Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Holčička mi podle ultrazvuku nepřibírá

verahronova
26. dub 2016

Jsem hospitalizovana a tyden zpet jsem mela ultrazvuk a holcicka pribrala 180 gr za jeden tyden, po dalsich 5 dnech dalsi ultrazvuk a ma jen o 37 gr vice. Trosku me vydesilo, ze nepribira, jsem hospitalizovana kvuli umrti jednoho z dvojcat. Jake mate zkusenosti s presnosti ultrazvuku a vahy. Kolik vase deti meli v 32 tydnech?

baysha
26. dub 2016

Odchylka ultrazvukového odhadu hmotnosti je až kilo. Pokud má holčička v pořádku ozvy a průtoky placentou, tak vůbec není důvod k panice.

faminka
26. dub 2016

Me taky nepribirala, spatne prutoky, ale zjistilo se to az docela pozde, do te doby to mudr neresila, ze je "drobny plod"... Po predani do porodky najednou ob den na utz a 37+2 jsem nastupovala na prijem, ze se udela cisar (byla KP). Nakonec vazila 2,4 kg a 47 cm... Drzime palce!

lv
26. dub 2016

sestra odhad na dvojčata v 31.tt, že jsou malý, kolem kila..porodila předčasně v 32tt a jedna 2250g, druhá 2050g, takže se fakt sekli o celé kilo.

lv
26. dub 2016

a vysvětlili ti to nějak lékaři?

verahronova
autor
26. dub 2016

Jen rekli, ze ultrazvuk neni klasicka vaha a ze to nemusi nic znamenat

anetka1701
26. dub 2016

@verahronova pokud si hospitalizovana, tak si tě na 100% ohlídají... Od zjištění problému, když jsi v nemocnici, může být za 5-10 minut venku... to bude dobrý :o)

lajla
26. dub 2016

@verahronova hlavně 5 dní je strašně malý časový úsek na to dělat závěry , utz je opravdu strašně orientační, mi kolikrát děti vážily ještě min než na předchozím utz, a jednou dokonce za měsíc stejná váha... Stačí jiný dr, i jiný přístroj a hned je postaráno...
...je mi moc líto co se vám stalo a věřte že dr si to teď pohlidaji, bude dobré uvidíte, druhé miminko bude v pořádku, budou měřit ozvy a průtoky

katka865
26. dub 2016

@verahronova přeju pevné nervy, potkalo nás něco podobného, každopádně malá přestala přibírat, tak šla ven, ale hodnotí se více aspektů - hlavně ty průtoky a monitory. Přesnou váhu ve 32tt si nepamatuju, ale jeden týden nám třeba nepřibrala, pak přibrala hodně, jednou dokonce zhubla... ten utz je orientační a hodně záleží na měření a jestli to neměří pokaždé stejný lékař, tak tam klidně můžou vzniknout rozdíly

lv
27. dub 2016

@verahronova tak vidíš, neboj, bude to fajn..chápu, že je to pro tebe moc těžké, držím palce!!! 😎

Sem začni psát odpověď...

Odešli