Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eliotka
25. črc 2008

kacak, tak to zní moc dobře, to už se na ten kurz těším. Jak dlouho dopředu se mám objednat, nevíš? A asi až tak na 33 tt, ne?

kacak
25. črc 2008

eliotka: objednej se už teď, mě dala termín až za skoro 4 týdny, tak to máš akorát, myslim, že 34-36 tt je tak akorát, na další lekci jdu v úterý, takže se to během týdne zvládne absolvovat.

nikusa: já měla taky Mrkvičkovou, jak píše jabber a bylo to fajn. Vsunula tam asi dvě vlastní historky, ale nic trapnýho a nic co by se netýkalo tématu. Fakt jsem z toho měla dobrej pocit. Je to spíš o tý psychice, nějak se na ten porod duševně nastartuješ, informacema i prohlídkou toho prostředí, jsem klidnější, když nejdu do neznámeho prostředí. A ty informace jsou možná základní, ale mě to stačilo, předem jsem si asi jako každá nastávající mamina toho spoustu přečetla o porodu a šestinedělí a k čemu se pí. Mrkvičková nedostane, na to se můžeš zeptat, dávala tam pro otázky dostatek prostoru. Asi záleží, co od toho každý očekává. 😉

eliotka
25. črc 2008

kacak, tak to se radši objednám, abych to stihla 😕 A manželovi se to taky líbilo, když tam říkají, jak se o nás mají starat při porodu, tak to je asi dobrý, ne?
A říkali taky něco o šestinedělí, jak haprují hormony a tak? To bych chtěla, aby manžel slyšel, aby ho to pak nevyděsilo. Nevím, co se mnou udělají hormony, a trochu z toho mám strach.

jabber
25. črc 2008

kacak - mě se nejvíc líbilo, když povídala, jak mají ti manželé před porodem ženu nějak zabavit.....tak jak tam jedni, oba snad architekti, nebo co, to už přesně nevím, dělali mezi kontrakcemi návrh nějakého bytu 😀 😀 😀
eliotka - to už si nevybavuju, jestli mluvila o hormonech, ale můžeš se jí před manželem klidně zeptat 😉

kacak
25. črc 2008

eliotka: jo, manžel byl spokojenej, byla tam celkem sranda, taky se tak nějak nastartoval duševně, že se to blíží, a byla jsem ráda, že mu někdo poradí, co a jak, vlastně ho připravila na to, jak mi asi poleze na nerva, že on je vpoho a já trpim a že si toho bude muset asi nechat hodně líbit 😀 Jinak šestinedělí se bude probírat v to úterý, a o hormonech se určo mluvit bude, na to nás Mrkvičková připravovala. Já bych se toho nebála, mě začalo hrabat asi tak od 4měs. těhotenství, hormony se mnou dělaj fakt kousky, tak zas čekam, že v šestinedělí se to buď srovná, nebo to ještě vygraduje 😀 manža si se mnou fakt užívá, takže je snad dostatečně připravenej 🙂 Každopádně je pro chlapa lepší, když mu to potvrdí nějaká "nezúčastněná osoba", nemají pak pocit, že si to vymýšlíš. V tomhle sou to fakt truhlíkové 😀

jabber: jo, o těch architektech nám taky řikala, a pak taky o páru, kterej si na porodnim sále maloval šuplíky do dětskýho pokoje 🙂 i díky tomu sem se uklidnila, že ten porod tak hroznej neni a zabalila jsem si do tašky do porodky ještě karty na Prší 😀

nikusa
26. črc 2008

jabber a kacak: Jojo, měla jsme tu samou. Možná jsem z toho byla rozčarovaná proto, že jsem byla na tom podrobném 6x2h slouhém kurzu v Motýlku, kde se mi to zdálo super profi. Paní porodní aistentka byla moc příjemná, ale i rázná, že nás bez problémů "donutila" nazkoušet si dýchání nebo různé typy masáží, které nám taťkové zkoušeli a všichni za to byli rádi. V Podolí při pokusu nácviku dýchání bylo spíš nejdřív trapné ticho a pak to každý tak na půl pusy a na 10 vteřin zkusil, aby se neřeklo, prostě neměla tu správnou padagogickou razanci. Co se týče toho haprování hormonů, tak jen říkala, že mívají na zahradě v Podolí koťata (tentokrát prý nejsou), a že z toho bývají maminy vždycky paf, tak srovně bulí na balóně, jak je to dojímá 😀 Tu druhou lekci měla nějaká porodní asistentka, ta už mi připadala lepší.

Jinak když už jste u těch historek, tak my měli ještě tu, jak se její kolegyně pozvracela na porodním sále, protože se před tím moc najedla ze strachu, že bude mít hlad 😀

eliotka
29. črc 2008

AHoj holky, tak jsem objednaná na předporodní kurz, ale objednali mě až týden před porodem. Vás taky až takhle na knop?
Jinak kurzy prý dělá jak Mrkvičková, tak ještě jiná. Jak tady někdo psal, že nebyl moc spokojený, třeba byl u téhle? Já nevím, ke komu jdu, ale zkusím se pak optat.

kacak
30. črc 2008

eliotka: tak to je dost pozdě, když je termín porodu +/- 14 dní ☹ ale mají tam asi dost narváno, nás na tý první lekci bylo asi 18 a teď na tý druhý určo přes 20. Jinak to bylo fajn, přednášela dětská sestra, nacvičovalo se kojení, spousta užitečnejch informací, rozhodně ještě mnohem lepší než Mrkvičková. I manžel řikal, že se toho hodně dozvěděl 😉 prý už se těší až malé odstříkám mlíko a budu se moc vyspat a on jí bude ráno kojit místo mě a koukat u toho na Olympiádu - to mu tam ta dětská sestra poradila, takže to fakt bylo fajn 🙂 spousta praktických rad 😀 Jinak tu první lekci prý vždy vede Mrvkičková jako porodní asistentka a tu druhou o šestinedělí tahle dětská sestra.

anngie
30. črc 2008

ahoj holky rodila jsem v Podolí celkem nedávno a musím říct že na porodním sále jsme se taky s manžou smáli, teda jen chvíli než mi ruply vodu, pak mi do smíchu fakt nebylo ☹ ale byli jsme tam celou dobu sami, jen me chodila kontrolovat PA nebo sestra. Porod fajn co se týká přístupu personálu, všichni byli fakt suiper. Na šestinedělí je fakt že je všechno strarý, hlavně ty sprchy a WC ale čisto, to se musí nechat.
Takže nebojte, držím palce ať vám to dobře dopadne.

pajca
31. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, když jsem 32+2 mám už se objednávat do poradny?

k.bett
31. črc 2008

Ahoj holky, chci se zeptat na jednu věc jestli už nemáte někdo zkušenost nebo jste se neptali.

Vůbec netuším jak je to třeba s dr. u porodu když bych tam chtěla mít svoji dr. i s manželem jestli to musí být dr. z té porodnice.

Chtěla bych svojí která s touto porodnicí nijak nespolupracuje tak jestli to nák jde nebo je to vyloučený?

Díky za každej příspěvek 😉 🙂

pajca
31. črc 2008

No já si myslím, že ta dr. by tam musela mít nějakou smlouvu jinak si myslím, že to nejde. Moje dr tam myslím mám 0,1úvazku aby tam mohla rodit.

k.bett
31. črc 2008

Aha...tak to je blbý. Já právě myslela jestli to není tak že u sebe můžeš mít 2 lidi u porodu tak že by jeden clovek byla ta dr. (teda nevim jestli to je i v Podolí že můžeš mít dva, každá porodnice to má asi jinak) jeste jsme nebyli na žádné konzultaci tak nevím...jen vím že moje dr. byla u nákých porodů ale nevím právě v který porodnici a to je asi vše potřeba hooodně dopředu domluvit a nevím kde začít jestli se teda optat téhle dr. a třeba bude vědět jak to chodí. 🙂

eliotka
31. črc 2008

k.bett, tak se zeptej přímo té své dr. Ona bude vědět.

Holky, to mě děsíte, že 36 tt je na porodní kürz pozdě. ☹ Kdy jste byly vy?
Nejmenuje se ta dětská sestra Rychterová? S tou jsem mluvila po tel., ta mě objednávala.

A myslíte, že je lepší zajistit si tam dr., nebo jsou tam všichni dobří??? 😕

pajca
31. črc 2008

Eli, my jdeme na předporodní kurz 14. a 19.8 😉

kacak
31. črc 2008

k.bett: v Podolí můžeš mít u sebe dva lidi u porodu, ale nevím, jak to je proveditelný, když tam ta tvoje dr. nepracuje, spíš by mohla jen přihlížet jako tvuj další doprovod, každopádně bych se zeptala nejdřív té tvojí dr.

eliotka: 36tt je na porodní kurz ok, já taky byla ve 36tt, ale ty si psala, že ti kurz vyšel na týden před porodem, čili 39tt....tak nevím 🙂 Jinak s tim dr. nevím, pokud porod neni rizik., tak ho stejně vede porodní asistentka, dr. přijde až na konec. Ale chápu, že chcete někoho, koho znáte. Vim, že tam jsou porodní asistentky šikovný, ale přesto chci u porodu svojí vlastní-švagrovou. 😉 Ale ta tam pracuje, takže to nebude takový problém jako s externím dr.

eliotka
1. srp 2008

Jé, holky, já psala týden před porodem??? To jsem teda! Myslela jsem měsíc!!! 😕

Ptala jsem se dnes dr. na zajištění konkrétního dr. u porodu. Říkala, že ej to zybtečné, že v Podolí je výborná péče a že to tam moc nedělají. Prý se nemusím bát, tak snad.

apfele
3. srp 2008

Ahoj,
jsme registrovaný v Podolí a chtěla jsem se zeptat jak to chodí na první kontrole v poradně ? Zda se to nějak liší od běžné kontroly u mého gynekologa nebo ne? Díky.

sonisek
3. srp 2008

Ahojky, nevíte jaké jsou návštěvní hodiny v Podolí? Díky 🙂

kacak
3. srp 2008

apfele: na úplně první návštěvě jdeš nejdřív do kartoteky, tam ti vystaví kartu, pak s tou kartou jdeš na sesternu k poradnám, dáš jim kartu, do vzorku moče ti namočí kontrolní proužek atd. a pak ti řeknou, před jakou ambulanci se máš posadit, tam čekáš, až tě zavolají k dr. na prohlídku

sonisek: na všech odd. 13-19 hod, na nadst. pokojích na šestinedělí jsou neomezeně

eliotka: tak vidíš, já si taky myslim, fakt tam ten porod, pokud je bez komplikací, stejně vedou porodní asistentky 🙂 teď se tam ještě k tomu porodu dostat 😉

sonisek
3. srp 2008

kacak, díky 😉

anngie
5. srp 2008

pajca: do poradny jsem myslím šla prvně až 5 týdnů před porodem.

pajca
5. srp 2008

Ahoj Holky, mě objednali do poradny až když budu 37+0

kacak
5. srp 2008

pajca: to je asi normál, já byla poprvé dnes (vlastně včera - v úterý 😎 ) a jsem 36+6 😉

silrej
6. srp 2008

Ahojky, já byla v poradně poprvé taky až v 37tt, takže je to asi normal a na monitoru jsem byla poprvé až včera v 38tt...a Kacak, víš, že jsem tě tam viděla, ležela jsi na monitoru vedle mě! 😎

kacak
6. srp 2008

silrej: jééé, tak to asi budeš ta holčina, co si třásla pupíkem, aby mímo nespalo 😀 moc po lidech nekoukam, ale ten třas jsem zaznamenala 😎 tak to je náhodička... a nejdeš na monitor i příští úterý? já ho mám od 8.30... 😉

silrej
6. srp 2008

Jojo kacak, to jsem já, malá mi tam usnula...je tvrdohlavá už teď, přece nebude vzhůru zrovna když doktoři chtějí, že! 🙂)) Na monitor jdu i příští úterý, ale jsem objednaná už na 7,30h., tak se tam určitě potkáme! 🙂

hlavinka
8. srp 2008

Mela bych dotaz: jak je to s Podoli s jidlem? Pry nechas decko na pokoji a jdes se sama najist do jidelny? Ne ze bych byla nejaka plasanka, ale nechavat decko samotny bez monitoru dechu ci chuvicky uplne nekde jindy v baraku bez dozoru mi prijde trosku divny. Diky za zkusenosti. (Takhle je to mimochodem na 100% v Motole, ted tam rodila kamoska)

jabber
8. srp 2008

hlavinka - nám nosili jídlo na pokoj, to jsem nikdy neslyšela o nějaké jídelně 😕 . A dítě samotné a bez dozoru - to tam neexistuje, pořád nás na to sestřičky upozorňovaly. Když jsi v pokoji sama a jdeš se třeba osprchovat, tak jim prcka dáš k nim do sesterny. My byly na pokoji 3, tak tam vždycky některá z nás byla a děti jsme si ohlídaly vzájemně 🙂

eliotka
8. srp 2008

hlavinku, s jídelnou je to blbost, v Podolí žádná není. Tedy ne pro pacienty, jen pro personál a veřejnost.

A když vedou porod porodní asistentky, to i rodí? Myslela jsem, že to vždy dělá doktor, to bych měla asi strach. 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru