Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bubanek
19. led 2011

@med ja tam ty papiry samozrejme taky nedala a uplne v tom rozcarovani dneska na to zapomela,tak snad mi nevynadaj 😎 jinak ja jsem taky pro epidural 😎

karmenina
19. led 2011

@bubanek to je tedy síla. Takových problémů. No a ta ranní poradna - ani mi nemluv.
A 800 gramů za 2 týdny, to je pecka!
Jinak holky ten dotazník jim stačí do porodu kdykoliv, mi tam říkala paní. A na ten epidural mi dali papír k podepsání a s poučením když jsem byla poprvné v podolské poradně tj. ve 38. týdnu. Ale prý s tím epi dost šetří.
Já taky doufám, že mě nenechají už moc dlouho přenášet, protože jsem po umělém oplodnění a datum početí je tudíž jasný.

bubanek
19. led 2011

@karmenina no na houby..ty poradne to je des..jinak to mereni,doufam,ze proste je to mereni jen plus minus a seknul se..ale rikal,ze fakt najednou se ten rust miminka zarazi a uz si tam jen tak lezi a ceka na porod..tak uvidime..
A nerika ti neco teda jmeno Klara Dlouha,nemela si ji na poradne? ty to to se divim,ze po umelym te jeste nechavaj dyl prenaset..to je taky lepsi uz ven..tak hlavne,at uz to mas za sebou 😉

karmenina
19. led 2011

@bubanek to jméno mi nic neříká. Znám jen Mlynárovou, Melicharovou a dr. Bubna.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
19. led 2011

@marcalka1 no jasne beru to tak,ze delaj prumerny cisla z nejaky miry,jak je tam zkroucena..a je jasny,zaklad je,at to mame v poradku za sebou i s mimcama..
Ja tvrdnuti bricha mam uz snad od 26.tydne..az 8 magnesium lacticii denne..ted uz vysazuju..a u mocaku si taky porad kope a hazi rucickama..
Neboj uz tady moc dlouho strasit nebudes,proste maximalne v casti 42.tydne musis uz snad jit ne...?

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
19. led 2011

@marcalka1 tak bud rada,to tvrdnuti moc prijemny neni a ted me i boli uz kolik tydnu, mam ho v noci jak kamen nebo pri nejaky rozcileni,vetsim pohybu nebo kdyz si lehnu blbe na zada..je to pry tim,kdyz ma nekdo vic aktivnejsi a drazdivejsi delohu a nejak to magnesko by to melo trochu srovnavat,prave ze to jsou jako falesny kontrakce delohy jak se ta deloha cvici a to magnesko hlavne v terminech driv by melo pomahat k tomu,aby se nerozjel porod..ale jestli to tak je..kdovi..
bud rada,ze jses bez problemu,to bych brala hned..neni moc o co stat...
To vis zkousejte to a uvidite 😎 😀

karmenina
19. led 2011

@marcalka1 já u prvního děťátka vůbec nic necítila. TAky jsem neměla žádné tvrdnutí, jen jsem začla mít kontrakce.
Zato teď mi tvrdne od 12. týdne. Do toho krevní hematomy a krvácení. Tak jsem musela ležet. Teď mi tvrdne tak 30x denně, ale jak vidíš, vůbec nic to neznamená.... 😀
Holky a ten váhový odhad miminka vám dělali v Podoli?

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
19. led 2011

@marcalka1 o tom mensim brisku to neni..ja ho mam fakt maly 96 cm pres pas a 8 kilo nahore celkem a mam co delat s bolestma stydky kosti,kostrce,tvrdnutim atd..chodim jak kachna a myslela jsem si vzdycky,ze to je tim vetsim briskem a neni to tak..a naopak znam holciny s velkym briskem a jsou v pohode..

No jinak ti fakt nic jinyho nezbyva..jak rika kamaradka "ven to jit musi" 😉

@karmenina ja mela uz treti ultrazvuk za 4 tydny,ale poprvy jsem tam byla jako akutne mimo poradnu kvuli bolestem,tvrdnuti a tem jatrum a pak dvakrat poradna a vzdycky me prohlizel a meril,tak jsem rada..

med
19. led 2011

@bubanek Fíha, vůbec nezávidím tvoje problémy :( Já mám to tvrdnutí bříška už od 15. tt, poprvé jsem ho měla taky, takže magnésko, ale stejně to nic moc nepomáhalo. A teď ho mám tvrdý snad už furt, i po čůrání, což je dost divný. Říkala jsem to doktorce, že když se vyčůrám, tak jdu ze záchodu v předklonu, jaké mám bolesti a ztvrdne mi břicho, ale nikdo to neřeší... a mě to dost obtěžuje. Ale je to prkotina, když čtu, jaký máš problémy :(

bubanek
19. led 2011

@med no ja si to tehotenstvi fakt neuzivam,ale mela jsem i vic zdravotnich problemu pred- operace delozniho cipku,dve operace endometriozy,neplodnost,spatny jatra a zacalo tehotenstvi,ktery se konecne povedlo prirozene a hned sama infekce,bliti do patyho mesice,placenta nizko,spineni, tvrdnuti a ted tohle..no takze pro me to nejkrasnejsi cas neni,jen ty jeji kopanecky a dneska byl krasnej ten monitor poslouchat to srdicko..tot vse na co ja budu rada vzpominat..a jeste se budu dlouho z toho davat stejne dohromady..bohuzel..ale chapu,kdo je zdravej a nema moc problemy,tak je to urco krasnych 9 mesicu..jo ja ho mam ted uz tvrdy taky furt.. no doktor rikal dneska,ze i k tem ledvinam a tak,ze to jsou podruzny problemy v tehotenstvi a nekdo to tak ma a at se tim netrapim,ze by se to melo po porodu srovnat... 😉 snazim se uz tim nestresovat,ted se jen bojim aby byla mala v poradku,musela jem brat i antibiotika a 2.trimestr kapat mesic kortikoidy..takze to jsem fakt obrecela kazdy vysetreni u doktora,kdyz zas neco mi bylo..asi tak..

No ale dneska tam byla mamca na monitoru,uplne rozrizly brisko a pry ji v patym mesici chytla nejaky strevni kolika a museli ji vzit kus streva,malem o mimco prisla..tak nastesti takhle jsem to az nemela..tak to tak beru,muze byt hur..

macet
19. led 2011

@bubanek Tedy ty máš ale zdravotních komplikací ☹ Hlavně ať ti to vše dobře dopadne 😉

Já jsem si první těhu užívala, žádné problémy, komplikace vše paráda 🙂 Ted druhé těhu mam uplně jiné 😕 Děsné žíly na nohách a genitáliích. Takže bez punčoch ani ránu a ty genitálie s tím nic nenadělám, prostě to bolí a tlačí 😢 Do 37 tt jsem měla také placentu hodně nízko, ale pak se mi naštěstí vytáhla což jsem moc ráda. Teď už jsem jak vorvaň a moc se těším až bude mimi venku. Mam doma 1,5 roků starého synka takže musím být stále v postřehu a k dispozici takže se těším až budu fakt pohyblivá po všech stránkách 😵
Jinak tvrdnutí bříška mam už asi 14 dní, poslíčky jako blázen, ale nic z toho. 😕 U Lukáška jsem neměla žádné poslíčky, tam přišli rovnou kontrakce a praskla voda. Takže každé těhu prožívam uplně jinak.

@karmenina Mě dělali UTZ v Podolí ve 37tt kvůli té placentě a velikosti mimča. V té době mělo mimčo už 3238g tak jen doufám, že to nebude nějaký macek 😅

@marcalka1 Já se taky epiduralu tak nějak bojím. Při prvním porodu jsem ho nechtěla a prostě jsem to brala tak, že mimčo musí ven a že to zvládnu sama. Popravdě ikdyž porod trval od první kontrakce 16 hodin a bylo to prostě náročné tak jsem si na něj ani nevzpoměla. No a teď ho nechci taky, když jsem zvládla první tak zvládnu i ten druhý 😉
Ale fakt záleží na každém. Někomu to prý pomůže, někomu prý vůbec a každý tu bolest zvládá jinak. Ale jak říkám, dá se to zvládnout i bez epiduralu 😉

Jinak já pokud to na mě v noci nepřijde tak jdu taky zítra do poradny. Popravdě jsem si myslela, že do Podolí půjdu už jen rodit 😵

Všem držím palce ať to jde jako po másle 🙂

bubanek
19. led 2011

@macet no tak s vahou mmca pro nasi holku jsme na tom stejne,zacatek 38.tydne 3300 gramu necelych..tak beru to fakt priblizne.. jinak nemysli ze me to nestve ty zdravotni problemy,jedno obdobi jsem i dala vypoved z dost vysoky pozice v praci,abych se dala dohromady a srovnala se psychicky,fyzicky a mohla mit rodinu..nastesti jdu do finale a snad vse bude v poradku no..jeste ze mam skvelyho chlapa,ktery me dost drzi ,kdyz se mu doma hroutim ze zdravotnim problemu...jsem docela silnej clovek,ale roky po doktorech,operacich udela svoje...

Taky drzim palce tobe a vsem...

macet
19. led 2011

@bubanek je fakt že na holčičku bude asi o něco větší než průměr. Luky když se narodil tak měl 3680g tak doufám, že teď mimčo nebude větší 😒
Uplně chápu jak to pro tebe vše musí být náročné jak po psychické stránce tak po fyzické ☹ Je vidět, že jsi silná ženská a je úžasné, že máš doma takovou oporu v manželovi 😵
Moc ti držím palce ať to finále probíhá tak jak má a vy se doma těšíte z Emičky 😵 Klobouk dolů co vše jsi musela a musíš zvládnout 🙂

bubanek
19. led 2011

@macet no on clovek musi,kdyz to prijde..a najednou se otoci a je mu 31 let a rikam si,ze to snad neni mozny do 27 let ani jeden zdravotni problem a pak to jelo kazdy rok nejakej pruser,operace,oznameni atd..nastesti v Podoli super doktori,hned jsem jela do lazni a otehotnela posledni vikend v laznich po mesicni kure tam,takze super..jinak mne by IVF kvuli jatrum asi moc neudelali,ty hormony atd... no silna sem,ale ted uz po tech letech se po kazdy blby zprave u doktora hroutim,to jsem taky driv nemela..a musela si najit klidnejsi praci,abych zvladala i ty doktory a zdr.problemy..proste nekdy clovek musi ustoupit no..

TAk hezky vecer vsem...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
20. led 2011

@marcalka1 jo nekdy se proste stavaji blby veci,ale asi to tak ma byt proste,aby si clovek uvedomil co ma nebo mel. tak to je super,ze vam to tak vyslo.. a co tu jeste strasis? uz mas bejt v porodnici a rodit 😎
Vcera mi zrovna kamaradka psala,ze vzdycky ji pomohl ten sex a pak ji prdla plodovka u maly 37+6,u chlapecky 40+2...ak kazdej na to reaguje jinak no 😉
Jinak ja na epidural zas jen chvaly slichavam,kdo si ho nechal pichnout jen jedny moji kamaradce ji to pichli nejak pozdeji a uz to nezabralo..ale jasne,je to kazdyho rozhodnuti..ja epidural chci hned ve dverich a to doslova a to si o sobe myslim,ze jsem po operacich na neco zvykla a s endometriozou moje menstruace znamenala kazdy mesic mega bolesti,prujmy a kolikrat sem nemohla prvni dny do prace..takze zvykla na bolest sem,ale ted se proste nejak bojim...no uvidime..necham to na doktorovi.. 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
med
20. led 2011

@marcalka1 He, he, u nás teda sex taky nezabral... spíš to bylo komické, tak snad už to radši do porodu nebudeme ani zkoušet 😀
Jinak s tím epidurálem... já jsem si taky při prvním říkala, že to prostě vydržím bez něj... ale... za prvé mi po 16 hodinách už opravdu docházely síly, mezi kontrakcema jsem usínala, omdlívala, no děs... a za druhé jsem zažila po porodu revizi dělohy "na živo", což bylo stokrát horší než porod samotný, takže pokud by se mi stalo znovu, že mi budou dělat revizi dělohy, tak by to měl ten epi trochu pokrýt...tuhle bolest už zažít opravdu nechci. Hlavně teda doufám, že tady v Podolí nenarazím taky na doktora, kterej se chová jako řezník a nedá mi ani anestezii, protože v pátek odpoledne spěchá na chatu!

gtver
20. led 2011

holky, já mám vyzkoušené obojí, s epidurálem první, bez epidurálu druhé a na ten druhý vzpomínám daleko raději.Vždycky to bude záležet na konkrétním porodu, tohle se nedá paušálně říct, co je lepší 🙂

med
20. led 2011

@gtver Naprosto souhlasím, záleží na okolnostech...já jsem spíš pro epidurál, ale pokud půjde vše dobře a řeknou mi, že je mrňous za 2 hodiny venku, tak je to zbytečné... Pokud bych ale měla zažít to, co jsem zažila, tak jdu do něj.

hlavinka
20. led 2011

Zdar holky, nam teda sex nezabral. maly se ven proste nechtelo 😝

karmenina
20. led 2011

Teď se vážně směju. U nás sex taky nic, spíš jsme se nasmáli a už to nebudeme zkoušet. No zmítající se velryba na souši je slabé slovo 😀 .
Právě jedu do Podolí na monitor, tak snad už tam něco bude vidět.

macet
20. led 2011

@marcalka1 Tedy brrr ty jsi toho taky prožila ☹ Hlavně, že vše dopadlo dobře a je vše na nejlepší cestě 😵
To víš, že to bez epdiurálu zvládneš, přesně jak píšeš, nejsi provní ani poslední. Já do něj taky nejdu 🙂

Holky s tím sexem vás obdivuji, Já kdyby jsem se do toho teď pustila tak by mi přitom asi praskla pumpa 😀 Hlavně manžílka do toho už fakt nedonutím 😅

Jinak dneska jsem se ve 3 ráno vzbudila s tím, že jsem si myslela, že to na mě přišlo. Drželo se mi to nepravidelně do 5 hodiny ráno a pak se to zase uklidnilo. No už jsem se těšila ☹

Jinak jsem dneska byla v poradně a byla jsem tedy uplně překvaoená, že vše jsem měla vyřízeno za 45 minut. Monitor, sesternu i dr. 😵 To jsem fakt ještě nezažila. Pokud neporodím jsem objednaná v neděli na monitor a v úterý na monitor a dr. Což fakt doufám, že se ani neděle nedočkám. No uvidíme 😉

macet
20. led 2011

@karmenina To jsi mě teď rozesmála tím tvým příspěvkem 😀
Na monitoru držím palce 🙂

bubanek
20. led 2011

@macet ja taky do sexu toho svyho nedonutim...vcera sem mu to rikala,ze pristi vikend na to vlitnem,to je po peti mesicich,kdy sem mela zakaz..a to uz je tak dlouho,ze ted se nechce ani mne a Honza se me totalne boji dotknout, tak mi nadsene rikal "hm,tak to je parada, to si budu muset dat predtim flasku" tak bud ho budu muset opit a kdyz me to chytne jedem taxime do porodky nebo to bude jen totalni lamani pres koleno,ktery stejne ani napoprvy treba nepomuze, ale kdovi 😅

Jinak cucim,ze si byla tak rychle.ty stredy tam jsou teda masakr...a vcera sem hodinu cekala jen k sestram na blby mereni tlaku..des..

ameliejulliette
20. led 2011

Tak já pořád CS 4 a děloha pracuje jen tak ledabyle... Doufala jsem v pozitivnější zprávy... 😅 V pondělí znovu monitor a kontrola... A do toho mám nějaký bacil, tak mám Bioparox, ať ten porod udýchám a ať po porodu něco hned neprsknu na mimíka.
Chvilka na pozitivní notu: Věčně tam přece nebudou 😀 Za chvíli máme ty naše uzlíčky u sebe 😉 a budeme se z nich vytěšovat celý život, co je oproti tomu nějakých 14 dní? 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru