Močové cesty nebo infekce v 11.tt. Prosím, nějaké rady?

kvetuska145
2. dub 2021

AHoj holky, včera me začalo trapit časte chození na malou, potom mě začla bolet jak kdyby močová trubice nebo stydka spona nevím co z toho :D Jinak me to nebolí při močení ale spíš až po. Nevím zda je to infekce nebo zanet močáku, výtok nejak zvlastní nemám, je ho trochu více ale to mám po celou dobu a problémy mně to nedělalo. Spíš jsem asi nachládla, tak jsem se chtěla zeptat, co jako tehotna mužu? V lekarně mi paní dala nejake brusinky a caj, který mužu. Nemáte nejake vychytavky, které by hned ulevily? Udělám si jeste večer výplach at se toho zbavím nadobro. Já na tohle trpěla i před tím, a vždycky jsem použila nejake globule a kapky lichořešnici ale to ted bohužel nemužu :( Tak budu hodně pít a uvidím no :(
Ani chvilku klidu nemužu mít od tohodle😠

ekou
2. dub 2021

Jen brusinkovy caj a prolevat se

kvetuska145
autor
2. dub 2021

@ekou nic jineho nezbyva no😌 dekuju

2hanah
2. dub 2021

@kvetuska145 Brusinky ano, ale ne ledajaké, zabírají jedině od firmy Swiss a nejsilnější koncentrace, tuším Swiss Megabrusinky, tu firmu dodrž, ta je nejlepší, může se i v těhotenství a pokud je budeš užívat dlouhodobě, zánět močáku se Ti bude vyhýbat, trpěla jsem na to roky jako kůň a mám pokoj, pokud to teda máš močák, taky Ti tam může poskakovat mimčo a dráždit, ale určitě si zavolej co nejdřív k doktorovi, ať vyšetří moč, kdyby to byl rozjetý zánět, brusinky už nepomůžou a i vzhledem k těhu by byly potřeba antibiotika, ať se zánět nerozšíří do ledvin.

ekou
2. dub 2021

@kvetuska145 taky jsem ze startu tehu donesla zanet mocaku po prodlouzenem vikendu v Brne :D a pak jsem byla na nemocenske. S brusinkami a teplou dekou

kvetuska145
autor
2. dub 2021

@2hanah doufam ze se to zlepsi pres vikend, jinak tam naklušu po vikendu🥰 dekuju moc za radu ☺️ Ja myslim ze je to mocak. 😒

@ekou Ja asi prochladla na zahrade, clovek jak vidi slunicko tak si mysli, ze je hned teplo😀 ale je to zrádné to počasí🤷🏻‍♀️

lv
2. dub 2021

A lichořeřišnice, ta zabere vzdycky, pokud to ale bude přetrvávat, nezlepší se, budou potřeba atb

kvetuska145
autor
2. dub 2021

@lv jenze ted je vikend a jsou svatky 😒 takze snad se to nezhorsi, jinak bych jela na pohotovost, ale ja doufam, ze jsem to podchytila na zacatku a zitra uz to bude lepsi😊 takze piju a piju

keksik002
2. dub 2021

@kvetuska145 zní to jako zánět močových cest, na to je nejlepší včasná pohotovost a ATB.

lv
2. dub 2021

@kvetuska145 jasně, bohužel kdyby to byl zánět močových cest, do úterý čekat nemůžeš, navic těhotná - možná bys nemusela na klasickou pohotovost (tam tohle řeší často, testnou moč, napíšou atb), ale na gynekologickou. Zkus si tam zavolat, kdyby to do zitra nepřešlo.

ekou
2. dub 2021

kvetuska145 chápu :D, já si sedla sedla na zahrádku před restaurací pod Pernštejnem :D (ale už je to nějaký ten pátek) počasí je prevít

kvetuska145
autor
2. dub 2021

@lv uvidim zitra a kdyztak tam zavolam nebo rovnou zajedu☺️ Dekuju, ze to vnimate skoro vsichni jako já, jenom jsem se chtela ujistit, abych zbytecne neplasila treba. 😊

@ekou Prave, tak snad se to zlepsi🥺😎

kvetuska145
autor
3. dub 2021

@2hanah
@lv
@keksik002 děvčata tak jedu, je to porad stejne. Takze snad nebudou brblat, ze jedu na pohotovost s mocakem a aj kdyby, jsem tehotna a nechci nic riskovat. 😊

keksik002
3. dub 2021

@kvetuska145 urcite brblat nikdo nebude. Zanet mocaku neni zadna sranda a radsi hned nez pak se bolesti nemoct hnout a skoncit na kapackach. Drzim pesti at dopadnete dobre a nemusite dlouho cekat 👊

kvetuska145
autor
3. dub 2021

@keksik002 děkuju moc!😊

kocila
3. dub 2021

@kvetuska145 mocak resim vetsinou jen pres pohotovost,protoze mne to vzdz chytne o vikendu a jeste jsem to nikdy nedala bez antibiotik,tak at je brzo lip👍

kvetuska145
autor
3. dub 2021

@kocila mam antb. Tak snad bude lip konecne😊 dekuju

2hanah
3. dub 2021

@kvetuska145 Takže ten zánět močáku? I tak jsou k tomu fajn ty Swiss brusinky a je dobré je užívat hlavně po léčbě, aby jsi to nedostala znovu, lepší užívat preventivně brusinky, než se hlavně v těhu krmit jedněma antibiotika za druhýma👍

keksik002
3. dub 2021

@kvetuska145 antibiotika vam zaberou behem max dvou dnu a budete v pohode =)

kvetuska145
autor
3. dub 2021

@2hanah Říkala jsem že si je koupím, jak doužívám tyhle vitamíny co jsem si koupila. Děkuju moc za radu 🙂 a přesně jak říkáš, ja antibitoika na močák neměla dlouho, snad před pár lety. Když jsem citila, že to na mě de, tak zabrala vždy ta lichořeřišnice 😎

@keksik002 Děkuji, nevím jak bych to dala do úterý 🤒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru