Hemoroidy a porod. Máte zkušenost?

kristynafort
10. zář 2020

Hezký večer milé ženy, prosím vás, je tu nějaká která má zkušenost s vnějším hemoroidem při porodu?
Jsem teď 32tt a z ničeho nic se mi udělaly. Šíleně to bolí. Mám problém si jen sednout na záchod, natož tam něco dělat.
Při představě že bych měla za pár týdnů přirozeně rodit, tlačit mě opravdu děsí. 😔 Pomalu si nemůžu dojít ani na velkou, tak se bojím co přijde s porodem. Prosím řekněte že to bude v pohodě a nebude to bolet 😭
.

merope
10. zář 2020

Mazat, mazat, mazat a mazat. Skoro čímkoli (jako mastným). Krém s olivovým olejem byl super. Existuje i speciální mast na hemeroidy (Dobexil H), tu mi dali v porodnici a byla opravdu fajn.

michaelaa9026
11. zář 2020

Taky jsem to měla. . Trochu mi pomohl krém faktu, ale přestalo to až po porodu. . ☺️😕

kristynafort
autor
11. zář 2020

@michaelaa9026 a porod jako takový byl v pohodě? Bolelo to? Bylo to po něm horší?

theuska29
11. zář 2020

Já je měla naprosto příšerné ... dlouhé cca 4 cm a široké cca 2 cm. Bolelo to šíleně a mazání nepomáhalo. Peklo byl pro mě i klystýr před porodem, naštěstí sestřička použila na mou prosbu gel.

amazonkajanik
11. zář 2020

@kristynafort trpím na ně od 16let. Vyzkoušené masti,prášky,sedací koupele. Po porodu tě bohužel zklamu,ale dá tomu dost zabrat,takže začít s prevencí už teď. Faktu mast a čípky celkem pomohly. Hodně pozitivního jsem četla na Hemagel na hemeroidy,ale nebyl k sehnání 😟
Jo a hodně vlákniny a tekutin,ať nemusíš tlačit,to je základ. Už kdysi mi doktor řekl,netlačit a nesedět dlouho na záchodě ...

michaelaa9026
11. zář 2020

@kristynafort Já nakonec měla císaře takže ti takhle neřeknu, ale myslím že bolest v bolesti se schová. . 😊

legelata
11. zář 2020

Měla jsem to šílené před porodem a po ještě horší. Nemohla jsem ani chodit, udělala s emi tromboza. Naprosto senzačně mi zabraly větší dávky Detralexu, napsala mi moje dr.

legelata
11. zář 2020

A ne, porodem se to fakt nezlepšilo, syn měl 4,8 kg a při tlačení mi vše vyjelo ven, prostě horor. Ale teď jsem 8 týdnů po a bolesti už díky Detralexu nemám. Drž se.

krutak1fle
12. zář 2020

@kristynafort ahoj, nevim jestli te to uklidni, ale ja uz nikdy nechtela zazit to, co po prvnim porodu.
Predtim se mi jich par udelalo. Bolest strasna.
Ald po porodu jsem je mela jak hrozen vina.
Uz nikdy vic. Nemohla jsem sedet, stat, lezet, nic. Mela jsem pocit, jako kdyby mi do zadku nekdo zaziva rezal tisicovkou ziletek. O zachode nemluvim.
Orezavali mi je po dvou letech (po zatazeni vytahanou kuzi) na 4x na soukr.klinice a porad nic moc.
U druhyho porodu jsem si vybrecela cisare.
Ale rekli mi, ze hemoroidy nejsou duvod. Doktor mi jako duvod napsal portofobia (strach z porodu). A nikdy toho nebudu litovat.

moly001
12. zář 2020

I jako těhotná můžeš Detralex, napíše ti je PL, nebo možná i gynekolog. Jinak jak bylo zmíněno výše, hodně tekutin, vlákniny. Dubová kůra, mazat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru