Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare :-| Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉
niikkyy
18. led 2009
oni prej dávaj tabletku,že buď se ti to rozjede a nebo zastaví,že to pozná poslíky když se neotevírá..říkala mi to kámoška co to dostala taky
gedren
18. led 2009
Jo, neco takovyho mi taky chteli dat (ale prave si nepamatuju nazev) a odmitla jsem to, protoze to mi prijde jako typickej pripad zcela nemistnyho a predcasnyho zasahu do porodu...ale ja jsem v ty dobe nemela zadny extra bolesti, asi kdybych trpela jak zvire a vliv na porodni cesty zadnej, tak mozna vymeknu 🙂
niikkyy
18. led 2009
ta kámoška si ho taky nevzala a řekla,že domu nejede a tak jí tam nechali,pač bydlí taky vedle nás a z Kralup do Prahy je to přece jen kus trochu a jet zpátky a pak zas tam...prej to vypadalo jak paralen nebo tak nejak :-N
ma12
18. led 2009
Amabilis: tak ať netrpíš moc dlouho.
Nikkyy: o ten Yal si musíš říct, já jdu teda do klystýru.
campi
18. led 2009
amabilis: moc na tebe myslim, at se zacnes otevirat a porod ma dobrej prubeh!

To je stejne drsny, jak posilaji zensky domů... Myslim, ze v mene obsazené porodce by ji tam nechali treba 3 dny lezet a sledovali by ji, ne?

Taky jdu do klystyru. I kdyz, jak je mimčo nacpaný dole, tak nemam s chozenim na zachod problemy, tlaci tam, takze se musim vyprazdnit a Yal by mohl stacit.

Chudacek hlavinka, ukazovala jsem ji vcera manzelovi a jeho 12letemu synovi (ten ma tehotenstvi zprostredkovane uz od početí v misce - se vsim ho seznamujeme), litovali ji, ale moc se všem líbí její děťátko.

Gedren: ja se nejvic bojim, ze se bude dite tlacit ven a nebude tam mit pripravenej otvor, ja bych si prasek na otevirani klidne vzala (jestli jsem to spravne pochopila a tenhle prasek na otevirani je..).

V pondo jdu zase do Podoli (jenom na krev), mohla jsem se za Amabilis zastavit.
niikkyy
18. led 2009
ma12: já jak mám ty hemáče trochu,tak chci yal raději,ale uvidím pak 😉

holky co chtěj vše vědět v tom chorobopisu nebo jak se to jmenuje? zítra to mám hlasit a nevím co? abych si to zjistila když tak
gedren
18. led 2009
Campi, neboj, priroda je mocna, takze to, ze by se dite tlacilo ven a nemelo kudy, se pravdepodobne nestane 🙂 Akorat on bohuzel kazdej zasah do porodu muze vyvolat dalsi zasah, takze je blby je delat driv, nez je to nutny...

Ad klystyr: ja pevne doufam, ze se opet zvladnu poradne vysr. na zacatku porodu a nebudu to muset resit 🙂
niikkyy
18. led 2009
campi: taky jdu v pondělí,ale na poradnu 😉 jsem zvědavá

Hlavinku jsem manžovi ukazovala taky a ten se zděsil... |-|
amabilis
18. led 2009
Holky, ten prášek byl malej a růžovej, toť vše, co vím. Ale já měla strašně dlouho bolesti. Nakonec zabral, ale stylem, že mám kontrakci tak jednou za 50min (cca, neměřím, jen mě to vždy vzbudí) a jsem ztahaná jak prase. I teď sotva píšu. Jdu si zas lehnout, ať načerpám sílu.
niikkyy
18. led 2009
Amabilis: chudáku....tak ať se to rozjede už konečně..to je trápeníčko 😞 tak hodně sil
campi
18. led 2009
niikkkyy: to ja vim, ze jdes do poradny a drzim palce, at tam s manžou moc dlouho necekate!
Nad tou anamnezou nebádej, se ptaji jenom na veci, ktery clovek vi - kolikaty je to tehotenstvi, jestli bylo vsechno v tehu v poradku, jestli beres nejaky leky ... Nic zasadniho to nebylo, pac si to vyptavani vubec nepamatuju.
niikkyy
18. led 2009
áá tak to jo,to až jim řeknu co vše beru,budou koukat 😃 😃
gedren
18. led 2009
A taky nezapomen rict, co kouris a co si pichas 😉
niikkyy
18. led 2009
no prosím tě.co kouřim jo? hmm jak jim to vysvětlit 😃 :-N už dlouho nic 😃
niikkyy
18. led 2009
a nepíchla jsem si dlouho 😃 😃
amabilis
19. led 2009
Tak dneska hurá na KO. Jsem na to zvědavá, ale při mé smůle... No, stejně to neovlivním :-N
teksas
19. led 2009
ahoj mam vzkaz od campi:
tak campi nam rodiiiiiii!!!!!!!!!!!!!
psala ze ji v pul 4 praskla voda a bylo ji fakt hodne ze to poznala..ale nema kontrakce tak kdyz se kontrakce do 24hod nedostavej tak to budou vyvolavat ...ceka v pokoji s vanou a cte 🙂))))
psala ze ji prijimala hlavinkovska ..prej budete vedet .-))))
gedren
19. led 2009
Jee, tak drzim palce, at se to rozjede samo a ma to rychle za sebou...a do ty doby at si v klidu cte ve vane 😉
amabilis
19. led 2009
Já Campi tak závidím!!!! Jinak asi vím, jak vypadá ta hlavinkovská mudra - včera jsem se tam s ní taky asi potkala, nebyla mi moc sympatická, ale kolem osmé se střídala s nějakým doktorem a ten sršel vtipem. Jinak já furt nic - sice mi konečně mizí čípek, ale jinak jsem zavřená a trpím jak zvíře bolestivejma kontrakcema v rozmezí 15 až 30 minut...
terkytka
19. led 2009
Tak to je síla,pořád nic a najednou dva porody naráz
🙂
niikkyy
19. led 2009
jéé Campi rodí jo? mazec..a to jsem tam dneska byla 😃

jméno té DR mi nic neříká 😃

tak držím palečky at to ma rychle za sebou 😉

Amabilis.. ty furt nic? jéé jsme se mohli vidět v Podolí co? :-N
ma12
19. led 2009
Nikkyy rodi, hmmm, tak to nam ten spolecnej pokoj nevyjde, tak Nikkyy ze by s tebou 😃
Jaka byla prohlidka?
Amabilis, vydrz holka, vydrz.
niikkyy
19. led 2009
ma12: no třeba s tebou 😃
prohlídka super..nevím jak se ta DR jmenuje.nemůžu to přečíst 😃
niikkyy
19. led 2009
jo a měla tam nějakou DR na zaučení asi....takže s mým svolením mě vyšetřila taky,tak se na mě střídali obě..ona teda nebyla schopná ani najít čípek-hrdlo a tak šíleně mačkala břicho dolů..no a nakonec promluvila a nějaká rusanda či ci :-N
ale byla jsem za hodku se vším hotová...kartotéka+sesterna+prohlídka a UTZ..jsem nečekala 😉 kdyby mě baba v kartotece nezrdzovala,jsem drív hotová,20 minut se mnou kecala o práci 😃 manža se stačil behem té doby nasnídat a vyprázdnit 😃
bejana
19. led 2009
Campi držím palce 🙂
Amabilis jsem myslela, že už Tě tu neuvidím. Chjo, si "užíváš" teda 😞
niikkyy
19. led 2009
holky kdo znáte jména těch DR v prenatálce? já to nemůžu přečíst :-N rdinace č4 dr. Mer...... něco nebo tak nějak :-N
niikkyy
19. led 2009
jo a k dptazníku na jméno dítěte,mám odevzdat oddací list a prej je mi vrácen až při vyzvednutí rodného listu prcka? jako to snad ne?originál jim nedám přece :-N
bejana
19. led 2009
Niky, já dávala úředně ověřenou kopii. Originál se mi taky nechtělo dávat z ruky 😉
niikkyy
19. led 2009
takže na matriku ověřit?stačí na úřad obce? nebo kde to ověří?
gedren
19. led 2009
Ja jsem tehda odevzdala na Bulovce original, a prisel mi zpatky v dopise do vlastnich rukou spolu s rodnym listem.

Jinak overujou ledaskde (a je to jedno, kam s tim pujdes), v Praze maj na kazdym mestskym urade overovnu, a treba tady ma urad i takovej detasovanej kamrlik na poliklinice prosek, kde se taky da overovat a clovek vetsinou ani moc neceka.