Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pabka
6. říj 2015

@teeerez me tedy malou na jip nosili každé tři hodiny hned co jsem se probrala z narkozy. I v noci.

teeerez
6. říj 2015

@pabka aha, tak me rikali ze na jip nosit nebudou, ale vlastni zkusenost nemam 🙂 jen vim jak me to vydesilo :D

slunicko01
6. říj 2015

@pabka prosím tě, sice je to už dýl co jsi psala, ale můžu se zeptat, jak se ten doktor, co je pro prirozeny porod jmenuje? Díky moc...

pabka
6. říj 2015

@teeerez to chapu, ja mela akutni cisar, takze dopredu me to nenapadlo resit, ale vim, jak jsem byla jeste napul mimo a uz mi ji prinesli a davali k prsu.

slunicko01
6. říj 2015

Tak už jsem si to přečetla, darebny... Tak popremyslim...

Jinak já s druhou byla na jip po cs a i tam mi ji nosili.
MUDr mechurova možná profi, ale... Já k ní šla v 38tt na pretoceni mimina - byla KP, zjistila, že jsem otevřená na 2,tak že si mě tam nechá rovnou na zítra CS, to jsem odmítla, že chci když teda císaře, tak ale až si to mimino samo řekne. Na to se teda ne tvářila, ale pustila mě. Můj doktor ji to vysvětlil ☺ rodila jsem až za 14 dní, sice CS, ale až po prasknutí vody...

pabka
6. říj 2015

@slunicko01 jasne, uz jsem to sem psala, byl to dr. Darebny. Byl moc fajn.

pabka
6. říj 2015

@slunicko01 psaly jsme sem ted asi zaroven 🙂

slunicko01
6. říj 2015

@pabka jj 😃

lamia
6. říj 2015

Zdravim,chtela jsem se zeptat tech,co uz rodily v Podoli-jaky je prubeh po normalnim bezproblemovem porodu a zdravem diteti? Nechaji ho nonstop rodicum(vysetreni/osetreni nepocitam) nebo trvaji na 2h na novorozencich jako u Apolinare?(teda taky nevim,jestli to tam ted jeste takhle funguje,ale dřív jo). Diky za zkusenosti.

evab.
6. říj 2015

@lucykal pokaždé jsem pak byla den na jip a co 3 hodiny jsem měla kluky u sebe na kojení a pomuchlání. Mě teď překvapilo, že někdo to tak neměl. Pokládala jsem to za samozřejmost

creatif
6. říj 2015

@lamia ahoj. Rodila jsem tam pred necelymi 2mes. Porod Ok..
Nechali me,manzela a maleho ty dve hodky na sale a pak ho odvezli a ja sla na odd.sestinedeli. Tam jsem se naobedvala,nabrala trosku sil atd. A privezli mi ho...🙂

kaccistar
6. říj 2015

Ahoj, ja ešte nerodila a čakám, ale už by som tam nešla.. predporodny kurz úplne o ničom, otec u pôrodu mega drahý, autom cena za parkovanie na zaplakanie a to nezaručuje, že tam je vôbec kde zaparkovať, všade veľa tehotných, tým pádom neosobný prístup, dlho sa na všetko čaká, objednanie na čas nie je moc pravdivé, preplnené pôrodné sály, nadštandard len so šťastím, rovnako ako aj registrácia.. Takže za mňa už určite nie.. aj keď samozrejme vybavenosť nemocnice je výborná..

lucykal
6. říj 2015

@evab. já jsem to tak neměla protože malá byla v inkubátoru porodila jsem v CA ve 2:41 a manžel mě za ni vezl okolo 13 hod na vozíčku to jsem i vstala z postele dřív jsem nemohla.

lucykal
6. říj 2015

@kaccistar já jsem tam jezdila od 26 týdne dvakrát týdně i víc na kontroly a po narození dcery v 3 týdnu pak několikrát denně a vždy jsme zapoarkovali akorát asi jednou ne. To že se čeká je jasný když je to vyhlášená pražská nemocnice, Já sjem si nikdy nestěžovala že čekám, ale i takové tam byly. Co bych jim řekla ať si anjdou jinou porodnici, Jsem zdravotní sestra a i u nás se vždy čekalo. Přístup všech lékařu krom jednoho skvělý a to jsem jich tam prošla asi 10.

lamia
6. říj 2015

@creatif Diky za odpoved. Ja bych prave rada vypustila tu fazi,ze bude nekde beze me, coz byl u Apolinare problem. Samozrejme mi nevadi cas nutny k osetreni po porodu,to je chvilka,ale pak uz bych byla rada (pokud budeme oba v poradku) nepretrzite s miminkem, slysela jsem,ze v Podoli to takovy problem není,tak hledam zkusenosti,preci jen po porodu chci byt v pohode a klidu a ne vysvetlovat a dohadovat se. Diky moc za zkusenost.

kaccistar
6. říj 2015

@lucykal No mňa skôr ako to parkovanie štve, že utz mi za 6 týždňov urobili raz, na jednej z kontrol dokonca som ani prehliadnuta nebola a teraz to prebieha tak, že "je vám niečo?"-"nie".-"tak sa uvidíme zase o týždeň.. Takže žiadne info o cipku, či je všetko ok, alebo nie je.. proste nič..To je potom zbytočné tam chodiť a tráviť čas v čakárni...Inak ako vravím, vybavením je to super nemocnica a doktorka ktorá tam pár krát bola, tiež úplne skvelá . Ale pristup proste masovka..

lucykal
6. říj 2015

@kaccistar tak to je jasý když je to velká nemocnice to člověk musí čekat. Tak pokud člověk nemá problémy utz se nedělá a hlavně chodí k OG a pak až ke konci se předává.

evab.
6. říj 2015

@lucykal tak to pak je jasný. Je to zřejmě za předpokladu že mamka i mimčo jsou v pořádku

lucykal
6. říj 2015

@evab. já právěm Podolí vděčím za život malé.

laspalmas
6. říj 2015

@lamia Ahoj, ja jsem rodila v Podoli pred 7 mesici a malou jsem mela celou dobu u sebe, takze i na vysetreni/osetreni - krome odberu krve z paticky nekdy 3. den po porodu, to mi ji odvezli asi na 10 minut 🙂. Osetrovani na sale probihalo na mem tele nebo blizko u me. Po dvou hodinach na sale nas spolu prevezli na sestinedeli, cestou se mnou resili, ze bud malou vezmou na osetreni na detsky box, nebo to muzou udelat v me pritomnosti na pokoji - chtela jsem na pokoji. Sestra teda celou dobu lehce vycitave rikala "na detskym boxu je to pohodlnejsi" apod., ale v pohode 🙂. Na pokoji jsme si pak za asistence sestry mohli dcerku sami poprve umyt, na to moc rada vzpominam.

creatif
7. říj 2015

@lamia ja myslim ze se to da...mela jsem skvelou PA a s ni se dalo mluvit o vsem. Ja byla za tu chvilku na odpocinek vdecna🙂 porod sice ok, ale ve sprse to se mnou malem svihlo...

creatif
7. říj 2015

@kaccistar to musim souhlasit. Vybaveni super, lidi asi jak kdo (ja nastesti narazila u porodu na super sestry, dr.i PA), ale jinak co se tyce kontrol tak presne...je vam neco? Ne..tak za tyden...uz delali jen pri prvni prohlidce. Kdyz jsem ji rekla ze mam poslicky a nevim zda to nejsou uz kontrakce,oze se dely od predchoziho dne celkem pravidelne tak ani na me ta dr. Nekoukla a rekla ze to byly poslicci ze bych jinak neusla. Jenze par hod po teto kontrole mi rupla voda a zacal porod🙂 kdyby se mozna na me koukla vice, tak to pozna...ty kontroly jsou proste jak na bezicim pasu

lamia
7. říj 2015

@creatif
@laspalmas Diky moc obema za zkusenosti, budu rodit poctvrte,vzdy to bylo v poradku,jen chci tentokrat domluvit opravdu staly kontakt. Diky,asi tedy pujdu so Podoli.

lucykal
7. říj 2015

Uplně jsem žasla jaké jsou v Podolí porodní boxy.

luckar
7. říj 2015

@teeerez taky mi malou nosily na JIP co 3 hodiny. Pokud by to tak nebylo, tak bych se určitě ozvala 😉. Sestra jezdila najednou s miminkama pro všechny maminy na JIP a to vždy ve 12, 3, 6 a 9...takle pořád dokola s malou odchylkou.

brokovich
7. říj 2015

Mela jsem letos v zari akutního císaře, já byla na jip, malý byl ok, ale přes 15 hodin!!! mi nikdo nebyl schopen na můj dotaz, zda je maly ok, odpovedet, pak me prelozili na pokok, ale na na setkání s malym jsem musela čekám celý den, až přijel manžel a odvezl me na vozíku na intermediar. Jako prvorodička jsem byla mimo. Stát se to teď, vyřvu si okamžitý kontakt s dítětem, který prostě oni vůbec neřešili. Malý má teď problém s přisavanim, dávali mu dudlik a krmili flaškou, no byla jsem na prášky. Jinak doktoři mi a malému zachránili život, takže doktoři super, ale ta následna pece, no valila jsem oci. Bohužel člověku je po sekci zle a neumí se ozvat. 😒

luckar
7. říj 2015

@brokovich to docela zírám, za nás byl dudlík pro ně skoro jak sprosté slovo...měli připomínky, když ho někdo chtěl vyzkoušet. A poprvé malou donesli myslím cca. 2,5 hodiny po mém přesunu na jip

brokovich
7. říj 2015

@luckar Taky jsem koukala, i jsem se na to ptala! A prý to ničemu nevadí. Az pozdeji jsem z netu zjistila, že to kazi techniku kojení. Já mela cs v noci a malého jsem viděla až v 15.30. Mam z toho trauma doted. ☹

meyryen
7. říj 2015

Rodila jsem v Podolí v lednu, po porodu jsem ležela na JIP, tam vše super, potom mě přesunuli na P4 a naprostá hrůza. Clovek přezije x let starý vrzající postele, jeden záchod na chodbě pro několik pokojů, ale ty sestry byly neskutečný krávy......

veru93
7. říj 2015

Ja budu rodit v prosinci, a koukám, že se zde nazory hodně rozchází

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru