Jsou těhotenské nevolnosti větší u kluka nebo u holky?

snezenka123
18. zář 2014

Ahoj, tohle je mé třetí těhotenství a musím říct, že co se týká nevolností,nechutenství,zvracení,přecitlivělostí na pachy je mnohem horší,než předchozí dvě těhu.
jak jste to měly vy?
Já u prvního-holka-jsem trpěla nechutenstvím, spíše večerníma nevolnostma,zvracela jsem,ale asi né nějak moc často...potom se to uklidnilo a měla jsem typické chutě jako na holku-sladké,ovoce..
u druhého -kluk-mi bylo špatně méně,asi celkově jen cca 14 dní, zvracela jsem celkem asi tak 3x, ale řekla bych že to bylo lepší než u prvního těhu..po opadnutí nevolností chutě jako na kluka-pikantní věci(i když je normálně nejím)maso,kyselé okurky,slané..

No a teď mé třetí těhu je úplně jiné, žaludek na vodě, nechutenství..vadí mi pachy vařeného jídla,takže teplý oběd už jsem neměla hoodně dlouho,i pachy třeba v krámě, na chodbě v paneláku...zvracím i vodu,když mi nesedne, do toho mám hlad,ale na nic chuť...tak jsem zvědavá,co z toho bude, jestli kluk nebo holka 🙂

A vaše zkušenosti? 😉

tak2014
18. zář 2014

Čekám pravdepodobne holčičku a nevolnosti mě potrapily hodně...

mysonek
18. zář 2014

Mám doma roční holčičku a v těhotenství mi špatně nebylo vůbec 🙂

dezyre
18. zář 2014

Nezvracela jsem ani u jednoho, ale měla jsem to takto:
první kluk - mírné půl denní nevolnosti, žaludek na vodě, s pachama jsem neměla problém, jedla jsem vše kromě ovoce a zeleniny, strašná únava, od začátku jsem strašně přibíla, břicho jsem měla obrovské. Jinak nevolnosti, únava a vše přešlo jako mávnutím proutku ve 13tt.
druhý kluk - už o něco intenzivnější půl denní nevolnosti, žaludek na vodě, s pachama jsem neměla problém, občas jsem trpěla nechutenstvím, ale jedla jsem po kilech melouny, snad denně jsem snědla jeden větší meloun, nabírala jsem od začátku, břicho obrovské. Nevolnosti ustali taktéž ze dne na den ve 13tt.
třetí holčička (potvrzena z plodové vody) - úmorné celodenní nevolnosti, začali ráno po snídani, skončili večer usnutím, různé hormonální výkyvy - během hodinky vysetých třeba 5 pupínků na obličeji, návaly horka, migrény, nízký tlak a toto všechno mě přetrává ještě teď v 19tt. I když nevolnosti už trochu zmírnili, nejsou tak úmorné, ale už to jen "obtěžuje". Zatím jsem téměř nic nepřibrala, bříško dlouho nevykukovalo, potom kolem 15tt na mě teprve začínalo vidět, jakože jsem se víc najedla. Jinak ze začátku nechutenství, nemohla jsem ani vidět maso, uzeniny a vše co smrdělo jako salám. Jinak jím převážně sladké, 2x - 3x denně něco sladkého. A jinak od začátku těhotenství jsem mohla na tuny okurky (čerstvé ze zahrádky, neoloupané) a dost mě chutnala i rajčátka a kedluben. Takže co těhotenství to bylo jinak. I když první dvě si byly celkem podobné, toto třetí je úplně jiné ;) Ale taky to nemusí být tím, že teď čekáme holčičku, ale že je to UŽ třetí 😀

tulikiss
18. zář 2014

U chlapecka me trapily nevolnosti do 6 mesice, jednou denne jsem zvracela a mela silene chute na sladke... u holcicky jsme zvracela do 6 mesice i 4x denne a pozdeji mela silenou chut na pivo 😀 ja pivo jinak uplne nesnasim..... a u obou jsme mela prisernou chut na svickovou, ale fakt silenou a to jsme ji do te doby skoro vubec nejedla.

loafeer
18. zář 2014

já: 2 kluci....u obou mi bylo zle jak psovi, žaludek na vodě, nesnesla jsem vůni aviáže nebo kafe a jedla jen ooce a sledké:o)

elvira
18. zář 2014

Já mám zatím jedno dítě - kluka a v pohodě... Ale kamarádka má prvního kluka, naprosto v pohodě, cítila se výborně, byla "hezká", ve druhém těhotenství - špatně, pleť nehezkou - říkala, že je si jistá holčičkou - a má druhého kluka... Asi je to různé "kus od kusu" 😉

missymici
18. zář 2014

U kluka jsem ani nevedela že jsem tehotna cele tehu (krome bolesti zad a stížene dychaní ve 3.trimestru).Byla jsem ujeta na kys.jabka a pomeranče.A holky jsem ješte ani nevedla že jsem těhu a už mi bylo špatne,všechny vune mi vadily,kartaček,...a tak to bylo cele první dva trimestry.NEjvice chutilo sladke a nemohla jsem rajcata,pečene kuře a cibuli,ktere normalne miluji.

hanulka190
18. zář 2014

Já mám doma 2 holky a kluka, ale u holek by bylo zle jak psovi, klidně celodenní nevolnosti s občasným zvracením, u kluka to bylo jen tak na tři týdny a celkem v pohodě jsem fungovala 🙂

anisek0
18. zář 2014

Já jsem čekala holčiku a nevolnost byla celo denní... teď neví co čekám jestli kluky nebo holky... ale nevolnost je o porovnání lepší... jen trošku a když to náhodou začne tak stačí mentolka 🙂 .

sheeni123
18. zář 2014

Mam holju a kluka a tehu uplne stejne-ctyri mesice celodenni nevolnosti bez zvraceni, parkrat omdleni, zbytek tehu dobry. Jen bricho jsem mela jine, kluk byl vic dole a bylo to lepsi.o))

anetka1701
18. zář 2014

U první holčičky mi nebylo dobře, ale dalo se to a nezvracela jsem... U druhé jsem blila jak alík, klidně desetkrát denně a bylo mi fakt totálně pod psa... A chutě u obou na maso, koření, hořčici a SMAZAK!!!! :oD

aajda
18. zář 2014

Problila jsem jak holčičku, tak kluka, oboje stejně...

agneszka
20. zář 2019

U syna jsem zvracela asi 3x ,jnak jen chutě a hlad. U dvojčat,dvě holky jsem blila nonstop,žádné chutě ani hlad...jen wc mísa..to je vše co si s toho šíleného těhu pamatuji

fouskovi
20. zář 2019

První těhotenství kluk nevolnosti žádné chuť na sladké vymizela a od 32 tt pálení žáhy a druhé těhotenství zase kluk od začátku špatně sladkého jsem se mohla uzrat a zaha palila od 20 tt

kosi_cek
20. zář 2019

Já si dělala srandu, že dotřetice čekám asi mimozemšťana, protože jsem jej prožívala opět jinak než předešlé dvě, která taky byla v lecčems jiná, ale přeci jen vzájemně si více podobnější... Vlastně bych lépe mohla srovnat v podobnosti ještě 3. a 4. těhotenství, jenže z těch těhotenství, která si byla vždy více si podobná se zrodila vždy obě pohlaví, takže to prostě nevydumám a dál si budu muset házet korunou, co mi asi padne?Pohlaví jsem nikdy předem neznala a ani nepoznala a tak to u mě hold zůstane 😉

misicka1988
20. zář 2019

Dle mě další z mnoha pověr. První těhotenství absolutně bez nevolností - holka. Druhé těhotenství také naprosto bez nevolností ( těhotenství i břicho naprosto stejné jako u prvního těhu) - kluk. Třetí těhotenství mi bylo brutálně špatně ( břicho opět úplně stejné jako u předchozích) - holka. Pověry. Stejně tak jako tvar břicha, atd. Vždyť se to nedá ani medicínsky či logicky vysvětlit...

zlobr
20. zář 2019

U mě: pouze 1 těhotenství, kluk - nevolnosti od 3tt - 12tt, začalo to 2min po probuzení a skončilo 1s před usnutím (prostě nonstop), zvracení i 6x denně, zvracela jsem všechno (i vodu).
Vadily mi pachy v obchodě, mýdlo, manželův parfém, a hodně i pohyb (když jsem ze zvedla z postele).
První 3-4 týdny jsem nejedla skoro nic, občas kousek jablka nebo suchý rohlík. Pak se mi moc ulevilo po horkém kuřecím vývaru-ten jsem pak musela mít každé 2h a běda jak ne 😀
Pak se to začalo postupně zlepšovat a po 14 dnech vše úplně super,a zbytek těhotenství ukázkový. Cítila jsem se skvěle.

urtica
20. zář 2019

U holčičky mi bylo zle mnohem víc - sice jsem nezvracela, ale nebyla jsem schopná obejít dům, jak mi bylo slabo a zle - chutě jsem měla na pečené maso, párky, hořčici, paštiku, játra apod. lahůdky - věci, které normálně skoro nejím. U kluka proti tomu pohoda - jen občas žaludek na vodě a chutě na sladké, zvlášť na čokoládu.
@misicka1988 Někde jsem četla, že u holek bývá z nějakého důvodu vyšší hcg - je pravda, že mi ho v 1. těhotenství v nemocnici sledovali a prý bylo relativně vysoké..

misicka1988
20. zář 2019

@urtica Já myslela hlavně to břicho, žáha, atd..

yildiz
20. zář 2019

Mam 3holky a 1kluka...a ani v jednom tehu zadne nevolnosti ani chute.. Tak je to asi individualni.. Hlavne at je zdravicko...

urtica
20. zář 2019

@misicka1988 Hcg ale právě způsobuje ty nevolnosti...

misicka1988
20. zář 2019

@urtica Já myslela ale tvat břicha - holka/kluk, žáha - vlasy, atd.. Jinak jasně, Hcg chápu, ale tedy u mě ani v okolí se nevolnosti neprojevovaly dle pohlaví.. 😊

martulka6188
21. zář 2019

Prvni tehotenstvi holka, druhe kluk. Nevolnosti a nechutenstvi uplne stejne. Dokonce u obou to preslo v 16. tydnu. Jediny rozdil je zatim v tom, ze u dcery me temer od zacatku az do konce palila zaha - a narodila se vlasata a chlupata. Ted zatim nic, tak to bude asi plesoun.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru