Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petulak
27. únor 2008

tak to gratuluju k miminku to šlo teda rychle.Já ty pokoje vyděla na fotkách a taky se mi líbily.A to si tam můžeš pouštět CD tak to je dobrý. 😀

bakule
27. únor 2008

zuzik: to je pravda, na konci clovek nevi dne ani hodiny 😀 i kdyz bych si teda taky radci pockala do terminu 😀

zuzik03
27. únor 2008

pajca: já byla na tripple testech na poliklinice vedle ordinace mojí doktorky, jezdit do Podolí by bylo zbytečné, dělají to z krve a tu ti vezmou skoro kdekoliv.

jaber: na mě ty mladé doktorky ale působily hrozně fajn, není obvyklé, že ti při příchodu do ordinace doktor podá ruku a představí se ti, mě to moc potěšilo 🙂

jabber
27. únor 2008

zuzik03 - ale jo, byli fajn, ale nějak mě to překvapilo 😀 , vlastně jsem tam nikdy nenarazila na někoho staršího 😕 😀

zuzik03
27. únor 2008

jabber, ten primář v prenatální ambulanci číslo 3 je starší, ale nevím, jestli k němu nechodí jen VIP pacientky 🙂

svetluska.l
28. únor 2008

Holky nechodi...ja tam mela jen dva starsi chlapy..jeden byl hooodne starej pan,nejaky docent a druhej takovej stredni vek,u toho jsem byla,dr.Buben...ja tam nikoho mladickeho nemela.)
Ju a evco...nedes,to fakt muzu rodit i kdyz mi chvilku predtim reknou,ze ne??ja ted porad nekde litam,abych nerodila v tramvaji🙂)

evcafrank
28. únor 2008

já taky byla u dr. Bubna🙂 Nechci Tě děsit 😀 😀 😀 No v tramče by to bylo super,ne? spousta obecenstva😀, žádný stopstav 😀 😀 😀

svetluska.l
28. únor 2008

delas si srandu???Takze dr,Buben to nepozna???No potes panbuh...uz s evidim,jak rodim zitra v MHD...jeste dame chlapeckovi jmeno Horymir a bude vymalovano 😀 😀 😀

evcafrank
28. únor 2008

nedělám😀, ale on to určo pozná, ale mně fakt dopo nic nebylo 😉 a večer jsem myslela, že mám konečně poslíčky 😀 No to jsem si myslela ještě ve 4 ráno, když jsme vyráželi do Podolí 😀 😀 😀

apfele
28. únor 2008

Ahoj všem, já mám TP až v září, ale byla jsem se již v Podolí zaregistrovat, tak věřím, že jsem si vybrala dobrou porodnici 🙂

lu777
28. únor 2008

holky napíšu svou zkušenost s Podolím:

porodní sál - naprosto super, od A do Z, supr porodní asistentka i prostředí, dobrá organizace

šestinedělí - dost sešup, ale dalo se.. věci jako mizernou stravu nebo plíseň ve sprše jsem čekala.. akorát tam jsou asi dvě sestry, který jsou teda dost od rány a dá se s nima vyjít jedině kombinací asertivity a být splachovací.. ale zbytek dobrý a některý sestřičky fakt supr
nejvíc mi vadilo, že pořád někdo lezl do pokoje, každou půlhoďku, takže dohromady s plačícími miminky si člověk teda fakt neodpočne 😝

ale celkově jsem byla docela spokojená 🙂
jedinou vážnou připomínku k Podolí mám ohledně podpory kojení - tam mají teda fakt rezervy.. já měla kurz i jsem četla a protože měl malý žloutenku, tak jsem i tak pomoc dost potřebovala a musela jsem o ni dost žebrat..
na sále ho pozdě přiložili, na šestinedělí podpora na začátku veškerá žádná, dvouminutovou instruktáž nepovažuju za podporu.. vlastně se začali zajímat až když malý nechtěl sát a nepřibíral, já do té doby válčila za podpory spolubydlící a asi stokrát jsme spolu studovali plakát Laktační ligy s pozicemi co jsme ho tam měli..

P.S. fakt jsou zvyklí pracovat s porodními plány a respektovali ho.. na všechno se mě předem ptali a nebyl problém.. kromě toho kojení zase, malého přiložili až asi hodinu a půl po porodu, to už spal a probudil se prakticky až za asi dva dny kvůli té žloutence (jsou fakt nevzbuditelní), takže celý začátek se nám tím pěkně pobabral... později jsme to už ani nerozkojili 😒 ale nevadí, jen když teď už aspoň hezky přibírá 😵

přeju všem hladký porod a krásná zdravá miminka 😵

evcafrank
29. únor 2008

lu777: s "podporou" kojení máš naprostou pravdu ☹ bohužel 😅

bakule
29. únor 2008

ahoj holky, a liší se ta poporodní péče a podpora kojení nějak mezi standardem a nadstandardem nebo myslíte, že je to úplně jedno? 🙂

kristi
29. únor 2008

ono kdyz se clovek zepta nebo poprosi,tak i na standardu se vam venuji dost

zuzik03
29. únor 2008

bakule, švagrová tam byla na nadstandardu a s podporou kojení byla moc spokojená - byla po CŘ, ale rozkojili ji a když jí jedno prso zatuhlo a měla v něm nějaký bolák, tak jí sestřička moc pomohla, poradila a rozmasírovala jí to. asi fakt záleží, na koho natrefíš.

lu777
29. únor 2008

Kristi: já se ptala a žádala ! za všechno jsem třikrát děkovala, hubu mám prořízlou dost, takže v tom to asi nebylo.. ale holt jsem asi chytla pár dní, kdy byly ty sestry nějak přetížené a extra nepříjemné..

mám několik "supr" historek, ale nechci nikoho zbytečně znervozňovat, třeba budete mít větší štěstí.. ono je třeba pět sester dobrých nebo i supr a pak jedna taková ... (píp), že je to neuvěřitelný....
jedna mě uprostřed noci když měl malý šílenou koliku a brečel bolestí několik hodin a já se šla zeptat na radu, sjela tak, že jsem tam nebrečela jen proto, že jsem byla tak nadšená, že porod proběhl ok a že jsem neměla poporodní depresi.. mít ji, tak jsem se tam v tu chvíli složila, jak už jsem byla vyčerpaná a jak mi bylo malého líto a ona do toho takhle hnusně na mě 😖

ale celkově si myslím, že taková porodnice jako Podolí, když už takhle výborně zvládli organizaci a přístup personálu na porodním, tak je vidět, že potenciál mají a mohli by zvládnout i to kojení.. však to je taky důležité, ne jen porod... měli by mít nějaké školení, kontrolu jak to sestry provádějí apod. Vždyť je to největší porodnice v republice!

na pokoji jsem se mi tam prostřídaly tři mamči a všechny byly s tímhle dost nespokojené

jabber
29. únor 2008

Holky, mě teda v Podolí po císaři rozkojili pěkně, nemůžu si stěžovat 🙂 trvalo to 3 dny, už jsem chytala pomalu nerva, že to nepůjde. Když jsem šla ten třetí den zase po přiložení s hladovým mimčem do sesterny pro příkrm pro malou, tak jsem se tam už málem rozbrečela, byla tam zrovna jedna ze sestřiček takových od rány, starší, do té doby jsem z ní měla spíš strach (a nejen já, myslím, že všechny maminky z ní byly trošku paf) a ona mi říká - ale ukažte - chytla mě za prso, zmáčkla tak, že mi vytryskly slzy a ona říká - do večera se to spustí. A spustilo 😀 i když to tak vůbec nevypadalo.

lu777- nebyla jsi na P4? Jako bys o něm psala 🙂 . To věčný lezení na pokoj mě taky točilo, psala jsem o tom tady pár stránek dozadu.

kristi
29. únor 2008

mne stvalo,jaky tam bylo vedro

misule9
4. bře 2008

ahoj holky,neda mi to,abych se taky nepridala..je to samozrejme indivindi,ale moje zkusenost z podoli je naprosto fantasticka!! a to jak vse kolem porodu (asistentka,doktorka,porodni sal atd.),tak i pobyt na sestinedeli,proste vsechno v pohode a to i tady dost kritizovana strava a vse ohledne kojeni..sestry byly fantasticky,jasne byly tam horsi a lepsi,ale vsechny,zduraznuju vsechny se snazily nam se vsim pomoci..byla jsem tam s malym cely tyden kvuli zloutence,takze se vedle me vystridalo pet dalsich holek a zadna z nas si na nic nestezovala,mozna jediny to vedro,jak pise kristi 😀 ale to se snad da vydrzet,no ne? ale jak uz jsem psala nahore,je to dost individualni,treba jsem mela velkou kliku,i kdyz to kazdopadne,mam nadhernyho chlapecka,ale je to i mozna trosicku o pristupu maminky,kazda z nas je jina a ma jiny pozadavky..ale aby mi tu nejaka mamca nenapsala neco sprostyho 😀 ,tak znovu pisu,ze jsem mozna fakt mela stesti..kazdopadne ja podoli doporucuju vsem a doporucovat budu,moc rada tam na ne na vsechny vzpominam a jednou bych tam zas rada znovu rodila 😉

zuzik03
5. bře 2008

misule, my čekatelky děkujeme za zprávu, takové info čteme rádi 😉

luckahr
5. bře 2008

Ahoj holky, tak my rodili v Podolí minulý týden a všechno naprosto super 🙂, ale jak píše misule, třeba jsme měli taky na všechno velký štěstí, každopádně moc Podolí doporučuju a všem maminkám držím palečky, ať je vše ok a v pohodě 🙂

rezta
5. bře 2008

ahoj holky, jsem taky taková tichá pozorovatelka jako morusa 🙂 ale čeká mě reprodukční imunologie ÚPMD Podolí a chtěla jsem se zeptat, zda tady někdo nemá zkušenost...... díky moc

bakule
6. bře 2008

ahoj holky, dekujeme vsem maminkam z podoli za pozitivni zpravy 😉

susik77
6. bře 2008

Ahojte, ja som bola na P2 a bolo fakt super 🙂 vsetky sestricky uzasne, ochotne, profesionalne 🙂
mala som tam na navsteve kolegynu z prace-prisla na izbu sestra a povedala, ze prisla na nocnu smenu, spytala sa, ci nieco nepotrebujem, prip.oznamila, ake vysetr. mi budu robit...a ze ak bude cokolvek potrebovat, mozem prist...Kolegyna nechapala-ze aka super porodnica 😎
bola tam jedna strasne super sestricka-detska-taka vysoka, kratke rysave vlasy-tusim sa volala Eva 😕 tiez strasne super, perfektne vsetko poradila, vysvetlila-peci o malu-kupanie, obliekanie, kojenie...a este druha detska sestra bola fajn-dlhe vlnite vlasy.
Mala mala tiez zloutenku, bola pod svetlom 4 dni-spava...stale pri kojeni spinkala, ale rozkojili ma a odchadzala som domov ze som plne kojila 🙂
Myslim, ze je to vsetko o ludoch-na koho natrafite 😉

susik77
6. bře 2008

este: nemala som ziadny nadstandard, mala som ale 1-cku pokoj...bolo to super 😉

bakule
7. bře 2008

ahoj susik: dekujeme moc za pozitivni zpravy, ktere nas maminky cekatelky vzdycky moc povzbudi... 😉

susik77
7. bře 2008

drzim palceky-v Podoli je to skutocne fajn, ja by som uz nikde inde rodit nechcela 😉

bigina
8. bře 2008

Uplne souhlasim se susik. V Podoli jsem rodila pred 10-ti mesici a naprosto spokojena. Pobyla jsem tam 10 dnu kvuli zloutence maleho. P1 - standardni pokoje, znovu bych volila Podoli

lenerka
10. bře 2008

Ahoj

já jsem sice rodila už 26.12.06ale na porodnici v Podolí nedám dopustit!
Porod jsem měla za 13hodin hotový bez komplikací a můžu jen tuto porodnici doporučit.
Skvělý personál,dobrý jídlo,všechny se nám tam na 100%věnovali a vše nám vysvětlili.
Další miminko chci zas odrodit v Podolí,hlavně né na Bulovce té se bojím jako čert kříže 😖

držím všem těhulkám palečky ať si porod užijí bez komplikací a rádi jen na ten velký den vzpomínají
stejnak se brzy zapomene na tu bolest!
ahoj Lucka

susik77
19. bře 2008

ahojte, teraz ma napadla jedna vec, kt. sa mi na tom vsetkom nepacila 😒
hned ako som porodila malu-este pred sitim mi do ruky strcili formular, ze to mam podpisat-ani mi to nednechali nech si to precitam 😖 bolo to, ze suhlasim, ze im zverujem malu do pece po cely cas hospitalizacie...
pracujem v klinickych studiach a prave ucime lekarov, ze vzdy maju pacientov informovat a najprv ich nechat, aby si vsetko precitali 😎
ja som bola vtedy mimo, tak sa mi hadat nechcelo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru