Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bubanek
9. únor 2011

@med porodni sal je super,fakt soukromi,ja teda hrozne rvala posledni hodiny a pry sem byla slyset az pred tema porodnima salama a Honza prichazel a uz vedel ze to sem ja,ale co bylo mi to jedno proste..ja teda nevyuzila ani balon,stolicku,sprchu jednou..bylo mi tak zle,ze jsem se valela na zachode po klystyru a na dlazdickach sem hekala,protoze me chladily a nebyla se schopna zvednout takze hodku sem stravila fakt na zachode na zemi a Honza me otiral zinkou studenou..ve sprse sem malem omdlela,protoze jsem pri kontrakcich mela navaly horka a proste ta horka voda me vadila a nijak nepomahala..ale je to individualni..ja proste nebyla to schopna prodychat a bolest hrozna ze me pak zvedaly ze zeme kdyz sem si musela jit lehnout a tlacit..kazdopadne chlap u porodu opora,i kdyz ja na sebe moc sahnout nenechala,kdyz sem tlacila drzet a kousat nekoho do ruky pomohlo a hlavne to obojetny stesti kdyz mi malou prilozili a HOnza prestrihl snuru a ted uplne na me jinak kouka a fakt hotovej ze me jak sem to dala a i z maly jeste vic..

bubanek
9. únor 2011

@med neboj se,zalezi kazdy to ma jinak..ja to mela na houby,ale mam endometriozy,srusty atim sem mela i dost velky bolesti jak to tam vsechno tlacilo a tak..potvrdil mi to i doktor..spis zalezi s tim epiduralem jak to stihnou..ja to hlasila vsude,chci epidural,mela porodnika svyho,fakt mi ho chtel dat po ctvrty hodine jsem byla otevrena na ty 3 cm,ale proste berou trapne odbery krve az potom co se vidi,ze se oteviras a ceka se navysledky odberu krve a proste hodinu na to,kdy mi ho mohli konecne pichnout sem byla otevrena uz na 7 cm tak sem si to musela dat bez toho chte nechte..ale doktor rikal lepsi varianta jit rodit rychle takhle nez pichat epidural a byt tam dvacet hodin..vsechno ma neco..a kdyz sem to dala ja fakt se zdr.problemy a srab na bolest i kdyz sem na ni s endometriozou zvykla,das to taky..

ma12
9. únor 2011

Cus, tak uz i ja to mam za sebou.

Nadstandard doporucuju, ja jsem ta kamaradka od @bubanek, co chytnul za 700. Ale porad jsem otravovala a ptala se a ptala se. Muzu srovnat normos pokoj a nadstandard a je to jako nebe a dudy. Za ty prachy to stoji. Puvodne jsem mela mit za 2600, i tak bych do nej sla. uz me meli prestehovanou a ja se jen zeptala a levnejsi nemate? meli 🙂

bylo to kvuli navstevam a hlavne kvuli klidu. PA i doktorka pri porodu super, jen jaksi jsem byla na sale hodku, takze nemuzu nejak vic rikat 😝 😀 😀

bubanek
9. únor 2011

@nellygray ja teda mam rada svoje soukromi,sprchu atd..ale jinak Podoli super..byla jsem tam na dvou operacich ,proto se tam rozhodla i rodit,protoze vzdycky sem tam byla s peci spokojena..zalezi samozrejme na lidech,tak nekdy clovek chytne trochu protivnejsi sestricku nebo Mudr..ale jinak proste super..a hlavne zazemi dobrych doktoru,pekny saly a tak..jinak vlozky sem tam uz opravdu nevidela na P2 a davali tam cely baliky vlozek..

bubanek
9. únor 2011

@ma12 cau kamaradko..sem se tu rozepsala,at holky vedi jak se vyvolava a kde se lezi ,ja tu praxi mela nekolik hodin oproti tobe 😀

ma12
9. únor 2011

@bubanek hele ja si uzila svuj prvni porod docela dost, a moje vyjezdy pri druhym jsou uz proslaveny, takze tohle byla moje odmena 😀 😀
Jo a ta doktorka co byla v pondeli na vizite, tak ta me prosim rodila. Mlynarova nebo Mlynarikova nejak tak 😉

Vlozky uz volne nejsou, dostanete jedny a htovo.

bubanek
9. únor 2011

@ma12 no vlastne jedny vlozky ne dvoje..to mas pravdu,ja mela vlastne dvoje svoje z ty lekarny..

sebastianna
9. únor 2011

tak já se teda taky přidávam k těm, co rády rodí v soukromí a klidu 🙂 jako šestinedělí asi neni žádná nádhera, ale já jsem třeba docela citlivka na čistotu a tak, no a prostě jsem si chvílema trošku přišla jako na táboře, ale byla jsem v klidu 😀 ale ty vložky mě teda dostaly - to vůbec neni o penězích, já bych si to ráda zaplatila, ale ty, co měly v porodce, se nedaj s těma z lékárný srovnat ☹ nehledě na to, že by možná stálo za to, aby to napsali na stránky 😅

😠 na oddělení šestinedělí

* toaletní potřeby
* 2-3 ručníky
* BEPANTHEN - krém
* podprsenky na kojení (bez kostice)
* vložky do podprsenky (prodyšné)
* 2-3 noční košile

jinak já teda na nadstandardu nebyla, ale měla jsem strašný štěstí na fajn spolurodící 😀 no a ona šla vlastně domu po jednom dni a já byla další dny na pokoji sama a bylo mi tam docela smutno ☹

sebastianna
9. únor 2011

abych nevypadala, že neumim číst, tak o vložkách píšou, že jsou na porodní sál 😀 a píšou porodnické vložky na tři dny 😀 😀 😀 to určitě prvorodička odhadne, kolik to jako je 😀 😝

nellygray
9. únor 2011

@sebastianna přesně tak. Byla jsem prostě připravená na to, že pokud se nedostanu na nadstandard, tak že se budu muset smířit se společnými sprchami a záchody a že to tam není nic moc. Nic moc jsem nečekala, nic moc to skutečně nebylo, ale dá se to. Spolubydlící jsem měla taky fajn, na to si nemůžu stěžovat, mně spíš vadilo, že tam se mnou nemůže být manžel. Z toho jsem měla docela depku, hodně jsem ho tam potřebovala.

Jinak sestry na P2 byly dobré až na jednu (bylo to jedna ze dvou vrchních ženských, už si nepamatuju jméno, ale to byla doslova kráva). Já byla těsně po porodu, na oddělení mě museli vézt, protože jsem omdlívala, ona to věděla a přesto když jsem potřebovala na záchod, tak mě vedla tak, že šla 10 kroků přede mnou. 😒 No tak jsem se jí tam za trest složila. 😀 Zpátky už mě pěkně vezla na křesle. 😀 Jinak dětské sestry výborné-jedna byla taková přísná, ale zase jí vděčím za to, že jsem se báječně rozkojila, fakt se mi hodně věnovala a pomohla, kdykoliv bylo třeba.

sebastianna
9. únor 2011

@nellygray tak tak 🙂 koukam, že budete mít děti docela blízko od sebe 🙂 to teda klobouk dolu 😉

nellygray
9. únor 2011

@sebastianna no jo, chtěli jsme rychle po sobě, tak to máme. Ale ta rychlost nás trochu překvapila. 😀 Těšíme se, nějak to zvládneme. Pro nás to bude záhul, ale pro děti myslím ideální. A ty už to máš koukám za pár, tak držím palce. 😉

sebastianna
9. únor 2011

@nellygray děkuju moc 🙂 jen doufám, že tentokrát se mimi rozmyslí včas samo a nepůjdu zase na vyvolání ☹

hlavinka
10. únor 2011

Zdravim holky. Chtela bych se s vami podelit o jednu vec. Je to tzv. skakani porodni asistentky po brise rodicky.
Dneska jsem byla u lekarky, ktera je porodnik a zaroven dela psychosomatiku. Leci zenam traumata z porodu.
Prevypravela jsem ji svuj porod z Podoli a kyvala, ze se to bohuzel stava casto.
Takze, skakani po brise (jmenovala nejakej odbornej nazev neco jako Cristeluv hmat ci metoda, nevim presne) je ZAKAZANY! jakoze ne ze by to bylo jen neco, co se nema delat, ale ono se to proste NESMI delat a je to na zalobu. Jsou z toho utrzeny vazy delohy, ktery drzi delohu tam, kde ma byt. kdyz se utrhnou, pak se deloha postupne sesune a je z toho inkontinence (nekdy hned, nekdy na "stary" kolena). A taky se casto stavalo, ze se protrhl nejaky organ (jedne me zname slezina a umrela na to). Takze tohle mne dostalo. taky to zpusobuje masivni potrhani porodnich cest, kdy hlavicka narazi jako beranidlo i mimo zpusteny system porodu (coz byl muj pripad a holky, co jim skakaly PA po brise, byly taky desne potrhany).
prosim vas, pokud to jen pujde, nenechte si to libit. Nechci vas nijak desit nebo nejsem nejaka agitatorka za domaci porody (nemela bych tu odvahu rodit doma), ale v porodnici rodime my a jde o nase telo, nasi psychiku, potazmo o telo a psychiku ditete. I ono ten jiny nez prirozeny tkal citi a jak se s tim srovna, my netusime.
takze pokud to jen pujde nedovolte jim skakani po brise.
Pisu to sem, protoze v Podoli jsem rodila, rodit i budu a co jsem tady cetla vase prispevky, skakani po brise je tam dost bezne:o(
vsem tehulkam drzim palce! 😉

med
10. únor 2011

@hlavinka Ono to není běžné jen v Podolí, ale asi všude.... Tahle zpráva mi na duševním klidu moc nepřidala....

sebastianna
10. únor 2011

@hlavinka já si tvůj popis porodu pamatuju dodnes ☹ akorát se divim, že tě to neodradilo a jdeš do toho znovu, to klobouk dolu 😉 mně naštěstí nikdo po břiše neskákal, tlačení šlo dobře. asi neni špatný tam někoho mít, kdo to nedovolí, protože ono asi rodička těžko bude mezi kontrakcema říkat svoje přání a řvát na PA 😒

hlavinka
11. únor 2011

@med asi jo, ja nevim, ja muzu mluvit jen o podoli, na jiny diskuze nechodim, takze nevim. Ale je to strasny:o(

Taky mi jeste rikala pripad pacientky, kdy ji PA vyhrozovala - rodicka nechtela, aby ji PA tlacila na bricho, PA ji rekla - chcete aby vase dite v brise zemrelo? Psychoteror jak prase, opravdu nechutny:o( 😔 Bylo mi z toho vazne smutno.

@sebastianna dekuju... No jo, to vis. Taky jsem o tom premyslela, rodina mi rikala, nebudem se divit, kdybys uz dalsi nechtela. Asi pocitove jsem nechtela, ale rozumove jsem si rikala, ze by Adelka nemusela byt jedinacek, jako jsem byla ja. No a povedlo se. Nicmene jak jsem zjistila, ze jsem tehule, vyhledala jsem nekoho, kdo by mi trochu pomohl. ne ze by se mi o porodu zdalo nebo tak, to ne, ale cejtim to v sobe. Spis mi poradi i co a jak, abych se nedala a rekla si svuj nazor a tak.
Presne jak rikas, je to stresujici situace, vysilujici, jsi v podstate dana do rukou lekarum a PA a nevis. Ale ted uz budu vyzbrojena. I kdybych mela rodit 3 dny, ale normalne, porad lepsi, nez s vyvolavanim a zasahy lekaru, kdy kazdy rekne neco jinyho ☹

monatee
11. únor 2011

@hlavinka Ahojky, moc diky za upozorneni. Jen se chci zeptat, to se tyka jen skakani po brise nebo i "pouheho" tlaceni na bricho rodicky? Diky moc za odpoved.

Jinak kdyby nekoho zajimalo, tak prave jsem se vratila ze 3. screeningu v Podoli a bez problemu tam s vami muze manzel (ptala jsem se na to o par prispevku vyse, jelikoz jsem nevedela, jestli ho nenechaji cekat na chodbe, tak jen pro info).

ameliejulliette
11. únor 2011

@hlavinka To je super, žes vyhledala takovou pomoc, fandím Ti, aby další porod proběhl co nejvíce přirozeně a tak, abys z toho měla dobrý pocit! 😉

Skákání po břiše mi taky přijde jako hůrzná věc, vždyť je to jasné, že je to brutálně nasilu... prostě nepřirozené, jak beranidlo, to je přesně ten výraz :-/ Já teda musím napsat, konečně jsem našla tu porodní kartičku se jmény, tak tato porodní asistentka byla prostě geniální a i o nástřihu jsme spolu mezi kontrakcema diskutovaly, i se mě ptala, jestli chci oxytocin, malý potřeboval dorotovat, a že by to šlo rychleji, ale sama hned řekla, že by to podle ní byla škoda, že jsem šikovná a azvládneme to, sice za dýl, ale hezky přirozeně... Byla prostě super! A studentka na PA, co tam byla, tak to bude navždy můj anděl 🙂 Sice nic moc nedělala, ale chovala se ke mně hezky a byla to veliká podpora. Doktorka, tu jsem vnímala jen u šití, moc sdílná nebyla, ale prý mě zašila velice důkladně - no to se teprve uvidí, že... 🙂 Zatím to důkladně bolí 😀
Takže ta jména:
PA: H. Šilavová
studentka na PA: J. Janeková
doktorka MUDr. Mardešičová (hele, ona má to šití dokonce i v příjmení 😀 )

pepsilight
11. únor 2011

@monatee ahojky chtela jsem se zeptat protoze tuhle diskuzi ctu dlouho ale jeste sem nepatrim taky budu rodit v podoli a na tom sceeningu si se zeptala jestli muze jit manzel s tebou dovnitr a normalne sel co se deje vevnitr??koukal s tebou manzel na monitor neb ultrazvuk ??? plati se za to ze tam byl s tebou protoze mam doktora ktery chce 200 kc za kdyz jde se mnou pritel do poradny a na kazdou kontrolu nemam zvlast kdyz jsem tam 5 min prosim porad dekuju

sebastianna
11. únor 2011

@pepsilight neplatí se nic. normálně tams tebou jde, sedne si a kouká a poslouchá to samý, co ty🙂

na prvotrimestrálnim screeningu jsem byla sama, ale na tom druhym byl manžel i naše malá🙂

@hlavinka fuj, tys byla taky na indukci? já denně prosim mimi, aby nás toho ušetřilo🙂

@ameliejulliette dr. mardešičová je super!!! byla jsem tenkrát u ní párkrát v poradně a nemůžu si stěžovat🙂

pepsilight
11. únor 2011

@sebastianna dekuju moc budu rada kdyz tam bude pritel se mnou at tam nejsem sama 🙂

karmenina
11. únor 2011

Holky úplně koukám, jaké rozdíly jsou mezi odděleními. Já jak jsem psala jsem ležela na odd. P4 a super. Sestry nápomocné, stále se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. Po dvouch dnech hladu jsem usoudila že má Matěj hlad a řekla jsem to sestře, která ho s úsměvem dokrmila a ještě mi nabídla, abych jí ho chvíli nechala a prospala se. Byla noc. Dohodly jsme se, že ho přinese v 6 hodin a přinesla. Nikdo neprudil, nenutil nás do ničeho. Společná koupelna sice stará, ale stále čistá. Nechápala jsem, jak tam můžou udržet v takové čistotě třeba záchody. S maminama na pokoji jsme si mimča hlídaly navzájem, když jsme se šly umýt a tak. A šíleně jsem ocenila povídání s laktační poradkyní. Měla jsem o kojení hodně načteno, ale od ní rady k nezaplacení. Jo a taky jsem valila oči, když se měnila služba sester, že nová sestra se přišla na pokoj představit a podat ruku. To mě dostalo. 🙂

monatee
12. únor 2011

@pepsilight Ahojky, prisla jsem do III.patra a tam je takove okynko, u ktereho se musis po prichodu nahlasit a das jim tam svoji tehotenskou prukazku, popriprade jeste doporuceni od sveho gynekologa, ze te posila na ten screening. No a tam jsem se zeptala, jestli se mnou dovnitr muze manzel a pani se usmivala a ze jasne, ze urcite muze. Neplati se vubec nic, manzel jde s tebou do ordinace a sedne si na kreslo vedle lehatka, kde te vysetruji. Je tam jeden monitor, do ktereho se diva ta doktorka a pak je tam takova velka televize povesena u stropu a na teto televizi to vidis ty a manzel, je to trosku jako v kine 🙂 Prijde mi divny, ze tvuj gynekolog vybira 200 Kc, kdyz tam chces mit partnera, o tom jsem jeste neslysela, ze by se za to nekde platilo ...

pepsilight
12. únor 2011

@monatee jj u me se plati za fotku 100 z to ze ti rekne co to je tak taky 200 hustej 🙂 jinkak moc dekuji za info jsem rada ze muze jit pritel se mou vdyt on vidi maly jen na fotce a ta je kdyz se malej dobre otoci jinak ne ☹

monatee
12. únor 2011

@pepsilight Teda, tak to je husty 😨 To se ti pak docela nascita ... Ja mam zase trosku jinej problem - nemam z poslednich mesicu zadny fotky, jelikoz malej je tam vzdycky natocenej tak, ze by ta fotka nevysla pekne a nic by tam nebylo poznat - alespon tak to tvrdi moje doktorka. Takze mam par fotek jen z prvnich 20 tydnu tehotenstvi. Manzel taky na prechozich screeningach a vysetrenich nebyl, malyho videl az ted pri tom 3.screeningu v Podoli.

sebastianna
12. únor 2011

@monatee ale ono už neni pozdějc, co tisknout, protože to miminko je moc velký 😅 😉 a nevejde se do záběru 😀

pepsilight
12. únor 2011

@monatee to je blby kdyz se malej natoci tak ze neni videt ☹ taky se nam to stalo tak mam zatim jen dve ale to nevadi je to zhruba po 4 tejdnech tak je vzdycky videt ten rozdil.to je skoda ze s nami nechodi manzele dovnitr muj se mnou chodi ke kazde kontrole a jen tam sedi a ceka co bude je uzasnej 🙂 skoda ze se to nebere jako samozrejmost mit manzela u sebe jako treba v americe

monatee
13. únor 2011

@sebastianna Tak diky moc za info, ja uz jsem se bala, ze jsem jedina, kdo nema z pozdejsiho obdobi zadny fotky 😀

@pepsilight Tak to mas dobry, ten muj se mnou na kontroly nechodi, jelikoz chodi do prace ... ale ja to po nem ani nevyzaduju, staci, kdyz se mnou sel na ten velky screening ...

bubanek
13. únor 2011

@hlavinka no tak na mne vyslovene neskakala,ale pravdou je,ze jak sem tlacila 1,5 hodiny a neslo to tak po nastrihu mi rukama na bricho svoji vahou asistentka tlacila..ale je fakt,ze zas mi to pomohlo a ja porodila...asi zalezi jak a v jaky situaci..no clovek proste nevi,ze jo co v ty chvili pomuze nebo ublizi...kazdopadne je dobry o tom vedet a ty uz budes tak pripravena k porodu,ze jim to tam budes pekne ridit a poradne jim to reknes co a jak chces..coz je lepsi nez cekat co oni..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru