Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
29. říj 2008

Barusha: dekujeme za rady, zvlaste ohledne obleceni a det. kosmetiky, taky jsem vahala, zda ji vzit. Ale vzhledem k tomu, ze kazda mamca dostane takovy reklamni kufrik, kde uz nejaka kosmetika je, tak je to asi fakt zbytecne. A oblecky vybalim, necham si je jen az na odvoz.
A opravdu jsou ty zavinovacky tak desny? Jako takovy ty starodavny na snerovani? 😀

Taky mam na tasce seznam, co mi jeste chybi - napr. kojici podprdy, ty jeste musim koupit.

No, stejne stehy uz se dneska nevyndavaji nebo jo? takze kdyz mi par chloupku zaroste do siti, tak to snad tak nevadi, nebo ano?

hlavinka
29. říj 2008

Je, holky, jeste mam dotaz. Moje lekarka mi nechce napsat yal gel. Myslite, ze mi ho v Podoli muzou napsat? Nebo prodat v lekarne i bez predpisu? Diky 🙂 Vam ho lekar normalne napsal bez problemu?

bambulik
29. říj 2008

hlavinka:
mě recept na YAl napsal až pak doktor ke kterému jsem chodila
ale pak mi daly stejně nakonec klystýr, je to prej lepší

k.bett
29. říj 2008

hlavinka:

jo, jo pochválila... 🙂 No já mám sbalené taky jen oblečky na cestu domu, taky jsem si totiž říkala že bych všechno pak musela prát znova a do čeho bych pak oblíkala když bych to všechno zašpinila a tahat si pak dmu takovýho špinavýho prádla, no rozhodně by mi taška nestačila, to bych odcházela s pěti 😀 😀

Nechce ti ho napsat?Já mam yal ještě z predroka asi kdy jsem mela jit na laparku ale nakonec nebylo potřeba tak mi zbyl akorát mám už jen jednu flaštičku , jsou tam dve. Nevím kolik toho potřebuje člověk jestli obě při porodu nebo obě.

Jinak já myslím že ti jí v Podolí normálně napíšou a je jen na předpis, zaráží mě ale že ti ho nechce dr. napsat 😒 Já už si o něj teda raději při další návštěvě řeknu ať to mám raději doma..to už je pak za pár..pokud to stihnem, pokud ne tak si vemu s sebou aspon tu jednu flasticku a uvidime 😀 Tu si ale teda musím přibalit.

Já zase slyšela že ten yal je lepší nevím v čem ale prý by to tak mělo být. Jenže já jednou zkusila trošku z té jedné flašticky, fakt asi jen čtvrtku a můžu říct že jsem lítala 2 hodiny na wc takže se obávám aby mi tam pak při tom porodu nebyl spíš ještě naškodu 😀 😀 😀

A přidávám se taky k díkům za aktualní informace 😉 🙂

Jo a kosmetiku jen nákou pro mimi mám sbalenou. Vzala jsem si olejíček, krém na opruzeniny, líh na pupíček a nevím jestli mám vzít i zásyp aletakový ty malý baleníčka, takže mi to moc místa nezabralo to jsem prihodila ke sve kosmetice. Co mi zabralo místo byli teda vlhceny ubrousky to nenám v malém balení ale co, jeden batoh a v igelitce tlustej župan není zas tak strašny, co? 😀 😀

k.bett
29. říj 2008

Jo hlavinko plavky? 😨

barusha
30. říj 2008

hlavinka: stehy my se mohly v ráně zanítit... Ale ono je to v tu chvíli úplně fuk, že Ti to tam přejede dvakrát žiletkou 😅
A zavinovačky jsou fakt děsný, jsou na 3 šněrování a tak hutný, že se k miminku dostaneš až večer při koupání 😠 To mi teda vadilo fakt nejvíc, pořád jsem opakovala, že už potřebuji mít svoji zavinovačku!!! Měla jsem takovou krásnou, nadýchanou, měkkou... Ale to je asi jasný. Hlavně pak malej vypadal jako úplně nový miminko, když jsme mu dali naše oblečky 🙂

hlavinka
30. říj 2008

K. Bett: no, plavky, pisi to na jejich strankach. Jde o to, ze kdyby manza sel s Tebou do sprchy, aby tam nepoburoval ostatni zensky 😀 viz http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60 , skoro dole....

S tim Yalem - mozna jsi chodila casto, ze jsi si ho dala malo.
Nevim, mozna z hlediska procisteni je asi ucinejsi ten klistyr, ze je toho hodne a vystoupa to az buh vi kam vysoko a pry to i zahreje a trochu urychli porod. Ale zas si rikam, ze kdyz tam budu rodit treba 5 hodin od aplikace YALu, tak se nic neutvori, kdyz nebudu nic jist. Navic proste mam strach, ze v sobe klistyr neudrzim 😖 Navic, muzu ten gel mit a nemusi se pouzit. Ale jen pro jistotu, ze 🙂

Kazdopadne si o ten YAL reknu az v Podoli, nic jineho mi nezbyva. Nebo to zkusim u obvodaka.
No, nechce mi ho napsat, protoze ona je porodnikem v Motole. Prej ho pacientkam nepredepisuje, nebot vi, ze u nich ho PA nechteji davat. Tak jsem ji rekla, ze ale rodim v Podoli a ne v Motole. Jeste ze tak. Ale nejak jsme to zamluvily a nebudu to tedy u ni zkouset.

Je fakt, ze kdyby clovek mel mit jeste na kazdy den dva tri oblecky pro mimco, tak pak doma muze opravdu jen prat (a zehlit). Staci, ze tu bude pradlo po manzelovi, co unosi do prace.

Barusha: ajo, zanitit, no, to je asi mozny....
Jezis, tak to jsou fakt takovy ty starodavny. To si asi s sebou vezmu zavinovacku. Kolik jich mate? Ja jen jestli nemam prikoupit. Mam jen 3....

k.bett
30. říj 2008

hlavinka:

aha....ty, jo a to jsem si ty jejich stranky cetla a ani o tom nevím 😀

Jo tak to s tím yalem takhle ...no je to teda fakt možný, asi to chce hned pořádnou dávku naráz 😀 😀

Myslím že to Podolí když ti o něm i říkají že můžeš mít ten tak ti ho prostě bez problémů napíšou, teda aspoň já s tím tak nák na jistotu počítám.

Čeho máš 3??Zavinovačky? 😝

hlavinka
30. říj 2008

No, taky s tim nejak pocitam, ze mi ho tam napisi. Uz jsem se objednala na predporodni kontrolu k nim, na 28.11. (37 tt).

No, 3 zavinovacky (doma, ne do porodnice, tam bych brala asi jen jednu). Asi je to malo, co?

k.bett
30. říj 2008

Určitě bezproblémů napíšou.

Tak ty jdes ve 37tt na první část ?Já byla nák ve 35 asi a objednávala jsem se kdyz jsem byla 33tt a když se mě PA ptala kolikátý jsem týden aby mě mohla objednat tak říkala že se maminky objednavaj už od toho 30tt tak jsem byla zděšená že půjdu nák pozdě ale říkala že je to jedno 😀 No je to jedno, stejně mi přišlo že tam byli všichni v pokročilejším stádiu těhot. 🙂

Tyyyy jo 3 zavinky já mám jen jednu-tu rychlozavinovačku, kdyžtak dokoupím ale netušila jsem že bych jich mohla potřebovat víc, max. dvě. 😕

hlavinka
30. říj 2008

Aha, mne se taky zda, ze jdu nejak pozde (zacinajici 37), ale chtela vedet termin porodu, tak jsem ji ho rekla a ona mi rekla datum. Predpokladam, ze vi, co dela, no ne? 🙂
A jak jako prvni cast? Ja jsem ted taky 33 a objednavala jsem se ted. No, je to divny.

A porodni kurzy mame 7. a 14.11. Tak snad bych se to aspon naucila, kdybych treba rodila driv nez by byla kontrola u nich 😉

No, ja je mam podedeny. Mne to prijde hodne prakticke, kdyz je mimi male, tak se v tom super nosi a manipuluje s nim. Tak asi kupovat nebudu...Nevim. Zas ale kdyz se mi poblinka? Tak jsou tri malo 😀 Ja v tom planuju mit mimi vlastne porad, aspon tak to delala svagrova u obou decek a i PA ji to radila, ze jim to jako pripomina delohu, ze jsou jako svazany a ne volny, ze z toho mivaji strach (asi nez si zvyknou na volny velky prostor). Tak nevim.

k.bett
30. říj 2008

Nééééé, já to popletla ty píšeš předporodní kontrolu, já to zaměnila s kurzem předporodním 😀

To jsou 2 části 😀 na tom jsem byla tak v tom cca 34tt a 35tt

Jinak to máš dobře ten 37tt, já byla taky na první v 37tt a to jsem si říkala jak je to pozdě 3týdny po poslíčcích že to nemůžu stihnout ani jednu předporodku, no a mám už za sebou 2 😀

Čoveče aha...to já netuším...já nad tím nepřemýšlela, tak kdyžtak pak dokoupím nebo manža a zatím snad ta jedna stačí a hned se koupí další..

barusha
30. říj 2008

hlavinka: zavinky jsou fakt z dob cara klacka... A 3ks jsou dost! Já měla jednu, a moc jsme ji neužili, byla pořád poblinkaná... No,hlavně chtěl mí t ručky volný, takže u nás byla v oblibě cca 2 týdny 😒

hlavinka
30. říj 2008

Betty: aha, tak to jo, uz jsem se lekla....Tak to jsem rada, ze jdu spravne 🙂

A ted chodis jednou tydne, ze? Jsem tam na 8:00, tak snad tam nebudu dlouho a hlavne snad vstanu 🙂

Jasne, to se pak dokoupi, jeste, ze existuje internet, ze 😉

hlavinka
30. říj 2008

Betty: koukala jsem se na fotky - ty mas pekny brisko, takovy spidlaty 🙂 a vubec zadnej zadek, se mas 🙂 To kdybys videla mne.....

jancaroul
30. říj 2008

Ahojky, tak já mám tedy 1 rychlozavinovačku a jednu tu starodávnou zavinovačku jsem zdědila po kamarádce. Do porodnice si je ale neberu, manžel tu rychlo doveze až na cestu z porodnice. Jinak proti ublinknutí je možné do ní dát plínu, ta by to snad měla zachytit.
Jinak neboj Hlavinko, pokud neporodíš dříve, tak budeš na kurzu ve stejném týdnu jako já a já tu ještě teď straším s břichem 😀 Pokud jsi načetla něco na Koníkovi nebo v knížkách, tak se na tom kurzu stejně moc novinek nedozvíš. Pro mě bylo zajímavé, když nám popisovali, jak to vlastně chodí v Podolí, jinak jsem už většinu věcí věděla. Manžovi to ale určitě prospělo, má sice už od dubna na stole knížku Ahoj, tati - ale záložka je stále asi na 20 stránce, takže pochybuju, že jí do porodu stihne přečíst 😀 😀 Jinak jsem přečetla ten odkaz na stránkách Podolí a ty plavky jsem tam nenašla, asi jsem totálně slepá. Ale stejně si myslím, že bych manžela nedonutila, aby tam chodil v plavkách, takže je to vlastně jedno. 😀

k.bett
30. říj 2008

Promin za zmatek 😀

Není to tak hrozný, já tam ted naposled byla od 7:30 do 10 hod asi ...ale to se všema frontama a 2x monitor po cca 30 minutách a i s přestávkou na svačinku před druhým monitorem na povzbudení miminka 🙂

Je ale fakt že to asi jde rychla spis takhle rano, protoze kolem tý 10hod tam čekalo už strašně moc maminek..

Jaky spidlaty??? 😀 Asi to tam není moc vidět ale já mám právě nejvíc vše v bříšku, zadku, stehnech ...taková kostka jsem od břicha dolu a to jsem to mela vzdy celkem tvarovany 😀 😀

Jo a váha mi nák od minule klesla o 1kg, koukam podle prukajdy...teda já mám věci 😀

Máš tam fotečku?Taky juknu

hlavinka
30. říj 2008

ahoj Jani! Uz jsme si rikaly, zda nahodou nerodis, ze jsi se den neozvala 😀

No, u nas je to stejny, ja mam nastudovany vsechno a manzel chudak ani nevedel, ze muzou byt poslicci 😀 Ale taky tam jdu hlavne kvuli tomu, aby mi rekli, jak to tam chodi, videli jsme porodni saly a manza aby si uvedomil, ze to nebude zadna sranda 😀

Ale jo, plavky tam jsou, je to asi treti pod nadpisem co na porodni sal.... 😉 No, mit je muzeme. Kdyz nebudu schopna dojit do sprchy sama, tak si je myslim vezme. Ale uvidime...

k.bett
30. říj 2008

Ahoj Jani, tak ještě jste pohromadě? 😀 Jak se cítíš?

jancaroul
30. říj 2008

Stále nerodím, ten náš mrňous se drží jak klíště 😀 Ale má novou večerní zábavu, tlačit se mamče hlavičkou do stydké kosti - no holky to jsou jehličky a bolest. Včera jsme byli na návštěvě a já nevěděla, jak si sednout, aby to aspoň na chvíli přestalo. JO a ještě jedna inf., nevím, jestli jste zaznamenaly, od 3. listopadu se přerušuje provoz tramvají mezi Podolskou vodárnou a Výtoní http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/vysehradsky-t...

K.bett: CS dolů, váha dolů, čoveče jak ty to děláš, já to mám přesně naopak 😀 😀

Hlavinka: Jak píše K.bett, já když byla v poradně na půl devátou, tak jsem nikde skoro nečekala, teď jdu zase až v 10 hod, na monitor dokonce až na jedenáctou, tak jsem zvědavá, jak dlouho si tam pobudu. já mám snad jiný internet 😀 😀 Já tam ty plavky fakt nemám, otec - lehký pohodlný oděv, to ale nebudou plavky ne? 😀 😀

jancaroul
30. říj 2008

Jinak koukám, že si píšete i v diskusi Poslíčci 😀 Tak to já zvládám jen vás a Novembrovky 😀 NO je fakt, že mám ještě otevřený mail na Centrumu, manžela a kolegyně na Icq, takže občas lehce nezvládám.

k.bett
30. říj 2008

😀 😀 No tak za 2dny se může stát cokoliv že ?

Naštěstí mě vždy po doktorech vozí manža tak snad se mě ta tramvaj nebude týkat, to bych jistě nedojela včas.. 😀

No to až ted pri týhle kontrole, jinak mi to skákalo celkem rychlostí 😀
Tak ty máš super váhu na takový vysoký tt

Holky jdu juknout jestli ja tam ty plavky mám napsany...
😀 😀

k.bett
30. říj 2008

taky to tam fakt nevidím, kde jsou ty plavky 😀 😀 😀 😀

jancaroul
30. říj 2008

A ještě k tomu tématu vedro - tak to jsem na tom podobně a těmi drobnými kily navíc to u mě nebude 😀 Byla jsem typická zimomřivka, něco jak popisuje Hlavinka 😀 Deku až pod bradou, ponožky, teplé pyžamo, manža vždycky říkal, že nemusíme topit, že stačím jen já a že tedy dostat se přes ty vrstvy a zakutlání ke mě, je tedy výkon. A teď? Když jsem doma, tak stahuju topení, protože je mi furt vedro a manžel chudách chodí v teplákách a mikině 😀 Dneska ráno na nás byl krásný pohled, on takhle nabalený a já v noční košili s krátkým rukávem. 😀 Jsem zvědavá, jestli se to po porodu vrátí zase zpět.

jancaroul
30. říj 2008

K. bett: 😀 😀 tak nevím, kde Hlavinka ty plavky vidí 😀 😀
Já zatím poradny zvládám MHD, jen na tu minulou mě manžel dovezl, protože měl dovču. Tak uvidím, jestli tentokrát opět využiju jeho služeb, ale to by se musel uvolnit z práce. No mrňouse teď přemlouvám na ten porod 1.11., tak uvidíme, jestli si dá říct, hlavně tedy nechci rodit na Dušičky, to je lehce morbidní mít narozky v tenhle den. Ale já si stejně myslím, že si udělá, co on uzná za vhodné a nenechá si do toho od mamči a taťky kecat 😀 😀 Dneska mě tedy břicho tvrdne řádně i přes den, tak uvidíme, jestli je to nějaký signál.

k.bett
30. říj 2008

No plavky se ztratily 😀 Šoda mohlo to být zajímavý to oznámit manžovi- vem si plavky 😀 😀

Jo, jo s tím teplem to mám ted stejně..mě manža pořád přitápí a mě to rozčiluje 😠 aspon vzdy o jedno cisilko že mám zimu a nastydnu se...no a pask jde skusizt jestli nejsem vymrzlá a ze mě leje pot, tak zas stlumuje a větrá a pochopí že je mi vážně vedro 😀 on je taky chudák pořád zmrzlík..

Přesně, s tím nic nenaděláš, když se bude chtít narodit na dušičky tak to tak prostě bude, udělá si co bude chtít...

mě tvrdlo docela často a na delší useky včera večer a ted za poslední hodku taky už aspoň 3x ztuhlo...to tvrdnutí je bleee

signál to být může pokud se ti to nestávalo takhle 😀

hlavinka
30. říj 2008

Tak jsem blba nebo co, vzdyt jsem si to vcera kopirovala a delala dle toho seznam do tasky, fakticky prisaham 😕 No jo, dneska to tam neni, ale bylo u toho otce: otec - lehký pohodlný oděv, plavky (do sprchy), takhle to mam vytisteny, vazne, ja nejsem blazen 😅 No nic....

K:Bett: jasne, mam tam fotecku, snaha o samofoceni v zrcadle, to je vzdycky o nervy se spravne nastelovat 😀
Spidlaty, hezky brisko mas, vazne:o) Mne se libi.

Tak to jsi zvladla celkem rychle, to se da, kdyz jsou v tom i ty monitory. A myslis, ze uz mne v tom 37 daji na monitor? A muze se mnou manzel? Ne ze bych ho chtela chudaka vlacet, ale kdyby projevil zajem, tak zda tam chodej i dovnitr...

Janca: ani mi nemluv, ja bydlim v Modranech, ted byla jedna vyluka, clovek misto pul hodiny do centra k lekari jel 50 minut, vydrncanej z autobusu, ze se divim, ze jsme jeste spolecne. A ted tohle. Tesila jsem se, ze az skonci tahle vyluka, takze budu jezdit v klidu a prd. Nejhorsi je, ze na prestupech je desne lidi, tlacej se a ono v tom kabate ten pupek moc neni videt. Nastesti je mi vzdycky vedro, tak se rozepnu a to semi pak vyhybaji obloukem. Ale je to fakt opruz. Co ale nadelame, opravit se to musi. Jen nezavidim tem, co pojedou od centra pak autem do porodky, to nevim, kudy bych projela.

hlavinka
30. říj 2008

Janca: myslim, ze se to vrati zpet, ze zase budeme zimomrovky. Mozna ne uz tolik, ale podle mne se to vytrati tim, jak nam ubyde krev a vaha, srdce bude zase pumpovat mene, tep klesne, takze skoda, zase budeme topit a nic neusetrime 😀

hlavinka
30. říj 2008

Janca: byla jsem zase drza a koukla na fotky: vy bydlite nekde v Repich? jinak Ty jsi desne hubena, mas jen brisko, jinak jsi sama kosticka, jak to delas? 😉

k.bett
30. říj 2008

hlavinka:

asi to sundali, třeba se jich ptali vsichny k cemu plavky do sprchy pro tatinky a tak to radeji dali pryč...

já netuším co si představit pod spidlatým břískem... 😀 😀 jistě to ale nebude ploché to je jistý 😀 😀

Při první návštěvě nedělají monitor, jen poradna a dr. vyšetří ...na druhou, přesně za týden ti už do prukajdy napíšou monitor+poradna.

Tatínkové vždy zůstavají venku. Semnou byl manža zvyklej chodit vždy dovnitr ale tady sestricka rikala že tatka sat počká, že k dr. pak uz muze semnou ale to nesel, jel si vyridit schuzku a pak me prijel vyzvednout, ani jsem nevidela totiz ze by tam k dr. sel i tatka zatím....no a na monitor urco ne...mají to tam napsané na dveřích že jen maminky samotné bez doprovodu. Oni jsou stejně otevřené trochu dveře a je sranda jak se odtamtud ozývá tolik tlikotů srdíček a občas nákej šum co tam ty miminka vyváděj....to když jsme čekaly na druhý monitor a dvere byli pootevřeny tak se manža smál a říkal, ježíš to je blázinec, sranda ...pak tam začal strašně divně někomu ten monitor šumět a hlučit , uplný rány a to se smál jak blázen, popravdě já taky....je to tak srandovní...Já si tam připadala jak na nákém výzkumu kde zavřou oplodněné ženy a zkoumají a pečují o ně aby jim krásně donosili miminka, fakt...jak tam je těch maminek tolik...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru