Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mina_
28. lis 2012

@adriene to je snad max, mají i dvoupokoják, ale záleží, kde bude volná postel. Já měla štěstí a byla na tom dvoulůžáku, i když jak se to vezme..... je to snad nejteplejší pokoj a v ke konci července byla vedra a to jsme schytali, tak je to jako v peci a další problém byl v tom, že tam bylo pekelně málo místa. bylo to postel, ulička postýlka pro prcka (2 za sebou) ulička a postel a každá ulička necelých 60 cm.. to holky na vetších pokojích měli daleko víc místa a lepší rozložení. Jo a nejsou tam skříně, takže se svými věcmi budeš vytírat podlahu pod postelí...

estrellita
28. lis 2012

holky a jaka je sance dostat se na nadstandard? treba u Apoli to vetsinou vyjde az druhy den, ze je to vsechno plne. Jak je to v Podoli?

adriene
28. lis 2012

@mina_ Hmm... no budu rodit někdy v únoru... tak aby to pak nebyl spíš opačný problém 🙂 S těmi skříněmi jsme to tu četla... OK, s tím počítám, i když je to teda taky dobrý 😅 A předpokládám, že nedají skoro nic, že? Vložky a kalhotky si beru... plenky pro mimi asi též vlastní, že? To bude nálož, pro dva 🙄

adriene
28. lis 2012

@estrellita Mám pocit, že o nadstandard se žádá dopředu... ještě před porodem a ani tam není jistota, že ho dostaneš. Ale nejsem si jistá 😉

lucief83
28. lis 2012

ahoj 🙂 já rodila v Podolí loni v srpnu a byla jsem tam spokojená 😉 porod bez komplikací, výborná PA, doktorka taky dobrá 😉 po porodu mi dali malou hned na prso, pak dvě hodinky na sále s manželem ještě..mezitím mi donesli obr večeři (porodila jsem v 6 večer) a pak teda ubytování na klasickým pokoji (nadstandardy byly plné) a byla jsem na 3lůžáku... skříň tam byla opravdu jedna na 3 ženský..no měla jsem to všechno v tašce - ono stejně tam chodíte jen v té noční košili tak je to jedno 😉 pokoj byl obrovský, místa hafo... soukromí mi nijak nechybělo..obě spolubydlící byly tiché, nikdo si nechtěl povídat tak to bylo fajn, že si člověk v mezičase kdy nepřebaloval a nekojil mohl pospat nebo něco číst a tak 🙂

jinak jsem tam vyfasovala balík porodnických vložek, balík sítovaných kalhotek (tuším 3 ks), asi 10 plen na mimino a krémy na mazání a na umývání dětí tam byly k dispozici... jiank vše svoje no 😉

jinak o nadstandard si říkat hned na příjmu k porodu a když bude plno tak se nechat zapsat jakozájemce a oni pak dají vědět až se uvolní,nebo se případně chodit každý den ptát jestli už není volno 😎

mina_
28. lis 2012

@adriene
@lucief83 tak na odd šetinedělí dostaneš jen jednen balík vložek a jedny síťovky a šlus... na porodním sále snad pár vložek bylo, ale žádná sláva, s tím nadstandardem nevím, nezajímala jsem se, jo a doporučuji boty do sprchy.. ty nejsou nic moc
@lucief83 je to je dobrý, my tam měli jen věšák na župan a jinak nic

adriene
28. lis 2012

@lucief83 Tak to jsi měla koukám oproti ostatním i docela štěstí 🙂 nemluvné maminy na pokoji... to se taky asi jen tak nepodaří 😎

Kamarádka právě rodila na Bulovce a tam vložky, kalhotky, ani pleny nemusela mít... vše dávali. Tak se radši ptám 🙂

lucief83
28. lis 2012

no tedka v březnu jdu rodit znova tak snad to bude zase dobrý 😀 já tam byla týden 🙄 a dva dny jsem byla dokonce na pokoji sama - nebyly rodičky 😀 ale pak mi tam dali dvě maminy, obě po císaři, obě arogantní, obě si notovaly - měly společnýho toho císaře a to že byly už druhorodičky...a já si tam nemohla ani zavřít okno i když jsem tam klepala kosu páč ony dvě byly rozhicovaný 😠 to jsem tam pak už nedávala... chodila jsem se vybrečet na chodbu 😝 takže tedka plánuju říkat si o nadstandard pokud bude volno 😉

evab.
29. lis 2012

Já se na nadstandard zeptala sestry na porodním sále a ona si to zapsala a den po porodu mi sestra přišla oznámit, že se jeden uvolnil, ale ten nejdražší, tak ten jsem odmítla a druhý den už byl volný i levnější. Normální pokoj jsem měla dvoulůžkový, takový pidi, spolubydlící fajn, asi bych to tam v pohodě přežila, ale já ho chtěla kvůli neomezeným návštěvám, manžel dělá na směny a co si budem povídat, mít vlastní wc a sprchu je taky k nezaplacení. Za to mi ty peníze stály. Je to už teda rok co jsem rodila, ale já tehdy dostala balík vložek a jedny kalhotky síťovky a když jsem pak přešla na nadstandard, tak vše znova. Plenky pro dítě jsem musela mít vlastní. Je zvláštní, že někde mamina dostane vše v porodnici a jinde musí mít vše svoje, pokud se to platí z pojištění, tak by to snad mělo být všude stejné, no nicméně v ostatních výdajích se ta stovka za vložky už ztratí. A ktěm laktačním poradkyním, 2x týdně tam dělaly přednášku na chodbě a daly se zavolat i na pokoj na osobní konzultaci. Jsou to fajn ženský, nicméně mě s mým problémem/dotazem nepomohla, takže trochu zklamání

luckar
29. lis 2012

@evab. právě vložky a plenky bývají ze sponzorských darů. Takže některá porodnice má a některá ne...

evab.
29. lis 2012

@luckar tak to jo 🙂 ale že by třeba Krč měla víc sponzorů než Podolí, je to možné.

luckar
29. lis 2012

@evab. nevím jak to mají, ale bavila jsem se o tom právě s jednou zdr. sestrou a prý tyhle věci nejsou vyúčtovávané pojišťovně (teda pleny 100% a u těch vložek fakt nevím). Já jsem na to tentokrát docela zvědavá, protože bych si po porodu chtěla nechat udělat výpis ze zdravotní pojišťovny za co vlastně platí.

evab.
29. lis 2012

@luckar Tak to já si nechala poslat a nestačila jsem se divit 🙂 Taky mě zajímalo kolik mé těhotenství stálo. Jakmile se doktor otře o kliku pokoje tak to maj naúčtované a moje obvodní gynekoložka taky měla úkony o kterých dost pochybuji.

bl4nche
29. lis 2012

@luckar, @evab: ja sem videka svuj vypis za prvni porod v 2009 - rodika sem spontanne a v Podoli byla od nedele do patka a stalo to cca 15 tisic. Tenkrat jeste davali vlozky ;)

adriene
29. lis 2012

A nevíte holky, kolik tedy stojí v Podolí nadstandard? Levnější /dražší? Jaký je v tom rozdíl?

ivkaj
29. lis 2012

@adriene Nadstandardy v Podolí jsou popsané tady http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-103
Já byla v Podolí týden a na nadstandard jsem se nedostala, byl na něj pořadník. Výhodu totiž mají ty co jdou na plánovaný císař a můžou si pokoj zamluvit na přesný termín.

luckar
29. lis 2012

@evab. no jsem fakt zvědavá a právě i na všechny doktory v těhotenství...
@bl4nche tak to není zas tak strašný, občas někdo někde hodí částku a jsou v tom teda šílený rozdíly

evab.
29. lis 2012

@luckar
@bl4nche já rodila neplánovaně císařem takže ta částka byla o něco vyšší, kolem 20 tis.,ale přesně jsem to nepočítala. Aspoň jsem se dozvěděla, co všechno na mě prováděli 🙂 Spíš mě zarazilo, že si např. moje gynekoložka účtovala při každé návštěvě poradny za "telefonickou konzultaci ošetřujícího lékaře s pacientem" Což je samozřejmě blbost, vyšetření má rozepsané zvlášť a na další kontrolu jsem se objednávala vždy při odchodu u sestry. 6ádnou telefonickou konzultaci jsem nikdy neměla. Takže dle mého zbytečný výdaj.

draczech
30. lis 2012

Ahoj, mám dotazy, možná to tu už někde v minulosti bylo popsáno, ale dočítat 255 stran 😅
1) jak je to s otcem u porodu? Platí se za to, když je u toho otec jen po první dobu porodní a na samotný porod odejde?
2) samotný porod - co máte na sobě? Vlastní věci nebo zapůjčují nějaký erár?

Díky moc

luckar
30. lis 2012

@draczech platí se za přítomnost na prodním sále, takže jednou jaká doba porodní a jako oblečení doporučují nějakou vlastní volnou košili, nebo třeba tričko. Samozřejmě, že když nebudeš mít dostaneš nějakou erární 🙂.

lucief83
30. lis 2012

@draczech myslím že platit budete tak jako tak... prostě přítomnost otce u porodu... každopádně doporučuju ho tam mít celou dobu 😉 a jinak já třeba rodila nahá 😅 chodila jsem do sprchy a tak a pak jsem nebyla schopná se už ani oblíct...to zase až po sprše po porodu 😉

evab.
3. pro 2012

@draczech Taky si myslím, že budete platit tak jako tak, někde jsem četla, že se platí pokud tam je otec víc jak 2,5 hodiny, ale už nevím kde to bylo. Já si na porodní sál vzala starší pánskou košili, každopádně doporučuji něco, co ti pak nebude v případě znečištění líto vyhodit

bl4nche
3. pro 2012

@evab: a počítá se do toho i doba po porodu? ;) Pokud ne, tak jsme to teda platit neměli ... aspoň ne u druhého porodu.

lucief83
4. pro 2012

podle mě prostě pokud je otec nějakou dobu na porodním sále tak se to platí 😉 ale lepší je si tam rovnou zavolat a zeptat se 😎

evab.
4. pro 2012

@bl4nche Tak to nevim, zas tak to tam rozepsané nebylo, prostě 2,5 na porodním sále. Asi bych se také na to radši ještě zeptala přímo tam.

petula1981
6. pro 2012

@romcovaklarka @aajda ahoj holky, v září jsme si tu psali o druhém porodu po sekci v Podolí. Dneska jsem byla poprvé v poradně v Podolí, konkrétně u doktora Martana. Prohmátnul mi jizvu a ptal se mě, jestli mě to bolí. Objednal mě na příští týden na ultrazvuk, kde mi budou měřit jizvu na děloze a dělat váhový odhad miminka. Říkal, že se mám do příštího pátku (až půjdu zase do poradny) rozhodnou, jakým způsobem chci rodit. Já jsem pořád na vážkách, nejsem ještě 100% rozhodnutá, ale jsem ráda, že mě automaticky nenutil do sekce. Na tom UTZ se mnou budou diskutovat ohledně způsobu porodu, řeknou mi výhody/nevýhody, případně podle výsledku UTZ rovnou doporučí sekci. Co vím, tak váhový odhad mimča by měl být do 4 kg a jizva na děloze by měla být silnější než 2 mm (i když někde jsem četla že 4 mm).
Ptala jsem se i na jeho názor, tak řekl, že to vidí tak 30% SC a 70% vaginální. Pokud je prý předchozí sekce provedena již v pokročilé fázy porodu, tak se může jizva hůře hojit a může být pak při dalším porodu problém. Ale to říkal, že platí i u předchozí plánované sekce, ale že když už je porod rozjetý a pak se udělá sekce, že to může být horší (ale také nemusí), Také prý nemusí ten "vnitřní vypuzovací systém" dobře fungovat, ale že je vše individuální.
Tak uvidím jak dopadne příští týden UTZ, radši bych vaginální porod, ale chvílema se dostávám do stavu, že se ho bojím a nechci aby to zase skončilo SC. Manžel by byl zase raději, abych šla na SC, prý se bojí a v tomhle vidí jistotu. Takže mě zbývá týden na rozmyšlení. Příští týden vám zase napíšu, jak jsem dopadla.

evab.
6. pro 2012

@petula1981 Budu čekat jak to dopadlo, jelikož mě toto rozhodování asi jednou čeká také a teda vůbec nevím jak bych se rozhodla. Asi bude záležet co řekne a doporučí doktor. Strašně ráda bych si zažila klasický porod, ale než něco riskovat, tak radši zase sekci, ale tentokrát pokud možno jen v lokální anestezii.

romcovaklarka
6. pro 2012

@petula1981 Ahoj, díky moc za příspěvek. Docela mě příjemně překvapilo, že nenutil rovnou SC a že i dal větší šance ve prospěch vag. porodu. S hojením jsem o tom ještě neslyšela, že by v tom byl rozdíl, ale tak možné je všechno. Jinak co mi říkala PA, tak tím, že jsem měla akutní sekci a byla jsem už otevřená, tak budu jako druhorodička, se všemi šancemi na rychlejší porod vč. otvírání apod. - a že kdybych u prvního měla plánovanou sekci, tak bych byla fyzicky jako prvorodička.

Já nevím (a jestli jsi psala, tak si nepamatuji), proč jsi měla akutní sekci? Jestli miminku padaly ozvy apod., tak chápu, že to musí být hodně stresující a nepříjemný zážitek. Já na druhou stranu jsem měla sekci "jen" kvůli tomu, že porod nepostupoval a zdálo se jim, že jde o kefalopelvický nepoměr, ale malej byl v té době stále ještě v relativní "pohodě", žádné dušení apod. se nekonalo, takže jsem o něj neměla strach a nemám z toho nějaké trauma; i z toho důvodu bych byla upřímně řečeno mnohem radši, pokud mám zase skončit "pod kudlou", aby se porod zase rozjel sám a v nejhorším tedy to dopadlo tou sekcí. Myslím si, že i proto se nám celkem dobře rozjelo kojení a vůbec, prostě tělo i miminko "pochopily" přirozenou cestou, že je porod tady, i když třeba nakonec neproběhl tak, jak mohl a měl.

Každopádně moc držím palce a budu moc zvědavá na další info, pokud se podělíš 🙂 Já budu předaná do porodky až někdy za měsíc a půl, takže budu hltat každý drobeček informací.

romcovaklarka
6. pro 2012

@petula1981 Ještě jsem se zapomněla zeptat - neptala ses náhodou nebo neříkali, jestli když si vybereš rodit vaginálně, tak jestli budeš muset být stále na monitoru? Někde jsem četla (ale možná je to hodně staré info a ani nevím, v jaké to bylo porodnici), že to po sekci chtějí.

briuska
6. pro 2012

Ahoj holky, taky jsem registrovaná v Podolí, rodit mám v dubnu. Rodila jsem tam i před 14 lety a tehdy to bylo trochu sociální, sprchy staré, nábytek nic moc, žádné soukromí, 😒 a jak tak čtu, asi se toho moc nezměnilo 🙂 . Tehdy jsem byla na dvoulůžáku a to bylo fajn.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru