitky jako jsem si odnesla ja 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru