Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

parybka
21. zář 2008

jak kde... já chtěla bez nástřihu, ale PA říkala, že je to hodně napnuté... aspon to nedělali automaticky a řekla mi o tom.. a v tu chvíli mi to bylo fakt jedno 🙂 A my jsme i masírovali a maliník jsem pila taky.

velikost mimča opradu asi nezáleží na velikosti rodičů.. 😅 a mi ta váha vůbec nic neříkala, půl kila sem, půl kila tam, stejně nejdřív musí jít hlavička a ta bude stejně velká u 3. nebo 4. kilového mimča, ne?

ia: když je Nikola tvoje spolužačka, tak by ses s ní mohla domluvit, ne? Byla fakt skvělá, měla jsem štěstí, že tam asi nebyl frmol, tak tam u mě seděla a napovídala, jak dýchat... moc mi to pomohlo.

ia.
autor
21. zář 2008

ahoj holky, no s těma nástřihama je to asi indi vindi, pže jsem četla že i když masíruješ, tak ti to nezaručuje vyhnout se nástřihu z toho důvodu, že někdo má větší elasticitu a někdo menší. Maliník piju, pže mi ty bylinky docela chutnají, a spíš je to pro psychickou podporu než pro účinek no uvidíme. Paryb, co se týče té Nikoly, přiznám se ti že bych raděj kápla na někoho cizího, než na svou spolužačku, to je takové divné v té situaci, na předporoďáku jsme měly sestřičku Šárku a ta byla taky skvělá, tu bych moc chtěla, ale možná mi to v té chvíli bude jedno, navíc tam bude manža, tak doufám že to nějak ošéfuje, on je docela držka a na všechno se ptá a zařídí, takže na něho spoléhám 😉

lucenek
21. zář 2008

ia s tou spolužačkou souhlas moje kamrádka taky dělá PA na fifkách, ale je na MD takže taky bych nechtěla ji...at mi tam kouká, radši cizího fakt.
Ono přesně 4 kilové dítě má asi stejnou hlavinku jako 3 kilové ale hlava není až zas takový problém...spíš ramínka ty jspou nejširší
ale fakt děkuju bohu že mě nešmikali, podvozek mě jako bolel po porodu ale seděla jsem normálně, ostatní stály ve frontě na sono atd...

ia.
autor
21. zář 2008

luci tos měla fakt štígro, některé kočky se blbě léčí po nástřihu, nemůžou sedět, ležet, nic, já mám sice v tašce sbalený dětský plavací kruh, prý je to dobré po nástřihu, ale pevně věřím že ho nebudu potřebovat....
jinak máš pravdu, já jsem taky radši, když v situacích, které nemám tak zcela pod kontrolou nemám nikoho známého (teda samozřejmě kromě manži), ale navíc spolužačku jsem viděla od 93, kdy jsem vyšla ze zš 1x a to asi před dvěma lety, takže to není nikdo mi blízký, komu důvěřuju...
no nic, jdu si vypít maliník, a kuknu na pojišťovnu, je to sice blbost ale na film o feťácích na čt1 se mi dívat nechce 😝

lucenek
21. zář 2008

no právě já si toho vážím, tak jsem šla koupila Pa a dr kvalitní růžové víno a kokina Mozartovy koule každé jedeno víno a kokina a nesla jsem to tam

parybka
21. zář 2008

aha, já myslela, že se znáte víc.. tak to chápu, ale byla fajná, tak snad na spolužačku nebude pes 😉

já měla na hojení homeopatika a myslím, že docela zabrala, sice jsem taky seděla na půl zadku skoro celou porodku (byli jsme tam 8 dnů), ale jsou horší případy hojení, nebo spíš nehojení...

ia.
autor
22. zář 2008

holky tak já vám dám pak vědět, jestli byla ta masáž k něčemu, nebo k ničemu 😀 teda jestli nebudu rodit až na dušičky 😝 😔

lucenek
22. zář 2008

já tě tipuju na Vojtíška 🙂

ia.
autor
22. zář 2008

luci, já si taky myslím, že to bude kluk...podle břicha a tak, a taky podle toho UTZ z 20tt, no je mi to celkem fuk, hlavně aby už chtěl ven🙂))

lucenek
22. zář 2008

no já nevidím pořádně ani břicho ani uzt ale kluk jak buk to je 😀

ia.
autor
22. zář 2008

😀 😀 tak pak uvidíme, vědmo🙂))))

lucenek
22. zář 2008

pak písni 😉

ia.
autor
22. zář 2008

holky, jestli se můžu zeptat, jaký máte režim s takovým malým mimísem? resp. jak vypadá váš běžný den? moc si to zatím nedovedu představit..

lucenek
22. zář 2008

ia do 5 týdnů se nedá dělat režim...já byla první měsíc non stop u cicku, myla se ve 4 odpoledne a tak jakmile nebyl cicek v puse řev.....dudel nechtěla flašku taky ne....fakt očistec.....ale paks e to samo tak nějak spravila, naučila jsem se neřešit každě zabrečení....když vím, je je přebalená najedená...co pomáhá ji zklidit je třepat s houpajdou a pár kaúek sabíka na dudel.....jinak u mě první měsíc očistec a to mám manžu přes den doma a oba jsme byli hotoví ted už to jde začíná sledovat vyhraje si na dece sice jen 10 min ale stihnu se umýt a vyčůrat 😀 reřim má smysl zavádět od 2 měsíců, ale od narození můžeš klidně pravidenou dobu kopat dát do zavinovačky přisát a do postýlky....asoon takovýto rituálek

ia.
autor
22. zář 2008

no teda.....ale je fakt že tak nějak to popisovaly i kámošky....ale důležité je z toho nezblbnout a zachovat klidnou hlavu, co? uvidím, jak to bude v praxi, já teda budu přes den sama, akorát první týden tu bude mamka a druhý týden manža dovču, to máš fajn že ho máš přes den doma, ale budu to muset nějak zvládnout, do bejbyboxu ho/ji nedám🙂)))no a na vánoce se to snad upraví, když říkáš do 2 měsíců...zvládly to jiné,musím holt i já 😀

lucenek
22. zář 2008

jo neboj ale budeš fakt padat na ústa i když jak kdo něm¨komu mimčo od porodky po kojení spí 3 hodiny a v poho....

ia.
autor
22. zář 2008

tož já jsem klidná, já to štěstí mít nebudu🙂)))ale co, flákala jsem se 29 roků, je čas se trochu obětovat🙂)))))))

lucenek
22. zář 2008

neboj zvládly to jiní ty taky a užij si každý den poroste ti před očima

parybka
22. zář 2008

bych ti řekla.. užij si klidu a hlavně manžu, dokud se nenarodí, mi nejvíce po porodu chyběl spánek a pak chvilky s manžou (tím nemyslím sex)
jinak já o režimu dlouho nemohla ani mluvit... malý byl taky pořád u prsa, abych měla klid, tak jsem ho tam měla. Vůbec jsem nevěděla, co s ním ve chvílích, kdy nepil a nespal... 😅
ted u máme jakžtakž pravidelný režim, ale první měsíce pro mě byly dost nepříjemné... hormony se mnou třískají i teď 😀

ia.
autor
22. zář 2008

paryb, tak teď už to máš celkem pohodičku, když má malý 9 měsíců, ne? už se to směje, batolí, hraje, a už je to takové pevnější, silnější. Ale ten bezbranný mimouš, co nedrží hlavičku a jen pláče, pije a kadí, to je mazec. Ale nějak se s tím poperu 😀

lucenek
22. zář 2008

no myslím že paryb si taky někdy přeje aby to zase bylo to nelezoucí mímo 😀

parybka
23. zář 2008

lucenek: to víš, že přeju 😀 ale ted už je s ním zábava, zacina otvírat šuplíky a skřínky, nejraději všechno "uklízí" z gauče na zem, spoustě věcem už rozumí, začíná pomalu chodit kolem postele, vyhraje si už i sám. Tohle období se mi moc líbí. Pro mě to bylo fakt náročné furt jenom přebalovat, kojit, uspávat a pořád dokola, od 4. měs. nám začal lozit a od 6. stavět... tak to už bylo fajn.
Ale někdy bych byla ráda, kdybych ho našla tam, kde ho položím 😉

ia: však toho bezbranného mimouše budeš mít jenom chvilku, dá se to přežít.. hlavně, když máš kolem sebe lidi, kteří pomůžou. Obdivuju holky, co to zvládly samy

ted nám asi dva dny dělá indiána 😀 ještě neumí paci paci, papá a podobné, ale když mu dám ruku před pusinkou a poplácávám, tak vydává zvuk a dělá indiána 😀 a všechny nás to rozesměje 😀

lucenek
23. zář 2008

paryb na to se moooc těším 😵 😵 😵 😵

ia.
autor
23. zář 2008

ahoj holky, tak jsem byla dnes naposled u své dr. ta málem spadla ze židle když mě uviděla, ale podle nálezu stejně jako minule, čípek x-1, no a v pátek se jdu nahlásit do porodnice, aby si mě převzali do péče, takže uvidím, jak dlouho teda ještě budu chodit s bubnem...
já se přiznám, že se těším na všechny období dítěte, ono každé má asi něco, i to kojení a přebalování, ale co určo nepřežiju bude puberta🙂))))

lucenek
23. zář 2008

nezoufej já v pátekk na kontrole podvozku měla cs o a zavřená čípek 3cm....a v sobotu jsem rodila 😉

parybka
24. zář 2008

ia: však máš do porodu ještě čtyři dny 😉 já přenášela 9 dnů.. ale to ti nepřeju. Mimčo už je hotové, ted už je to jenom otázka času 🙂
mi můj doktor vůbec neříkal nějaké cs, ani jak to vypadá... ani v porodce mi nikdo nic neřekl, na monitoru natáčeli jenom dítě, ne případné kontrakce. Aspon jsem nebyla natěšená nebo naopak zklamaná.. 🙂

ia: dej vědět, až to na tebe přijde, budu držet palečky 🙂

ia.
autor
24. zář 2008

čaute holky, no dnes je mi tak nějak divně, bolí mě v zádech a břicho, ale ne nějak ukrutně, ale možná je to tím, že jsem měla zápřah a celý den jsem měla doma kamarádky s dětma, uvidíme co bude dál, každopádně mě dr předává do péče porodky a v pátek tam jdu poprvé tak uvidíme.. 😉

parybka
24. zář 2008

třeba do pátku nevydržíš 🙂 jdeš teda do Vítkovic..?

smardik
24. zář 2008

dneska je ve vítkovích stop stav a od 1.10 se prý chystají zdražovat

lucenek
24. zář 2008

no jo soukromý sektor....soukromě si daj ceník plus daný zákonem fakt svinuchy 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru