Anembryomola bez revize?

charlottelotta
30. lis 2017

Ahoj děvčata, bohužel mi v 9tt byla zjištěna anembryomola. Čekáme ještě do pondělí, ale nepředpokládám nějakou změnu, takže doktor bude chtít naplánovat revizi. Já se tomu bráním a chtěla bych zkusit nechat to na přírodě, zda si s tím tělo neporadí samo. Má někdo zkušenost? Moc děkuji a prosím nepište mi, že revize je ok a podobně. Jde mi jen o zkušenosti s přirozeným vyčištěním těla.

kolibricek36
30. lis 2017

Holka, no nevím, ale můze to být pak dobrý, a nemusí, tedy nemusí odejít vše a ty stejně na tu revizi budeš muset, jinak by se mohl stát pěkný malér - rakovina
já sice 2x na revizi byla a potřetí odešlo samo, ale vyšistilo se to aniž by tam něco zůstalo
je to větší záhul spíš to krvácení pak, ale já bych třeba na tu revizi nešla - zkusila bych počkat, ale moc dlouho ne, jestli by se potrat nezpustil do týdne tak bych neváhala s tou revizí... ale upozornuji že ze mě teklo že jsem stála 2 hod. ve vaně nešlo to jinak ustát

linee
30. lis 2017

@charlottelotta at ti vezme krev na hcg a nebo roste deloha nebo ne? .Pokud bude klesat a nebo deloha rust nebude,nemuses na revizi.Ja mela to stejne,bohuzel mi hcg stoupalo,takze ja na revizi musela.Telo se proste chovalo jako tehu a prazdna deloha rostla:(to by bez revize neodeslo.

vendelinka08
30. lis 2017

mám zkušenosti pouze s revizí, neměla jsem žádné krvácení a asi se to ani nechystalo. Ale upřímě si nedokážu představit v 9tt potratit přirozeně. Už jsem měla hodně velký váček. Myslím, že by mi bylo hůř i psychicky. měla jsem pak zánět a musela brát atb.

kalipso
30. lis 2017

já jsem nechtěla na revizi, ale po 4 týdnech, kdy se nic nedělo jsem nakonec šla. Neměla jsem odvahu čekat už déle.

kacasa
30. lis 2017

@kalipso v 9.tt take zalezi na velikosti vacku, jak by prosel hrdlem aniz by tam neco zustalo.. zkusila bych sledovat hcg. Mne bohuzel stale stoupalo a bylo mi spatne, tak jsem to vzdala.. revize ok, druhy den jsem byla jak rybicka

snadmamina2018
30. lis 2017

Já myslím,že s molou stejně musíš jít na revizi. S přirozeným vyčištění mám zkušenost jen v 6 tt,ale to je prý běžné. Prý tím projde hodně žen a ani o tom neví. Mám zkušenost i s revizi ale to slyšet nechceš tak mlčím. Jinak mě to moc mrzí☹

jezz1e
1. pro 2017

samovolně jsem potratila po ZT v 8 tt (plod v té době odpovídal 7 tt), ale na revizi jsem musela stejně, protože neodešlo všechno. Teoreticky by šlo ještě počkat na další MS, jestli se to nedočistí, ale nechtělo se mi to trápení natahovat. Jak moc ochotně se "pouští" anembryomola ale nevím.

charlottelotta
autor
14. pro 2017

@kolibricek36
@linee
@kalipso
@vendelinka08
@kacasa
@snadmamina2018
@jezz1e
Holky, moc díky za reakce, nakonec jsem dneska na kyretáži stejně skončila. HCG rostlo a podle doktorky je mola časovaná bomba.... Už jsem na to neměla víc sílu...Takže to mám za sebou, zákrok asi v pohodě, ale probudila jsem se v pláči a hodinu jsem brečela:( ani moc nekrvácím, ale chodím jak důchodce, jak mě bolí spodek:(

mku
14. pro 2017

@charlottelotta klid klid klid... za dva mesice po anembryomole jsem otehotnela znovu a mam 5m miminecko 🙂

linee
14. pro 2017

@charlottelotta chjo:(mela jsem to stejne,u prvni reakce jsem se z narkozy take vzbudila s placem,sestry se baly,ze mne neco boli,nebyla jsem schopna reagovat,jen brecela...
Ted lez,nohy nahoru,pockej do dalsi ms.Mne pomohl pit kontryhel po revizi.Hodne sily a brzy radostne zpravy!!!

kolibricek36
14. pro 2017

@charlottelotta já se v nemocnici držela, ale doma bylo pak slzavé údolí ....

charlottelotta
autor
14. pro 2017

@mku já mám takový děs z toho, že to bude znovu, že ani nevím, jestli to budeme znovu zkoušet:(
@linee Díky za tip, já teď 14 dní pila různý potratový bylinky a neudělalo to nic, tak zkusím kontryhel. Někde jsem vyčetla, že i citron pomáhá, že snižuje krvácení.
@kolibricek36 :( Já doma dobrý, jen jsem v totální útlumu, nechce se mi vůbec nic:(

mku
14. pro 2017

@charlottelotta urcite to bude dobry! 🙂 hlavne vypni hlavu a nechtej to na silu... ja jsem si myslela, ze to taky nepujde, protoze se nam zadarilo az po roce a pul... no a najednou treti MS uz neprisla 🙂 telo je pripraveny, zadari se 🙂

linee
14. pro 2017

@charlottelotta ver, ze budes mit silu. Ted je to hodne cerstve, ja byla dva tydny trochu mimo a za 2 mesice jsem dostala touhu a silu to opet zkusit. Stat se to proste muze, ale ver, ze touha po miminku je obvykle silnejsi🙂

jezz1e
15. pro 2017

@charlottelotta Kamarádka byla taky přesně 3 měsíce po mole těhotná a dneska už má malou princeznu.
Zkus teď "caj po potratu":
https://www.modrykonik.cz/forum/me-zdravi/bylinky-po-porodu-potratu-ktere-pomohou-deloze/
Jinak já při probouzení z narkózy taky brečela, asi je to přirozená reakce.
Přeji, ať se z toho brzy oklepeš a do roka a do dne máš svůj malý zázrak u sebe.

charlottelotta
autor
15. pro 2017

Holky, moc dekuju ze reakce.
Jeste ted řeším - dneska uz vubec nekrvacim, nic me neboli a rikam si, zda to je Ok a udelali to dobre? Asi nad tim premyslim moc, ale cekala jsem, ze par dnu krvacet budu. Po porodu asi tyden a ted vlastne nic... jakou mate zkušenost?

jezz1e
15. pro 2017

@charlottelotta Krvácela jsem v den revize, pak asi dva dny vůbec (při revizi se píchá něco proti krvácivosti), asi 3 den jsem lehce špinila a pak už vůbec, až do menstruace za 4 týdny.

kolibricek36
15. pro 2017

@charlottelotta ja taky jen spinila asi týden, pak nic pak pri namaze tyden, ale dostala jsem MS presne 6tydnu po revizi.... Kazda jsme jina, takze ty to muzes mit jinak....

kalipso
15. pro 2017

@charlottelotta já jsem krvácela den po revizi, pak týden nic a pak jsem začala zničeho nic silně krvácet, to trvalo 1 den a pak jak když vypneš kohoutek, najednou nic. I jsem měla křeče podobné kontrakcím. Celkem mě to zaskočilo, ale asi holt se tělo jen potřebovalo dočistit.

charlottelotta
autor
22. pro 2017

Holky me uz z toho trefí 😒 dneska na kontrole zjistila doktorka, ze mi tam zůstala nějaká krevní sraženina. Dostala jsem injekci a ze by me mělo bolet bricho a vyčistit se to. Boli me akorat zadek od te injekce a jinak nic. Ja uz to fakt vidim, ze tam v lednu budu znova 😧uz to fakt nedávám 😞

linee
23. pro 2017

@charlottelotta ono to muze chvili trvat, nez se telo vycisti. Snad to nebylo nic velke a mela bys dostat brzy ms, aby se to vycistilo poradne. Moc drzim palce, at injekce zabere!!! Jak se jinak citis?

charlottelotta
autor
23. pro 2017

@linee Bohuzel se obavám, ze nezabrala😒jen me vcera kapku bolelo bricho, ale krvácení nic, jen jsem malinko spinila, jak jsem byla rano behat. Uz se tak nejak psychicky připravuju na to, ze pujdu znova 😧 jeste je asi sance, ze to odejde s ms, ale moc tomu nedávám. Paradoxní je, ze me vlastne vubec nic uz neni a na gynde mi pak řeknou tohle...

kolibricek36
23. pro 2017

@charlottelotta tak se mi zda zw mas dodrzovat sestinedeli- ne behat ci co, ja jsem taky kapku cvicila a pak na kontrole mela hematony - dr. mi pak strasne vynadala

charlottelotta
autor
23. pro 2017

@kolibricek36 no ja nevim, o cviceni a behani nikdo z doktoru nemluvil... jen o sprchování Atd... a jak ti to dopadlo?

charlottelotta
autor
23. pro 2017

@kolibricek36 Teď mi došlo, ze vlastně doktorka říkala, ze to je tím, ze se ta deloha rychle uzavře a ta krev nemůže odtekat. S pohybem to tedy nebude mit nic společného, holt to moje telo vzalo moc rychle...

linee
23. pro 2017

@charlottelotta uvidis.Ale sestinedeli krome sprchovani obnasi opravdu i dalsi veci jako setreni se,zadne prudke pohyby,zadne zvedani tezkeho,absence cviceni aspon na zacatku a pod.

kolibricek36
23. pro 2017

@charlottelotta no odeslo to samo - a ri jsem tam pry ty hematony mela dva - ale dostala jsem injekci a ATB .... Mi taky v nem. nikdo nic nerikal ale gyndarka pak nadavala .... Pry to je jak po porodu, ze pry se mam chovat jak v sestinedeli, hlavne neprochladnout

charlottelotta
autor
23. pro 2017

@linee Ja bych asi nesla do ničeho, pokud by mi to dělalo nejak spatne. Na behani jsem zvykla, chodila jsem predtim denne. A hlavně - ty necelé dva měsíce, co jsem byla tehotna, jsem dodrzovala uplne vsechno a dávala bacha na cokoli a nakonec ten výsledek 🙁 takže ted jedu vsechno podle toho, jak se cítím a verim, ze telo by si řeklo.

charlottelotta
autor
23. pro 2017

@kolibricek36 Když to je taky těžký, me prijde, ze kazdy říká neco jineho... Ja treba behala az do porodu a ptala jsem se na to doktorky a ta mi rekla, ze když mi to dela dobre, at si klidne beham, ze si telo rekne. Ona ma vubec tenhle přístup, ale ted je po operaci, takže si me prehazujou zastupy😞

linee
23. pro 2017

@charlottelotta to ano,ale vnitrni zraneni se hoji uplne jinak a je to opravdu neco jineho nez tehu.Navic to ma prave vliv na stahovani delohy. Samozrejme je i psychika dulezita,ale ver,ze to cos delala/nedelala na zacatku nema vliv na to,jak tehotenstvi dopadlo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru