• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

29. června 2011 
malý měl odhad 3100 a měl 2850 :slight_smile:
4. lis 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. :slight_smile: Trochu nestíham malý je nemocny. Je protivný musím si s ním hrát, pořad na mě visí. Teď mi volala mamka že taťka ja v nomocnici na vyšetření. Šel ráno k obvoďakovi a ten zavolal sanitku a je na fifkách. Chcou si ho tam nechat ale dělá drahoty a scény že on tam nebude ať mu prý udělají vyšetření a jde domu. :angry: Mam zlost to je děs. Má problémy už dlouho a on si to nepřipouští :cry:
Jinak naš Petřík měl byt holčička a měl odhat na 2,60 a měl 3,40. :wink: :slight_smile:
4. lis 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukám že řešíte Stop stav ve Vítkovicích. Moje 2 kámošky tam taky chtěly rodit ale měly stop stav tak je nepřijaly, jely rodit na Fifejdy a byly max.spokojené. Takže bych to spíše viděla o přístupu personálu. Já mám termín 21.12. a taky bych ráda do Vítkovic, no uvidíme jak to nakonec dopadne :wink:
4. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobtý večer jsem tu poprvé a už mám strach. Jak tak čtu. Byla jsem na IVF eště ani nevím jestli se podaří, ale jak tak čtu tak mám dost. Kde rodit? :frowning2:
4. lis 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miško, to víš že se to podaří :slight_smile:

Já mám plno kámošek co mají už miminka, všechny mě předběhly,taky jsme se snažili docela dlouho, no jedna rodila v Porubě a nadávala, další rodila taky v Porubě a byla spokojená a 3 rodily na Fifejdách a spokojené byly všechny :wink: Podle mě záleží na personálu na jaký natrefíš a to dopředu nikdy nevíš :unamused: Takže já jsem rozhodnutá 1.Vítkovice, 2.Fifejdy, 3.Poruba, každopádně bych chtěla nadstandart :wink:
4. lis 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
a můj Ondra měl odhad 3800g a měl 3800g :slight_smile: vždyt ono je to docela jedno, hlavička bývá skoro stejně velká, ne? :sweat_smile:
misko, na výběr porodnice máš ještě spoustu času, přeju at se zadaří :slight_smile:

misicka: další prosincovka :slight_smile: snad to stihneš ještě před Vánocema, at jsi na svátky doma
5. lis 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute holky, tak si představte, moje kolegyně z práce měla termín 18.12 a rodí dnes v Porubě!!je fakt že je kuřačka a to si neodpustila ani v těhu, ale mimi je prý hodně malé, tak ji všichni držíme palce, ať ji to dobře dopadne. A to si chuděra koupila VIP kartu, aby mohla rodit ve Vítkovicích a nakonec skončila v Porubě...
holky, malý posledních pár nocí spí hrozně neklidně, resp. má zavřené oči, ale pořád se v posteli kroutí, natahuje ručičky, protahuje se atd a u toho spí. Dělaly vám to taky mimi? jsem z toho nervozní. Přes den spí naprosto klidně..
5. lis 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Parybko- no jo, mám první termín 21.12 a druhý 24.12 a na Vánoce bych byla ráda doma už i s malou, tak uvidíme, třeba bude malá zvědavá a vykoukne o něco dřív :slight_smile:

Ia-tak snad to kamarádce dopadne dobře a mimi bude v pořádku! J8 byla na utz včera a malá měla 2200g, i když ona jako kuřačka bude mít asi o něco menší mimi. Tu VIP kartu mám zajištěnou taky, ale naštěstí jsem za ni neplatila, mám tam kamarádku z gymplu, dělá tam PA, tak mi to zajistila :wink: Jinak ty peníze bych za to teda nedala,to bych šla radši do Poruby :slight_smile:
5. lis 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš to je mazec.....chudák no když je tak brzo tak musí do poruby ať chce nebo ne.....a v kterém je týdnu?????
5. lis 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misicka85, já mám stejný termín :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Taky doufám, že rodím o něco dřív a vánočky trávíme doma ve třech :grinning: .... ty VOE.......ale rodit o tolik dřív jako kamarádka od ia. bych nechtěla!!!
Ia: předpokládám, že v Porubě rodila z toho důvodu, že to bylo o tolik dřív... No a je malé v pořádku??? A kamarádka je v pořádku??? No, to je mazec.......držím palečky, ať to zvládnou!!! S těma cigaretama jsi mi vyrazila dech, kouřit v těhu odsuzuji!!! A ještě vidím, že řešíte hlavičky - my jsme otočení lavičkou dolů...
Jo a už máme kočárek, jupííííííí :grinning: ale nemáme ho doma, je u tchánovů......!!!
Lucenek: předpokládám, že je tak ve 34tt jako já....fakt mazec, co :confused:
6. lis 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
artemiss není to taková trága i když 36tt by byl lepší..ale jsou dětičky i 28-27tt to je potom mazec
6. lis 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek: já jednou sledovala pořad, kde bylo, že děti zachraňují již od 25tt!!! A že je teda velká úspěšnost díky nově vyvíjeným technologiím.....ale kámoška je zdrav.sestra a říkala, že už pak nikde nezveřejňují, jaké procento dětí "narozených" ve 25tt je naprosto zdravých......
No, doufejme, že kamarádka od Ia. bude mít zdravé miminko...... Já si tak trošku přeji porodit o něco dřív, ale tak max o týden :slight_smile:...
6. lis 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Artemiss- tak třeba se potkáme v porodnici :grinning: A jaký máte kočárek? Já ho mám doma od 16tt, no ale já jsem tak trošku cvok,ve 20tt jsem měla už celou výbavičku :confused: Strašně mě to nakupování bavilo :grinning:
Kouřit v těhu taky odsuzuju, i když asi záleží jak kdo moc kouří, pokud kouřila hodně tak je prý lepší když si dá denně 1-2 cigára než přestat úplně.Ale já tomu prd rozumín,nikdy jsem nekouřila tak to řešit naštěstí nemusím. Spíš mě rozčiluje když vidím maminku s kočárkem,cigaretu v puse a fouká ten smrad do kočárku, to mě vždycky nasere :angry:
Takže předčasně narozené dětičky vozí do Poruby? To jsem nevěděla, mě mamka porodila ve 31tt na Fifkách,ale to už je 23 let zpátky tak třeba je to teď už jinak :wink:
6. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
babky co se týče gestace při porodu
36-40tt vítkovice
34-40tt fifejdy
26-40tt poruba

takže ktrýý týden začínáš tam rodíš.....ve vítkách můžeš od 36tt, na fifkách 34tt ale nejsem si jistá možná i 32tt a fakultka 26tt

co se týče 25tt sem neslyšela jelikož svět. zdrav. oragnizací je do 25+6 potrat, 26+0 a víc porod...takže u Ostravě se zchraňují 26tt
6. lis 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek: že bych to popletla??? Ty jako zdravotník tomu určo rozumíš víc.... nevím, kde jsem na tën 25tt přišla, takhle mi to zůstalo v hlavě. No to je jedno. Každopádně dík za vysvětlení :grinning: ...
Misicka85: vybrali jsme nakonec X-lander...četla jsem tu na něj chvály. Byli jsme v polsku - všechny kámošky mi říkaly, ať zajedeme tam. I tady v diskuzi mi to bylo doporučeno. A fakt. Ušetřili jsme asi 3,5tis a to už jsem odečetla benzín....fakt se to vyplatí :slight_smile:
6. lis 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi hi-já mám taky X-lander, mám XT trojkolku, oranžový :grinning: Kupovala jsem ho od jedné maminky, používala ho 3 měsíce, korbičku asi 5 měsíců, a vyšel mě celý (korba,sporťák, slunečník, taška, nánožník,pláštěnky) na 8tis a fakt vypadá jako nový, takže super :slight_smile:
6. lis 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
misi a je to stabilní myslím ta 3 kolka se sportákem???,znám 3 maminy co s korbou prý ok, ale jakmile přendaly na sporták tak mazec .... :astonished:
6. lis 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi se ten X-lander zdál docela stabilní, záleží jak daleko od sebe jsou ty zadní kolečka a tenhle je má docela dost,tak snad to bude ok, no to poznám až tak v květnu až mi začne dítko v kočáru vyvádět :grinning:
6. lis 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo prej s hlubokou korbou to jde ale sproták porý ee tak pak písni
6. lis 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak podávám hlášení o kamarádce, rodila ve 34 tt, malý Martínek se narodil včera večer, má 2,40kg a 44cm a prý je asi v neděli pustí. Tak to teda hledím že takového bobečka si tam nenechají na pozorování. Ale prý jsou oba zdraví, tak proto.
Luci, všimla jsem si že řešíš 3 kolák a sporťák, ale ty máš taky jako my Quinny a ten má přece taky 3 kolák, ne? víš taky jsem u nákupu uvažovala, jak je to ze stabilitou sporťáku na třech kolech...
holky to moje děcko tak furt ublinkává, to je hrůza:frowning2:a hlavně když usíná, i když odbrkne, tak se pak kroutí a je mu špatně a musíme ho ještě několikrát vzít, než fakt usne tvrdě..chjo.
6. lis 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš jo taky mám quinniho ale řešila jsem to jen prot že mám 3 kámošky a všechna na x lander na trojkolku se sprotovní nástavbou nadávaj...jen na tuto kombinaci jinak nee
6. lis 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahááá, tak to jo, páč moje kámoška mi právě rozmlouvala tříkolák, že prý je to blbé na sporťák atd,že je to nestabilní, a ať si prý koupím nějaký obyč hluboký a pak nějaký šupa sporťák jenže my máme zatím pidi auto a quinny se nám jako jeden z mála kočárů vleze do kufru a navíc je lehký a jednoduchý na skládání, takže i já ho tahám třeba k našim nebo tchýni a nemám s tím složením problém.
6. lis 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo mě přijde quinny sporták i s hlubokou naprosto ok a skladnost super
6. lis 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
raduš a quinny šupa sporťák je :grinning: :dizzy_face:
6. lis 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš, tak to kamarádka může být ráda, kuřačka v těhu.. taky se mi to hnusí. Krásná váha na takový týden. Dobře, že je malý zdravý.
S tím tvým bobkem ti neporadím, jenom popřeju, at je líp :slight_smile:

Nedávno byl v TV pořad, tak dva tři týdny zpátky, o nedonošených dětech, už po letech, jak vyrostly.. s odstupem tak tří a více let. Většina dětí byla zdravá, ale měli tam dva případy, kdy ty děti byly fakt dost postižené a to nebyly narozené v tak nízkém tt. A myslím, že tam taky říkali, že zachraňují i mladší děti než 26 tt. Teda.. odbýt si jenom půlku těhotenství bych fakt nechtěla :wink: To raději o týden víc :slight_smile:

Ondrovi se klubou zuby, takže ta horečka byla z toho, žádná šestá nemoc.... a snad všechny čtyřky najednou :confused:
6. lis 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
paryb opravdu ne......opravud pokud dejme tomu proodíš 25+6 a plod náhodou dýchá......tak zaintubujou dají na jip ale je to vše co udělaj většina těchto dětí zmírá na primární krvácivé stav y hlavně do mozku...jde o to že vlastně kdyby takovéto dítě zachránili musely by posunout hranice mezi porodem a potratem fakt věř mi :wink:
6. lis 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a gratuluji k zoubkům..aspon to máš naráz :grinning:
6. lis 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi záleží na konkrétní porodnicí a na vybavení.V Praze, teď nevím jestli u Apolináře nebo v Motole, zachránili i dítě 23+3. Bylo to i v pořadu Diagnoza na ČT1, jmenovalo se to tuším Extrémní nedonošenost u novorozenců, jde se na to kouknout i na netu, fakt je to moc hezký pořad, takový pozitivní. Ten pořad co o něm psala Parybka jsem taky viděla ale moc pozitivní mi zrovna tenhle moc nepřišel :frowning2:
7. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to sem viděla ale 23+3??????tak na to se faaakt podívám
7. lis 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek