Jakou mám velikost podprsenky v těhotenství?

comadreja
28. lis 2015

Pátrala jsem v mnoha diskuzích, ale většina žen píše, že se jim zvětšily prsa..Mně sice taky, ale hlavně taky obvod pod prsama. Už na sebe nemůžu v obchodě nic najít, a přes e-shop se mi nechce takhle naslepo. Našla jsem různé druhy určování velikostí, dost se to liší. Jsem z toho zmatená. Jsem 27 tt a obvod pod prsy se mi zvětšil už o 8cm. Máte to taky tak? A jak si určujete velikost? Já mám teď přes prsa 104 a pod prsy 88, podle některého e-shopu je to košík B, v obchodě jsem si zas kupovala minimálně D, a teď babo raď 🙂

comadreja
autor
28. lis 2015

Hledala jsem také podle této tabulky: http://www.spravnapodprsenka.cz/dalsi/tabulky-v...
tam bych měla dokonce 80 E.
Jinde zas píšou, obvod + 12 cm je košík A, 14,5 cm košík B , atd...

xpila
28. lis 2015

@comadreja Béčka rozhodně nemáš, naopak máš minimálně D, spíše E. Jinak mně to vždy sedí podlé této kalkulačky http://www.spravnapodprsenka.cz/dulezite/kalkul....

comadreja
autor
28. lis 2015

@xpila Děkuju... Tak tady mi vyšlo 80 E. Kupovala sis podle této kalkulačky jen z jejich e-shopu, nebo třeba i HM a různé jiné značky?
Chtěla bych zkusit i třeba nějaké podpr. tady z bazárku. od HM se mi líbí hodně.

xpila
28. lis 2015

@comadreja Přímo z toho e-shopu ne, ale velikost podle jejich tabulky seděla. Ono samozřejmě každá značka má trošku jiné číslování, takže nikdy to není 100%.

comadreja
autor
28. lis 2015

Jasně, ale alespoň se mám čeho chytit. Díky.

xpila
28. lis 2015

@comadreja Určitě, mně to taky hodně pomohlo 🙂

karlajasmine
29. lis 2015

Obvod pod post se v těhotenství zvětší, to je normální. Mě se zvětšil ze 70 na 75 a košíčky z F na I ☹.. Kupovat prádlo velikosti 75I je fakt super 😀

comadreja
autor
29. lis 2015

@karlajasmine 🙂 ...to taky existuje, taková velikost? Takže jsi sháněla jen přes e-shopy?

Si říkám, co asi nosily naše maminy? Co já vím, bylo jen číslování jedničky, dvojky, trojky, nějaký obvody a košíčky, si nepamatuju že bych slyšela.. 🙂

gingergia
29. lis 2015

Já jsem ze z 36 DD dostala na 38H, například Triolamá kvalitní kojící podprsenky až do velikosti K. Doporučuji vyzkoušet.

blanka.k
29. lis 2015

@comadreja správně určovat velikost mě naučila až paní v jednom spec.obchodu - aby podprsenka padla, mám si odečíst od nameřeného obvodu 5-8cm.... takže najednou jsem z vel. 80E měla 70I 😅 neb v běžných obchodech mi na to, že mám 77-78cm pod prsy řekli, že mám "80" podrsenku a tím to haslo
Každopádně jsem dopadla ještě hůř než @karlajasmine ,přibrala jsem hodně přes prsa, měla jsem něco co není v tabulkách (teď mám o 15 cm přes prsa míň než jsem kojila a mám 70I/J 😀 )
A koukám na tu tabulku, tak ta mi nesedí - prý mám 70G a Timo či Panache nosím 70I... já bez zkoušení ani ránu

jitavrtule
29. lis 2015

@comadreja mně se obvod pod prsy zvětšil v průběhu těhotenství skoro o deset čísel (nekecám). Ale po porodu se to zas vrátilo, takže jen varuju, že to nemusí být trvalé 🙂 jinak zrovna HM podprdy větší velikosti prakticky nemá - košíčky vedou MAX tak D-E, ale s větším košíčkem taky zvětšují obvod, takže třeba 75E je celkem utopie.
Taky mám výbornou zkušenost s Triolou - velký výběr velikostí a podprdy odetamtad fakt pěkně sedí (aspoň mně), navíc personál v obchodech je většinou docela co k čemu a i poradí. Mám od nich kojopodprdu a spokojenost.
Super jsou taky Anita - tam bych doporučila ty jejich podprdy bez kostic, tu jsem si koupila už v těhotenství a nosím doteď, je pružná, ale pevná a má hodně háčků.

comadreja
autor
30. lis 2015

@jitavrtule Jo, taky si myslím, že ten obvod, co se zvětšuje, není špek, ale jak se vše uvnitř přetlačuje a přeuspořádává, nemá to třeba jinde místo než nahoře..
Právě jsem se chtěla vyhnout tomu, že si teď koupím drahou podprdu, protože ale novou nějakou potřebuji, stará už mne tlačí, a že zas po porodu budu potřebovat o deset čísel menší, ale kojící...kterou teď nemám. Tak jsem chtěla na teď, na ty 3 měsíce, jen nějakou bazárkovou za 200-300 a po porodu, až se velikost ustálí, koupit si lepší, a ozkoušet.
HM se mi líbí jak vypadají, ale kouknu tady do bazárku, jestli někdo neprodává tu Triolu nebo Anitu.. 🙂

jitavrtule
30. lis 2015

@comadreja triola nová stojí kolem sedmi stovek (ale je s kosticí, v těhotenství bych ji bývala určitě nesnesla). Anita jak která, od sedmiset výš. Ty s kosticí i přes litr. Já mám model bez kostice. HMko mám taky, 75C a 85C a v těhotenství super, pohodlná, měkká. Teď bych potřebovala menší obvod a větší košíček, ale tu 85C občas ještě nosím, je fajn že přes ni nejsou vidět vložky do podprdy.
Ještě mám Carriwell (tuhle: http://tehotenska-moda.heureka.cz/carriwell-pod...), ty jsou S,M,L, takže vždycky přes víc velikostí. V těhotenství byla OK, ale po porodu dost na prd, je tenoučká, jsou přes ní vidět vložky a materiál těch košíčků prostě moc nedrží. Jediný co je na ní fajn jsou ty klipy (má jiné než Anita), líp se otvírá a zavírá jednou rukou.

comadreja
autor
10. únor 2016

Tak nakonec jsem pořídila zatím bazárkové-ale téměř nepoužité-HM podprsenky kojící. Mám dvě různé velikosti, 85 D a 85 E. V tom E mám ještě rezervu, tak uvidím po porodu, která bude lépe sedět.
Co mám ale za potíž, jsou sice obě měkkoučké a bez kostic, ale mají takové jakoby kostice naboku, tam kde v podpaží končí košíčky, a tam se mi to ohýbá a shrnuje. Nevíte, v čem je chyba? Špatná velikost?
U jedné jsem z toho vytáhla takové umělohmotné tyčky, a shrnuje se to pořád...Máte někdo zkušenost?
Jinak mi přijdou perfektní...

myjusiatko
10. únor 2016

@comadreja spatna velikost.

comadreja
autor
10. únor 2016

@myjusiatko ..a na obvod nebo na kosicky? Mala-velka? Mne prijde ze z mensich by mi vypadly prsa..

myjusiatko
11. únor 2016

@comadreja no mala by si mat skor tu 80E

comadreja
autor
11. únor 2016

@myjusiatko Aha, tak dekuji za tip. Mozna po porodu, ted by me to skrtilo. A zni to logicky, aby lepe sedela, tak by mel byt obvod-zada trochu niz, to jsem cetla uz vickrat, ze pri vyberu podprsenky delame tuto chybu. Jenze ted to tam nedam 😊je tam uz brisko.

karlajasmine
11. únor 2016

@comadreja jo, měla bys tím pádem mít 80E..

karlajasmine
11. únor 2016

@comadreja tak 80F?

comadreja
autor
11. únor 2016

A taky jsou to kojici a ne tehotenske podpr. ty HM, tak treba pak sedne jinak.

comadreja
autor
11. únor 2016

F uz HM nedela a ani takovy kosik myslim nemam

comadreja
autor
11. únor 2016

@karlajasmine A za jak dlouho po porodu se ti zmensil obvod?

karlajasmine
11. únor 2016

@comadreja Hmm, tak postupne - zacala jsem na 75 na nejvolnejsim hacku, ted mam porad 75 ale uz ten nejmensi hacek, ale do 70ky se jeste zpatky nevejdu... a v sestinedeli jsem mela velikost I, ted uz je to spis H.. tak snad se to pak vrati zpatky na F.. drzim palce, at ti to nejak dobre vyjde a tipnes spravny velikosti, je to tezky.. ja jsem utratila hodne penez zbytecne za podprsenky, do kterych se ted nevejdu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru