Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

sestrakatka
21. říj 2008

Parybka:to máš pravdu, někdy by si to měly nechat pro sebe, co si myslí, ale on je takový zvláštní, no ještě 3 návštěvy u něj a přecházím na fakultku, tak budu mít na chvíli klid.
Mě měřil v 21tt, zapisoval to i do těh. průkazky, ty kleště kterými měřill,jsem myslela, že se už dávno nepoužívají...tak jsem se fakt lekla co to se mnou chce nacvičovat 😀 😀
tak fakt nevím..přitom já jsem v bocích docela široká(po mamce), kdysi mi jiný dr.říkal, že až jednou budu rodit tak to půjde jedna radost, jen díky mé panvi.......dneska ti fakt každý říká něco jiného.
pa pa pa 🙂 🙂

ia.
autor
21. říj 2008

ahoj holky, máte pravdu, když je hezky, tak šup ven, malý tam spí jak dudek, včera jsem se s ním prošla, dnes jsme byli ráno na kyčlích a na pediatrii, pak u našich a jak jsme přijeli domů, tak jsem ho z vajica šoupla rovnou do kočáru a chrapká si na zahradě na sluníčku 😵 a já si stihla vyžehlit, najíst se a ještě vlézt na net...představte si, že malý má 3 týdny a váží 4850g 😝 asi nás brzo všechny sní..a to jsem v porodce bulela, že nemám mlíko, udělalo se mi až 4 den a pak jsem bulela, že ho mám málo, páč přibíral jen minimálně 😀
katko, já jsem pila maliník od 35tt tuším, rodila jsem den po termínu, ale myslím že to není o tom porodit dřív, ale že se ti dobře uvolní hladké svalstvo a porod je rychlejší a někdy bez nástřihu. Vem si z nás příklad, já porodila za 5 hodin se vším všudy a lucenek je bez šmikance🙂)
paryb, na prdíky jsme dostali sabsimplex tak uvidíme, na bříško ho dávat zatím nesmím, pže mu u porodu zlomili klíční kost a ještě to nemá úplně v pořádku, takže nemůžeme tu jednu ručičku namáhat. Ale po koupání mažeme bříško Pupíkem, a vždycky se mu na chvíli uleví.
holky kdyby to počasí ještě vyšlo ještě na pár dní....kukala jsem, že už sice nemá být tak teplo, ale pořád se mají teploty držet okolo 15 stupnů, což jde, na to, že jsou příští t. dušičky...
jo ještě pls dotaz na vás matky, porodné jste si museli vyřizovat samy, nebo to mohl udělat manža? já jsem byla na socce asi 3x a vždycky jsem to vzdala, pže tam byla miliarda lidí a nemohla jsem čekat 😠
tak hezký den, maminy a mimina 😀

smardik
21. říj 2008

ahoj holky, doktor na poradně mě dneska poslal do vítkovic at mě převezmou do péče, můžu tam přijít jen tak nebo je lepší tam zavolat a domluvit se?

ia.
autor
21. říj 2008

ahoj smardik, chodí se tam bez objednávání, tuším že po, st, a pátek, radím ti, jdi tam hned na 8 ráno, pže pak je tam spousta mamin, co čekají na srdíčko a je to fakt čekačka

smardik
21. říj 2008

ia dík půjdu tam zítra a měla jsem v plánu jít hned ráno at tam nesedím celý den, dík za radu 🙂

ia.
autor
21. říj 2008

jj, tak hodně štěstí, já jsem tam byla poslána mou dr na pátek, a to byla moje jediná prohlídka, pže z neděle na pondělí jsme jeli naostro 😀 jinak srdíčko natáčejí docela dlouho, tak se připrav a jdi se předtím vyčůrat 😀 , a pak je prohlídka u dr, to bylo docela husté, jak do mě hrábnul, ale asi mi pomohl, pže mi za pár hodin odešla hlenová zátka...tak držím palce a dej vědět, jak jsi dopadla! 😵

lucenek
21. říj 2008

raduš a v které části Ostravy bydlíš? Páč Poruba a okolí má chodit na porodné do mariánek na Hudební ulici u kostela an rohu je lékárna a tam je všehovšudy 5 lidí a musíš osobně jedině kdybys ležela ve špitlu nebo tak něco mohl by to vyřídit manžel ale už na své jméno ne na tvé 😉

parybka
21. říj 2008

ia: já nepsala, že ho máš dávat na bříško, psala jsem, že jsme ho nosili v klubíčku, když ho chytly prdíky, a tím se mu promasírovalo bříško 😉 a nepoužívali jsme nic, jsem ráda, že jsme to tak zvládli
porodné: žádost jsem si stáhla z netu, máš na to půl roku (myslím), já to vyřizovala až po několika měsících, mám sociálku v centru u Jindřicha a nejelpší bylo chodit odpoledne, v úřední hodiny mají až do pěti, takže když zajdeš ve 4, tak tam určitě nebude ani noha, hlavně ta osmahlá... 😝

parybka
21. říj 2008

smardik: já ve ¨Vítkovicích čekala vždycky dlouho. A kdyby mi někdo udělal Hamiltona (jak asi provedli Radce), aniž by mi to řekli, tak by se mi to fakt nelíbilo.. ale asi se tam s tím nepářou

ia.
autor
22. říj 2008

aha,Luci, já bydlím v Proskovicích, ale trvalé mám v Mariánkách, takže bych teoreticky mohla patřit na tu Hudební ulici? já jsem totiž byla u Jindřicha, jak píše Evča....
holky dneska ten můj drak vůbec nespí, jen dvě hodky v kočáře, jinak řve že ho bolí břicho..ani klubíčko nepomáhá 🙄

aja123
22. říj 2008

Ahoj ia.: četla jsem diskuzi "Jaký byl porod" a četla jsem, že ti u porodu pomáhala PA Vlaďka. Je to anděl, já bych to bez ní asi nezvládla.

A s Vítkovicema jsem byla taky strašně moc spokojená 😉

lucenek
22. říj 2008

raduš tož teda k jindřichovi 😉

ia.
autor
25. říj 2008

aja123: jj, slyšela jsem na Vlaďku jen ty nej reference, prý tou prací žije, a to jde vidět na jejím přístupu, pro mě byla fakt anděl, dokonce zamnou přišla i na šestinedělí, fakt byla úžasná..
luci, v pondělí je manža doma, tak se půjdu postavit do fronty 🙄
a co jinak, ženy? něco nového? kromě toho, že se nám pokazilo počasí? holky, v kolika stupních tak vytáhnout fusák?
a ještě pls, kolik máte doma stupňů? mě šokovala jedna kočka, co psala v zářijovkách, že mají 21 st a malá je v bodýčku s kr. rukávem..já doma topím přes den na 23, malý má košilku nebo bodýčko s dl. rukávem, dupajdy a ještě je přikrytý lehkou flisovou dekou a v noci máme v ložnici 21, k ránu 20 stupňů a to spí v overálku v zavinovačce a přikrytý dekou...jo holky, spaly vám mimi na boku? malý má téměř měsíc a pořád mu vyhovuje ležení a spaní na boku, nevadí to?
hezký víkend!! Raduš

lucenek
25. říj 2008

Raduš my máme taky 23-24C a Sára má body dlouhá rukáv dupky nebo polodupky nebo tepláčky s ponožkama
a fusak zimní emitex sem včera dala do kočáru takže už vozív v něm já sama jsem zimomřivec a při představě že jen tak ležím a nehýbu se tak navleču malou o vrstvu víc...a nikdy ještě nebyla spocená nebo studená..takže je asi akorát 😉
Raduš sára taky milovala spaní na bokuale bacha kvůli kyčlím to není zrovna ideální...nelíp na zádech at se formujou jamky kloubů a jadýrka..... ☹

parybka
25. říj 2008

Ondra vůbec nespal na boku, dlouho spinkal v zavinovačce a ještě měl plenou "svázané" ručičky, aby se nebudil. Mysllím, že snad 4 měsíce. Až potom si občas lehl na bok, hlavu zaklonil skoro až k zadku 😀 dobrá poloha, aby udržel rovnováhu.
My tu máme cca 22C, Ondra má body, štramplíky, tepláčky a ponožky a nahoře ještě svetřík. A to lozí jak divý, chvilku neposedí.
Fusak bych už asi vytáhla. Na malé mimi. Přemýšlím, jestli nás fusak bude ještě dobrý, jestli se do něj Ondra ještě vejde a jak to udělám s přivázáním ve sporťáku..
Jsem o víkendu slaměná vdova a je mi smutno... snad bude aspon noc dobrá.

ia.
autor
26. říj 2008

ahoj holky, fusák už taky asi vytáhnu, mám dva, jeden co jsem dostala ke kočáru, a pak po mě z beránka, tak ten nechám na ty největší mrazy. Jinak to točení na bok mě štve, ale on prostě jinak nechce spát, s těma kyčlema máš Luci pravdu, byli jsme min. týden a máme doporučeno nosit širší balení, takže dávám ještě látk. plínu, ale jinak hodně cvičíme s nožičkama atd...přes den se snažím ho dávat na záda, ale lump se vždycky šteluje na bok.
Paryb, tak to se ti ten víkend potáhne, to ti bude smutno, vidˇ? Možná si mohla jet k mamce na barák, ne? My máme taťku doma až do úterý, tak si to užíváme, pak zas nastane realita🙂)a příští pátek si taťka jede užívat do vinného sklípku, já bych si táááák dala dvě deci 😲
dneska to vypadá na krásný den, i když chladný, tak se mějte moc hezky a pozdravujte miminka 😵 R

lucenek
26. říj 2008

Raduš chápu mimísci si ustelou jak chtějí, a fakt ho trpělivě přetáčej na záda, když zabere, když už máte široké balení to je to nejjednodušší řešení, kdybym usel mít peřinku nebo řemínky to by bylo horší a přece nechceš ať to dojde tak daleko.Já byla přesně jako ty vynervovaná a dokud nebudou jadýrka nervy budou

parybka
28. říj 2008

Radi, Vojtí se točí, i když má nožky od sebe?? to musí být nepohodlné 😅

holky, Ondra má asi šestou nemoc, v noci měl 39, celý den má teplotu, tak jsem zvědavá, co z toho bude. Naštěstí to namá zas tak vysoké, tak to necháváme být. Ale není mi moc příjemně, mám strach

ia.
autor
28. říj 2008

paryb: jejda, a co to je ta 6 nemoc? to je nepříjemné, máš starosti, viď? a jak mu to léčíš? jdeš s ním k dr? držím palečky, ať se brzo uzdraví, bobek 😕
jo, holky, přetáčí se, i když má mezi nohama ty kalhotky s látkovou plínou, resp. přes den se mi daří ho mít na zádech, ale v noci je to marné. No alespon ty dny..uvidíme jak dál. Máš pravdu Luci, dokud nebudou jadýrka, nebudu v klidu. Navíc jdeme ještě v půlce listopadu na sono ledvin, v porodce měl nějakou odchylku, ale prý to má hodně miminek, tak uvidíme.
Chjo manžovi končí volno, zítra zase realita sama s Vojtou doma, ve čt navíc přijde manža až pozdě domů, takže nic moc. Snad bude Vojtí hodný a venku bude hezky, abysme mohli vyrazit kočárkovat 😵
a co u vás nového? Evi dej vědět co malý!!

parybka
29. říj 2008

šestou nemoc najdeš na netu, je to virové onemocnění kojenců, nejvpre pár dnů vysoké teploty, pak se má osypat a za další dva tři dny zase zmizet. A je po všem.
Ondráškovi klesla teplota, dneska má jenom mírně zvýšenou, tak nevím, jestli je to ono. K doktorce zatím nejdu.
Venku krásně fouká 🙂 a svítí občas i sluníčko. Zrovna jsem dověsila prádlo ven a začlo pršet, přestože byla modrá obloha a sluníčko 😅 no, nechala jsem to tam, uvidíme

ia.
autor
29. říj 2008

paryb teda to jsou věci...a už se ti Ondrášek osypal? a tou šestou nemocí mohou onemocnět i pidi mimi jako je třeba Vojtíšek? holky já vlastně vůbec nevím, jak bych Vojtímu měřila teplotu...mám digi teploměr, takže namazat a do dupky?
chtěla jsem jít dnes odpo ven, ale foukal tady brutální silný vítr, tak jsme zůstali doma, pže malému trochu hnisá očičko, tak jsem ho nechtěla tahat do průvanu..jinak dneska máme měsíc!!!toto utíká, je to neuvěřitelné. Zítra jsem sama doma celý den až bůhví dokdy, manža má nějakou akci, budu i sama koupat a jsem z toho taková otrávená, že si vlastně za celý den s nikým nepopovídám..chjo 😨 Příští týden jede manža do sklípku...ti chlapi mají život, fakt 🙄 . Ale my to s Vojtínem zvládnem, snad bude hodný....

parybka
30. říj 2008

ještě ne, teplota ráno byla zase jenom 37.2. Volala jsem k Dr a mluvila se sestrou, říkala, že pokud nemá jiné příznaky (jako nachlazení, kašel apod), tak by to mohly být ještě zuby. Když už jich ted má 8, tak další prý rostou stoličky :-O
A kdyby ještě večer měl teplotu, tak máme raději zítra dorazit, pro jistotu.

Dneska tak fučelo, že mi to shodilo sušák i s prádlem 😀 naštěstí jen do trávy

Raduš, jak to zvládáš sama? jojo, chlapi se mají, taky občas tomu mému závidím akcičku z práce, víkend s kamarády, hospůdka večer. Naštěstí toho nemá hodně. Ale někdy bych si tak dala panáčka...
Byli jsme s mamkou a Ondrou na Pustevnách v neděli a tak tam voněl svařák. Víno sice nepiju, ale třeba panák takového Magistra nebo Ferneta... Měla jsem malého v manduce, tak bych si stejně netroufla toho frťana dát. Už po jednom byl byla ztřískaná 😀

ia.
autor
30. říj 2008

ahoj Evi, tak ještě že vám ta teplota klesla, ale i tak je to nepříjemné, no snad bude Ondrášek brzo v pořádku a vy nebudete muset k dr, i když bys určo byla klidnější, kdyby se na něho mrkla, že?
s tím větrem máš pravdu, je tam sice teplo,ale nešla jsem s malým ven, pže mu trochu hnisá očičko, tak jsem ho nechtěla vystavovat průvanu, tož jsme celý den doma. Dopoledne se tady stavila kamarádka s 8 měsíční holčičkou, a odpoledne nějak prokňoural a teď spinká, uvidíme jak dlouho, no za dvě hodinky koupáníčko, utíká to a bude večer. Nějak to spolu bez taťky zvládnem, nejsme béčka🙂)
na pustevnách muselo být krásně!! já tam hrozně ráda jezdím. Já bych moc ráda s malým taky po 6 nedělí někam takhle vyrazila, jen pořád řeším, jak to budu dělat s kojením? jsem docela stydlivá na to, abych někde na veřejnosti vytáhla prso a kojila...ted v sobotu chce jet manža dopol do shopinu, že si mám něco vybrat za narození malého, taky potřebuju koupit džíny, nakoupit jídlo a myslela jsem že bysme se stavili do ikea na oběd, ale co kojení? fakt nevím jak to vyřešit, jestli se s ním zavřít do té místnustky na přebalování, ale zase ve stoje ho kojit..no uvidíme.
holky, uvažovaly jste s manžou o druhém dítěti, resp. kdy asi? U nás je brzo to řešit, ale vím že nechci jedináčka a přijde mi ideální rozdíl tak ty 3-4 roky...
jo jinak koukala jsem na dlouhodobou předpověď počasí, do pol.listopadu teploty okolo 15 st, to je neuvěřitelné, ale supr, jsem nadšená, že nejsou takové ty hnusné podzimní plískanice..
jo jinak Evi jak jsi psala o tom svařáku, já právě moc nemusím tvrdý alkohol, ale s manžou milujeme víno, a přiznám se, že to je to na co se nejvíce těším až přestanu kojit. Až si dám nějaké dobré vínko. Před těhu jsme s manžou víno hodně pili, teď máme už rok útlum, ale věřím že to zase přijde🙂))takže svařák miluju taky a jeho vůni ještě víc🙂))))

parybka
30. říj 2008

mě z toho našeho netu picne.. píšu a ono mi to neodešle ☹

tak si zkusím vzpomenout, co jsem to psala...

Raduš, kojit můžeš ve zkušebních kabinkách, tam je většinou i na čem sedět.
My už kojili i ve stoje, když manžel nesl Ondru v manduce, jenom jsem vytáhla prso, to musel být pohled 😀
já si rifle po porodu koupila asi před měsícem, bo po porodu jsem byla ještě dost tlustá a doma všechny kalhoty malé a ted jsou všechny velké, bo mám -5 kg než před těhu.
Jsi dobrá, že už uvažujete o druhém dítěti 😉 já dlouho nechtěla, bo jsem byla vyšokovaná z porodu. Chtěli bychom druhé (holčičku 😅) tak za rok, manžel bude na jaře státnicovat a ještě bychom rádi stihli dovolenou, tak možná tam...
Jestli jsi mobilní a bude ještě hezky, tak bys mohla přijet (jsem u mamky kousek za FM), bych tě vzala nebo bych vlezla k tobě a mohli bychom s těma našema malýma chlapama na výlet na Pustevny 🙂 11.11. jedem na dovču, tak bude ještě před tím nebo spíš až po tom. Bude to prima výlet.

Uvidím, jestli bude mít O. teplotu ještě večer, když tak pro jistotu zítra zejedem k Dr.
Na hnisavavé očičko jsem někde četla, že prý je dobré i mateřské mlíko 😅
radši si to uložím, než to odešlu...

artemiss
31. říj 2008

Ahojky maminy, já vám tady zase lezu, co? Ale chci se vás jen zeptat: vidím, že jste všechny z OV, můžete mi prosím dát tip, kde jste nakupovaly těhu oblečení??? Já jsem buď vybíravá nebo nemám štěstí na normální těhu modu!!! 😝 Díky 🙂...PS: nemám v čem chodit 🙄

ia.
autor
31. říj 2008

ahoj Evi, ta procházka na pustevny by byla skvělá, ale my jsme ještě nestihli koupit žádné nosítko, resp. klokánka, do kterého bych mrňouse dala. A s kočárem je to tam hlavně na začátku neprůjezdné 😔 kam jedete na dovču? Někam do tepla? (závidím🙂)))))
artemis, já jsem si z oblečení nedělala hlavu, je fakt že mi dost věcí půjčila kamarádka,ale jestli už jsi ve 33tt, tak bych si koupila jedny těhu džíny, ty jsem koupila v HM, ale zbyt. drahé, kamarádka má z Tchiba asi za 500kč, a trika a svetry jsem kupovala v Tescu v Cheeroke, prostě si koupíš větší velikost a hotovo 😵 a nebo vím že těhu věci mají i v CA a jeden obchod je v Lasu, mají tam dětské oblečení a těhu věci. Ale taky nic moc levného...

artemiss
31. říj 2008

Ia. dík 🙂, koukám, že máš obchůdky zmáklé 🙂 jedny těhu riflíky mám (taky HM a taky docela drahé) , ale do těch mi teď chybí břicho 😠 koupila jsem možná zbytečně velké, ale to dorostu 😀 . Já mám blbý, že nosím bříško takhle v zimě - ačkoli je vlastně ještě teplo 😎 vy, které jste rodily v létě a na začátku podzimu jste nepotřebovaly svetry a bundy a kabáty....! Hm...stejně chodím většinou teď už jen k dr. 😝 .
A ještě dotaz na vás maminy: jak dlouho před porodem a kde jste kupovali nebo objednávali kočárky?
Vím, že tohle téma tady na koníkovi někde je, ale mě nebaví číst ty dlouhé diskuze 😖 . Kupovali jste kočárky v OV nebo někde jinde nebo na netu?

ia.
autor
31. říj 2008

artemiss, to máš pravdu, je blbý že se musíš navlíkat do svetrů, bund a kabátů, já jsem rodila na konci září a ke konci už jsem chodila jen ve svetru, který mám volný a kabát jsem nosila rozepnutý 😀 a jak říkáš, ke konci už stejně budeš chodit jen k dr, a v prosinci kór, to se určo nebudeš už nikde courat, takže ti vystačí pár kousků...
co se týče kočárku, kupovali jsme ho tuším když jsem byla v 6. měsíci, jeli jsme se kouknout do PL na kočárky, na ty jejich značky, ale žádný nám nevyhovoval, a pak jsme tam narazili na obchůdek, kde prodávali kočár Quinny, který se prodává i u nás, ale tam ho měli o 4 tis levnější než u nás na netu, a dostali jsme k němu ještě zdarma příslušenství jako fusák, pláštěnku, deku atd. Kamarádka, co rodí ve stejném týdnu jako ty, tak kupovala min. týden na netu X Lander a včera ji přišel a je spokojená...

artemiss
31. říj 2008

Děkuji za radu ohledně kočárku. Já tohle nechávám na poslední chvíli - jsem pověrčivá - nejraději bych kočárek objednala a odjela do porodky a než bych se vrátila, byl by doma.
Já o nákupech v polsku hodně slyšela,ale nikdy jsem tam nebyla... ☹ ale i kámoška říkala, že tam koupila kočárek myslím, že chicco, ale nejsem si na 100pro jistá a taky prý o několik tis levnější. Nakupovali v Bialsko Biala nebo tak nějak. A vím, že se jezdí i do Polského Těšína....ale jinak nevím nic.
My už s manžou přemýšleli, že si vytipujeme pár měst a o víkendu prostě sedneme do auta a vyrazíme. Chtěli jsme teď - má být hezky a mi je pořád fajn 🙂, ale to jsou dušičky, tak asi bude na cestách spousta víkenďáků, no uvidíme.
Ia., kdyby ses tady dnes ještě objevila,hoď mi tady pár tipů na města, kde se tam dá nakupovat. Já ještě obvolám kámošky, co jsou nakupováním v polsku sběhlé a uvidíme, kam nakonec vyrazíme...
No a o X Landeru jsem tady na koníkovi už někde něco četla a holky si ho chválily....

parybka
31. říj 2008

artemis: já jsem taky prosincovka - loňská, tedy aspon podle termínu, Ondra si pobyt u mě trošku prodloužil, tak je ledňátko 🙂 já měla jedny prostorné zahradníky, bo jsem měla břuch jak buben, svetr jsem si vytahala a ted ho nosím, i když mám malého v manduce, zapnu ho na něm 🙂 a bundu necháš odepnutou, nebo si půjč od tatky, manži - někoho většího. Já jsem si říkala, kam ještě budeš chodit 😀 krom doktora 😉
Já ty těhu kalhoty kupovala v Porubě v jednom obchůdku poblíž vozovny. Jinak jak píše ia: HM, CA, Tesco. V tvém týdnu bych si už hlavu nedělala 🙂
Kočárek jsem měla z druhé ruky od kámošky, po jednom dítěti. Kupovali jsme až sporťák - nový.

Radi, jojo, jedem do teplých krajů, do Egypta, trochu se bojím, ale zároven se moc těším. Jsem ráda, že jsem manžu nakonec ukecala.
Co se týče Pusteven - můžu ti půjčit šátek, nějak bychoom to uvázaly 🙂 na manducu je ještě malý. S kočárem tam ale projedeš, kde je to neprůjezdné? Nebála bych se jet s kočárem, i když já malého budu mít v manduce. A doufám, že klokanku ani kupovat nebudete - je spousta jiných, vhodnějších nosítek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru