Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

nadja73
25. črc 2012

@mahafi ty navstevy jsou tam tak striktni? Je to dost omezene 😖

mahafi
25. črc 2012

@nadja73 my jsme byly docela fajn parta, takže to bylo fajn (každá jsme přemýšlely o nadstandardu, ale pak jak jsme si sedly, tak jsme to odmítly 🙂.
A návštěvy.. na těch pokojích by se to mělo dodržovat, ale jednou tam byl od druhý maminky přítel asi do pěti a pak teda přišla sestra, že by měli jít ven (já jsem tam tak napolo spala (jako nebýt jich, tak bych spala úplně, měly jsme s M. trochu probdělou noc 😀), tak asi proto)..

nadja73
25. črc 2012

@mahafi ok, diky.

evab.
25. črc 2012

@nadja73 Já měla takový minipokojík po 2

nadja73
25. črc 2012

@evab. a mista bylo dost?

evab.
26. črc 2012

@nadja73 Jak se to veme. Pro dva tak akorát. Jenže já neměla naštěstí mimčo u sebe, jinak nevím, kam bych dala postýlku. Jelikož mezera mezi postelema byla tak akorát na jednu. Asi bysme je museli mít jedna u hlavy a druhá u nohou. Byl to pokoj 311 na P2, úplně na konci chodby hned u WC, což byla paráda. Po první noci jsem šla na nadstandart.

argo1
28. črc 2012

zdravím. nemáte někdo zkušenost s PA Hankou Šilarovou? Rodila jste s ní některá?

hlavinka
29. črc 2012

Tady je ten seznam lekaru a cenik - je to az na konci http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-115

Uprimne si myslim, ze lekar je dost drahy na to, ze temer nic nedela, vse oddre PA. Jak jsem uz psala pred rokem /pred porodem), zvolila bych PA pred lekarem

evab.
29. črc 2012

I mě přijde zbytečné platit desetitisíce za určitého lékaře, být to třeba operace, tak neřeknu, ale porod je věc dost nevyzpytatelná a člověk nikdy neví co bude. Člověk nemusí rodit tam, kde je zaregistrovaný, lékař může mít dovču, nestihne přijet pokud má volno, je toho spousta...

adidasik
7. srp 2012

Ahoj holky, nedostaly jste nějaký seznam co do porodnice do Podooí? Nebo alespoň co poskytují? Díky

adidasik
7. srp 2012

@luckar Děkuji, pak jsem na něj taky narazila 🙂 Ty jsi rodila vPodolí?

luckar
7. srp 2012

@adidasik jo jo a čeká nás to zase 🙂. Za mě absolutní spokojenost se vším.

adidasik
7. srp 2012

@luckar Já jsem teda taky zaregistrovaná do Podolí, tak doufám, že budu spokojená 🙂

ameliejulliette
10. srp 2012

Celkem mě zaujala možnost sdílet nadstandard a dělit se tak o náklady, spojuje to podle mě výhody obou typů ubytování (například možnost pohlídat si navzájem miminka), tak doufám, že až budu rodit, bude nějaký volný a najde se maminka, která tomu bude taky nakloněna 🙂

evab.
10. srp 2012

@ameliejulliette Jo jo, ta možnost se mi taky líbí, ale kde sehnat maminu, která do toho půjde. Obcházet pokoje a ptát se? Většinou si lidi berou nadstandart, protože chtějí být sami a mít své souromí. Ale já bych do toho klidně šla. Já svůj nadstandart měla, ale pokud budu v Podolí někdy rodit podruhé, tak dost vážně uvažuji jestli ho vzít znova, nelíbí se mi, jak na tom vydělávaj, zdražili snad úplně všechno :(

ameliejulliette
10. srp 2012

@evab. Myslím, že půjde nechat jakoby vzkaz u personálu, že pokud se někdo bude ptát na nadstandard, aby mu nabídli i toto... Já si chci vzít ten levnější (do 1500,-) každopádně, a pokud k sobě někoho najdu, tím líp 🙂 Beru si ho z důvodu neomezených návštěv, ale taky to neznamená, že tam budu mít příbuzné nakýblované nonstop, jen třeba děti nesmí podle vnitřního řádu vůbec na pokoje, jen na chodbu, a to se mi moc nelíbí... No uvidím, jak to klapne 😉

adelinka12
10. srp 2012

ahoj,rodila jsem v Podolí ted v Lednu a k návštěvám:podle vnitřního řádu sice děti na pokoj nesmí,ale já mám zkušenost opačnou,nebyl s tím problém,děti mohly jít do pokoje,samozřejmě taky záleží na domluvě s případnou spolubydlící 🙂 neměla jsem nadstandart,byly jsme na pokoji dvě,péče sestřiček super jak na Jipce tak pak na odd.šestinedělí(i když taky tam byly dvě jedu bábi 🙂ale to se dalo přežít.
jediné co považuji za opravdu nedostačující je počet sprch a toalet a jejich stav teda taky pamatuje dobu ledovou,ale vše je čisté.

evab.
10. srp 2012

@ameliejulliette
@adelinka12 Já si už teda návštěvní řád nepamatuji (a popravdě ani nevím jestli jsem ho kdy četla) ale já byla nejdřív na normálním pokoji a za spolubydlící tam přišel na návštěvu manžel i s jejich prvním dítětem a vůbec mi to teda nepřišlo divné. Zřejmě jim jde o zajištění soukromí maminek a aby tam děti nezanesly nějaký bacil, ale na chodbě toho si myslm mimčo chytne mnohem víc než na pokoji, kam přijde jen omezený počet lidí, než na chodbě, kde chodí kde kdo. Zažila jsem návštěvy v krči, kde jsou pouze na chodbách a teda nic moc. Je to pouze pro maminky které jsou po porodu fit, já bych tam po císaři dlouho nevydržela, byla jsem ráda, že si můžu sednout na postel a ne na dřevěnou židli na chodbě. Úplně nejlepší by byly pokoje po jednom, ale to v našich podmínkách není bohužel možné. A s těma sprchama souhlasim, špína tam sice nebyla, ale rekonstrukci by to sneslo, dlažba snad pamatuje ještě založení nemocnice. A v porodnici, kde se vyžaduje maximální hygiena, bych čekala, že to bude vypadat trochu jinak. A postrádala jsem třeba i háček na pověšení ručníku. Klidně bych jeden rok vynechala malování a opravila koupelny a WC, stejně nechápu co tam každý rok malujou.

ameliejulliette
10. srp 2012

@adelinka12 @evab. Já nevím, proč to v tom řádu mají takhle, no... A asi to jde, ale stejně mi to přijde málo, vidět prvorozeného každý den na takovou chvilku, tak bych radši nadstandard, aby mohl přijít aspoň dopo i odpo... S těma sprchama, konkrétně háčky na ručníky, je to dobrá připomínka, ale fakt taky, že mi to přišlo čisté... Mně vůbec nevadilo chodit přes celé oddělení do sprchy, ani nebyly nikdy obsazené... ale trošku zvednout by to chtělo.

adelinka12
10. srp 2012

@ameliejulliette já jsem měla pokoj hned u sprch,ale hlavně po ránu se fronty tvořily 🙂 ted už háček byl,a dokonce i polička jak přímo ve sprše tak i na té pidi chodbičce.a co mně vadilo uplně snad nejvíce byla okna-malej se narodil 2.ledna,zima sice moc nebyla,ale šíleně foukal vítr,ale opravdu hodně a ty okna jak jsou starý,tak blbě tesněj-takže tam byl pruvan jako prase,fučelo tam děsně 😖

ameliejulliette
10. srp 2012

@adelinka12 No to mi povídej o netěsnících oknech, musely jsme zaimprovizovat a přeuspořádat pokoj, páč jsem taky nechtěla nechat miminko u toho okna, jak byla původně postýlka připravená 😝 Tak teď zas aby pro změnu nebyl moc velkej hic 😅 S poličkama a háčkama to je dobrá zpráva.. a možná jsem chodila do sprch v atypickou dobu, já nějak ani v té porodnici neměla žádné "ráno" "večer" 😀

evab.
13. srp 2012

@ameliejulliette
@adelinka12 Já měla pokojík také hned u sprchy a frontu jsem nikdy nezažila, akorát jednou když jsem šla na WC, tak se tam nějaká mamina sprchovala. Jinak jsem tam nikdy nikoho nepotkala. Byla jsem na P2, hned na konci chodby, tak nevím jestli to byla stejná sprcha, tam byla akorát polička ve sprše. Ačkoli když nad tím teď přemýšlím, tak byl možná háček venku na chodbičce, ale jistá si nejsem.

mahafi
13. srp 2012

@ameliejulliette K tomu nadstandardu sdílenému s jinou maminkou.. na JIPu jsme si docela padly do noty s jednou maminkou a chtěly spolu nadstandard a bylo nám řečeno, že teda ani náhodou.., že kde jsme na to přišly.. tak jsme říkaly, že na jejich stránkách, tak se sestra na 6nedělí hrozně divila a říkala, že ani omylem, že to nejde.. tak nevím, jestli jsme měly jen smůlu na sestřičku a normálně to jde, nebo to fakt nejde 🙂. Tak snad budeš mít větší štěstí 🙂.

ameliejulliette
13. srp 2012

@mahafi No tak to děkuju za upozornění! Když to tam mají sakra, tak to teda jít musí 😅 No radši zjistím předem 🙂 Díky ještě jednou.

mahafi
13. srp 2012

@ameliejulliette Ona říkala, že to dřív chvilku dělali, ale že se jim to hodně neosvědčilo.. že ani ty postele nejsou dělaný na to, aby tam ležely dvě maminky po porodu (že ta jedna je nouzovka pro tatínka, kterýho nic nebolí 😀) (na nadstandardu jsem nebyla, tak nevím, jestli to je nebo není pravda 🙂 ). Ale nevím, třeba to fakt jde (což by bylo super!).. Taky říkala, že prý pak byl púroblém s placením, že nejednou tam maminky nechtěly platit půlku (ale to nevím, to mi přijde divný..). My jsme nakonec byly na normálním pokoji, ale příště bych právě asi taky chtěla nadstandart, právě jak píšeš, kvůli tomu, aby za mnou mohli chodit i s Madlí kdykoliv a ne jen na chvilinku..

ameliejulliette
13. srp 2012

@mahafi Jo, to asi je pravda s těma postelema, ale tak sakra ať si buď aktualizujou informace a nebo postele 😅 My nakonec ani nevíme, jestli za mnou Bena vezmou nebo ne, aby to s tím loučením nebylo ještě horší, než kdyby mě ty 4 dny neviděl vůbec... To ještě pořešíme, no... Je to děs ale, takový prachy za pobyt v porodnici, jsem mohla jet radši na dovču 😀

mahafi
13. srp 2012

@ameliejulliette Já bych nejradši, aby tam mohla být M. se mnou 😀, ale u nás to není zatím aktuální, to jen tak co by kdyby.. 🙂. A máš pravdu, měli by si aktualizovat stránky, si pak člověk přijde jak blbec.. 😒

ameliejulliette
13. srp 2012

@mahafi 🙂 No já si to taky malovala, ale minule mi po porodu bylo tak slabo, že asi hned zkraje dvě děti nezvládnu a budu ráda, že si odpočinu, i když se mibude stýskat... No nějak bude 😉

mahafi
13. srp 2012

@ameliejulliette To zvládnete 🙂. Kamarádka říkala, že byla docela ráda, že tam starší hjolčičku měla jen na 1-2 hodinky, že byla utahaná a hlídat starší, jestli nemučí mladší bylo nad její síly.., je mi jasný, že to nejde, mít hned dvě děti.. Taky jsem byla po porodu ráda, že jsem i mohla odfrknout, to je fakt 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru