Župan do porodnice. Alternativy?

malytlustyhroch
19. zář 2019

Ahoj, poradite mi prosim ohledne zupanu do porodnice? Vim, ze se doporucuje ho mit, ale ja zadny nemam a nevim, jestli si ho kvuli porodu (podzim/zima) porizovat, ani nevim, na co se pri koupi zamerit. Frote? Saten? Bavlna? Nebo jen rozepinaci svetry? Prvni dite se narodilo do 35 stupnovych veder, takze to v porodnici rozhodne zupan nikdo nenosil, ted to asi bude jine. Predem dik za vsechny zkusenosti.

evusk
19. zář 2019

@malytlustyhroch neresila jsem, hodila jsem na kosili jen svetrik na propinani nebo mikinu kdyz jsem nekam sla a neresila jsem....pokazde zcela bez problemu

martiniquest
19. zář 2019

Zupan vubec nepotrebujes. Pres topnou sezonu je tam tak pretopeno, ze ti zima nebude. Ja teda mela tenoucky (rodila jsem v srpnu) a chodila jsem v nem jen na ruzna vysetreni, abych si nepripadala nepristojne oblecena - jen v nocni kosili. Ale clovek je stejne jak strasidlo do zeli a zupan to nespravi 😂

lida9
19. zář 2019

ja ho taky nemela, byl listopad a oddeleni bylo fakt pretopene...

klea81
19. zář 2019

Neměla jsem a je tam opravdu pretopeno.

penelopaw
19. zář 2019

Souhlasím, pokud nemáš, je asi nesmysl pořizovat, pokud jej běžně neunosíš. Kvůli chladu si stačí vzít mikinu či propínací svetr. Užiješ je jen při odchodu z pokoje t řeba do jídelny apod., na pokoji můžeš být v noční košili (nám půjčovali erární), popřípadě zalezlá v posteli 🙂. Většina maminek chodila v nočních košilích, župan jich mělo minimum.

hafika
19. zář 2019

Rodila jsem v lednu, župan měla a nepoužila. Ani žádný svetr, mikinu, nic. Po chodbě i do jídelny jsem chodila jen v košili. Bylo teplo, a to jsem spíš zmrzlá.

penelopaw
19. zář 2019

Pak záleží na tom, jak jsi stydlivá a jestli Ti vadí, že Tě někdo uvidí v košili a neupravenou 🙂. Když jsem byla naposled v porodnici, jedna maminka chodila ve vlastní košili, kterou měla hodně kratičkou, a vepředu měla obrovské mokré fleky od mléka. Takže pokud by Ti vadila i myšlenka na to, že Tě takhle někdo uvidí, tak župan jo, mikina nezakryje všechno 🙂. Ale pokud bys ho měla kupovat jen kvůli tomu, přijde mi lepší si třeba od někoho vypůjčit...

Doma mám župan z nějaké uměliny, je hodně hřejivý, ale díky umělému vláknu po vyprání rychle uschne. Za to to není nic extremně slušivého a nosím ho opravdu jen doma :D.

marvid
19. zář 2019

@malytlustyhroch byla jsem v porodnici v lednu bez županu a zima mi nebyla, na košili jsem si dávala jen rozepínací svetr, když jsem šla na chodbu.

adel_si
19. zář 2019

Já jsem župan měla. Rodila jsem v lednu a nosila jsem ho, když jsem šla s malým na vizitku, vyšetření nebo do návštěvní místnosti.

marta88
19. zář 2019

Taky jsem župan nevyužila, vyhozené penize. Dnes bych to vyřešila nějakým kardiganem co mám doma...

malytlustyhroch
autor
19. zář 2019

Super, diky moc, usetrily jste mi penize 🙂

gruyerre
19. zář 2019

@malytlustyhroch v porodnicich bývá vedro kvůli miminkum, v zimě jsme meli asi 26. Takže jsem mela tilko a kraťasy.

petruuushkaaa
19. zář 2019

@malytlustyhroch nemela jsem a ted znovu mit nebudu 😊 nepotrebovala jsem ho vubec

martaskaaa
19. zář 2019

V porodnici je v zimě teplo a dost topí kvůli miminkům. Já si ho nebrala, zabral by mi půl tašky 😀 jestli budeš mít košili, tak si myslím, že bohate stačí teplý ponožky a na košili nějaký svetřík, když půjdeš třeba na chodbu za návštěvou

mirecka.jaroscakova
19. zář 2019

Mně vadilo chodit po chodbách jenom v košili, musela jsem třeba po porodu na utz mezi "normální" lidi, tak jsem za župan byla ráda. Ale kdybych ho neměla, extra bych ho nekupovala, vzala bych si svetr/kardigan/mikinu.

ckei
19. zář 2019

@malytlustyhroch já to vyřešila kardiganem co jsem měla doma 🙂

makronka222
19. zář 2019

Mela jsem pyzamo = leginy + triko. Na navstevy leginy + tunika, mikina... na pokoji erar.

klllarinka01
19. zář 2019

Ja mela zupan pujceny od mamky a vyuzila jsem ho dost. Ale urcite jen kvuli tomu bych ho nekupovala. Doma ho nosit nebudes a bude ti akorat doma lezet 😉

krista25
19. zář 2019

Ja rodila v únoru a brala jsem si erar jen když jsem šla na jídlo. 😉😊

becicka
19. zář 2019

Rodila jsem v říjnu, na pokojích bylo strašné vedro. Měla jsem jen lehký svetřík, když jsem někam šla.

mimco
19. zář 2019

@malytlustyhroch ja měla župan právě kvůli návštěvám a chození po chotbě atd.
Upřímně, pohled na některé maminky s flekama od mlíka na prsou a na zadku od krve apod., byl brutal 😅, jasně, jsme ženy a jsme po porodu, ale přece jen...
Ale to je zase o tom, vzít si čistou košili...
Já bych se takhle prostě necítila, ta mě župan ano.

widowblack
19. zář 2019

Ja ted poťídila v Pepcu za 250,- bavlněnej ale spis kvuli tomu ze nemam delsi svetrik a pred nastevama a chozeniˇ po oddeleni nechci byt v kosilce ... 😉 takze ppkud máš nejaky svetrik mikinku tak to neres , zima ti tam nebude jde jen o tvuj pocit

raduushka
19. zář 2019

Já ho neměla vůbec a ani mi nechyběl. Na pokoji jsme byly 3 maminky a když přišly návštěvy tak v tom málem pokoji bylo najednou 9 lidí a 3 mimina, pekla jsem se už v té jejich košili, takže by mě ani nenapadlo na sebe dávat ještě další vrstvu čehokoli a na chodbu jsem chodila taky v pohodě.

evka_slovenska
19. zář 2019

Ja ho nemela v cervenci a celkem jsem nadavala...Mliko a krev na kazde kosili,...vsude navstevy, do jidelny,...na novorozenecke prez celou chotbu kde pobihali vystresovani tatinci kteri cekali na svoje miminka az prijdou na svet....takze za me urcite ano( i kdyz muzes mit i kardigan)

jaja01k
19. zář 2019

Já jsem rodila v únoru a v březnu. Na šestinedělí bylo tak přetopeno, že jsem ani tenký župan nesnesla.

j.a.n.i
20. zář 2019

Ja mela teply a uzila ho dost, na pokojich sice teplo bylo, ale na chodbe, kde byly návštěvy byla sakra zima.

crazyduck85
20. zář 2019

Rodila jsem konec října a už se v porodnici dost topilo, župan jsem na sobě měla asi 2x jaké tam bylo vedro. Takže bych volila buď žádný, nebo jen nějaký tenký bavlněný...

jane_1
20. zář 2019

Kamarádce jsem župan vezla. Byl teplejší ale nosila ho pořád.

leymea
20. zář 2019

Ja zupan nemela (hlavne byl srpen). Celej pobyt jsem stravila na pokoji, jen jednou jsem sla na utz (a ne mezi lidi, jen vedle do mistnosti). U nas v porodnici nosi jidlo na pokoj, navstevy chodi na pokoj, koupelna se zachodem na pokoji. Takze jsem nemela potrebu vylejzat 😀

blueyonder
20. zář 2019

Ještě se zeptej v nemocnici, jestli ho náhodou nepůjčují. U nás vím, že půjčují. U dcery jsem neměla, byla v červenci a myslím, jsem si půjčila ten erární, když přišla návštěva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru