Zkoušeli jste žádat vrácení poplatku "otec u porodu"?

xvink
4. led 2014

Ahoj holky, potřebuju radu.... Před týdnem se nám v Podolí narodil chlapeček (císařem) a manžel byl u toho. Těsně před tím nás sestra vyzvala k zaplacení toho poplatku, který je v Podolí 1500 Kč. Nechtěla jsem se dohadovat před porodem, aby nám nedělali problémy. Ale vím, že ze zákona má otec nárok být u porodu, a to bez poplatku. Nezkoušel jste někdo zpětně žádat o vrácení toho poplatku? Případně konkrétní odkaz do toho zákona... Díky moc.

chris_n
6. led 2014

@leni78 nevím, která média myslíš ty přesně. Ale spoustu mediálního vlivu si v poslední době odkoupil jeden úžasný, nově zvolený politik 🙂

gepe
6. led 2014

@chris_n pockej ten co vic nez polovinu bussinessu dotuje ze statnich dotaci a jde ruku v ruce s temi co slibuji socialni jistoty a penize ktere nejsou? Resp. jsou ale ne pro lidi jako jsme my 😀 potes koste 😉

chris_n
6. led 2014

@gepe 😀

leni78
6. led 2014

@chris_n Víš, co všechno jsou média ?

chris_n
6. led 2014

@leni78 vím, proto se ptám, o kterých mluvíš ty 🙂

leni78
6. led 2014

@chris_n cituji :pokud vím, tak se v našem právu pořád za dítě bere až to narozené, které vyleze z břicha. To, které je stále ještě v břiše, tak není bráno jako dítě, tudíž nemá zákonného zástupce.

Ano máš pravdu, dítě v břiše vlastně nemá identitu. To je ted taky zhave tema. Nedavno se jedna tehotna tak opila, ze tim zabila sve dite v brise tusim v 38 tt. No byla nepostizitelna. Pokud by dite bylo brano jako dite uz v prenatalnim stadiu, musely by se oznacit za vraždu i potraty a to je strasně prace, nez se vse zvazi a vymysli. Proto jsou vlastne matka i otec zodpovedni za dite az po narozeni. Tady je ale otazka, zda to znamena, ze rodice nemaji právo byt spolecne u porodu svého ditete. A to je právě na tom soudu. Zvazit veskere eticke i zakonne aspekty a rozhodnout.

leni78
6. led 2014

@chris_n Já mluvim právě o vsech. Bez vyjimky.

gepe
6. led 2014

@leni78 pred delsi dobou byl schvalen novy zakon o pohrebnictvi a to i mj odstavec, ktery stanovoval, ze veskere lidske plody kterehokoliv prenatalniho stadia mely byt radne pohrbeny, nezavisle na tom, v kterem stadiu tehotenstvi odumrely/umrely. Nasledne se nad tim nekdo zamyslel, ze je to nesmysl a cca po tydnu platnosti byla novelizace, ktera tuto stat zakona zrusila. Dokud je dite u matky v brise, je to primarne vse na prirode. Nezahrnuji do toho podpurnou lekarskou peci a legalni ci prirodni abort.
Avsak uz fakt tady stale resis veci, ktere s poplatkem nemaji nic spolecnyho, ze Ti to uz neni blby 🙂 asi Te bavi stale lidi poucovat a presvedcovat o svych nazorech, pokud vyjadri byt jen nepatrny nesouhlas s Tebou, ci zcela odlisny nazor.
Za sebe tady uz uzaviram a Tobe hodne stesti v zivote, hlavne vice straveneho casu s rodinou. 🙂

leni78
6. led 2014

@gepe Ja nikoho nepresvedcuju, normalne slusne diskutuju. Jsem celou dobu k tematu. Pokud nekdo odboci od tematu a neco mi pise, reaguju na to. Za to nemohu. Ty mi tady pises ve druhem odstavci absolutne od tematu. Pises mi, ze ja nekoho poucuju a presvedcuju. Tak diky za nazor na mou osobu no, i kdyz nevim zda je to diskuzi peinosem. Myslim ze urcite ne. Ale to neni na me ale na posouzeni admina.
Jeste tedy dopnim, ze posledni vetu od tebe vnimam jako silne osobni urážku. Nic o me nevis, nevis, zda si treba chodim popovidat na modreho konika ve chvilich, kdy jsem upoutana na luzko a pises mi takhle necitlive a urazlive vety, ze netravim cas s rodinou. Smutne.

gepe
6. led 2014

@leni78 pokud jsem Te velmi urazila, nebyl to umysl. Pisu veci primo a ne oklikou. Ze netravis cas s rodinou jsem taky nenapsala. Smutne je, ze zrejme nemas tehotenstvi dle tabulek a mela bys byt v klidu a pohode, coz prave v diskusich s tak rozdilnymi nazory kolikrat dle meho nazoru nejde. Takze preji hlavne zdravi a at je vse v poradku jak jsem pochopila. Snad spravne 🙂

zuzi.111
6. led 2014

@leni78 tak s tim se nemusim seznamovat, ve zdravotnictvi pracuji.

zuzi.111
6. led 2014

@picasso Na porodni sal prece neni potreba sterilni oblek. A holky se tu bavili o jednorazovce, coz je klasicka netkanka. Vase cena je premrstena. Jinak ja se k tomu jen vyjadruju proto, ze tady resily, co v tom poplatku muze byt a nemusi byt zahrnuto.

picasso
6. led 2014

@zuzi.111 já nepsala, že je to u nás 🙂 a jak se to vezme, k císaři asi ano 🙂 ale to je věc druhá 🙂 a já to uvedla jako příklad. Není cena jako cena. Může a nemusí, já zas zjistila, že přirozený porod stojí porodnici cca 30 000,-Kč. a to na něm skoro taky nic není. Hlavně, ty platby ani tak nenutí nemocnice jako politiky. Ale to je jedno. Tady se vidí jen toto a dělají to nemocnice a doktoři. A vysvětlovat a neustále opakovat, že je chyba v politice a pojišťovnách. A spousta lidí si tu neuvědomuje, že lékaři léčí, pak pošlou pojišťovně účet a ta udělá škrt, tohle je příliš, nezaplatíme, příště se snažte lépe. Ale to už je fakt jiná diskuze 🙂

zuzi.111
6. led 2014

@picasso Je to zacarovany kruh s velmi hluboko zarytymi koreny. Znam spoustu cestnych lekaru, kteri se staraji o to, jak nejlepe pacienta lecit. Zalezi jim na rozpoctu a snazi se pouzivat kvalitu za rozumnou cenu. Na druhe strane znam spoustu "ted nemuzu najit slusny vyraz", kteri nakoupi od firmy predrazene a za to od ni pravidelne do kapsy dostavaji %. Pak to chteji proplatit od pojistovny. Je to hnus. Na druhou stranu pojistovny se snazi ukocirovat tu celou zdravotnickou masinerii ze sveho rozpoctu a ten jim nestaci, tak proste nemocnicim nemohou proplacet vse. Ty pak padaji na hubu, protoze jim chybi prostredky a protoze maji ve svem cele lidi, kteri schvaluji predrazene nakupy. A na to doplaci doktori (ti, co uplatky neberou). Tak asi tak.

leni78
7. led 2014

@gepe Opět jsi velmi osobní, pises nejake domnenky o mem těhotenství a me rodině. Ja neznam jediny duvod, proc bych mela cist na fóru k tématu otec u porodu od úplně neznámého trolla takovýhle osobní nesmyslné výroky. 😕 Pokud se neumíš chovat v rámci pravidel ani po upozornění, tak jako bohužel, musím se bránit u admina.

picasso
7. led 2014

@leni78 no, tak v tomto případě jste to celkem již přehnala. Když jsem si přečetla odpovědi @gepe, tak zde nepíše nějaké domněnky. sama jste psala, že jste upoutána na lůžko a v profilu máte že jste 26tt. Takže by každého napadlo, že možná máte rizikové. A vůbec to nebylo útočné. Naproti tomu vám. V každém fóru téměř zbrojíte a osočujete každého. nejprve jste urazila mě a teď @gepe. takže zřejmě by adminy měl zajímat někdo jiný. zamyslete se a neurážejte. Nebo klidně vám to napíši, spousta lidí již vás zná z určitých fór, tak abychom vás nenechaly z MK vykázat.

leni78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leni78
7. led 2014

@picasso Prosim o vysvetleni, jak jsem urazila vas a jak gepe. Opravdu vas o to zadam.

suzanna123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
picasso
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leni78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
picasso
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leni78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
antoinet
7. led 2014

Vtipné je, jak jedna uživatelka dokáže vždy otrávit celé téma a nikdy by ji nenapadlo, že je chyba na její straně...

infokonik
7. led 2014

Ahoj všem. Ráda bych vás poprosila, abyste se vrátily k původnímu tématu. není v silách adminů řešit osobní spory uživatelek. Vím, že někdy je složité přijmou jiný nesouhlasný názor, ale osobní spory do diskuse nepatří. Pokud je to možné, vyřešte si soukromé spory v IP, je škoda, by ostatní maminky musely číst vzájemné napadání a smysl tématu se tak ztratil.
Moc děkuji za pochopení a věřím, že se diskuse vrátí k původnímu tématu.

chris_n
7. led 2014

@infokonik super, že tady někdo na někoho donáší.... fakt nemám slov! jen to, že se tu baví obě strany stejným způsobem. Trochu objektivity.

picasso
7. led 2014

@chris_n já si myslím, že se to vyřešilo jednoduše a dobře. Kašli na to 🙂

chris_n
7. led 2014

@picasso asi radši jo. Jen nemám ráda donášku. Měla přestat diskutovat a ne donášet adminum.

infokonik
7. led 2014

@chris_n Nejde o nějaké donášení, tahle diskuse je veřejná a čtou ji všechny maminky, i infokonik 😉 😉 ,je škoda, aby zapadla.
Děkuji.

picasso
7. led 2014

A k tématu. I když není brán poplatek za oblečení apod. u porodu, tak některé porodnice to vybírají a zaplatí z toho vybavení porodního sálu (kvalitní porodní lůžka apod.) Většinu toho totiž platí sponzoři a ne stát. Ano, najdou se takové, které to vybírají a porodní box nic moc, pak je to na zamyšlenou. Ale měl by být aspoň poplatek jednotný. Pokud začne stát a pojišťovny řádně platit, pak jsem za zrušení poplatku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru