Jak probíhá těhotenství s ulcerózní kolitidou?

oliras
25. srp 2009

ahoj zjistili mi UC a zajímalo by mě jak probíhá těhotenství s UC kontroly lečb a atd

johannna
22. únor 2020

Krásné ráno vsem maminkam, procitam Vase zkusenosti s UC, ale bohuzel jsem stale nenarazila na nikoho kdo by byl lecen u UC biolkou SIMPONI.. Nenajde se mezi Vami maminka se zkusenosti s touto biolkou v tehotenstvi? Za jakekoliv rada, komentare ci odkazy predem dekuji 😊😊

lucikolmi
24. čer 2020

Ahoj holky 🙂
jsem ráda, že jsem vás tu objevila. Je mi 25 a s UC se léčím od 18ti. Momentálně jsem dlouhodobě na Asacolu denně 3200mg + Cortiment 0,9mg. Moc bychom se chtěli snažit o miminko. Brala jste některá takovéto dávky léků v těhotenstí?
Děkuji za odpovědi 🙂)

jancabr
24. čer 2020

Mrkněte na web http://nezlomnamama.cz/. Kamarádka má asi od 20 let UC, před otěhotněním podstoupila biologickou léčbu a teď má 18 m. dcerku. Zkuste jí klidně i napsat, ráda se podělí

me_druhe_ja
24. čer 2020

@lucikolmi já mám UC 9 let. Ale krome prvního roku a pul jsem byla v remisi. Jedla i pila jsem vše, žádný problémy. Salofalk 500mg dvakrát denně (kolikrát jsem zapomněla). V těhotenství jsem na radu doktora zkusila vysadit a nic se nestalo. Bohužel asi 5m po porodu přišel relaps: zase krev, průjmy, to strašný nucení na WC jak musíš doběhnout do minuty. Ale já to čekala, skrz strašný stresy po porodu skrz synovu nemoc. Spousta žen s UC má naprosto v pohodě těhotenství....ale určitě pečlivě konzultovat s lékařem.

lucikolmi
25. čer 2020

@jancabr
@jancabr děkuji moc 🥰🥰

lucikolmi
25. čer 2020

@me_druhe_ja děkuji moc. Já právě mám ataku každý rok a ta poslední trvala asi 7 měsíců, hodně jsem zhubla a bylo to fakt na nic :/. Teď mi doktorka řekla, ať otěhotním, než přijde další ataka, že pak už neví, co by bylo. :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru