Bílkovina a aceton v moči, máte zkušenost?

ninikry
4. lis 2014

Ahoj holky, nemáte s tím někdo zkušenosti? Dneska jsem měla poradnu a obojí mi dr. našla v moči. Nevíte, čím to může být? Dr, říkala, že to může být i cukrovka...všechno ostatní je ok. Zítra tam nesu ještě na kontrolu ranní moč, to zas bude noc. Děkuju za každej názor 🙂.

pisisvori
4. lis 2014

možná jsi taky málo jedla , ale záleží kolik toho tam je...

ninikry
autor
4. lis 2014

@pisisvori pry trosinku ruzovej prouzek..kdyby to bylo tim, su stastna 🙂

mysonek
4. lis 2014

@ninikry může to být hladověním. Nebo kdybys držela nějakou speciální dietu, třeba vynechala sacharidy a jedla jen tuky a bílkoviny. Měla jsi tam i cukr? Ten by tam u cukrovky určitě byl.

beruska1889
4. lis 2014

Ten aceton tam bývá často a je to většinou opravdu z "hladovění" přes noc... Když je odebírany vzorek moči ranní... 🙂 takže žádnou paniku, určitě to bude v pořádku a kdyby měli strach z cukrovky tak by Tě měli raději poslat na krev a navíc se v těhotenství dělá OGTT test kde se cukrovka ukáže nebo neukáže nejjistěji...

ninikry
autor
4. lis 2014

Cukr jsem nemela a ani to nebyla ranni moc, ani nemyslim ze hladovim...dela mi to starosti i ta bilkovina...zitra tam nesu ranni moc

mysonek
4. lis 2014

@ninikry pokud jsi neměla cukr, tak to cukrovka nebude. U té bílkoviny záleží na množství a také na tom jaký máš tlak. Stopa bílkoviny může být při spoustě věcí, např. po větší námaze, při teplotách, infekci....Pokud by bylo bílkoviny více a měla jsi vysoký tlak, případně otoky, tak se může jednat o začínající preeklampsii.

ninikry
autor
5. lis 2014

@mysonek to uz mam prave nastudovany a celou noc jsem nespala..tlak v poho a otoky zadny nemam, ale mam z toho fakt strach

mysonek
5. lis 2014

@ninikry hlavně se nestresuj ať Ti ten tlak nevyletí. U preeklampsie to bývá opačně, nejdřív tlak, potom bílkovina. Také ty papírky jsou jen orientační, takže se kdyžtak pošle moč do laboratoře. Měl by to být střední proud moči. Držím palce ať to dobře dopadne.

palomitacheca
5. lis 2014

@ninikry ja mela bilkovinu v moci jednou a neznamenalo to nic, kultivace nic neukazala, otoky jsem nemela, tlak taky v poradku. Zrejme za to mohl silnejsi vytok. Snad i u tebe to bude v pohode 😉

ninikry
autor
5. lis 2014

@palomitacheca
@mysonek dekuju moc za uklidneni, je pravda, ze jsem vcera vubec nepila, obcas zapominam, vcera jsem pila poprve az po poradne...no snad to bude dobry 🙂

starjana
9. lis 2014

@ninikry Ahoj. já mám těhu cukrovku a na proužku se cukr většinou neukáže, to až opravdu test OGGT, a s ketony (acetonem) mám opravdu bohaté zkušenosti .doteď jsem s nimi bojovala .. taky jsme nemívala pocit hladovění, tak jsem byla na prášky kde se tam berou. Pak jsem si do kalkulačky nutriční zadala jídelníček za poslední 2 dny a ejhle ukázalo se že jsem se sacharidy.. hodně pozadu.. místo doporučených za den 250 - 270 g Sacharidů na den jsem měla jen 195. což je opravdu málo. ani by tě nenapadlo, když pravidelně jíš a vydatně, že můžeš " hladovět". tak snad už je to u tebe lepší. a neboj vše bude v pohodě 😀

ninikry
autor
9. lis 2014

@starjana dekuju, snazim se moc netestovat 🙂, jim, jak jsem zvykla, hlavne ze zmizely ty bilkoviny, za 4 tydny jdu na oggt, tak uvidime 🙂..navic ty prouzky jsou divny, jednou to tam je, za pul hodky to tam neni, prase aby se v tom vyznalo 🙂)

starjana
9. lis 2014

Opravdu to závisí na jídle. Taky Jsem to Tak mela. Já zas ze stejneho odběru doma mela a v pořádně Jsem mela negativni. Nekdy se ketony muzou objevit.kdyz máš neklidnou noc a tím pádem tělo víc tráví a pak právě dochází k hladovění a vzniku ketonu. Schválně si jen Tak pro zajímavost sedni a spočítejte si to. Já byla upřímně upřímně v šoku,kdyz Jsem zjistila Jak "málo" jim. Co to hlídám a mám 2 večeři,Tak Jsem úplně bez letnou. Jestli ti mužů poradit,Tak už to zkus hlídat ted PŘed testy na cukrovku,muzes to hodně ovlivnit. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru