Mám podle hodnot z nemocnice těhotenskou cukrovku?

indien
2. zář 2014

Byla jsem ve čt na odběrech a vše v pořádku, dneska mne volala sestřička, že mne ty hodnoty vyšly špatně poslali jim je z nemocnice...Tak já to teď nechápu...V nemocnici mne řekli, že vše ok...Tady jsou hodnoty, které já jsem dostala: Glukóza min 0 OGTT 4,10
glukóza min 60 OGTT 3 a _Glukoza min 120 OGTT 3,80...Vyzná se v tom někdo?

werumka
2. zář 2014

@indien Tohle na cukrovku nevypadá. Spíš si myslím, že Tě poslali do nemocnice proto, že ty hodnoty jsou moc nízké. Po zátěži jsi měla po 60 minutách hypoglykémii, což je dost prudká reakce. Asi si ještě zkontrolují krev.

indien
autor
2. zář 2014

@werumka oni mě poslali právě na test cukrovky u těhotné v 24 týdnu..Já to nechápu mě ty výsledky příjdou v normě a sestra, že mám poslední hodně zvýšenou...

werumka
2. zář 2014

@indien A tyhle výsledky Ti dali po tom testu? Glykémie 3,8 je spíš nízká.

indien
autor
2. zář 2014

@werumka ano tyto..a včera je dostala i má lékařka a dnes mě volala sestra, že dopadly špatně...a zítra se mám stavit, objednala mě už další úterý na diabetologii

werumka
2. zář 2014

@indien To je divný, nepřehlédla se? Tyhle výsledky fakt nejsou cukrovka. Zkus tam zavolat znovu, jestli se sestřička nepřehlídla. S takovýma výsledkama by Tě z diabetologie odlifrovali pryč 🙂

indien
autor
2. zář 2014

@werumka prý jsou to ty samé a ta spodní poslední hodnota je červená...už jsem ji volala a zítra tam jdu osobně..mě to příjde divné

werumka
2. zář 2014

@indien No ta poslední může být červená z důvodu, že je moc nízká 🙂 Ale to není cukrovka. Divné to rozhodně je. Horní hranice měření po dvou hodinách je 7,7.

aluskacz
2. zář 2014

@indien Souhlasím s @werumka Tohle nejsou hodnoty těhu cukrovky! Já měla na lačno 5,1, po 60min 7,8 (to už je horní hranice, kdybych měla 7,9 tak už těhu cukrovku mám) a po 120min jsem měla 6,0 to už zase bylo OK.
Zvýšené hodnoty to určitě nejsou, spíš je to hypoglykemie..

katyxq
2. zář 2014

nové limity, od kdy je to brané jako těhotenská cukrovka jsou dokonce ještě vyšší, než ty, co tu ostatní píšou:
do 5,1 mmol/l - 1. odběr na lačno
do 10,0 mmol/l - po 1 hodině od vypití roztoku
do 8,5 mmol/l - po 2 hodinách od vypití roztoku
Spíš se jim to nezdá, že máš ty hodnoty moc nízké 😉.

hastr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
indien
autor
24. bře 2015

@hastr diky,ale uz jsem 3 mes.od porodu 🙂

denousek
2. kvě 2016

holky rada...první hodnotu mam ok ,treti taky ale prostredni mi mirne vyskočila na 10,8! a ma byt do 10...ale poslední uz je ok 7,5,co si o tom myslite??

werumka
2. kvě 2016

@denousek Je to cukrovka... Bohužel.

denousek
2. kvě 2016

@werumka aha a co teda s tim jako? ? Jinak v te laborce mi rekly ze jelikoz to tak pekne spadlo tak je to ok a taky mi tu prvni brali asi po 45max 50minutach

werumka
2. kvě 2016

@denousek Tak to jsou potomci. Bez jakékoli omluvy. Ten test se má dělat PŘESNĚ po 60 a přesně po 120 minutách. Právě proto, aby z toho nebyla falešná pozitivita nebo negativita. Můžeš jim poděkovat za to, že kvůli tomu, že neuměli 15 minut počkat, Tě zas pozenou na diabetologii.

werumka
2. kvě 2016

@denousek Jinak je jedno, jak to pak spadne nebo nepadne. Jakákoli hodnota mimo limit svědčí pro cukrovku.

denousek
2. kvě 2016

Ja jsem ji to rikala ze je brzo ale rekla ze ta chvile nehraje roli taky me to sere

werumka
2. kvě 2016

@denousek Hraje. Jestli máš chvilku času, vyplň prosím tadyten dotazník: www.tehotenskacukrovka.cz/dotaznik
Zkontaktují je a zkusí zařídit, aby se to už neopakovalo.
V tenhle moment je pravděpodobné, že Tě pošlou na diabetologii, aby sledovali, jestli to bylo způsobené tím, že byl odběr provedený dřív, nebo opravdu nastupující těhotenskou cukrovkou. Ve své podstatě se to celkem brzy ukáže.

denousek
2. kvě 2016

@werumka jako jeste ji rikam ze je brzo se na to vykaslu 😕

werumka
2. kvě 2016

@denousek To se Ti nedivím, já bych jí to omlátila o hlavu... ano, je tu určitá pravděpodobnost, že bys i po té hodině byla přes limit, ale tu jistotu prostě nemáš... ☹

denousek
2. kvě 2016

@werumka no jo,tak uvidíme co se mnou

werumka
2. kvě 2016

@denousek Můžeš kouknout na seznam diaporaden tady: http://www.tehotenskacukrovka.cz/seznam-dia-por...
A případně přijď do diskuze Těhotenská cukrovka - holky tam chodí na různé diabetologie, tak třeba tam najdeš takovou, která Ti sedne 😉

denousek
2. kvě 2016

@werumka u nas jích moc neni ale treba me tam dr ani neposle ale to jsem asi naivni 😀 diky

denousek
2. kvě 2016

@werumka tak to je divny prostejov na seznamu neni vubec 😀

werumka
2. kvě 2016

@denousek Poslat by Tě tam měl. Právě proto, že ta cukrovka nebyla vyloučená...

werumka
2. kvě 2016

@denousek Oni ten seznam aktualizují, ale jestli tam není diabetologie určená přímo pro těhotné, tak tam napsaná nebude.
Zkus se zeptat na tom fóru, případně si dát dotaz na blog.

denousek
2. kvě 2016

@werumka poslat ano ale jestli tam pujdu je uz snad moje vec 😊 to me nutit nemuze

denousek
2. kvě 2016

@werumka u nas neni specialne jen pro tehulky poradna

werumka
2. kvě 2016

@denousek Nene, určitě nemůže 😉 Ale taky si můžeš najít lékaře, který Ti bude sedět a chápat Tvé obavy. Přece jen už je to Tvé třetí těhotenství a pro slinivku to není jednoduché táhnout, kdyby měla nějaký problém, je dobré tomu předejít, než to způsobí nějaké potíže.

lukza
2. kvě 2016

@denousek v pv je v poliklinice přímo diabeto poradna a je i pro tehote chodi se tam i na testy a Já druhé tehu mela cukrovku tak si mw tam pak po testech dr. Rovnou evidovala a chodila jsem tam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru