Glykémie 12. tt hodnota 5,4. Měl někdo podobně?

17. srp 2022

Dobrý den,
Dneska jsem si v těhotenské průkazce všimla, že mi glykémie z odběru z 12 tt vyšla 5,4, bylo to už víc jak před měsícem, u doktora jsem byla minuly týden a na výsledek mi nic neřekl, řešil jen krevní skupinu, ale na internetu čtu, že norma je do 5,1. Měl to někdo podobně?

majena39
17. srp 2022

Ano, měli by te co nejdřív poslat do laborky znova a pokud opět nad 5,1 tak na diabetologii. Nevím proč to spousta gynekologu podceňuje. Ona před pár lety byla ta norma vyšší, tak možná ještě jedou podle starých tabulek ale je to špatně 🙄

autor
17. srp 2022

@majena39 to má asi můj doktor na salámu protože nejdřív to zapisovala sestřička a pak na to koukal on a vůbec to neřešil, ten odběr byl 13.7 a když jsem tam 9.8 byla tak jen mluvil o odběru na protilátky

majena39
17. srp 2022

Tak bych ho požádala co nejdřív o další zadanku a pokud nedá, tak bych sla jako samoplatce na další odběr. Třeba to byla náhoda, proto se má opakovat jeslti nebyl nějaký jednorázový výkyv. Ale pokud tehu cukrovku máš tak ty hodnoty po měsíci můžou být taky daleko horší a miminko trpí 😔

autor
17. srp 2022

@majena39 já doufám že to byl jen výkyv, noc předtím jsem fakt celou prozvracela, šla jsem tam úplně zeslábla a měla co dělat abych se nezačala dávit i tam. První trimestr byl prostě za trest, za celej den jsem snědla velký kulový.. děkuju za radu

nina004
17. srp 2022

Pokiaľ si mala pred odberom takúto noc ,tak to mohlo byť kľudne z toho. Ale pre istotu si nechaj nabrať krv. Tiež som prvý trimestri prezvracala a lačná mi vyšla 5,3 a je to tehu cukrovka.

zmrzlinka
17. srp 2022

5,4 není žádná tragédie...proto to podle mne neřešil.

autor
17. srp 2022

@zmrzlinka no já si to taky myslím, je mi 25, nemám zatíženou osobní ani rodinnou anamnézu, jsem hubená.. ale zaskočilo mě že ženský píšou jak je poslal doktor na diabetologii při hodnotě 5,2

aspie83
17. srp 2022

Nejlepší by bylo co nejdřív odběr zopakovat 😉 kdyby to náhodou byla těhotenská cukrovka, ať se s tím dá co nejdříve pracovat 😉 ale po náročné noci to opravdu může být i jednorázový výkyv... Ale pro jistotu 😉 já u prvního měla cukrovku až po 24.tt, ale u druhého už od začátku 🙄 ale zase jsem podruhé měla celkově lepší hodnoty.. Tak hodně štěstí 🍀

neria55
17. srp 2022

Vyčkává asi na OGTT, je to na hraně, ikdyz u nás je norma jen 5,0.
Nicméně mě při prvním screeningu vůbec glykémii nebrali, byla jsem na krev až 14:30 a ne na lačno.

majena39
17. srp 2022

@zmrzlinka tragédie to asi není... Ale za měsíc už taky může mít šest nebo po jidle třeba deset... Proto se ty testy dělají. Ne pro srandu králíkům 🙄

cilkat
18. srp 2022

Hele, pokud je ti fakt blbě, nech to bejt do doby, než si ty nevolnosti trochu sednou a pak si nech nabrat lacinou glukemii znovu. Ale 5,4 fakt není tragédie a pokud je ti zle, tak chápu, že to neřeší: ono to je pravděpodobně z nevolností... a nedovedu si představit, že bych v době, kdy jsem byla ráda, že v sobě udrzim půlku rohlíku, řešila, že rohlik je bílé a tudíž nevhodné, pečivo. (Měla jsem cukrovku v obou tehotenstvich, ve druhém jsem lacnou kolem 5,4 Měla dlouhodobě )

misamisenka
18. srp 2022

Tak ze jsi hubena, to u tehotentske cukrovky jeste nic neznamena... Ja bych to uplne nepodcenovala a pro klid si dosla na odber nekam do nejblizsi laboratore jako samoplatce. Zrovna glykemie stoji par korun. (Mam za sebou tehotenskou cukrovku trikrat. U posledniho ditete mi delali OGTT uz v prvnim trimestru.)

emillyhk
18. srp 2022

Měla jsem 5,3 a po týdnu kontrolní odběr. Tam už jsem měla 5,4 a rovnou jsem dostala žádanku na diabetologii. Dostala jsem glukometr a začala měřit. Paradoxně byla lačná většinou v pohodě, problém byly hodnoty po jídle. Jinak taky jsem byla hubená, bylo mi celou dobu blbě, ale jsem ráda, že se to nepodcenilo 😊

autor
18. srp 2022

Děkuji všem za odpovědi, pořád přemýšlím jestli to doktor přehlédl (což mi přijde divný když koukal do PC i průkazky) nebo jestli to má prostě jen na salámu a má svý metody

emillyhk
18. srp 2022

Nech si udělat kontrolní odběr, neřešená GDM ovlivňuje spoustu věcí, ať už velikost miminka, vyšší riziko cukrovky dítěte, někde jsem četla, že existuje i souvislost s PAS. Nechci tě strašit, ale nepodceňovala bych to...

evsi88
19. srp 2022

Ja mela prvni odber 5,1 a druhy 5,2 a dostala jsem zadanku na dia - a ano, cukrovku mam. Mam predispozice v rodine a urcite to nepodcente. Neni to jen o tom, ze bude miminko vetsi, ale muzete mu zadelat na dost vazne zdravotni problemy. Moc doporucuju projit si web tehotenskacukrovka.cz, poslechnout cukrfree podcast s dr. Krejčí a urcite se pridat do fb skupiny tehotenska cukrovka+recepty. Holky tam fakt dobre poradi, ale vetsinu prace musite udelat vy🙂 pro me jako vegans to bylo a obcas je za trest, sle jsem 32tt a stale jsem “pouze” na diete a doufam, ze to zvladni bez medikace🙂 jinak lacna mi dela stale problemy, ale vudycky to nejak ukociruju🙂 drzim palce🌻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru