Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
2. srp 2011

@paja89 Tak urcite na tom ma podil i stres.... ja jsem se tak nejak naucila nejake veci moc neresit - zblaznila bych se jinak.... A mam i veselejsi zivot... driv jsem resila kazdou blbost... Ale ty to mas jinak... prace je nekdy dost vycerpavajici.... A verim, ze to mohlo byt kvuli tomu stresu.. snaz se veci moc nehrotit a resit jich co nejmene... 🙂

terioza1
2. srp 2011

@zdeniii gratulujuuu..holky, neuskodi sex, kdyz jsem 4TT+2???? My ho ted meli, ale bojim se... pritel byl neznej,ale stejne... mam strach..

terioza1
2. srp 2011

@miselinka2 asi je to pravda.... Jak rikam, kdyz se zadarit ma, zadari se.. 🙂 At soulozis denne nebo jednou za 3dny 🙂

paja89
2. srp 2011

@terioza1 to už jsem se taky postupem času naučila🙂 a zvláště teď jak mám tu práci ..tak jsem uplně jiný člověk a neřeším věci z kterých jsem si před tím dělala hlavu...a proto si říkám,až si k nám miminečko cestu najde tak to bude🙂 ..mám skvělého přítele,skvělou rodinu a skvělou práci.dá se říct, že mi nic teoreticky nechybí....tak teď už jen čekat na ten dar..miminko 🙂 ..... znám hodně lidí,kteří uvažují pozitivně a mají pozitivní život a docílí toho co chcou.....🙂

terioza1
2. srp 2011

@paja89 tak vidis, o by bylo, aby se brzy nezadarilo 🙂)))) Priroda si te trosku ozkousi a pak ti nadeli miminko... 🙂

paja89
2. srp 2011

@terioza1 děkuji za ta slova🙂 hodně potěší 🙂a podpoří😀

terioza1
2. srp 2011

@paja89 🙂 Me tohle taky pomohlo k "sebevedomi s miminkem".... po tehlech slovech jsem fakt neverila nicemu jinymu, nez ze se zadari... fakt.. zeptej se holek v diskuzi "lecba clostilbegytem...." 🙂 Fakt jsem tomu tak verila, tak do me hustili, ze se zadari a tak, ze moje intuice nekecala... najednou jsem vedela, ze jsem tehu, ne, ze si to preju, ale ze proste jsem.. najednou jsem si nerikala" kez bych sla s miminkem tamhle" ... najednou me hned napadlo " pujdu s miminkem tamhle..." Proste nejaka intuice... Jste jsem si rikala, jestli si to nenalhavam... ale ne... byla to prvda 🙂))

chanellka
3. srp 2011

Ahojky hollky, mám takový dotaz, dělala jsem si dneska testík a byly tam // ale ta druhá byla hrozně slabounká na testech co jsem si dělala před tím byly obě čárky pěkně viditelné... Nevíte čím by to mohlo být?? ☹

kixi
autor
3. srp 2011

@chanellka to netusim, zalezi jak citlive ty jednotlive testiky byly...ale neves hlavu a zkus to za par dni znova, drzim pesti!!!!

kixi
autor
3. srp 2011

Ahoj holky, tak dnes zacinam 6tt a privital me peknyma bolestma ☹ od rana me picha v celem podbrisku a jsem unavena...snad se nic nedeje, zitra odpoledne jsem objednana na UTZ tak jsem moc zvedava a nervozni...

chanellka
3. srp 2011

@kixi děkuji, musím přiznat že mě to trošku vyděsilo ale snažím se nebýt histerka a řekla jsem že pár dní vydržím a zkusím to znovu 🙂

sitrunamelissa
3. srp 2011

@chanellka : no muze to byt testem, mela jsi stejny jako predtim?? Udelej si dalsi testik zitra a uvidis. Drzim moc palce!!!

paja89
3. srp 2011

ahoj holky. mm takový dotaz věříte kartářkám ????? a obzvlášť myslíte si,když se na vás zeptá někdo s rodiny a ta kartářka vás neviděla..může to vyjít???? nebo si z toho nemám věšet hlavu?!

kixi
autor
3. srp 2011

@terioza1 jak je? ja trpim, dneska protivne bolesti, jsem na nervy 😕

su_nnet
3. srp 2011

@kixi Ahoj,tak mě je dnes a včera celkem dobře (ťuk ťuk) ale předevčírem teda celkem nášup.Určitě to bude ok,mě táhl celý spodek a záda až do pondělka,od té doby je to celkem ok...uvidíš,ve středu bdue vše tak jak má být 😉

kixi
autor
3. srp 2011

@su_nnet dik moc, ja se dneska poprve docela vylekala, uz je to trochu lepsi, ale porad zadna slava...uz se fakt tesim na zitrejsi doktorku...nevis v pripade, ze bychom ciste nahodou uz srdicko za jak dlouho se jde potom na dalsi kontrolu?

jannca
3. srp 2011

@kixi na kontroly se chodí 1 za měsíc, až pak ke konci si tě hlídají každý týden. Jinak jsem tady už psala odkaz na docelá pěkné stránky: tehotenskakalkulacka.sk, tam se dozvíš i kdy se dělají velké UTZ , kdy se dělá OGTT a tak

jannca
3. srp 2011

@kixi a jak ti je špatně, bolí, píchá podbříško? Nebo celkově jsi jako na vodě?

kixi
autor
3. srp 2011

@jannca boli me bricho jako pri ms a do toho mam pichani jako jehlickama...a z toho je me soufl takze super kombinace 🙂 neni to ze by se to uplne nedalo vydrzet, ale pri celodennim sezeni u PC v praci je to narocny...

jannca
3. srp 2011

@kixi tak to věřím, musí to být opravné. holka vydržet a zítra budeš odměněná.

kixi
autor
3. srp 2011

@jannca dekuju za podporu, verim ze to tak bude 🙂 horsi je ze to v praci samozrejme nikdo nevi a v kancelari je nas vic, takze trenink sebeovladani jako delany 😀 😀

jannca
3. srp 2011

@kixi pamatuji si, že jsem si v práci připadala nad věcí, pořád jsem si opakovala, jen mně naštvěte trochu víc a půjdu na neschopenku. Dokonce jsem se tím bavila, jak jednoduše hloupostí nemám potřebu řešit a před těhulkováním, jsem skoro nespavála. Tak se drž a vydrž, ženo.

chanellka
3. srp 2011

@sitrunamelissa asi máš pravdu dnes jsem si dělala jiný test než včera, včera byl asi víc citlivější... No nicméně jsem si řekla že to teď nebudu řešit a udělám si test až tak za dva nebo tři dny a uvidím 🙂

Holky myslíte že můžu chodit cvičit?? Chodím do posilky a na zumbu :-/ ale teď nějak nevím od pondělí jsem nebyla a celkem mi to chybí ☹

kixi
autor
3. srp 2011

@jannca tak nad veci jsem taky, ale na neschopenku se me v zadem pripade nechce...doma bych se ukousala nudou..znam se 😀 ale je fakt, ze je prijemne mit takova zadni vratka 🙂

jannca
3. srp 2011

@chanellka u zumby skáčeš, tak tam bych rozhodně nešla a do posilovny, když si dáš rozumné kardio - kolo nebo stepr, tak je to i žádoucí. Těhotenství není nemoc...a posilování, asi všechno s mírou. Jen by jsi neměla jako by :nosit tíhu, prostě cviky, které mohou zatěžovat dělohu. Jo a hlavně, ber to tak, že malý prcek potřebuje prokysličenou maminku, takže hlídat tepovku.

jannca
3. srp 2011

@kixi taky jsem nechtěla jít na neschopenku, jenže jsem nakonec o měsíc dřív šla, nějak jsem to psychicky nedávala.

sova33
3. srp 2011

@chanellka Omlouvám se, že vám lezu do diskuse, ale nedávno byl v televizi nějaký pořad věnovaný těhotným, miminám a tak a mluvili tam i o zumbě. Byla tam paní ve vysokém stupni těhotenství a normálně zumbu cvičila. Ale některé pasáže prostě vynechávala. 🙂

jannca
3. srp 2011

@chanellka já zase ráda chodila na alpinning, tak s tím mám utrum. Plavání a asi začnu chodit na pilates...musím se upsat, jinak se mi nebude chtít a ....hlavně manžel se na to připraví a bude mě v pohodě poustět.

chanellka
3. srp 2011

@jannca tak já se půjdu dnes projít na pás do fitka 🙂 díky za názory 🙂

kixi
autor
3. srp 2011

@jannca jj ja myslela jsem ze zacatku...samozrejme pokud se nebudu citit dobre tak o mesic klidne pujdu taky...zdravi je prednejsi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru