Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
22. říj 2008

Anngie:dekuju, tak to jeste cas.

k.bett
22. říj 2008

Ahoj holky,

dnes jsem byla na první kontrole před porodem a musím říct že jsem teda celkém zklamaná z přístupu. Byla jsem tuším u dr. Žáčkový nebo Žákový a teda její přístup me celkem rozhodil.
Máte někdo taky takovou zkušenost?

jancaroul
22. říj 2008

Ahojky, nevím,jakou máš zkušenost, ale já chodím k doktorovi Zikmundovi, takový staroučký pán a také mám pocit, že by péče mohla být větší. Byla jsem už u něj 3x, minule to bylo opravdu nejlepší, jen poslechl ozvy mimča a to byla celá prohlídka, ani mě vnitřně nevyšetřil, ale do průkazky napsal, to samé co před týdnem. Mám pocit, že u mého gynekologa jsem se toho dozvěděla mnohem víc.

jancaroul
22. říj 2008

Hlavinka: Chodí se, jak píše Anngie, od 36. týdne, kontrola je jednou za týden a mě si zatím stále zvou ve stejný den. Jen se změnil trošku postup 🙂 Při první návštěvě jdeš nejříve do kartotéky, tam si vyzvedeneš kartu (dostala jsem tam také 2 dotazníky - na epidurální analgezii a na jméno dítěte), s tou jdeš na sesternu do prvního patra. Pak si dojdeš udělat test moči na WC, kde jsou odložené papírky na kontrolu moči. Test ukážeš sestře na sesterně, ta ti řekne, jestli je to v pořádku nebo ne. Pak si tě zavolají do sesterny, tam probíhá měření tlaku, ptají se na váhu, pokud nevíš, tak tě zváží. Pak jsi přidělena k nějakému doktorovi a jdeš si sednout před jeho ordinaci. Tam proběhne klasická kontrola. Při druhé návštěvě už mají tvou kartu v sesterně, takže jdeš rovnou do prvního patra. Od 38. týdne se chodí ještě na monitor, ten se natáčí ještě před tím než jdeš do sesterny. Zatím jsem tam také nikdy dlouho nečekala, za 45 min. až hodinu jsem vždycky hotová.

k.bett
22. říj 2008

No já mám právě tK\ POCIT ŽE PÉČE MOJI DR. JE Nproato na jiné urovni ale snažila jsem se to vydržet, protože jsem si ríkala že jsem třeba moc zhýčkaná. No teda mě vyšetřila, udělala mi zrcadlo a pak mi tam s ním hýbala a to byli celkem takový tlaky...no nevím, jen jsem si říkala že snad díky tomu dnes neporodím a ta komunikace, celkem nijaká o ničem...prostě odevzala jsem tam veškeré výsledky z vyšetření které požadujou a to mi pořád říkala, najdete mi vysledek kultivace, máte ho?Tak jsem jí říkala že vidím jen krve a podala jsem jí ho at jukne a ona no to je krev já chci kultivaci. Najdete mi ho?Nasla jste ho?Můžete mi ho najít já už nevěděla co jí mám jako na to říct že to mi sestřičky nedali ..prostě uplně divný mi to přišlo a takhle to bylo i s dalšíma, pirad dokola se ptala co co je atd.

jancaroul
22. říj 2008

Jo, já jsem si při první návštěvě užila něco podobného v sesterně. ☹ Kultivaci jsem tehdy ještě neměla (byla nabraná mým gynekologem, ale výsledek jsem měla mít až druhý den - můj gynekolog se už na poslední poradně rozčiloval, že si nás do té porodnice berou čím dál později, že ty kultivace by měli dělat už oni a ne on). Takže se na mě sestra koukala jak na nějakou bordelářku, že to tedy ještě nemám s sebou a důrazně mi říkala, že příště už to musím mít v pořádku. Pak zjistila, že mi můj doktor dělal jen jednou testy na syfilis (nevím, jestli vypadám tak promiskutně, spíš bych řekla, že jsem taková šedá myška). Takže mě hned hnala na odběr do 5.patra. Jinak si myslím, že v těch medicínských věcech se snad vyzná doktor líp než pacient, já měla od svého doktora v průkazce takových vyšetření, že jsem se v tom tedy nevyznala. Tak nechápu, proč to chtějí najít o nás 😉 Tebe prohlíží zrcadlem? Ten můj jen citlivě prstem sleduje ten čípek. Tak to jsem na tom lépe než ty.

k.bett
22. říj 2008

Koukám že taky žádná sláva.

No neprohlíží až tady použila zrcadlo. 😅

Mě dělali pro kontrolu totiž u moji dr. testy na chlamýdie z krve, moči a kultivace. Moč, kultivace negativní ale z krve tam vyšeli vyšší hodnoty tak mě dr. před odevzdáním do Podolí zaléčila antibiotikama a že kontrolní krev se má dělat 2-3měs. po zaléčení. No ale pro jistotu mi udělala ještě týden po zaléčení zkoušku krve.No a vysledky vysli uplne stejne jako pred, tak jsem to jeste s dr. po telefonu konzultovala ale ta me ujistila ze ty vysledky jsou stejné cili nic se nezmenilo ale ze zmena by se projevila az ty 2-3,es. po zaléčení, krom toho ty hodnoty prý ukazují jen aktivná protilátky na chlamýdie, nák tak. Tak jsem tam s tím dnes šla s tou poslefdní krví ale z moči a kultivace jsem výsledek neměla, když byl negativní tak nebyl důvod to kontrolovat. No a proste tahle v porodce na me, kde mám ty vysledky, tak jsem říkala že ty kontrolní nemám že ty byli negativní tak mi nedělali jen tu krev a ona jestli jí muzu najít ty kde jsou negativní tak jsem hledala a ona zase jestli jí je můžu dat tak jsem řekla že teda asi mi je nedali okopírované že jí je kdyžtak donesu dodatečne a ona no a vy je nemáte?Najdete mi je?Tak jsem jí dala ty z ty krve kde jsou pozitivní a dole bylo poznamenáno ze z moci negativní atd. a ona no to ne to je krev, dejte mi z kultivace a moci, no proste mimo, pak to tam teda tu vetu o tech z moci nasla a řekla že si udelaj svoje, tak jsem sla na křeslo a ona říka že musí použít zrcadlo, tak jsem říkala že teda jo a ona mi brala tu kultivaci a pak s tím zrcadlem jezdila nahoru a dolu a nekolikrát za sebou, tak jsem cítila divný tlaky uz po chvili...pak vysetrila prastem...pak tam stála a říkala kde mám náké výsledky čípku nebo hrdla a kultivace pred otehotnením, že jí přijde ten čípek v dost špatným stavu atd. tak jsem se zeptala co znamená ve špatném stavu, tak prý náký vřídky nebo co a to mi má ale kontrolovat muj dr. co se o me stará a že se to pak nák ten čípek zjistuje nákýma přístrijema, vyšetřeníma a to maji v těch poradnách, gynekologií atd. ale co s tím dál to teda jako netuší.Jsem z toho mimo, ted citim od te doby tlaky jako na MS a velmi doufám že dnes neporodím, díky jejímu vyšetzření zrcadlem! 😖 Už před 3týdny jsem tam byla s falešnýma poslíčkama ale u jiné a ta byla dobrá, tohle jsem ale nečekala.

jancaroul
22. říj 2008

Tak to je tedy dost hrozný, no abychom další mamči moc nevystrašily. Já tedy žádné výsledky na stav čípku před otěhotněním také neměla, oni si asi fakt myslí, že jsme vystudovaní doktoři. Copak mi můžeme sami zjistit, že je něco v nepořádku? To by si snad měla tedy v případě nejasností nějak ujasnit s tvým gynekologem a ne to takhle vybafnout na tebe, akorát tě znervozní, ty jí stejně na to nemůžeš nic říct.
Ono to po tom vyšetření můžeš mít vevnitř lehce rozbouřené, mě už občas v podbřišku jako při MS bolí i bez vyšetření, ale je fakt, že jsem o kousek dál. Snad se to urovná, zkus si na chvíli lehnout a odpočívat.

k.bett
22. říj 2008

jééé to máš pravdu. Rozhodně nechci strašit, jen to byl den blbec, no 😒

No mám z toho v hlavě akorát bordelů a cítím se jak zanedbanej blbec, kterej o sebe nedbá...teda pardon za ten výraz.

No, jo vždyt ty už máš těsnouňce před porodem 😀

To já ty tlaky na MS asi cca týden alke jen lehounké, takže snad dobrý ale tvrdnutí obcasné mám. Jsem zvedavá jak to bude.

Já vubec netusim co mám delat teda s tím čípkem, nevím co to může způsobit zaproblémy nebo co se může stát. To mě ještě poučila že se mají každý rok dělat kontroly čípku a kultivace. Tak jsem jí řekla že o tom vím a že mi je vždy dělali, že je jistě musí u dr. mít no a bohužel dnes jsem tam byla a sestřička našla poslední z roku 2006, mám tam milion dalsich výsledků a vseho že novější nenasli ale snad když mi dělali kultivace a vyšetření a vše před IVF tak by si všimly nákých rozsáhlých vřídků, já tomu vůbec nerozumím 😅

k.bett
22. říj 2008

Nevíš jestli tihle dr. co tam vyšetřují jsou i u porodu?Nebo na to maj náký jiný vyhrazený 😉 🙂

jancaroul
22. říj 2008

No u mě to zatím na porod dle výsledků nevypadá, CS mám zatím 2-3, tak uvidím, jak dlouho to s mrňousem ještě potáhneme 2 v 1. 🙂 Bříško už mi tvrdne, včera docela dost, ale to bylo tím, že jsem měla moc aktivní den, no občas mi nějak nedochází, že už jsem v 9. měsíci a měla bych zvolnit. Možná to bude tím, že jsem na začátku těha musela ležet a pohodu si užívám až někdy od 5. měsíce, teď bych řekla, že pro mě jsou nejlepší poslední 2 měsíce, protože mi aspoň nenatékají nohy jako v létě. 🙂
Tak to tedy vůbec netuším, jestli ti z poradny vedou i porody. ale ten můj je takový stařeček mezi 60-70, tak nevím, jestli k porodům ještě chodí. Ale na předporodním kurzu nám stejně říkali, že většinu porodu strávíš s asistentkou a doktor přichází, pokud nejsou nějaké komplikace, až na tu druhou dobu porodní. Takže to chce super asistentku a všechno půjde samo 🙂

k.bett
22. říj 2008

Ty máš CS 2-3? To já po poslíčcích měla CS5 a ted je to cca 3 týdny od te doby a mám 6 😀.

Jo to jsem taky slyšela že to vedou PA, tak uvidíme, komplikace si nepripoustíme, že? 😀 Vše bude jiste ok!

Tak zatím to asi vypada u vas na jeste chvilku 2v1 ale taky nemusí, že?Aby se to pak nesemlelo že ani nebudes vedet jak 😀 😀 . Coz by bylo asi nejlepsi(teda beru to podle sebe) pro me asi jo

snehurka11111
22. říj 2008

Maminy, fakt se nebojte. I když porod vedou "jen" PA, jsou to neskuteční profíci! 😉

k.bett
22. říj 2008

ahojík, já práve po dnesku jsem za PA moooc ráda 😀 😀

snehurka11111
22. říj 2008

Kdybyste měy nějakej dotázek, ptejte se, mám to v živé paměti:o) 😉

k.bett
22. říj 2008

me by zajimalo jestli v poradne je vzdy stejný dr. nebo te pokazdé poslou k jinému 🙂

k.bett
22. říj 2008

takových otázek jsem měla 😀 ále najednou mám vygumováno. 😀 😝

snehurka11111
22. říj 2008

Většinou je tam stejný doktor, protože Tě objednávají na stejný den v týdnu (akorát s časovým odstupem - většinou týden), takže tu "ordinační dobu tam mají stejnou. Je tam několik ordinaci, ale vždy tě pošlou do té stejné, takže i ke stejnému dr. Vyjímkou by možná byl nějaký zástup za dovču nebo tak. Mně se to za měsíc a půl docházení stalo jen jednou, že tam byla jiná dr. Jinak stejná 😉

k.bett
22. říj 2008

Ajeje, tak na stejný den mě objednali, což určo znamená stejný doktor jak říkáš. No radost moc z toho nemám.Snad se příště líp vyspí. 😀

snehurka11111
22. říj 2008

k.bett: snad joo, a jak že se jmenoval?

k.bett
22. říj 2008

teda byla to ženská (zas v mém případě lepší než dr. i když...) myslím že Žáčková (Žáková) nějak tak

snehurka11111
22. říj 2008

Tak to bude nějaká vyjímka snad:o)

k.bett
22. říj 2008

doufám 😀 😀

snehurka11111
22. říj 2008

KOukám, že čekáš taky T 🙂 erezku

k.bett
22. říj 2008

jj, taky, taky a určitě stejně tak krásnou jako máte vy 😉 🙂

snehurka11111
22. říj 2008

jasňačka 😉

k.bett
22. říj 2008

🙂 🙂 a jaké máš ty zkušenosti z porodu v Podolí? Vše probíhalo jak mělo?

snehurka11111
22. říj 2008

No, já jsem rodila 20 hodin, ale jen kvůli tomu, že mi nepraskla voda, tak mi ji po 15ti hodinách píchli a po dalších 5ti hodinách byla malá venku. Jinak celý porod vedla PA (já tam za tu dobu zažila 3 a jen jedna mi teda zrovna moc nepadla do oka, jinak ty dvě byly fakt super). No a ke konci přišel doktor na šití, neonatolog a všechno to proběhlo fakt v pohodě a klidu.

k.bett
22. říj 2008

juj...20hodin, takhle to zní hrozive ale horsi to bylo asi po píchnutí plododovky, ne?
3PA se vystřídali za tech 20hodin? Víš jména tech dobrých? 😀 Jen abych kdyžtak věděla 😀

snehurka11111
22. říj 2008

k.bett - já tu plodovku ani nevnímala:o)), to ti ani nepřijde:o))
Jinak ty PA - no jednu si pamatuju přesně, ta mi ten porod vedla a vlastně byla nejdůležitější, protože byla od té druhé doby - Klára Zikmundová. A tu druhou dobrou si bohužel nepamatuju příjmením:o(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru