Předčasný porod dvojčat - porodnice Jičín, Hradec nebo Pardubice?

oveckaluky
2. srp 2018

Ahoj, čekáme dvojky, páreček, podle UTZ 31+0, podle MS 30+2. Byla jsem rozhodnutá, že pokud bychom nevydrželi do termínu, chtěla bych rodit v Hradci (protože kdybych rodila u nás v Jičíně, nerada bych, abych já byla tady a děti mi odvezli), ale teď mi doktor v poslední poradně říkal, že nezralá miminka odtud vozí raději do Pardubic, tak fakt nevím...
Máte někdo zkušenost s Hradcem nebo Pardubicemi? Popř. že jste jely rodit do Jičína a někam vás převezli ještě před porodem?
Moc děkuju za každý poznatek :-*

mku
2. srp 2018

@oveckaluky ja jsem rodila hypotrofni miminko na 37+0 v HK a nemuzu si je tam vynachvalit... maly byl tyden na intermediaru, mohla jsemza nim kdykoliv, sestry byly mile... a pak a roomingu taky pohoda, sestricky se snazily pomoct, abysme mohli domu co nejdrive.. pak jsem s malym jednou jela na pohotovost do HK, bylo mu cca 5m a nemeli na hospitalizaci misto a poslali nas do Pardubic a tam za me naprosta tragedie... odchazela jsem druhy den na reverz... takze za me HK jednoznacne...

ptacatko01
2. srp 2018

Mě praskla voda ve 23tt v chrudimské nemocnici, následoval okamžitý převoz do Hradce (specializují se zde na extrémně nedonošené děti) zde začal boj o každý den navíc co by malá vydržela v bříšku. Nakonec jsme vydrželi do 26+1tt kdy jsem porodila akutním císařem. Mohla sem být s malou hospitalizována hned po porodu a být pořád s ní. Nejvíce času malá strávila na JIRP cca 10 tydnu, zde byla i péče nejlepší, další oddělení (intermediální a nedonošenci) také v pohodě a mohla jsem se zapojit více do péče o malou. Za celou dobu mi nesedla jen dvě sestry. Jinak vše v pohodě, vděčím jim za dcerky život. Do Pardubic ani náhodou, nechápu proč říkali že nezralá miminka vozí do Pardubic, když v Pardubicích je převážejí do Hradce. A navíc péče v Pardubicích....ani ve snu bych tam nechtěla porodit. Za mě jedině Hradec, jsou tam specializovaní i na komplikované případy. Celkem nám malou dopékali téměř tři měsíce, celou dobu jsem mohla být s ní, za což jsem moc vděčná.

oveckaluky
autor
3. srp 2018

@mku
@ptacatko01 Moc děkuju, holky, uklidnily jste mě :-* Včera jsem si i pro jistotu psala do naší nemocnice a pokud by to bylo dřív, než ve 36. tt, převezli by mě do Hradce a rodila bych tam. Tak snad ještě aspoň chvilku vydržíme, i když v těchhle vedrech...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru