Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

meo
1. lis 2010

@kapr tak ho asi odnést museli, ale mě malou odnesli až po pár hodinách, než jsem šla na pokoj, ale to už byla označená, vymydlená atd. Oni je ale pak stejně musí odnést pod světlo a vyšetří ho doktorka.

kapr
1. lis 2010

@meo no tak to mě taky, ale navíc ještě ihned po porodu. tak mi ho ani nepřikládali 😒

meo
1. lis 2010

@kapr tak jestli byl nalokanej, tak by ti stejně asi nesál. Mě malá hned po porodu jenom tak polechtala a stejně půl dne se nechtěla přisát.

kapr
1. lis 2010

@meo jasně, on nesál skoro 2 dny. ale nakonec jsme to zvládli 😵 jsou tam sestřičky šikovné. jeden pan doktor mi říkal. že v podolí by rozkojili i chlapa 😀

meo
1. lis 2010

@kapr jo tak i chlapa, tak to mu pošlu manžela, abych taky někdy mohla od toho dítěte na chvíli odejít, kojil by za mně. Myslim, že by to manželovi nevadilo 😀

kapr
1. lis 2010

@meo vidíš, super nápad 😉

amabilis
2. lis 2010

Teď mě tak napadá, je tu někdo, kdo si prosadil dítě rovnou na šestinedělí bez toho jejich prohřejvání a nechávání na noc? Mám v plánu to udělat (zvláš´t, když se ptají, jestli mají pohlídat kvůli odpočinutí na noc, což je blbost, protože matka je tak nastavená, že si stejně neodpočine - já nezamhouřila oko až do rána, jak jsem byla natěšená), tak jsem zvědavá, jestli se budou vymlouvat 🙂

meo
2. lis 2010

@amabilis Já jsem teda byla ráda, že jsem si přes noc mohla odpočinout a spala jsem až do půl šestý a v šest mi jí přivezli. Tak jsem asi byla blbě nastavená. A proč nechceš, aby šli pod světlo, oni asi vědí proč to dělají, ne?

kristi
2. lis 2010

@amabilis ja jsem byla taky rada, ze si ji nechali, aj jsem spala docela dobre 😉

romcatko
2. lis 2010

@amabilis já sice ne, byla jsem po císaři, ale pak na šestinedělí se mno byla maminka - porodila dopoledne a malou měla u sebe na noc. musela si to říct, ale sestřičky nijak vehementně proti nebyly.

sambucca
2. lis 2010

@amabilis ja mela v porodnim planu ze chci miminko mit hned u sebe - nakonec jsem ale jejich nabidku vyuzila a zizalku si vzala az v tesch sest rano. Kazdopadne se me jeste pred pulnoci (cca po dvou hodinach kdy jsem byla na oddeleni, dala si veceri, sprchu, zabydlela se...) prisla sestricka zeptat, ze cetla porodni plan a jestli doopravdy souhlasim aby se o malou postaraly ony. Takze blby to neni, je to ciste na Tobe, ony to proste nabizej a vetsina holek to rada prijme. Ja usla jak spalek i bez prasku a rano jsem byla k maly vyspala a pripravena 😉

gtver
2. lis 2010

@amabilis ano, bez problémů, jen kratinká doba na stabilizování teploty, ale i na to se zeptaly 🙂

tegina
3. lis 2010

Ahojte holky,
ono to sem patří i nepatří, rodila jsem na Podolí a to 2x, teď ale pro dvě Podolčata 🙂 sháním pokojík, tak kdyby jste chtěli pomoct, budu moc ráda .http://soutez.doma.nova.cz/tegina Kdyby jste potřebovali něco vědět k Podolí, písněte si na interní adresku 🙂 ráda odpovím. Jinak se může hlasovat jednou týdně, jsem hrozná co, co člověk neudělá pro děti 🙂 .Rodila jsem první akutní sekcí, druhý plánovanou.

hlavinka
5. lis 2010

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, zda nekdo vyuzil (i kdyz se to nedela legalne) zaplatit si konkretniho doktora u porodu. Pred 2 roky jsem zde rodila a mela jsem spatnou zkusenost. Z jistych duvodu tu ale chci rodit podruhy, nicmene uz s jednim doktorem. Povedlo se vam tam nekoho na tohle ukecat? Jaka byla cena? Muzete rict konkretne jak jste to zaridili? Samozrejme muzete i do IP. Budu moc vdecna, v Podoli nikoho neznam. Diky a hezky den 🙂

amabilis
5. lis 2010

@hlavinka Ahoj! Pamatuješ si ještě na mě? Rodila jsem necelý měsíc po tobě 😉 😉 Tvůj hnusný porod si dodneška pamatuju. Já se pak taky natrápila dost, ale doktoři v tom byli nevinně, měla jsem několik dní dost silné poslíčky a pak šel malý s rukou pod hlavou...
Co se týče gynekologa u porodu, tak netuším, kolik to stojí (ale určitě počítej s minimálně 5-ti tisíci), ale jde to. Kdyžtak si to nějak postupně zjisti.

Jinak já chci dítě hned, abych mohla začít kojit. Nechci se ošidit o to být se svým dítětem. Kdybych si tohle prosadila u prvního... Takhle jsem stejně nespala a pak mi ho ráno odvezli rovnou na operaci, viděla jsem ho až večer na JIP. Už to nikdy nechci zažít. Takhle mohl být aspoň pár hodin se mnou. Mně na bondingu dost záleží. Ale uznávám, že každá to máme jinak. A hlavně já si jdu do porodnice odpočinout, takže to, že se budu hned od začátku starat jen o mimino (kojit a přebalovat), ležet, nebudu se muset starat o batole, prostě nebudu muset dělat nic jiného, mi přijde jako pohádka 🙂 🙂

amabilis
5. lis 2010

@hlavinka Ahoj! Pamatuješ si ještě na mě? Rodila jsem necelý měsíc po tobě 😉 😉 Tvůj hnusný porod si dodneška pamatuju. Já se pak taky natrápila dost, ale doktoři v tom byli nevinně, měla jsem několik dní dost silné poslíčky a pak šel malý s rukou pod hlavou...
Co se týče gynekologa u porodu, tak netuším, kolik to stojí (ale určitě počítej s minimálně 5-ti tisíci), ale jde to. Kdyžtak si to nějak postupně zjisti.

Jinak já chci dítě hned, abych mohla začít kojit. Nechci se ošidit o to být se svým dítětem. Kdybych si tohle prosadila u prvního... Takhle jsem stejně nespala a pak mi ho ráno odvezli rovnou na operaci, viděla jsem ho až večer na JIP. Už to nikdy nechci zažít. Takhle mohl být aspoň pár hodin se mnou. Mně na bondingu dost záleží. Ale uznávám, že každá to máme jinak. A hlavně já si jdu do porodnice odpočinout, takže to, že se budu hned od začátku starat jen o mimino (kojit a přebalovat), ležet, nebudu se muset starat o batole, prostě nebudu muset dělat nic jiného, mi přijde jako pohádka 🙂 🙂

amabilis
5. lis 2010

Ach jo, ta blbá myš už mě s..., všechno mám všude dvakrát 😠

amabilis
5. lis 2010

Jinak v Podolí jsou do 8.11. zavřený porodní sály 😅

hamma
5. lis 2010

Přidávám se ke chvále na Podolí, všechno tam bylo snad ještě mnohem lepší, než jsem si představovala.
Přijela jsem tam už skoro úplně otevřená, takže jsem šla skoro rovnou tlačit...měla jsem taky PA Zuzku Novákovou, která byla fakt úžasná! Dělala jsem všechno jak mi řekla a prďola byl raz dva venku. Na konci si to, pravda, chtěl rozmyslet a vrátit se, tak mě musela doktorka nastřihnout a PA zatlačit na břicho, ale o tom jsem v podstatě nevěděla...Doktorka Mlynárová (mladá Slovenka) byla taky skvělá, když mě šila, tak říkala "Ještě vám tady přidám pár kosmetických stehů - já si vždycky představím sebe a pak přidávám kosmetické stehy" 🙂 Sice to bylo nepříjemný, ale teďka jsem ráda 😉.
Mezitím si už manžel užíval s miminem, pak mi ho přiložily, přisál se hnedka, chvíli jsme ještě užívali všichni společně, pak už nás přišli vyhnat, že bude další porod, tak jsme šli na oddělení.
Byla jsem na P4 a měla jsem pokoj sama pro sebe (ne nadstandart, ale náhodou to tak vyšlo), tak to bylo úžasný. Manžel tam se mnou ještě chvíli zůstal, malýho nám přinesla sestřička vykoupanýho a pak už jsem ho měla jenom sama pro sebe. Zeptala se, jestli ho chci dát na noc k nim nebo si ho nechat a vůbec se nedivila, když jsem řekla, že si ho chci nechat u sebe. Pak ještě párkrát přišla, zkoušely jsme přikládat, krásně nám to šlo...Ale celou noc nespal (a já nespala ani tu noc předtím, měla jsem od půlnoci kontrakce), tak jsem ho kolem třetí ráno, kdy už jsem padala únavou, dala na chvíli pohlídat sestřičkám, pospala si tři hodinky a pak mi ho přinesli zpět.
Jinak dětský i ženský sestry byly skvělý, hlavně dětská sestřička Martina Martiňáková, všechno mi vysvětlovaly, odpovídaly na otázky, jídlo docela ušlo (já teda měla strašnej hlad, takže bych bývala snědla cokoli)...prostě paráda...málem se mi ani nechtělo domů 🙂.
Takže Podolí doporučuju a příště půjdu zase tam.

hlavinka
5. lis 2010

Amabilis: tak nejak matne si pamatuju 😅 To vis, prece jen je to dva roky a s kym vsim jsme vsechno probiraly, tech jmen je milion 😀
ja jsem treba Adelku u sebe prvni noc nemela, ale byla jsem spis radsi, protoze jsem 3 dny nespala, takze jsem si mohla aspon 4 hodiny zdrimnout. Je fakt, ze pokud to pujde, asi bych radsi mimi u sebe.

no, tak doufam, ze nekdo mi s doktorama poradi 😉

karmenina
5. lis 2010

Hlavinka mě to jeden doktor nabídl v Motole (známý známé...). Cena byla 20 tis. Myslela jsem, že snad špatně slyším.¨Ještě mi to nabídl v době, kdy jsme se bavili o tom, jestli potratím nebo ne. Moje kámoška si v Podolí zaplatila ne doktora, ale to, že ji přijmou i když bude plno. Stálo jí to 10 tis. a opravdu plno bylo. Ležela půl den někde na chodbě a pak celý den na gynekologii, kam nesmějí miminka. Tak nevím, jestli jí to stálo za to.

hlavinka
6. lis 2010

Karm: no, 20 tacu uz je fakticky dost. Tak 10 jeste dobry. Ale ja jsem po minule akci pripravena vysolit i tech 20, protoze minule tam bylo asi 5 doktoru (postupne), kazdej rikal neco jinyho a neco slo i proti sobe. Takze to uz fakt ne!

bl4nche
7. lis 2010

@hlavinka:
Zdravím. Ohledně zaplacení doktora v Podolí. Moje sousedka měla u obou dětí zaplaceného MUDr. Hlaváčka. Prý je super. Akorát druhý porod měla vyvolávaný, tak to bylo trochu horší. Ale byla s ním moc spokojená. Cenu nevím, ale podle mě to bude víc jak 5 tisíc. Hodně zdaru!

bl4nche
7. lis 2010

Hlavnina: trochu sem popletla to jméno. Není to Hlaváček ale Hanáček.

sambucca
7. lis 2010

@hlavinka Placeni doktoru je kapitola sama pro sebe a docela se divim ze tu na MK jeste takove vlakno neni... Me osobne to napadlo nescetnekrat protoze mi to prijde dost zajimavy jaky informace se ke me zatim dostaly - krome me ted kolem rodilo spousta kamaradek a probiraly jsme soucasny praktiky v porodnicich co jsme poruznu vyslidily. Nejde jenom o Podoli ale vsechny prazsky porodnici, respektive silnou trojku - Podoli, Motol a Apolinar. Ve vsech trech si jde zaplatit pritomnost doktora oficialne pres nemocnici, ale zaplatite vic nez kdyz se domluvite s doktorem a tak se porad praktikuje obalkova metoda. V obalce je minimalne deset tisic a co mi vyrazilo dech je skutecnost ze ji vyuziva sedmdesat procent holek 😲 Co je na tom pravdy se asi nikdy nedozvime...

@amabilis Ja myslela ze bonding je efektivni v prvnich dvaceti minutach, a staci aby se dite prisalo, pak uz si vuni maminky a vubec kojeni vtiskne do pameti - coz v Podoli delaji. Ja dostala malou na prso hned jak ji omyli a prosla Apgar testem.

romcatko
7. lis 2010

placení lékařů - kapitola sma pro sebe. jen takové varování - i když si to "obálkově" zaplatíte, tak bohužel nemáte jsitotu, že tam ten lékař fakt bude... 😒 je to o důvěře, ale třeba i o neočekáváných událostech . 😔

sambucca
7. lis 2010

@romcatko ja slysela dva takove pripady - jedna kamoska mela zaplaceno a pak porodila driv nez doktor dorazil - jenze mu dala pet tisic predem... domluva byla pet tisic predem pet po porodu - rodila v Motole pred dvema lety

terkytka
7. lis 2010

Musím potvrdit, že doktor Hanáček je super, měla jsem ho taky objednaného. Platí se až po porodu, další den se na vás přijde podívat, takže nehrozí, že by nedorazil po zaplacení. Bral si 5 a v zimě už 10 tisíc.

hlavinka
8. lis 2010

holky, moc dekuju za informace a kmonkretni jmeno. SLysela jsem, ze se spis plativa az po porodu, presne z duvodu, ze clovek nevi, kdyby driv atd.
terkytka: a jak dr. Hanacek vypada? Je starsi, vyssi? Ja jsem mela jen samy zensky, jedinej, kdo tam prisel na minutu a rekl, ze delaji blbe, ze jsem uplne hotova a ze deloha ma epicentra kontrakci asi 4 a ze to nemuze takhle byt, byl nejaky dr., asi kolem 45 az 50, prosedively vlasy, spis vyssi a spis stihlej nebo normalni. Ale to mam jen od manzela, protoze ja jsem fakt byla nejak mimo. A zensky nechci, zvlast tu posledni ne, to byla nejaka mlada krava, odmerena, neprijemna a hruba. bohuzel jmena neznam:o( Moc dekuju!! 🙂

sambucca
8. lis 2010

@hlavinka no ono kdo vi jak to je, ono presne dokud to tu nekdo nepojmenuje presne ( ikdyz teda konkretni jmena doktoru bych sem nepsala, ted to vypada ze jedinej kdo bere oblaku je Hanacek 😖 ) - ale kazdopadne je to tak bezny ze se nejspis klidne muzes doktora zeptat a neriskujes ze se bude divat skrz prsty.

niikkyy
8. lis 2010

Ahojky holky...dlouho jsem tu nebyla a koukám,že staré tváře už jsou zas těhu 🙂
@hlavinka
@amabilis to teda gratuluji...cise už dost pozdě,ale neva 🙂)))
@amabilis teda ty už to máš za pár tak to držím palečky....takže uas Podolí?
@hlavinka koukám,že máš termín v červenci??já taky,ale až 18.7 🙂)) dneska volám DR na UTZ tak uvidíme 🙂)))
a zas chci podolí,jen se děsím té registrace

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru