Jak moc se může lišit reálné stáří plodu od spočítaného v první trimestru?

kata1988
1. čer 2018

Ahoj, o kolik se může v 1. Trimestru lišit staří plodu? Byla jsem u doktora když jsem podle data poslední MS měla být 8+4 a doktor mi řekl že jsem max 7+4. Nijak zvlášť mě neprohlížel, za 2 minuty jsem byla venku z ordinace, s tím že na další prohlídku mám přijít až po měsíci. U prvního syna se staří lišilo o pár dní a tam to řešil...

Jenže po té prohlídce postupně odezněly veškeré těhotenské příznaky, i břicho se přestalo nafukovat. Tak nevím zda plašit nebo vydržet.

ssandy
1. čer 2018

Je to normalni, tyden je uplne ok. Presneji odhadnou termin na prvnim screeningu.A neplas, neni zadny duvod. Uzivej tehotenstvi!

gracinka7
1. čer 2018

Měla jsem rozdíl o 14 dní a všechno bylo v pořádku. Někdy se to stane 😉

rebe
1. čer 2018

Na začátku je ten rozdíl docela logický – těhotenství se totiž počítá od prvního dne poslední menstruace, ne od data oplodnění. A někdo otěhotní 14. den cyklu, někdo 19. a někdo třeba 25., podle délky cyklu a toho, kdy nastala ovulace. Všechny tyhle plody ale rostou stejně rychle, takže logicky ten počatý později bude po pár týdnech o něco menší. Většina dětí to postupně dožene, já třeba na začátku měla o týden méně, v 15. týdnu už ale velikost odpovídala.

cuuza
1. čer 2018

Záleží na skutečném datu ovulace respektive oplodnění, předpokládá se uprostřed 28 denního cyklu. Jenže každá má cyklus jinak dlouhý a v jiném čase má ovulaci. Takže odchylka kolem tydne je úplně Ok. Já měla posun o deset dnů...

priefi
1. čer 2018

Syn byl taky o tyden mensi 😉 pak to v 12 tt dohnal 😊

pavca1982
1. čer 2018

Ze začátku 9dní rozdíl,teď už to sedí.Jak mimčo povyrostlo už se dalo líp změřit.

lucy1994
1. čer 2018

První syn byl mladší po celou dobu těhotenství o 10 dní - měla jsem o dost posunutou ovulaci,
Teď druhé je mladší o 5 dní - ovulaci jsem měla 19. den cyklu.
Takže někdy vychází mladší kvůli špatnému měření a nebo kvůli pozdější ovulaci. Nemusí to hned znamenat něco špatného ;) Proto to doktor ani neřešil. Vymizení příznaků si můžeš i ze strachu vsugerovat. Mysl je peklo. Navíc stejně nic neovlivníš.
Přeji hodně štěstí 🍀

terulin
1. čer 2018

Mě se lišilo o 14 dní. Nakonec se dcera narodila o 22 dní později než byl termín podle MS.

oveckaluky
1. čer 2018

Já to měla podobně. Byla jsem u svého Dr., dle MS 10+6, dle UTZ u něj 10+5. Poslal mě objednat se na screening do nemocnice, tam mi dělal jiný Dr. taky UTZ, ten samý den, a dle něj jsem byla 11+4, tedy téměř o týden napřed...vysvětlil mi to tak, že každý UTZ je nastavený lehce jinak, a může se tedy tento údaj lišit. V normě je prý +/- 14 dní 🙂

alena2109
2. čer 2018

Já jsem měla a mám nepravidelný cyklus, přiznám se, že nevím kdy mám ovulaci. Ale u prvního syna mi to nesedělo o skoro tři týdny a nyní jsem těhotná podruhé a mám tam rozdíl cca 10 dní. Nestresuj se tím. Syna jsem nakonec ještě o skoro týden přenášela a je uplně v pohodě 🙂

taace
8. čer 2018

Klid, šla jsem k dr, když jsem byla podle ms 10+3, ale podle utz jsem byla teprve 7+5. A podle dalších ultrazvuků měl pravdu ;) Takže skoro 3 týdny a není tam nic nenormálního 🙂

ivuska1986
8. čer 2018

Ahojky, bud v pohode, co ultrazvuk a doktor, to jiny nazor. My cele tehu byly o tyden později-pritom mam ovulaci o tyden pozdeji, takze mimco bylo v poradku, ale dle doktorů o týden mladší-bohuzel mi to tenkrat nikdo nevysvetlil-kolik dnu probiha zahnizdeni apod. a tak jsem stresovala snad az do dvacateho tydne.Vubec bych se tim nestresovala.

andelka
8. čer 2018

Já vždycky vím kdy mám ovulaci,takže u Dr rovnou hlásím upravený termín pm,pokud se den ovulace výrazněji liší od běžného 14 dc. Mimca vždycky odpovídaly podle toho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru