Mimčo neroste, hCG trochu ano. Stalo se vám to?

zrzka11
21. srp 2015

Ahoj holky.
Chci se zeptat na zkusenosti,nazor,radu,pomoc,cokoliv. Jsme podruhe tehotny,o prvni mimco jsme prisli s pritelem v patem mesici. Ted po pul roce se nam podarilo opet zabreznout 🙂 ,chytli jsme to okamzite,kdy to byla pouze mimitecka uprostred delohy. Kazdy tyden chodim na ultz,vse probihalo jak melo...dutinka,vacek,embrio.....Jen mi prislo,ze se doktorovi vyvoj zda pomaly. Ted jsem byla ve stredu na kontrole,mela bych byt 8tyden a bylo mi sdeleno,ze mimco se zastavilo,uplne stejne jako tyden pred tim. Bylo mi receno,ze je to spatny a ze odeberem krev a pokud ve srovnani s tydnem minulym,bude hcg vyssi,tak jeste pockame.....Den v nervech a placi jsem cekala na vysledky a "hura" ,mame hodnoty o trochu vyssi. Dostali jsme urogestan a budem tedy cekat. Nemam zadne problemy,obcas me poboliva bricho,ale lehce,boli me prsa,je mi spatne,mam proste klasika priznaky,nespinim vubec,neprijde mi,ze by melo byt neco spatne. Jen me napada,pokud se opravdu prestalo vyvijet,zda to tema tobolkama a tak,akorat neoddalim a nedelame si falesnou nadeji. Je mi 31 a cekame stale na prvniho prcka. Ten prvni neuspech jsem nesla opravdu spatne a uplne se bojim,jak ponesu dalsi. A tak me zajima,stalo se nektere z vas neco podobneho? Co si o tom myslite?

svobodpetika
21. srp 2015

Poradit se nedá nic moc ☹ Nechci aby to vyznělo špatně ale já vidím základní problém v časté návštěvě lékaře. Většina nás letí hned k lékaři v době kdy tam skoro nic není a pak už se to táhne každý týden kontrola,nervy a pořád dokola. Ono po týdnu ten růst nemusí být tak znatelný. A popravdě kdyby se něco dělo moc s tím lékař v počátcích nenadělá. Je to složité. Držím palce

megy
21. srp 2015

souhlasím s
@svobodpetika vidím taky problém v dr. každý týden chodit na kontroly je fakt moc .Navíc pokaždé je miminko jinak natočené, jinak zkroucené, jinak míří UZ, každý milimetr je jen odhad. Dívám se i na tvůj týden těhotenství a měla by jsi mít za sebou ev. prvotrimestrální screening, který by odhalil případné změny a problémy. Zajdi si ev. k jinému dr., třeba i na pohotovost, že jsi v začátku těhotenství a bojíš se, zda je vše v pořádku. Je to normální věc. Držím pěstičky, ať je to v pořádku

zrzka11
autor
21. srp 2015

No ja termin porodu odhadla,jestli koukas na ten 13tt...podle doktora jsem v 8tt.... Nevim,proc me tam honi kazdy tyden...Mozna,ze jsem minule tehu mela komplikovane a dopadlo jak dopadlo...Do toho jsem po konizaci(cin3).... ted me poslou do genetu,v 15tt do rizikovky a v 16tt me ceka steh...Aspon tak mi to tedy naplanovali 🙂

megy
21. srp 2015

@zrzka11 no a kdy byla poslední MS? jsou různé kalkulačky, ty by ti spočítaly kolikátý týden jsi. tak pokud jsi v 8tt, tak to je fakt velmi brzo říkat, že se vývoj zastavil :-/ zašla bych si pro klid duše k jinému dr. akutně do nemocnice. Jak jsem psala, ono každé měření je fakt o milimetry, záleží jak je vše natočeno atd.

svobodpetika
21. srp 2015

to je poměrně velký rozdíl mezi tvým odhadem a už naznačuje bohužel nějaký problém ☹

g_m
21. srp 2015

@zrzka11 Měla jsem to velmi podobně. NA první kontrole v 6tt všechno v pořádku, na další za dva týdny už ne. Mimi vůbec neporostlo a nebylo ani srdíčko. Někdo tady psal, že za týden to nemusí být poznat, co si pamatuju já, tak mi sama dr. říkala, jak budu překvapená, o kolik mimi poroste a jak už bude po dvou týdnech velké, ale bohužel nic. Čekala jsem ještě týden na další kontrolu a pak šla na revizi. Nechci tě strašit, je možné, že prostě bylo mimi jen jinak otočené a bude vše v pořádku a přála bych ti, aby bylo, ale teď už musíš jen čekat... Já příznaky neměla taky žádné, jen spoustu těhotenských, že bylo něco špatně se nedalo odpozorovat...

zrzka11
autor
21. srp 2015

Me uklidnuje malicko,ze hladina hcg se zvedla,ikdyz se mimco nehlo dle ultz. Ted budem tedy cekat,na dalsu kontrolu jdu az v zari...

linee
21. srp 2015

@zrzka11 urcite ma dr. srovnani. Na zacatku se to ale všechno spatne meri, i když je pravda, ze ve 13tt by to uz mělo byt lepe meritelne. Ale jak pisi holky, uz muze byt mimi trochu skrcene nebo se jinak ohnout a uz to vypada jinak. Hcg je v tom tydnu, co mas take docela tezko meritelne, protože kolem 12tt obvykla zacne volne beta HCG klesat Ale pokud ti vzal hcg a stoupalo, jak ma, tak to byla asi jenom chyba v mereni. Rozhodne bych ale ted nedělala zadne zavery, především pokud mas stoupajici hcg (mne naopak u ZP klesalo a hodne) a počkala. Pokud videl bit diteti srdicko, tak je to to nejlepší a neohlížela bych se na rust.

zrzka11
autor
21. srp 2015

Tak jsem to uvedla na pravou miru...jsme v 8tt...srdicko jeste nevidel ted ve stredu...

linee
21. srp 2015

@zrzka11 aha, ja u tebe cetla, ze jsi ve 13tt. Tak to je malinko jina situace. Srdicko muze naskocit později, nekdy i v 9tt, zavisi samozrejme vždy od ovulace. Pokud hcg stoupa, jak ma (zdvojnasobuje), tak ta velikost se na zacatku meri hodne spatne a rozhoduji vždy i mm. JInak by mělo CRL rust o 1-2mm denne. Znas hodnotu hcg u 1. a 2.odberu?

zrzka11
autor
21. srp 2015

Ten prvni vim,druhy bohuzel ne,resila jsem to s doktorem jen po tel a v rychlosti...

zrzka11
autor
24. srp 2015

Tak uz mame doreseno... Mimco slo samovolne ven :( Njn,je to smutne,ale uz jsem s tim byla tak nejak smirena a tak se presunu do sekce snazilky...

linee
24. srp 2015

@zrzka11 tak to mne moc mrzi:((

zrzka11
autor
24. srp 2015

asi to tak melo byt...byla bych stejne cele tehu vystresla, zda bude v poradku, kdyz ma komplikovany zacatek ....Snad se hned zadari a bude to napotreti konecne vse od zacatku ok... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru