Je tady už někdo s termínem leden, únor 2018?

simona94
11. čer 2017

Ahojte holky. Před týdnem jsem měla první // a dneska jsem testovala naposledy. Ve čtvrtek jdu k Dr. tak snad už tam půjde něco vidět. Dnes jsem +- 4+6 TT.

tereza1989
17. únor 2018

@akcejn tak nejsem sama,já termín 24.2 ale už aby to bylo. To že se na malýho těšíme je jasné,ale taky z důvodu nepohodlí už. Jak jsi na tom ty?vše zvládáš nebo si ořipadáš,jako totální nemotorná velryba jako já?

akcejn
17. únor 2018

@tereza1989 ja zvladam - musim kvuli dcerce 🙂 ale zatim dobry. Jen dnes sem nejak jedla min a bylo mi zle z hladu. Jako uz at to je 🙂 resit jen sebe 🙂 a to nepohodli mam taky. Moct se hybat jak chci na to se moc tesim 🙂

tereza1989
17. únor 2018

@akcejn jo taky mudim kvuli dceři fungovat,ale rozčiluje mě ten pohyb,vstávání,dlouhé sezení,když si chce hrát se mnou vydržim chvíli a pak nevim jak sedět aby nebolely záda… no asi tohle nemám jediná. Nemuset se starat o někoho jiného určitě bych tohle neřešila

crashboombang
17. únor 2018

@akcejn a @tereza1989 děvčata, jsem v tom taky stále s vámi 🤰 Termín až 26.2.

akcejn
17. únor 2018

@crashboombang tak super 🙂 treba se dockame brzo 🙂

wendie
17. únor 2018

Holky utece to a budete je drzet v naruci taky... Chapu vas,jsem rada,ze tohle uz je za mnou 😉 a co @calwena??? Snad vse v poradku! Myslim na tebe...

deniskaaap
17. únor 2018

@bzubzalka taky teď řešíme zalepený očíčko.. Vítek taky občas kýchne, ale prý to s tím nesouvisí, že jim jen při kýchání překáží něco v nose.. Ale s tím okem máme omývat jen tamponem s převařenou vodou a v klidu počkat na dětskou doktorku, se kterou se uvidíme v pondělí 😊 úplně mě to ale vyděsilo, když jsem ho chudáčka viděla, jak nemůže pořádně otevřít..

danielle94
18. únor 2018

@bzubzalka to mi ani nepovidej. Mam dojem ze uz nezvladam. Unavena. Do toho mala trpi na prdiky takze vzdy uspavam treba dve hodiny nez brisko povoli a usne. Jinak je sikovna. Dost nadzvedava hlavicku tak snad brzo se to naucime uplne a zacne ta prava sranda. Ted s tema mimcama je to porad to stejne dokola. Na konci 6nedeli uz to zas bude o neco zabavnejsi🙂

dixxie
18. únor 2018

krásná miminka!!! holky prvorodičky, nebojte, člověk u prvního dítěte "panikaří" z každé drobnosti, člověk to musí brát tak, že většina těch zdravotních problémů jsou maličkosti, které se dají lehce řešit, ale sama mám co říkat. jak jsem byla vystresovaná z toho svého oparu aby se to nepřeneslo na malou, tak jsem si všimla takového pupínku a v porodnici to hlásila sestrám jestli to není nějaká oparová neštovice, tak se mi smály že to je novorozenecká kopřivka, že to je normální... jak to má člvoěk všechno vědět, že? 🙂. Jinak holky, napuchla jste některá po porodu? Já šíleně, jsem oteklá a shodila jsem zatím porodem jenom 2 kg, jsem plná vody, dnes se cítím trochu líp, ale včera mi bylo hrozně, vypadám dost šíleně, 91 kg.... a to jsem u minulého porodu přišla z porodnice a měla jsem 74kg. Snad splasknu... jinak jsem si sama na své riziko vysadila dopegyt na tlak, nechci aby to malá měla v mlíku, tak snad se mnou nešlehne, měla jsem to telefonicky konzultovat, ale v porodnici neberou telefon.... jinak Calwena ozvi se!!!!! holky, co čekáte, držím palce ať máte zdárný porod!!!!!!!!

vvercatkoo
18. únor 2018

@dixxie ahoj, já byla oteklá jak balón a po porodu se mi zdálo, že mám víc oteklé nohy než před. V porodnici jsem to hlásila, poslali mě na vyšetření a zjistili počínající zánět žil. Takže jsem vyfasovala kompresní punčochy a injekce do břicha. Nožky už mám jak dvě špejle 😀. Za týden kontrola, doufám, že bude vše v pořádku a zbavím se punčoch a injekcí

tereza1989
18. únor 2018

@deniskaaap no naše Terezka to měla taky a nejdřív vytírat borovou vodou,pak nas poslala k oční,u ní jsme dostali antibiotika a řikala,že buď to zmizí a nebo to bude ucpaný kanálek. To se prý hned nepozná. Nakonec to byl, takže jediné co tak masírovat při kojení oční kanálek a pokud by se do 4měsíce neotevřel čekala by nás operace. Je to prý jen propíchnutí ale dělá se v narkóze. Naštěstí při předoperačním den před zákrokem se nám masáž vyplatila a kanálek se otevřel. Prý to mívá dost miminek. Tím nechci říct, že je to váš připad

tereza1989
18. únor 2018

@danielle94 ta je krásná, jak je spokojená. Už abychom toho našeho cvřcka měli taky doma. Já už se skoro děsim chodit na delší procházky aby mě to někde nechytlo.

akcejn
18. únor 2018

@tereza1989 tak zase aspon by se neco delo 🙂. Me dnes zacala odchazet zatka, dcera se pak narodila za 4 dny. Tak treba se mimco bude drzet stejneho scenare 🙂

danielle94
18. únor 2018

@tereza1989 bud v klidu. Ja cele tehotenstvi chodila s hafanem 12km.🙂 kazdy den. A to i den pred porodem. Kolikrat mi utekl za srnkou a jeste jsem za nim letela pres pole jak blba:D drzim pesti at se uz dockate🙂 my ted valcime. Jak s malou tak hlavne s unavou. Clovek si musi zvyknout nerozlisovat den a noc. Ale pres den litam kolem ni a kolem psa a uznavam ze bych se rada v noci prospala:D tak teeba za par mesicu🙈

tereza1989
19. únor 2018

@danielle94 já mám 3letou dceru a celou noc jsem spala zatim jen kdyz si ji naši vzali na noc,ale každé dítě je jiné. Ale na vstávání si zvykneš,hlavně pokud můžeš,spi s miminkem i přes den.

tereza1989
19. únor 2018

@danielle94 jinak k tem vycházkám já tenkrát v 30stupních 3týdny pred porodem prosla Prachovské skály a super a pak denne taky se psem,jenze to moje váha byla o 10mín nez ted a mohla jsem si pres den lehnout kdykoli. Coz bych taky ted chtěla. Doktor se mě vždy ptá:”jak se cejtíte?” A já na to: “ no tesim se az si lehnu na bricho a vyspim se” a on: “ my máme děti 2 a manželka se nevyspala už 6let tak abyste nebyla zklamaná”😁

wendie
20. únor 2018

Ahoj vsem,jak se vam dari s miminky?nas dnes pusti domu,navstevy mi nechybely,ale preci jen se uz tesim do civilizace 🙂
Co cekatelky,jsou tu jeste nejake?a jak se citite?moc vam drzim pesti pro nekomplikovane a rychle porody...mam pocit,ze s dlouhym nebo komplikovanym uz nas tu byko opravdu dost..
@dixxie jak jsi vlastne dopadla s hemeroidy? Ja to u porodu ustala,ale asi jak nosim maleho a kaslu,tak mi dnes jeden vylezl...bude zase nejaky cas bolu,ale aspon uz nemusim myslet na to,ze bych s tim sla rodit 🙂
Mejte se krasne a vsem preji krasny den..

tereza1989
20. únor 2018

@wendie tak já mám každý den jiný,dnes v noci teda nejhorší noc,nemohla jsem se ani otočit jak mě bolelo břicho a teď bolesti jak kdyz to mam dostat. Tak snad už brzo budu na seznamu čerstvých maminek a né čekatelek

crashboombang
20. únor 2018

@wendie u mě taky noci krušné, ale jinak zatím žádné příznaky blížícího se porodu :/

tereza1989
20. únor 2018

@wendie jinak je super že jdete domu,teď ti začne ten pravý kolotoč,vid. Jinak hoď nám sem fotku mimíska👏

dixxie
20. únor 2018

@wendie hemoroid se mi udělal až v poslední týden těhu jako na potvoru, ale teď už na něj používám dubovou kůru a snažím se ho zasunovat. Při minulém těhu před 6 lety se mi udělal už asi v 7 měsíci a nikdy už mi úplně nezalezl, ach jo... tak uvidíme jak to bude teď. Jinak se konečně začínám zbavovat otoků, dnes o 3 kg méně než včera, tak jsem ráda, že to je na dobré cestě.
Jinak měli jste někdo při porodu nebo po porodu hypoxii - nedostatek kyslíku? My po porodu byli v pohodě, ale u Apolináře jak vše sledují tak z krve zjistili, že tam byla trochu hypoxie ještě uvnitř... tak snad to nic neznamená, když byla ok po porodu. Jinak se nám udělalo poporodní zranění - kefalhematom na hlavě, krevní sraženina, která vznikne při tlaku při porodu, že praskne cévka pod kůží hlavičky... teď musíme čekat zda se vstřebá, jinak bychom museli jít na punkci... jinak je malá zdravá, tak držte palce, ať se nám to brzy vyřeší... co vy, máte nějaké poporodní trable? kdo ještě neporodil, moc držím palce, ať je vše brzy zdárně za vámi a můžete se těšit z miminek jako my 🙂.

danielle94
20. únor 2018

@tereza1989 souhlasim:D clovek si rika ze se vyspi na brise a odpocine si. Ja si uzivam zatim jen to ze jsem lehka. Ze nenesu tu vahu na vic. A spani na brise taky ale vzdy je to jen kratke:( uz se tesim na konec 6nedeli az prestanu krvacet a nebudu mit stehy a dam si poradnou vanu!! To mi chybi:( na relax. A s tim spankem..no kvuli tem prckum to musime dat!:( za tenhle smich to stoji🙂 jen bohuzel pres den spat nedokazu tak jen lezim a relax. Ale musim taky fungovat i ohledne psa.

tereza1989
20. únor 2018

@danielle94 teda ta se směje🐞 no mě vlastně pak došlo,že vlastně dokud jsem kojila plně,nemohla jsem na břiše stejně pořádně spát,jelikož jsem si mačkala prsa a proteklo mi mléko. Takže teď se asi taky moc nevyspim na břiše. Jakého máte psa?a doma ze se mu musis tak věnovat?

bzubzalka
20. únor 2018

@dixxie já mám dole 9kgz15 10dní po.porodu, hrozně mě ale bolí leva strana těla, obávám se, zda nemám skriply nerv.ruka aje niha mě jako brni. Jinak otoky jsou prý po porodu malo bilkovin.

calwena
20. únor 2018

Ahoj holky,
tak se také hlásíme do klubu maminek. Naše Izzy se narodila 17. února večer a byl to třinácti hodinový maraton, nejhorší byla poslední fáze a momentálně si myslím, ze budu potřebovat nějaký čas, abych zapomněla. Hodinu a půl tlačení, ale nakonec jsem to dala. Malá měla 4,2 kg a byla pěkně dopečená, vlasů má na rozdávání. Začaly mi kontrakce už večer předem, ale nakonec mi to ještě podpořili tabletou. Už jsem lezla bolestí po zdi a monitor přitom hlásil mírné kontrakce, všechno mi šlo do zad a sestra mi nevěřila, ze mě s takovými kontrakcemi už malá pěkně tlačí. Vydupala jsem si doktora a prohlídku a pak už byl švunk. Otevřená na sedm a na sál. Pak mi zabývala ještě hodina a půl tlaceni, ale ta úleva nakonec byla obrovská. Přežila jsem s malým nastrihem, který už ani nebolí. Zítra nás snad pustí už domu, už tu nemocnici nemůžu ani vidět.
Doctu vás zítra, tohle se jen hlásím, ze žijeme 🙂.

wendie
20. únor 2018

@calwena strasne rada slysim ze jste v poradku... O zadech mi ani nemluv,zcela s twbou soucitim.ja si vytrpela dva dny s tabletami.vse v zadech ☹ jinak jsteden po nas 🙂 gratulace velika a preji jen zdravicko!!!
@dixxie tobe odpovim behem zitra snad
@tereza1989 foto bude od PC,v nemocbici jsem se marne snazila nahrat pres data,ale neslo to :-/

donia
20. únor 2018

@dixxie tak poporodni trable hlasim ja. I kdyz to vlastne zacalo uz tak mesic pred porodem. Bolela me zapesti a je z toho zanet. Nepomohlo ani mazat voltarenem ani stahovat. Dnes jsem si byla na chirurgii pro ortezy. Mam to mit idealne 14 dni v klidu. Hm vtipne s novorozenetem a dvouletakem k tomu. Tak aspon chvilema a na noc. Jinak by mi to pry dali do dlahy. Tak budu doufat ze to konecne odezni.

dixxie
21. únor 2018

@calwena juuuu, moc gratuluju! At je mala zdrava! Mela jsi to podobne jako ja, mne taky kontrakce zacaly uz predtim bud spontanne nebo diky tem nabobtnavacim tycinkam na otevreni hrdla. A pak rano tableta, ktera to naspeedovala a pak ty kontrakce byly ze clovek lezl po zdi a ryl nehty kam to slo. A sestra na monitoru jako odpoved na otazku zda jsou tam videt kontrakce: jo, kdyz se budu hodne snazit tak tam lehce drazdivou delohu. Jinak koukam u vas vahovy odhad vysel narozdil od nas. Drzim palce at se dobre doma zajedete at vse klape! Jinak nechali mi leky na tlak ja se branila nechci aby to slo do mlika ale hrozili ze mi to muze vylitnout tak jsem tajne z 2 dopegytu denne presla na 1 a meli pravdu vcera mi zase spodni lital kolem 100, nechapu tou z jsem tyden po porodu doufam ze se telo da do kuoy a tlak se sam vrati do normalu. Co tvuj tlak?

danielle94
21. únor 2018

@tereza1989 mame bigla. A jeste ke vsemu stene. Mel hodne aktivit a je to hodne narocna a aktivni rasa. Takze cekam na konec 6 nedeli jak mala bude trosku vetsi. Pak moje mama vezme kocar bude jezdit a ja s nim budu behat na agilitach. A s malou od 6 tydnu plavani ve vane🙂 bude sranda

tereza1989
21. únor 2018

@danielle94 to je nějaký druh cvičení to plaváni? Jako zajmová činnost navíc nebo kvuli něčemu?nikdy jsem o plavání dětí tak brzo neslyšela. I když znám jeden připad,kdy miminko plavalo už od narození po porodu do vany a den ě ho potápěli a plave vlastně už od toho narození a dnes je klukovi 16let.