Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
30. říj 2008

Betty: no jakoze neni moc do sirky, ale spis je spicaty dopredu. Spidlaty se rika na Znojemsku, pardon, to uz mam manyry od rodiny manzela:o))

Prave, manza taky se mnou u klasicky dr. mohl dovnitr. Sice nic moc nevidel, ale aspon slysel, ze je vse ok a nekdy videl i UTZ, pokud mi ho delali (ten malej, kde neni nic moc videt).

No, tak to jsem na ten monitor zvedava. Nase mala je nekdy ziva az moc, tak hlavne, aby se chovala spravne, az ji budou natacet 😀

k.bett
30. říj 2008

Myslíš že je pořád špičatý?Já ze začátku viděla že mám špičatý a všichni říkali že jasnej kluk, i dr. byla celkem přesvědčená a pak když nám řekli holku tak se i pomalu začalo plnit a kulatit ale nevím, no ...uvidíme co nám donesou za stvořeníčko...oblečky do porodky mám raději universal 😀

Přesně u me taky vše vždy viděl, slyšel...je to ted takový divný když řeknou tatínku vy počkejte...takový smutny ale je jasny ze by jim tam asi tolik lidi překáželo....no, jo...no..

k.bett
30. říj 2008

vždyt ty nejsi kulička, není to vidět, máš kila asi jen v bříšku...

hlavinka
30. říj 2008

No, na fotce spicaty je 🙂 Mne tedy taky rikaji, ze ho mam spicaty, ale neni rozhodne tak spicaty, jako to Tvoje. Ale ja jsem hlavne pribrala i do sirky, takze je jasny, ze to je holka. My mame tedy veci spis na holku, ikdyz jsme se taky snazili o neutralni, ale moc to nevyslo....

jancaroul
30. říj 2008

Hlavinka: Fotky tu jsou od toho, aby se na ně někdo mohl podívat, takže drzá určo nejsi 😀 S těmi plavkami je to tedy sranda, opravdu jsem se u toho hledání nasmála, protože jsem si říkala, že jsem snad už opravdu těhu dementní, když nedokážu na jedné stránce najít slovo plavky 😀 😀 Jinak já bydlím na Jahodnici, je to mezi Štěrboholama, Kyjema a Dolníma Počernicema. Nevím, podle čeho si vydedukovala, že to jsou Řepy 🙂 Ale předtím jsem bydlela u rodičů na Kamýku, to je od Modřan kousek, kde přesně tam bydlíš? Jinak z těmi kily fakt nevím, prostě mi nahoru moc nejdou, to bude asi tím, že teď v těhu nesmím to sladké (ale občas hřeším, to se prostě nedá vydržet). Ale už mám + 8 kg. Já měla z toho nabírání kil docela hrůzu, moje mamča nabrala v těhu vždycky kolem 20 kg a už se toho nezbavila. Manža říkal, že by něco takového nedopustil, prý by mě honil kolem baráku dokud bych zas nebyla jak proutek, no není boží? 😀

K.Bett: Krásně si ten monitor popsala, myslím, že Hlavinka se už nemůže dočkat,až uslyší, jak se tam malá mrská 🙂 Je fakt, že ty máš to bříško tak špičaté, že bych řekla, že čekáš kluka (aspoň podle těch babských pověr).

Tedy vy máte akční manži, ten můj se mnou byl vevnitř na gyndě jen na velkém ultrazvuku v Podolí, ale to si užil parádně, to bylo něco pro něj, je to můj technik 😀 Jinak ale chce vždycky každou návštěvu dopodrobna převyprávět, tak jsem si říkala, že by někdy bylo snazší nahrát to na diktafon a pak mu to pustit.

k.bett
30. říj 2008

No tak jsem fakt zvedava co nam daji... 😀 ale uz jsem si zas nak zvykla ze to je ta holcicka...všude mi zatím i cizí lidi jednohlasne řekli kluk. 😀 No já mám neutral i modry(to muze mit i holcicka) a ted jsem si pokoupila zas dost vyloženě holčičích takže i kdyby to byla, nebyla holcicka s holou prdolkou nezůstane...pro kazdého něco máme 😀 😀 do porodky ale univerzál ale modry overalko-kombinezka s klokánkem takže taky muzou mit obě pohlaví 😀

jancaroul
30. říj 2008

Tak koukám na ty vaše bříška a nevím, kde ty kila máte, rozhodně ani jedna nepůsobíte jako kuličky 😀

jancaroul
30. říj 2008

Tak do porodnice máme pro jistotu připravenou béžovou neutrální variantu 😀 To, že je to kluk, nám řekli jen jednou v Podolí ve 20. týdnu, takže kdyby to nakonec byla Nikolka, tak do půl roku chodí v modrém 🙂 No, ale je to lepší varianta než kdyby Tomášek chodil v růžovém 😀 😀

hlavinka
30. říj 2008

Bett: kdybych mela 20 kilo v brisku, tak cekam slona a ne clovicka 😀 No, zadek mam, ja to vim, ale co nadelam. Nic. Pocitam s tim, ze jeste tak dve tri kila naberu do porodu a pak to zase shodim. A kdyz ne, tak se na mne budete moct podivat v "tete Katerine" ve ctvrtek na Prime 😀

Janca: mne prislo, ze v Repich jsou taky takovy baraky, kousek od jednoho takoveho bydlela kamoska. Tak jen podobny barak. Tak pardon 😉
Ty jo, to mas tedy do Podoli tedy peknou streku 😒
No, vidis, ja bydlim na rozhrani Modran a Kamyku, na konecne tram, kdyz jezdi 🙂 Je to tady moc pekny!

Manza nevi, o cem mluvi. Ja jim uplne stejne, jako pred tehu a proste jsem nabrala. A to jsem treba driv zhresila a dala si bramburky, ted na ne nemam chut, takze to jsou usetreny kilojouly, ne? Ale stejne mam proste hodne navrch. Podle mne to ma kazdy dany, kolik pribere a s tim nic nenadela. Ty vypadas konstitucne hubenounka od prirody, takze ikdybys mohla sladky, myslim, ze bys nepribrala o nic vic, nez ted.

Chcete neco vedet? Ale nebudete se smat, jo? 😉 Ja jsem manzovi nekdy v zari koupila stetoskop, protoze si nekde precetl, ze by manzel prilozenim ucha na brisko mel slyset tep mimca. Ale i pres stetoskop neni nic slyset. Obcas to zni, jako kdyz chrousta mrkev, obcas je tam bublani, ale srdicko rozhodne ne. Myslim, ze tluce tak rychle a je tam hodne jinych ruchu, ze to proste slyset nejde. No, takze tak 🙂 Tak jsem fakt na ten monitor zvedava, to bude vlastne podobne, ale ve vetsim/lepsim vydani, co?

Bett: a Ty nevis urcite, ze to bude holcicka? Chci rict, nic neni jisty, ale nam trikrat rekli, ze ma pipinku, takze by mne fakt pekne dostalo, kdyby mi prinesli klucinu 😀

k.bett
30. říj 2008

janca:

to urcite!Je to ta lepsi varianta...nám to taky řekli v tom 20tt jednou a naposled, v tom 32tt jsme se nepatli znovu...🙂 ale v tom 20tt to paní dr. ríkala s takovou jistotou že se nedalo pochybovat 😀

Stejně uvidí se...

Kámošce řekli až v 6měsíci nebo pozdeji ze má holcicku (driv se to nedalo poznat) a pak i v jiné nem. potvrdili holcicku v 8mesici a nakonec jí donesli klucika....ta koukala když se probrala po narkoze (mela cisare) To já bych ai taky koukala, mamina to pozná že je to jeji mimco nejspis, ale teda byl by to pro me sok zvlast po narkoze...bych si ikala jestli mi to nepopletly zatim co jsem spala 😀 😀 taková nejistota....ale to asi neeeeee 😀

hlavinka
30. říj 2008

Co abysme si mi tri zalozili svoji diskutarnu, takhle porad jen preklikavam mezi Podolim a poslama 😀

Fakticky ji donesli kluka? No, aspon bychom meli jasno ve jmene:o) Ale prekvapko by to bylo slusny 😀

k.bett
30. říj 2008

juuuu, to my nemáme ale manža by taky urco poslouchal....on poslouchá obcas ouskem a pak mluví do bříška jestli je vse ok a pak zas nastavuje ucho jako ze ceká na odpoved a zacne jako odpovídat aha, hm...jo, jo dobřže, vyřídím...atd. no je to strasná sranda.

Nevíme jen jednou nám to řekli, no...ale poprve kdyz dr. se pokousela koukat horsim UZ tak ríkala že něco by tam jako na chlapecka bylo ale ze ona to nevidi a nebude rikat protoze na tohle talent nemá a prý se spletla ne jednou 😀

S tema kilama to bude asi fakt...já jsem celá máma typem postavy a máma měla vzdy tak kolem 20kg a semnou nebo mladsi segrou dokonce 25kg a dnes nemá žadny kg navíc je hubendíra jak nitka..tak pocitam s tim ze mi toho moc taky nezustane... 😀 a kdyz tak trochu pocvicim a uvidime...nejsem teda maniak do postavy a kdyby mi treba 5kg zustalo asi bych se nezbláznila ale zas moc nechápu takový co říkají no co, to mi zustalo po mimcu ..mám doma dite tak mám nárok atd.

hlavinka
30. říj 2008

Bett: no, stoji to asi 200 a maji to v Rybne ulici za Kotvou ve zdrav. potrebach.... A pak se to bude treba hodit, ikdyby jen na hrani na doktora, az bude mala vetsi 🙂

Tak to mate vesele povidani s mimcem. Muj manza na ni taky mluvi. A taky se pta, zda ja na ni mluvim a zda ji zpivam. Dostanu vzdy vynadano, ze ne. Nevim cim to, vim, ze by mne slysela, ze bych mela, ale proste mi to nejde. A to jsem ale typ, co treba mluvi i na kytky a na zvirata, kde je sance na odpoved jeste mensi nez u mimca, ze 😀 Ale proste mi to nejak nejde 😖

Tak to taky nechapu, ze se nektere zenske vymlouvaji, ze jim to zustalo po decku. To Ti zustane jak rikas, treba 5 kilo, ale ne 20 a dalsich 30, kdyz pak maji treba metrak (viz na Prime, ted tam byly myslim dve maminky).
Ja treba vim, ze nikdy nebudu vylozene modelkovskej typ, ale proste kdyz vidim, ze pribiram, tak se krotim a mam moralku a vic cvicim. Bohuzel v zime to jde hur, ale jak zacne byt hezky, ´vybeham to v lese. Verim, ze s deckem je to tezky, kdyz na sebe nemas cas a nemas hlidani, ale jde taky o domluvu. Proste manza o vikendu pohlida a ja si pujdu zacvicit. Nebo stejne, porad chodis s kocarkem ven, tak to by bylo, aby clovek nezhubl aspon neco, ne?

jancaroul
30. říj 2008

Hlavinka: Tak to vím přesně kde, to máte kousek na procházky do Modřanské rokle, vzpomínám, že jsme tam s našima byli 2x opékat buřty, ale i na procházky jsme tam chodili poměrně často. Já bydlela v Cílkově, je to kousek od Kamýckého lesa. Jinak si myslím, že ty kila shodíme ani nebudeme vědět jak, to bude běhání kolem těch našich drobků, a říkají, že v pohodě se dá už v šestinedělí sundat 12-15 kilo, takže na potom vám zůstane jen troška 😀 No, já tedy doufám, že tolik neshodím, protože to bych pak byla jak z koncentráku 😀 😀 S tím stetoskopem jsem slyšela, že to slyšet moc není, ale určitě se bude dát použít, až se mimčo narodí, jen to bude chtít nějaký kurz ve správném používání 😀 Manža používá ucho, a říká, že slyší jen moje střeva 😀, takže ty mimča asi fakt slyšet nejsou, zato občas dostane řádný kopanec, když se malej rozhodne.

K. bett: No, tak jestli to bude nakonec Nikolka, tak to se nejvíc nasměju já, protože já na tom ultrazvuku ve 20. týdnu byla úplně za debila. Manžel si nejdřív řekl jen o fotečku, tu mu pan doktor udělal a náš mrňous na tom ultrazvuku lehce stávkoval, spinkal a nechtěl se otočit, takže jsme se museli jít na půl hodiny projít, aby se mrňous otočil a pan doktor mohl zkontrolovat to, co předtím neviděl (nožičky měl totiž natažené před tělíčkem, takže nebyly vidět vnitřní orgány). Když jsme se vrátili, tak bylo mimčo otočené, dokončilo se vyšetření a manžel položil otázku, jestli bylo vidět, co to je. Pan doktor říká, no při tom prvním ano, ale já si to nepamatuju, protože mezi tím jsem vyšetřil další 3 pacientky, takže manža zklamanej, že to vědět nebude. Panu doktorovi se ho nakonec zželelo a znovu mi kápnul tu hmotu na břicho a jel sledovat, co tedy čekáme. Něco na tom ultrazvuku nastavil, a říkal, tak tady je to jasné - manžel se usmívá, doktor se usmívá, sestřička to samé a já čučím a nic nevidím. Tak čekám, kdy to konečně někdo řekne nahlas a ono nic, tak jsem jak trubka musela položit otázku: Takže je to co? Pan doktor se na mě podíval a říká: No maminko, z tohohle už holčička nebude. 😀 😀 Takže i takhle se mamča dozví, co čeká.

Jinak mé švagrové se stalo, že jí u Apolináře donesli první den po porodu jiné dětsko, ona to nepoznala, takže má asi 15 fotek Evžena místo Elenky. Pak si z ní dělali ostatní srandu, jeslti tohle je už opravdu její dítě.

hlavinka
30. říj 2008

Janca: no, vidis, my jsme na druhe strane za lesem:o) Tam chodim behat a budu chodit na prochazky s kocarkem. Rokle je taky dobra, ale od nas je tam spatny pristup, musi se bude dve zastavky dolu ci nahoru. Ale na kolo je super. Fakt jsme tu spokojeny!

Jasne, shodime. Ja si myslim, ze mam vesmes hlavne vodu. Nekdy neohnu poradne nohy v koleni, protoze mam tak natekly lytka a hlavne mam nohy jako tvrdy. Jasne, nejaky spek tam je, ale vic vody. Tak co.

Tak to jsi mela vesele zjisteni 😀

Ty jo, to se ji fakt stalo? A jak na to pak prisli? Mohla z toho byt kauza Trebic hadr, co?

k.bett
30. říj 2008

😀 😀 tak to jsi podala krásne...to jsem se nasmála...uplna detektivka

Teda ale to s švagrovou je sila....to je fakt blby..

kacka2
30. říj 2008

Janca tak ty jsi tady 🙂
Já už pomalu začínam na manžu mluvit slovensky, jak je to u nás v novembrovkách zahlcený slovenkama a ty jseš tady 🙂 No máš to vymyšlený, do Podolí asi žádná slovenka rodit nepojede 😀

Tak jak je, porod pořád nikde?

jancaroul
30. říj 2008

No, ona z toho taky byla zděšená. Rodila ráno, malou jí ukázali jen na chvíli a ještě byla neumytá od těch všech mázků atd. Neměli zrovna místo na pokoji, takže chudák ležela asi půl dne ještě na hekárně a pak jí teprve přendali na pokoj. A rodiče přišli na návštěvu už někdy kolem druhé. No a sestřička jí přinesla mimčo zakutlané do té zavinovačky a koukala mu jen hlava. Takže ho Danča vzala do vozíku a jela ukázat rodičům. Asi po 10 minutách se objevila sestřička, řekla, že s ní potřebuje mluvit a odvedla i s drobkem, pak jí vysvětlila, že se spletla a dala jí jiné dítko, a předala jí Elenku, ta měla ručičku už venku, takže tam byla vidět ta visačka s číslem. Danča tedy rychle šla ještě za rodičema s tím, že předtím dostala špatné dítě. Já bych tomu také nevěřila, že je něco takového možného. A to byl Evžen ještě takové ne zrovna hezké mimčo s boxerským nosíkem, tak se babička divila, odkud to mimčo mohlo ten nosík zdědit, že u nich z rodiny určitě ne 😀 Hlavně, že to dobře dopadlo.

jancaroul
30. říj 2008

Kacka: No já kecám tady 🙂 ty Slovendy jsou hrozně ukecané, takže si je jen čtu a Pražandy kromě Verbalinky dneska nikde, tak vykecávám tady 🙂 S Verbalinkou jsme si dnes psali přes IP. A tebe jsem tam zahlídla jen ráno a já k netu přišla dneska až někdy kolem 11, a než jsem dočetla těch 12 popsaných stránek od večera, tak bylo poledne. 😀 Porod furt nikde, ale tvrdnutí mám dneska celý den, ale nepravidelně. Ten náš drobek u mě chce snad přezimovat. 😀

jancaroul
30. říj 2008

A teď koukám, že Katchula četuje v Thomajerce 😀 😀

hlavinka
30. říj 2008

Janca: tak to je fakt dobra historka. A jak rikas, jeste ze to dobre dopadlo! 🙂

kacka2
30. říj 2008

Janca tak to dobrá story 😀 Doufam že v Podolí to nehrozí, i když člověk nikdy neví 😉 Ale my máme kluka na 100%, tak kdyby mi dali holčičku tak bych asi protestovala 😉

kacka2
30. říj 2008

Tak to se nám to nějak rozpadá, ale nedivim se, já je taky sotva čtu 😕
A když odtamtud všichni zdrhnete, co já tam pak sama 😅

jancaroul
30. říj 2008

Hlavinka: Ty si také píšeš i v Prosincovkách nebo ne?

K.bett: Koukám, že ty k Novembrovkám asi nechodíš, máme tě sice v tabulce ale jen se jménem 😀 😀 No, to koukej dohnat a poslat Sicilii údaje 😀 😀 A koukám, že máš stejný termín jako Verbalinka a ta taky rodí v Podolí, z tou se s Kackou známe, měly jsme pražský srazík listopadových těhulek.

kacka2
30. říj 2008

A jakej den vůbec chodí Verbalinka do Podolí, škoda že nás objednali každou v jinej den, ve středu tam nebyla 😒

jancaroul
30. říj 2008

Kacka: To já nezdrhnu, když tě tam vidím a jsem tam v reálném čase, tak ti hned odepisuju 😀 Teďka budu muset aspoň na půl hodiny utéct, protože jsem manželovi slíbila štrůdl a ještě jsem k němu od rána nedostala. Jen jsem zvládla doběhnout pro ingredience, takže až bude v troubě tak jsem zpět.

jancaroul
30. říj 2008

Kacka: Já mám pocit, že chodí ve čtvrtek.

hlavinka
30. říj 2008

Janca: nechodim do prosincovek, nejak jsem se tam nechytla...

k.bett
30. říj 2008

janco, jo jo byla jsem párkrát v listopadovkách...chodí tam myslím bozka i slunickooo s tema si píšu zas v jiném pokojíku... 😀

Tak to asi proto jsem v tabulce zarazená, taky jsem se tam videla... 😀

Obcas tam juknu a prectuco se deje noveho 🙂

k.bett
31. říj 2008

holky a kde je dnes jancaroul? Že by se přece jenom prďola taky odmítal narodit na dušičky???? 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru