Málo plodové vody, menší miminko. Máte stejné komplikace?

babicevp
30. zář 2014

Ahoj holky, dnes jsem 24tt a miminko roste o týden později, tj. na 23tt. Mám málo plodové vody. Nemáte některá stejné komplikace? 😔

veruska007
30. zář 2014

@babicevp Hlavně se tím netrap. Týdenní zpoždění nehraje žádnou roli. Děti nerostou podle tabulek, mívají období rychlého růstu a stagnace. Množství plodové vody - jeho odhad - je taky velmi individuální, lékař od lékaře. Moje nejmladší po celé těhotenství (a že jsem chodila na kontroly skoro po týdnu) nikdy neodpovídala velikostí ani váhou tomu, co měla... zpravidla byla o mnoho menší, sem tam větší, sem tam měla každou část těla jinou, plus minus měsíc.... a nakonec se narodila v termínu, krásná, tříkilová... tak se hoď do klidu, pohlaď miminko a důvěřuj mu 😵

babicevp
autor
30. zář 2014

To víš, snažím se být v klidu pořád, ale každá návštěva, resp. návrat od dr a mě to v hlavě šrotuje, co a jak je dobře a co špatně. Výsledky máme zatím všechny dobré. Je to první těhu, na holčičku se moc těšíme, manžel je nadšený, že to bude princeznička, tak pořád věřím, že i když možná bude drobnější, tak bude v pořádku. Ale díky za podporu 🙂

milmic
30. zář 2014

@babicevp Moje děti jsou všechny menší. Jednak neodpovídají poslední menstruaci, protože mám dlouhé cykly, takže vždycky je rozdíl 2 týdny a jednak jsou drobounké, protože já jsem drobná.
Rozumím, že to člověka rozhodí, zkus důvěřovat svému miminku a svému tělu. Budete mít nakonec určitě krásnou princeznu, tabulky jsou jedna věc a realita je jiná. Vždyt i my dospělí jsme každý jinačí, někdo má 50kg, někdo 90kg a všechno to je v pořádku. Nestrachuj se, uvidíš, že bude všechno v pořádku. 🙂

babicevp
autor
30. zář 2014

Holky, díky za podporu, jsem klidnější a budu se snažit být klidná, aby i naše Barborka byla v pohodě 🙂

veruska007
1. říj 2014

@babicevp Věř mi, týdenní rozdíl je naprosto ok. Já mívala rozdíl i více než měsíc. A taky odhad pomocí utz. je plus minus 500g... tak vezmi, jakou to má výpovědní hodnotu, když máš půlkilové mimčo v bříšku 😉.

pisisvori
1. říj 2014

@babicevp prvně se zeptám kam chodíš na UTZ? Mě takhle strašili v Gennetu a vše bylo v pořádku. Množství plodové vody je hodně subjektivní na určeníí....někdo řekne, že je málo, jiný , že je OK.

gepe
1. říj 2014

@babicevp jak psaly holky, tyden je nic, neboj 🙂 napr. ja mela primerene plodovky, mala se narodila planovane 39+0 a mela 48cm a 2,7kg. Co jsem cetla, mnozstvi plodovky nema nejak vliv na velikost ditete 🙂 at me kdyztak nekdo opravi 😅

babicevp
autor
1. říj 2014

Chodím do CPD v Brně, ale předali mě do péče do FN.Vím, že plodovku nijak neovlivním, tak snad kdybych jí měla nějak extrémně málo, tak by to dr už nějak řešili. Tak se uklidňuju vždycky když se malá zavrtí 🙂

ladyhacek
17. lis 2014

@babicevp jsem na tom stejně, minulý týden na UTZ byla jsem 20+3 a mimi je 19+0 a prý bude menší a mám méně plodovky, ale DR říkal,že je vše OK 🙂

babicevp
autor
18. lis 2014

@ladyhacek Tak já už mám po císaři (30+4) 11.11.2014. Bohužel ale malá měla vážnou srdeční vadu a svůj boj o život prohrála den na to, co se narodila. Držím pěsti, ať je vše v pořádku a vaše miminka ať se drží. To naše už se na nás dívá z nebíčka.

ladyhacek
18. lis 2014

@babicevp to mě mrzí ☹ myslím, že správná slova který bych mohla napsat neexistují, tedy alespoň já si to nedovedu představit. Držte se

babicevp
autor
19. lis 2014

@ladyhacek Na to se nedá nic říct. Je to pro nás, a vždycky bude, velká bolest. Musíme jít ale dál a začít se těšit na něco hezkého. To nejhorší máme za sebou, tak teď už nás čeká jen to dobré. Vám přeju hlavně ať je všechno v pořádku a jste zdraví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru