Ascorutin na krvácení v I. trimestru

kvetinka84
15. čer 2014

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu holky, které braly askorutin na špinění v prvním trimestru. Askorutin mi byl předepsán na špinění, které se mi objevilo při hrozné střevní chřipce. Do druhého dne špinění ustalo. V příbalovém letáku se píše, že ho těhotné nemůžou, ale dr. mě ujistil, že je to v pořádku. Chci se zeptat, když špinění či krvácení ustalo, přestaly jste ho brát, nebo jste ho braly dál preventivně a pokud ano, tak jak dlouho? Mám strach aby se to špinění nevrátilo

deenyska
15. čer 2014

Ahoj.. já jsem Ascorutin brala cca v 15. týdnu z důvodu krvácení pro hematom a vybrala jsem ho celý, přesně tak, jak mi řekl můj doktor. Přesně už nevím jak jsem měla nastaveno dávkování, ale krabička mi vyšla na týden. Další jsem si už nekupovala. Jinak jsem celkem krvácela tři dny a naštěstí se to neopakovalo, teď jsem 28. týden

fram
15. čer 2014

Klidně ho ber, dostane ho skoro každá těhule 🙂 Pokud by krvácení bylo z důvodu hrozícího potratu,ascorutin nepomůže, ale zpevňuje cévy, takže při špinění pomoci může. Je to myslím kombinace vitaminu C a rutinu (obsažen např. v pohance).

kvetinka84
autor
15. čer 2014

@deenyska
@fram
Já ho beru a špinění do druhého dne opravdu přestalo. Asi jsem se špatně vyjádřila, zajímalo mě, jestli když to špinění ustane, tak ten askorutin přestat brát, nebo jestli ho brát dál jako prevenci třeba do konce I. trimestru. Dr. mi řekl, že mi při lítání na záchod a zvracení nejspíš praskla nějaká cévka a proto to zakrvácelo, jinak je prý všechno v pořádku, potrat nehrozí. Ale v prvním těhu mě špinění zlobilo celý první trimestr, ale askorutin jsem nebrala, tak jsem si myslela, že bych ho teď do konce prvního trim. brala preventivně, když jsem k tomu špinění náchylná. Může se brát takto preventivně i dlouhodobě?

deenyska
15. čer 2014

@kvetinka84 Nene, vyjádřila ses dobře, psala jsem, že jsem dobrala celou krabičku, krvácela jsem tři dny, ale Ascorutin jsem brala celkem celý týden. Do vybrání krabičky a víc už ne. Takže já bych na tvém místě dobrala a pokud doktor neradí jinak, nebrala bych další, když to není ntuné. Určitě tě vyšetřil a když naznal, že to bylo zřejmě z nějaké cévky, tzn. ne z dělohy, nic vážného to bylo. Mě hematom vznikl odloučením části placenty a vykrvácením do dělohy a ani tak mi nebylo doporučeno brát ho nadále. Ale pokud máš pocit, že by ses cítila líp, kdybys ho brala, nech si poradit od doktora a když ti to posvětí, tak koneckonců, proč ho nebrat. Preventivně se brát může, ale v těhotenství nevím, jak to je. Už jen proto, že je příbalovém letáku, že není vhodný pro těhotné. Ale to ti opravdu může říct jen odborník.

kvetinka84
autor
15. čer 2014

@deenyska díky, určitě to s dr. na další kontrole proberu, chtěla jsem si jen zjistit nějaké info předem 🙂

rmasenka
16. čer 2014

ahoj já brala taky ascorutin a vybrala jsem ho určitě celý, jak tady už někdo psal myslím vyšlo to na týden a myslím, že jsem měla dávkování 3x za den. Doktorka mi řekla, že ho mám určitě dobrat i když krvácení ustane

makuka88
16. čer 2014

Ahoj já si koupila ještě jedno balení, protože už mám stach (krvácení v 8tt).. naposled jsem špinila po kontrole a tam mi řikala, že můžu snížit. Nějak bych se toho nebála jsou to jen vitamíny ...teď mám 1tab 3x denne a až to doberu už ho kupovat nebudu ...

jandulkajn
17. čer 2014

Já ho beru uz druhý týden a budu nadále. Mám hematom,syndrom mizejícího dvojcete zřejmě kvůli hematomu, spinim....takže ho beru a brát budu,dokud se to nesrovna,minimálně dokud nezmizí ten hematom...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru