Hydrops plodu, setkaly jste se s touto diagnózou?

maja1111111
20. zář 2015

Ahojky setkal se někdo s diagbnozou hydrops plodu,v jake fázi tehotenstvi? a jake testy se po delaly ,zjistil někdo příčinu???
dekuji moc

kytka12
20. zář 2015

Hydrops může být u druhého těhotenství Rh negativní matky a Rh pozitivného otce. Jinak nevím.

maja1111111
autor
20. zář 2015

@kytka12 to jsi nekde slyšela ,že u druheho?

slunickova123
20. zář 2015

Krome vyse psaneho se vyskytuje pri anemii ( chudokrevnosti) plodu, pricin te anemie je mnoho. Zjisti se to nekdy na uz plodu, bnejdy az po porodu.

kytka12
20. zář 2015

U prvního těhotenství vzniknou protilátky a u druhého těhotenství se může vyskytnout hydrops, ale mrkni na net a zadej hydrop plodu, dá ti to hromadu odkazů a informací.

papalinka
20. zář 2015

@maja1111111 nám zjistili hydrops ve 13tt, následovalo přerušení těhotenství a potvrdil se Edwardsův syndrom.

maja1111111
autor
21. zář 2015

@kytka12 jojo ja vim četla jsem vše ,ale chtěla sem znat nekoho kdo to zažil...ale u me se nic nenašlo a ztoho jsem fakt na prášky...

maja1111111
autor
21. zář 2015

@papalinka konečne někdo kdo to zažil ,chtěla jsem vědět kolik lidi toto mělo ..A jsi první okom vim... 🙂 ..ja uz mam pocit ,že jsem exot..protože je muj 3 potrat a pokaždé z jiné příčiny... 😠 Alespon tedy ,že ti bylo něco zjišteno ,me n! 😖 atak zjištuji čím vším to muže byt...Necham si udelat testy na viry a pak už nevim 😖

kytka12
21. zář 2015

@maja1111111 A dělali ti testy na Toxoplazmózu? To je dost časté onemocnění a taky může způsobovat potraty a hydrops.

maja1111111
autor
21. zář 2015

@kytka12 ted sem si to sepsala co chci udelat,parvovir b19,toxoplazmozu a cytomegaloviry..mozna i listeriózu ,ale ote bych asi vedela...

akankeo
21. zář 2015

@maja1111111 to je otekle miminko. Tech pricin tam muze byt spousta, z tech imunologickych opravdu ta Rh inkompabilita, ale to se u nas moc nedeje, to si doktori hlidaj. Ale taky to muze byt u miminka slehavajici ledviny pripadne jatra, infekce - treba toxa, viry, takovy herpes mame v krvi skoro kazda..., branicni kyla, srdecni vady, geneticke poruchy, metabolicke poruchy, nebo proste problem na placente/pupecniku

papalinka
22. zář 2015

@maja1111111 nám testovali všechno možné, i infekce, vše bylo v pořádku, ale byl potvrzen ten EdS

maja1111111
autor
23. zář 2015

@papalinka a to ti dělal gynekolog??já tam jdu dnes tak jsem zvědavá co mi navrhne

papalinka
23. zář 2015

@maja1111111 gynekolog mě odeslal na genetiku do nemocnice. Tam provedli vše, myslím, že mi i brali krev, poslali mě znovu na UTZ, na srdíčko a když vše znovu prokázalo, že miminko je na tom velmi velmi špatně a že by s největší pravděpodobností zemřelo ještě v bříšku, rozhodli jsme se pro potrat. Z histologie pak provedli další vyšetření z nichž byl potvrzen EdS, jinak všechny infekce byly negativní. Takže příčina jasná.
V kolikátém týdnu jsi? Nebo už máš za sebou ukončení těhotenství?

maja1111111
autor
23. zář 2015

@papalinka ano zasebou ,zrovna mi skončilo šestinedělí...mě bral vzorky z placenty a pak ještě histologie..neprokázalo se vůbec nic..ted ješte testy na viry ,tak sem zvědavá..a jinak je to pry náhoda...se ztoho zbláznim už asi 😠 ..3 potrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru