Termín porodu březen 2019

dzogobela
16. črc 2018

Komu taky vychází termín porodu na březen 2019? 🙂

vendelinka08
10. pro 2018

@vladusa85 tak chlapecek hral na schovavanou....😆

vendelinka08
10. pro 2018

Tak treba do tretice jako u nas

vladusa85
10. pro 2018

@vendelinka08 To jsem přesně říkala manželovi, že příště se to třeba už povede, ale neprošlo to.... už nejsme nejmladší a při našem štěstí by to byl další kluk... 😉 A nakonec bychom dopadli jako můj doktor..... ten má 4 kluky a až 5. holčičku 😉))

vendelinka08
10. pro 2018

@vladusa85 jsi o 5 let mladsi nez ja..takze stale mascas...ja jsem si kdysi rikala ze pokud budeme mit treti ze to bude urcite zase kluk...ale jsem 7 let po druhem porodu...jednom zamlklem tehu a do roka to vyslo zase necekane a neplanovane...kartarka mi rikala ze budu mit zdravou holcicku...to mi rekla po tom potratu kdy jsem se ptala na to..jestli mi je jeste souzeno dite nebo ne...a pak mi tu holku jeste jednou potvrdila a pak nakonec i doktori. 😆

kreatura
10. pro 2018

@babikadaska Na internetu jsou určitě nějáké předlohy a některé nemocnice mají přímo předtištěné požadavky, kde se jen zakřížkuje co rodička žádá... Ale já osobně jsem ho při prvním porodu neměla a ani teď jej neplánuji 🙂

kreatura
10. pro 2018

@vladusa85 Tak babička chtěla také holčičku a nakonec má 5 synů. 🙂
My máme doma dvojčátka kluky ( budou mít v lednu 2 roky ) Tehdy byla v plánu jedna holčička 😀
Ale někdo věděl, že kdybych měla holčičku hned na poprvé, tak zůstane jedináček.. 🙂
Po holčičce jsme opravdu oba moc toužili, tak jsem zkoušela i nějáké ty babské řeči a snažila se změnit životosprávu tak, aby byla podle těch pověr holčička...
Zatím to na ni vypadá, tak pokud to není jako u Tebe utajený chlapeček, tak jsem spokojená, ale zatím mi to tvrdili všichni lékaři, kde jsem byla, tak snad ... 🙂
Jinak jsem říkala, že pokud do mých 30 nebudeme mít další miminko, tak pak už nechci a manžel se mnou souhlasil.

fiedlermonika
10. pro 2018

Tak dnes 28+2 a odvezli mě na neonatologii teď na jipce kvůli riziku předčasného porodu tak snad neporodím a malá zůstane v bříšku co nejdýl to pujde.

carolinca88
10. pro 2018

@fiedlermonika Držím vše co mám, mě taky hrozil předčasný porod a podařilo se jim to zatím zastavit, tak už ležím doma s klidovým režimem. Tak hodně štěstí 🍀

vendelinka08
10. pro 2018

@fiedlermonika tak hlavne at je vse v poradku a mala zustane pekne jeste schovana v brisku. A mela jsi bolesti nebo co se stalo?

harleta
10. pro 2018

Taky se pridavam, drzim palce jejda. Hlavne mozek prepnout na klidovy rezim a urco vsechno dobre dopadne ;) zenske jsou bojonice.

vendelinka08
10. pro 2018

Holky a jak to zjisti...na bezne kontrole? Podle cipku? Nebo mate porodni bolesti? Ja tohle nikdy nezazila a doufam ze ani nezaziju

kacka214
10. pro 2018

@fiedlermonika držím palce. Co máš za problémy? Já předčasný porod zažila,tak se drž zuby nehty dva v jednom!

fiedlermonika
10. pro 2018

@vendelinka08 bolesti ani ne nebo těžko říct když sem ještě nikdy nerodila, před cca osmi dny jsem byla v poradně a čípek zcela zavřený v pořádku a dne sem na papíře našla hlen s krví tak sem okamžitě jela na pohotovost do porodnice a tam už otevřený na 1 prst tak r,chloupků do neonatologického centra a tam už na 2prsty

fiedlermonika
10. pro 2018

@fiedlermonika já sem měla jen samovolný potrat v prvním trimestru po ivf oplodnění s následnou revizí tak sem si říkala že bolesti by mohli být podobné ale to teď nemám v podstatě celý druhý trimestr jsem měla semtam nějaké bolesti když malá víc rostla tak nevím jak poznat porodni bolesti jakože jestli toto je už ta správná bolest nebo ne píšu to trochu zmateně ale asi chápete jak to myslim

fiedlermonika
10. pro 2018

@kacka214 a jak to u tebe dopadlo?

carolinca88
10. pro 2018

@fiedlermonika Tak snad se to ještě podaří udržet, dostala jsi kortikoidy na vývin plic pro prcka a gynipral na zastavení děložní činnosti? Mě to fakt pomohlo..i když čípek se mi lehunce zkracuje pořád. Stalo se mi to v 26tt, po utření na WC jsem objevila hlen, na pohotovosti ještě do červena s kouskem jakoby krve a podařilo se vše zatím zažehnat 😊 i když, teď už bez té hlenové zátky musím být opatrnější..

carolinca88
10. pro 2018

@vendelinka08 Mě bohužel odešla buď celá nebo kousek hlenové zátky a měla jsem trochu křeče v podbřišku jako na MS...a čípek se mi lehce zkracoval už na kontrole v poradně + mi hodně tvrdne břicho. Jinak zajímavost malého mám už asi od 23tt otočeného hlavou dolů, pořád mi úplně naléhá k těm porodním cestám, což není moc ideál. Jinak bych to na sobě,ale vůbec nepozorovala, krom tvrdnutí se cítím fit 🙂

fiedlermonika
11. pro 2018

@carolinca88 doufám že to zastaví na co nejdýl tak se drž taky nejlíp kdybysme nakonec rodili v termínu

alnaa
11. pro 2018

@fiedlermonika moc držím palce, ať se to zastaví a vydržíš co nejdéle....

baruda
11. pro 2018

A od kterého TT vam kontrolovali čípek? Mě na něj koukala jen když brala stery na ty choroby a od té doby nic a to je už asi 7 týdnu zpátky.ted jsem 25+3

alnaa
11. pro 2018

@baruda jsem na tom stejne, od těch steru mi dela jen takovy hodne rychly ultrazvuk a zepta se jak se citim. Pristi tyden jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, jestli uz toho zkontroluje vic.

baruda
11. pro 2018

@alnaa no mě před těmi x týdny řikala, že teď bude kontrolovat čípek a podobně, tak jsem myslela, že to bude každou kontrolu. Od té doby jsem byla 2x a vždy sem si řekla, že chci ultrazvuk (sem pak klidnější), ale na čípek ani jednou nekoukla. Taky se zeptá, jak se cítim a jestli už chci nemocenskou a že mam dodržovat klidový režim. Na další kontrolu jdu až 3.1. (taky jsem myslela, že si mě pozve ještě před Vánoci), tak nevim :( bojim se, abych něco nezameškala :(

kacka214
11. pro 2018

@baruda každé tři týdny,ale asi jen kvůli předčasnému porodu, který jsem měla (HELLP syndrom)

kacka214
11. pro 2018

@fiedlermonika rodila jsem kvůli HELLP syndromu ve 29+4 urgentně. Takže úplně jiný důvod než máš nyní ty. Věřím, že ti to zastaví. Hlavně,aby ti pro jistotu dali kortikoidy a ty odpočívej.

baruda
11. pro 2018

@kacka214 no já právě čekala, že mě bude taky víc kontrolovat, ale teď jdu v jeden den na genetiku a hned ten samý den ještě k dr na kontrolu, kde mi udělá zase normálně poradnu a pošle do rizikové poradny, tak nevim :( čekala jsem, že půjdu ještě před Vánoci

petratra
11. pro 2018

@baruda mně čípek kontroluje pokaždé, dr. mi říkala, že u dvojčata se to tak dělá, takže mi dělá ultrazvuk ze spodu i přes břicho. A na kontrolu už teď budu chodit každé 3 týdny a jelikož mi to vycházelo mezi svátky, tak jdu ještě v pátek před Vánocema.
A dnes jdeme na 3D, tak jsem zvědavá a doufám, že budeme mít nějakou pěknou fotečku 🙂

harleta
11. pro 2018

Tak me dr. kontrolujr pravidelne kazde tri tydny a vzdycky zevnitr, pak ultrazvuk ze vnitr i z vrchu a delku cipku pokazde. A to mam ukazkove tehu. Ale on je hrozne peclivy at se neco nezanedba.

baruda
11. pro 2018

@petratra hmm, no já si taky myslela, že když jsou to dvojčata, že to bude kontrolovat častěji. já byla minulý týden ve středu a teď jdu po 4 týdnech. no tak uvidíme. snad bude vše ok a já nebudu muset mezi svátky na pohotovost :D i když dneska se manželovi zdálo, že jsem rodila a kluci byli už prý docela velcí, takže to by stejně nemohlo být teď :D :D

kreatura
11. pro 2018

@baruda Já jsem s klukama chodila co 2 týdny, po každé jsem měla UZ jak přes břicho, tak přes spodek, všechno měřila, zkoumala a od nějákého 28. tt. mě předala kolegyni, která se specializovala na dvojčátka, tak aby ona nic nezanedbala.. 🙂
Teď chodím k jiné doktorce, kvůli tomu, že jsme se přestěhovali, chodím jednou za 4 týdny a to jen sáhne jestli se neotvírám a změří srdeční akci přes " mikrofón " a UZ mi dělala naposledy před 3 kontrolami... 🙂 Ani teď ho nemám naplánovaný.. 🙂

baruda
11. pro 2018

@kreatura tak budu doufat, že ví, co dělá :D ona mi utz taky nechtěla dělat, já si o něj řikala sama