Říjnovky 2018

ishumisz
18. únor 2018

Ahoj, diskuze pro všechny, které očekávají přírůstek v říjnu. 🙂

laja64
11. kvě 2019

Ahoj holky, tak se i my hlásíme. Všechno cajk 👌 Roste už druhý zoubek, malá v pohodě, pokouší se lozit ale nejde jí to, takže alespoň válí sudy🤣 Jí všechno od ryb, hovězí, jehněčí, krůtí, králičí po přesnídávky-bánán, jablko, jahody, meruňka, švestky...Kupuju skleničky, Hipp nebo Hami, nevařím 🤗

laja64
11. kvě 2019

Jo a jsme zase na Kendamilu, AllergyCare už malé nejel 👌

darkwitch
12. kvě 2019

Všechno nejlepší ke dni matek 🙂

biciklissie
12. kvě 2019

@darkwitch Dekuji, tobe i vsem ostatnim taky. Tyjo, ja jsem asi fakt maminka nebo co...🙂.

janahadu
13. kvě 2019

@amenophus dekuji zkousime takove bezne ovoce a bezne druhy masa. Ted se inspiruji sklenickama a delam mu kombinace co ma rad a koupila jsem kucharku vareni pro kojence a batolata takze inspirace snad bude. Alergii zadnou v rodine nemame tak snad i malej bude moc jist vse

tasmyska
14. kvě 2019

Holky díky za podněty,👍 ta fotka malyho v autosedačce byla narychlo a teprve jsme utahovaly pásy a upevňovali hlavičku. Koupili jsme mu podložku, aby měl hlavičku zafixovanou, ale jinak jsem nikdy neslysela, ze by měl jezdit v protisměru jízdy. Na vajíčko už je velkej a tahle sedačka má izofixy, takže otočit ani nejde. Ani nikoho neznám, ze by děti jezdily proti směru jízdy....jsem z toho nějaká špatná 😞

tasmyska
14. kvě 2019

Jinak je to šťastný miminko s dvouma zubákama🤗👍😀

darkwitch
15. kvě 2019

@tasmyska nemusis z toho být špatná, protismerne sedacky pro starsi deti se ted začali více propagovat, ze jsou bezpecnejsi, ale nejdou do kazdeho auta a zatím jsem nedohledala studii, která by brala v potaz, že děti určitého věku protismeru jezdit nechtějí...

veraakubik
15. kvě 2019

Tak po delší době-18. bude malé 7 měsíců,už 14 dní si sama sedá,peruje na kolenou,a technikou sudy valy a posouváním po bříšku se dostane kam potřebuje..Na den matek jsem objevila první zoubek a hned v závěsu druhý-ani jsme nevěděli,že rostou..A o víkendu se naučila dělat komín..Páté dítko a tohle nedělalo ani jedno..

laja64
15. kvě 2019

@veraakubik já už se nemůžu dočkat až bude malá sedět, a jíst s námi u stolu🤗🤣 Taky ji roste druhý zoubek 😊 a technika valení sudů u nás jede taky🤣

veraakubik
16. kvě 2019

Ženy,zaznamenaly jste u dětiček větší spavost když jim rostly zoubky? Malá má dva venku,celé dopoledne prospala-od rána měla jem ranní mlíčko a o oběd se ani nehlásí..

amenophus
16. kvě 2019

@veraakubik U nás je to naopak, spí ještě míň než dřív. Dřív aspoň spala celou noc, když už ne přes den, a přes den dokázala spát aspoň v kočárku - dokud byl v pohybu tak i 2 hodiny. Teď když se konečně prořezal první zub, trvá hodinu a půl než usne, v noci se aspoň jednou vzbudí a pokud vůbec na procházce usne tak je za půl hodiny zase vzhůru :(

biciklissie
16. kvě 2019

@veraakubik Tak me se zda, ze u nas taky. Dva zuby trochu vykukuji a dal nevim. A je poznat, ze posledni dobou pres den hur usina, vic se budi jeste nevyspana a o to vic spi. Casto je videt, jak potrebuje zabrat, ale nemuze, porad se budi a pobrekava. Tak to zkousime a kdyz to nejde, tak davam chlazena kousatka, to si naruzive ocucava, pak vratim dudlika a teprve nejak usne. O to pak vetsinou spi dele, az na ty pripady, kdy se vzbudi s placem, jeste potrebuje totiz spat, takze cele nanovo.

veraakubik
16. kvě 2019

Holky díky..My spaly špatně teprve první noc,byla 2x vzhůru,moc kvalitní španěl to nebyl.A teď mi celý dopoledne prospala,dala jsem jí oběd a teď sedí na koberci jak pecka..Jindy už by tady šmejdila..Můj živel a tak mě to rozhodilo,uvidíme co bude..

laja64
16. kvě 2019

@veraakubik možná má 1x cca 1hodinu spánku navíc pres ten den.Jinak nic extra. V noci spí cca 22:30 -05h, pak se nakrmí a spí dál. Akorát se chce více nosit, jinak o zubech ani nevíme ( prořezává se druhý). Bylo to tak i u straší dcery tak se modlím ať tak vše zůstane 🤗🤗

veraakubik
16. kvě 2019

@laja64 právě nám vyrostli dva nejednou a přišla jsem na ně úplně náhodou a v noci tohle-budila se a dnes více spí.Je to moje 5té dite a ani u jednoho jsem u zubech nevěděla..Ale teď mě napadá-má opruzenou prdelku,tak možná proto se budila a teď to jen dospava..

laja64
16. kvě 2019

@veraakubik určitě může být to ta prdelka😊 Jak slyším, že ostatní děti mají horečky a prořvou každou druhou noc tak se fakt modlím ať tak jak to máme teď, ať to vydrží. Ale nevědět o zubech u 5 dítěte to máš teda z pekla štěstí 🤗👌

veraakubik
31. kvě 2019

Ahojky,tak jsme si minulý týden pobyly v nemocnici..Ze zvýšené teploty co jsem přikláněla k zubům byl bohužel vyklubal zánět ledvin..Díky bohu je to za náma..Ale byla moc statečná,víc než já.😉 No a jinak nám bylo 7 měsíců a týden a poprvé se sama postavila,leze,všude se dostane..Kde jsou ty naše miminečka?! Nějak rychle to utíká..

laja64
31. kvě 2019

@veraakubik hlavně že jste v pořádku 🤗🤗❤ Malá ještě ani nelozí a já už se modlím ať už sedí 😤😅 Starší dcera v 10m chodila 😅 Máš krásnou princeznu❤

veraakubik
31. kvě 2019

@laja64 děkuji..
Jinak si myslím,že vám nic neuteče,alespoň si déle užiješ miminko..Já kvůli tomu musela přehodit korbu za sportak-do korby se vešla,ale už to nebylo bezpečné.Pořád se otáčela,sedala,pritahovala se a stačila ji chvilka..I páté dítě prostě dokáže překvapit..

laja64
1. čer 2019

@veraakubik já už mám sporťák přes měsíc, furt se zvedala, natahovala hlavičku, prevracela se. Dávám ho do pololehu a je tak spokojená. No já se na to sezení těším, spousta bude jednodušších. Ale počkáme si, třeba to bude ze dne na den🤣

dusovkam
3. čer 2019

Teda holky jako já jen zíram co ty prďolata už umí.. Kubouš má sice už dva zuby venku, ale zatím neleze - jen se posouvá dozadu jak rak. 🦀 Válí sudy a toť vše. Ze slov umí jen ham a jé... 😔 Ale už jsme ho taky museli šoupnout do sporťáku a já s ním začala jezdit na bruslích, je to hrozná sranda a vždy mi v půlce cesty usne. 😁

veraakubik
3. čer 2019

@dusovkam Holky a víte co? Já vám to i závidím..Malá je hroznej blesk,leze poměrně rychle,začíná mi vytahovat věci z poličky pod stolkem,v policove komody co nemá dvířka vytahala pleny a vysypala box s dudlikama,mastickama a podobnýma blbinkama..Doleze,sedle a už to jede..Z oblékání se strhává boj kdo bude rychlejší-ještě,že už je teplo a stačí málo.U doktorky-no,raději mlčím..Když nás vidí ví,že bude muset bejt hodně rychlá.A to s tim stoupanim jsem si myslela,že byla náhoda..Nebyla..😢 Stoupa si pořád a ma z toho prd@l..co se týká zubů má dva,neustale ječí ham ham,v zavěsu mama a baba..Jo a co nám jde ze vseho nejvíc je jeceni,pískání a na tom si dává obzvlášť záležet..😉

darkwitch
3. čer 2019

Tak ja podám hlaseni od nás 🙂 male je osm měsíců, leze, sedí, stoupa si. Zubů ma šest s je to moje zlaticko. Pokud budou deti zdravé, jakože teď to vypadá ze nebudou, tak pojedeme za čtrnáct dní na akci se spanim pod stanem

amenophus
3. čer 2019

Tak nasi male bude 8m zitra. Leze prevazne dozadu a do boku, ale zacina trochu perovat na kolinkach a obcas se pritahuje do sedu. Rika "ham" a pak povida vlastni reci, zkousi nove slabiky a kombinuje je, ale ne opravdova slova. Zub ma venku zatim jen jeden. Je to jedlik, prikrmy basti a uz ji zacal chutnat i drive opovrhovany banan. A chodi na nocnik (mebo venku do krovicka), pustit to do plinky ji vadi a dava to hlasite najevo. Uz se nam to ale parkrat vymstilo - preci jen jsou chvile kdy nocnik neni po ruce a je nevhodne vystrkovat holej zadek. Ted jsme jeli na prodlouzeny vikend, mala se v letadle zacala vztekat ze chce curat, ale jeste po pristani v prebalovaco mostnosti na letisti jsem ji musela 10 minut ukecavat at to pusti do plinky 😂 . Jo a od taty chytla poradnou rymu, tak mam strach z toho letu zpatky, co ji budou delat zmeny tlaku :(

veraakubik
3. čer 2019

@amenophus malá už je bez plenky? Teda to je šikulka.Ačkoliv malá sama sedá už dlouho-což se říká,ne? Že na nočník až když si dítko samo sedne,tak jsem ji posadila 2x.. Jednou curala a po druhé i kakala..Jsem si říkala ale jestli to není brzo..Ale vzhledem k opruzeninam,které nás neustále trápí by to bylo veliké plus..Jinak,co se jídla týče,my nejime,my žerem že to tak musím říct..Sní velkou skleničku a ještě mlaska..Jinak jak to tak čtu,tak ta moje cacora je nějak napřed v tom pohybu..🙆

ah1234
3. čer 2019

@veraakubik richard liezol od 5.5 mesiaca a stoji a obchadza nabytok od 6 🙂 inak robime BKM takze plienku ma ale je sucha uz vzdy 😊

amenophus
4. čer 2019

@veraakubik nad nocnikem ji drzim, sama jeste nesedi 🙂. Ale pocuranou plenu nesnasi od narozeni, v 5 m jsme objevily bezplenkovou komunikacni metodu a ted jsme ji konecne vychytaly ze uz nam staci tak 2-3 pleny za den. Ale opruzeniny se nam vyrazne zlepsily teda! (Ted misto zadecku mazeme tvaricky, protoze sice neni pocurana ale zase je furt poslintana :D )

dusovkam
4. čer 2019

Holky jak trávíte ty vedra ? Kubouš je od rána jen v plíně, ven jezdím buď brzy dopo, nebo až po čtvrtý hodině a jezdím s ním k řece na brusle( s kočárkem mi to jde mnohem líp.) 😁 Do toho přes den nepustím i vaničku, protože je zpocený jak 🐖😂. Když si vzpomenu že všechny jsme loni přes léto funěly s pupkama... 🤰🐳🌡🌞 P.S. tu plínu si rozepíná a zapíná sám 😂

biciklissie
4. čer 2019

@dusovkam Tak ja teda odolavam, aby byla uplne naha. Bojim se, ze jako najednou zafoukne a bude nemocna. Nebo se treba i tak opoti a bude treba pruvan a to same. Tak davam body s kratkym rukavem a kratasky. Kdyz bude jeste hur, tak dam jen body na raminka a jinak uz nic. Nebo uplne bez vseho, jen v plince. Ale manzel nadava, ze jestli je horkokrevna po nem (coz je), ze musi trpet. Jinak taky jezdime az pozdeji odpoledne, bohuzel cast na slunicku, ale snazim se stinit. K veceru pak chodime na deku do stinu a premyslime, ze bych o vikendu vytahli ven vanicku misto bazenku🙂. Ale to uz asi zase bude zima🙂.

Přečti si o svém těhotenství týden po týdnu.
Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru