Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

beisis
28. lis 2011

@monivo Ono se to nerozlišuje, jestli chodíš do rizikové poradny nebo normální já prostě byla furt v normální. První jsem měla relativně v pořádku, ale zůstala jsem pod dohledem protože jsem měla poslíčky už před 20 týdnem. A známého jsem tam neměla nikoho. A komplikace byli hlavně v tom, že od 20 týdne mi hrozil předčasný porod kvůli zkrácení děložního čípku a měla jsem změkčené děložní hrdlo. Ale povedlo se mi donosit malou aspoň do 36 týdne. A pak mě hlídali taky kvůli polyhydramionu a to jsem tam ke konci chodila 2x týdně plus jednou za 2-3 dny monitor. A v čekárně to bylo různé, když byl prázdninový provoz, tak jsem tam samozřejmě čekala déle. Ale před prázdninama, to šlo celkem rychle.

karol84
28. lis 2011

@beisis no tak já tím myslela, že mimčo a matka mohou jít domů nejdříve 5. den, pokud jsou oba v pořádku, pokud v pořádku nejsou, tak se zůstává... aneb pokud někdo není v pořádku, tak minimální lhůta pro pobyt v porodnici neplatí a zůstává se déle...

karol84
28. lis 2011

@sipkova1 co se týče potermínového těhotenství, tak je objednávání do poradny různé - jeden doktor objednával obden prohlídku i monitor (o víkendu jen monitor a v případě problémů vyšetření na porodním sále - jak píšou i verbalinka a baarca), jiná doktorka objednávala poradnu jen 1× týdně a k tomu 2× monitor...ale prý by se mělo chodit nejpozději každý 3. den

beisis
29. lis 2011

@karol84 No já jsem si to taky myslela a tvrdili mi to pak byla realita jiná. No teď už mi to je jedno je to zamnou a doufám, že už do porodnice nebudu muset 🙂

monivo
29. lis 2011

@beisis to je ale super, že se to podařilo udržet do 36tt, to už to je pak celkem v pohodě, když to srovnám s tím, co měla já. No tak uvidíme 🙂 Díky moc

monivo
29. lis 2011

Můžu se vás zeptat, kde se dozvím, na kdy je plánovaná uzavírka porodního sálu? Na stránkách Podolí jsem našla jen pro rok 2011.

monivo
29. lis 2011

Tak už jsem to našla, ono je to stejné jako v roce 2011 🙂

vrabciak
30. lis 2011

ahoj maminy,
včera som bola prvý krát v pr.poradne v Podolí. Bola som objednaná na 8:00, ale prišla som skorej kvoli vystaveniu karty. Tam to šlo úplne v pohode. Bolo tam len pár ľudí na registráciu a to šlo rýchlo. Kartu mi vystavili a šla som k sestrám. Tam som čakala dosť dlho kým som im vobec mohla dať papiere. Trochu som sa cítila ako teliatko a zrejme som nebola jediná 😖
Sestra ma pridelila k fain doktorovi. Volá sa Hron a som veľmi spokojná. Mladý, príjemný dokonca aj vtipný 🙂 Bolo by fain, keby ho mám aj pri porode. Čo sa týka medika, tak sestra sa ma ani nepýtala, že či s tým súhlasím, dala mi rovno podpísať, že s tým súhlasím. Bola som síce rozhodnutá, že to aj tak podpíšem, ale ten prístup ma teda prekvapil. Medičku som nakoniec mala aj u Dr. v poradni a asi to bolo lepšie ako keby tam tá medička nebola. Vyšetril ma síce doktor, ale medička mi robila UTZ a Dr. jej ukazoval, že kde čo je. malú mi popozerali z každej strany a z toho som sa tešila, lebo som sa na ňu mohla o to dlhšie pozerať 🙂

evab.
30. lis 2011

@vrabciak Tak jako blbec jsem si při první návštěvě poradny připadala taky, ale pak už jsem si nějak zvykla a pokud jde člověk i na monitor, tak to nějak rychleji utíká. Ráda jsem poslouchala jak miminku buší srdíčko. Každopádně doktor Hron je super, já sice měl dr. Zikmuna, který byl také skvělý, ale dr. Hron mi dělal 3D ultrazvuk a byl moc fajn. Ale jestli ho budete mít i při porodu je otázka, tam je to spíš o náhodě kdo má zrovna službu a někdy se pokud jde vše v pohodě doktor ani k porodu nedostaví. A u mě se např. během porodu vystřídali 3 doktoři 🙂 MUDr. Tiso, Martan a jméno doktorky nevím, ale všichni byli fajn. Tak držím palce, budete mít ten nejhezčí vánoční dárek 🙂

bl4nche
30. lis 2011

vrabciark: jo, taky me zarazil jejich pristup - tady to podepiste. Tak sem podepsala, ale s dovetkem, ze u porodu je nechci ...

moodymare
30. lis 2011

Dneska jsem tam byla na prvni poradne ve 37tt. Chvilku jsem koukala, nez jem pochopila ten jejich system. Sestricka se ptala na souhlas mediku pri vysetreni a nahlizeni do zdravotni dokumentace, tak jsem napsala na mediky ne a na dokumentaci ano a podepsala. Pak na kontrole u lekare prisla medicka, sstricka se zeptala jestli mi to bude vadit, kdyz jsem napsala, ze je nechci. Rekla jsem, ze kdyz je to zenska, tak mi nevadi. S lekarem jsem naprosto spokojena, vysetreni nebylo skoro citit. Akorat jsem se desila, jak na monitorech na mimca zvoni zvoneckem a tleskaji. pristi stredu jdu na monitor, tak uvidim. S personalem v Podoli naprosta spokojenost.

vrabciak
1. pro 2011

@evab. tak to som rada, že som sa tak necítila sama 🙂 Monitor som už mala 3x u svojej Dr. Na Mikuláša idem na monitor aj do Podolí, ale som objednaná na 9:30 a v ten čas sa tam nahrnulo dosť mamičiek a ani nemali poriadne kde sedieť. Asi radšej pojdem skorej. 😔
@evab. ďakujem za "palce" 😉 "Darčeka" sa už neviem dočkať 🙂 Ďakujem aj za referencie na doktorov, dobre sa číta, že ich je tam viac fain 😎
@bl4nche jeden medik mi nevadí ani pri porode (teda aspoň teraz) Keď mi to bude vadiť, tak ho proste odmietnem, tak ako mi to už niektorá tu radila.
Kočky, dostali ste v Podolí nejaké vzorky (baby bag)? Kupujem si totiž časopis Máma a já a tam je reklama, že v Podolí to mamičky dostávajú. Zaujala ma knižka a dá sa aj objednať, len neviem, či si to mám objednávať, alebo to dostaneme.

@moodymare zvonia preto, aby boli miminká hore. mojej malinkej stačí, keď si dám niečo sladké 🙂
Kedy máš termín?

mahafi
1. pro 2011

@vrabciak Já jsem v srpnu dostala po porodu takovou plátěnou tašku, byl v tom sešitek (knížkou bych to asi nenazývala) Máma a já, od narození po první rok (baby bag), takže je to asi to, na co ses ptala 🙂, pak tam byl kelímek od aventu, vzorky vložek do podprsenky, nějaký časopis, slevenka do CaA, víc si nepamatuju 🙂.
Ať ti to tam dobře dopadne 🙂. Já jedině, na koho bych si mohla stěžovat, tak byl přístup sester v poradně, umí z člověka udělat pořádnýho blbce naprosto bezdůvodně (přitom by kolikrát stačilo, aby si pročetli aspoň poslední zprávu z dokumentace ☹ ), jinak byli všichni moc fajn, byla jsem tam moc spokojená 🙂.

evab.
1. pro 2011

@vrabciak Časopis Máma a já má také předplacený, tak jsem se také těšila na nějaký ten Baby bag, ale kde nic tu nic. Ale třeba jsem ho nedostala jen já a ostatní ano. Kdysi jsem tu četla, že záleží i na kterém oddělení se leží. na jednom ho dávaj a na druhém ne.

luckar
1. pro 2011

Holky nás loni před Vánoci na předporodním kurzu ubezpečovali, že budou dárky a nestaly jsme vůbec nic, ani ten časopis. Bylo mi to jedno, ale je vtipné jako o tom mluví a nic 😀.
@moodymare někdy zvoní, nám se to stalo 1x, když už jsme opravdu nevěděli jak malou vzbudit...bohužel musí být na monitor vzhůru

moodymare
1. pro 2011

@luckar + vrabciak - Ja jsem si rikala, ze tim zvonkem mimca budi, ale jak jsem sedela venku, tak mi to prisel strasne pronikavej zvuk. Tak jsem si rikala, ze chudaci mimca z toho budou mit smrt.

@vrabciak- termin mam az 21.12., mimise taky vzdy probralo jidlo nebo studena voda, dokonce se minuly tyden vztekal na sonu na sondu a bylo videt jak macha rucickou a chce ji odehnat. 🙂

bl4nche
1. pro 2011

vrabciak: byla jsem na P1, pred 2,5 lety a zac. zari a v obou pripadech jsem ten casopis s par vecma, ktere vyjmenovala Mahafi, dostala. Tak snad koncem roku jeste budou 🙂

vrabciak
2. pro 2011

@mahafi @evab. @luckar @bl4nche ďakujem maminky 😉 tak dám potom vedieť 🙂
@moodymare to sa tam možno stretneme, aj keď ma plašia, že pojdem asi o týždeň skorej

moodymare
2. pro 2011

@vrabciak - ani nevis jak moc bych chtela porodit o tyden driv. 🙂 Po 8 letech v zahranici bych si chtela uzit poradne Vanoce a vypada to, ze je stravim v porodnici. ☹

verbalinka
2. pro 2011

@alanys nerada obtěžuju, jen jsem četla tvůj komentář k jednomu porodu v Podolí a měla bych dotaz na Žáčkovou - když na ni natrefím u porodu, můžu ji odmítnout a chtít někoho jiného? Dá se to? Je tam lékařů víc? Děkuju za info. Potkala jsem ji tam jednou a nerada bych si tento děsný zážitek zopakovala a nedej bože u porodu 😅

moodymare
2. pro 2011

@verbalinka- muze se taky pridat? Nazory na Dr Zackovou by mne taky zajimaly, cetla jsem, ze je postrach Podoli. Nastesti jsem ji jeste nepotkala. Co ti udelala, byla neprijemna? dekuju. 🙂

verbalinka
2. pro 2011

@moodymare nepříjemná, arogantní a vyšetření neskutečně bolelo. Jako kdyby mi strčila ruku spodem až do krku 🙄 A četla jsem pár případů, jak svým aktivním přístupem zkazila porod. Už vím, že odmítnout se lékař nedá, ale dá se domluvit s PA a vliv lékaře eliminovat 😉

moodymare
2. pro 2011

@verbalinka- to je mi moc lito! S timto pristupem by mela byt patolog a ne gynekolog/porodnik. Tak si rikam, jestli ji nejaka zenska nekdy ublizila, ze to tem maminkam dava sezrat. Doufam, ze ji nepotkam at uz v poradne nebo na sale. Doufam, ze ty uz ji take nepotkas, drzim palce. Ja si myslim, ze pokud s ni mas tuto zkusenost, muzes ji odmitnout. Pokud chodis do poradny, nech se objednat k jinemu lekari. Pokud jde o porod, urcite slouzi vic lekaru. Pokud bude porod v pohode, mozna by jen sila, ale i to siti s ni si nekdo pekne uzil. ☹
Ja jsem zase cetla o Dr Zikmundovi, ze je takovy tichy brouk, samo ze jsem ho mela na prvni poradne, ale musim rict, ze je naprosto uzasny a pri vysetreni velmi setrny, me otazky mi zodpovedel. 🙂

luckar
2. pro 2011

@moodymare k Dr. Zikmundovi jsem chodila taky, na první pohled jsem se docela děsila, protože málo už mu není. Ale všechny vyšetření byla maximálně šetrná a byl moc příjemný a přesně jak píšeš všechno mi řekl.

evab.
2. pro 2011

I já jsem měla MUDr. Zikmunda a nemám jedinou výtku. A že je to starší mi vůbec nevadilo. Byl super. MUDr. Žáčkovou jsem zažila na šestinedělí při vizitách, ale to jsem ještě nevěděla, že je to ona a pak jsem ji měla při kontrole na utz před propuštěním domu. A bohužel nemůžu hodnotit, prakticky nemluvila a tvářila se tak nějak neutrálně, ani otráveně, ale ani tak, že by ji ta práce nějak těšila. A když tady na ní tak čtu všechna ta hodnocení, tak si říkám, jestli to ona sama tuší, jaký na ní mají maminy názor. Že by jí to mohlo třeba motivovat ke změně chování a nebo to ví a je naštvaná a proto to dává všem sežrat...

evab.
2. pro 2011

Tak jsem před chvílí narazila na album kde paní popisovala porod v Podolí a mimo jiné se tam pak rozjela diskuse o MUDr. Žáčkové a jedna mamina co v Podolí před porodem pracovala, tak tam napsala, že je opravdu neoblíbená se špatnou pověstí a že i zaměstnanci ji tam mezi sebou moc nemusí, to jen pro doplnění k mému příspěvku

vrabciak
5. pro 2011

@moodymare tak snáď sa to podarí a pojdete skorej. Mne nebude vadiť tráviť sviatky v porodnici, hlavne keď bude všetko v poriadku 🙂 Na Vianoce k nám majú prísť svokrovci, tak manžel aspoň nebude sám 🙂
@evab. nevedela by si pohladať ten album? Ja som sa to snažila nájsť, ale je to ako hladať ihlu v kope sena 😒

Kvoli tej doktorke si píšem porodný plán, aby mi do porodu nezasahovala, pokial to nebude treba. Zajtra mám poradňu, tak sa skúsim nejak popýtať od doktora, že čo robiť, aby som ju nedostala.

evab.
5. pro 2011

@vrabciak Jasně že jo, je to pod záložkou Fotoblogy a po pravé straně je "Vybrali jsme" a tam je album - Můj porod v Podolí aneb jak se narodil nás Matýsek, od uživatelky jinaja, mělo by to být ještě na titulní stránce.

moodymare
5. pro 2011

@evab - take dekuji za info, urcite si to prectu. 🙂

@vrabciak - drzim palce na zitrejsi poradnu. Ja jdu ve stredu, asi se taky poptam. Kdyz si das do vyhledavani MUDr Tamara Zackova tak to vyhleda vsechny odkazy na ni, take zkus Emimino. Zrovna vcera jsem cetla o nejakych maminkach co ji mely na IVF a byly z ni nestastne. ☹

moodymare
6. pro 2011

@ vrabciak - jak dopadla poradna? Mela jsi i monitor? Ja jdu zitra a jsem zvedava jak to stihnu. 8:30 sestry a monitor a 9:30 ultrazvuk, pak opet poradna a nakonec dia kontrola. Doufam, ze tam nestravim cely den.
Jsem zvedava co bude mimis delat na monitoru, desim se toho desneho zvoneni. Tak se asi pred monitorem napiju studene vody a zobnu neco sladkeho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru