Nízko položená placenta 19.tt - předtím ok. Máte také zkušenost?

alexsan
14. dub 2021

Ahoj, máte prosím někdo taky tuto zkušenost? Na prvním screeningu ve 13+2 jsem měla placentu vpředu vysoko, pak na 16+3, taky ok a teď jsem byla jen pro jistotu kvůli slabším bolestem v 19tt na kontrole a mam ji nizko hodně blízko branky. Doktorka mi řekla, že mám být v klidu, že se to většinou samo srovna růstem dělohy a briska a nemám být vystrasena. Ale mate někdo zkušenost, že jste to měli ok a pak ne a pak se to srovnalo? Nikdy jsem nespinila a doposud žádný problém neměla. I teď malý v pořádku, plodové vody dost a čípek dlouhý a uzavřený. Moc dekuju

lentilkah
14. dub 2021

Ja mela na druhem screeningu placentu na predni stene, ale pry hezky vysoko a minuly tyden (29tt) mi muj gynekolog rekl, ze mam placentu nizko.
Ze se vlivem rustu delohy vytahuje nahoru jsem vedela, ale ze muze klesat me prekvapilo.

leymea
14. dub 2021

Ahoj. Ja mam zkusenost s nizko polozenou placentou, bylo mi to receno az ve 21tt na druhem screeningu, do te doby mi nikdo nic nerekl.

alexsan
autor
14. dub 2021

@lentilkah no a co ti řekl, jako další postup? Me doktorka uklidnovala,že se vytáhne, že jw to normální a nemam se stresovat, ale jen me zarazilo, že jsem ji měla vysoko a teď je níž...jen se bojím, mam před sebou ještě půlku, tak aby se to nějak nehorsilo....

alexsan
autor
14. dub 2021

@leymea no me dnes na te náhodně kontrole...tak mě to vyděsilo...ve zprávě z 1.screeningu mam vpředu vysoko....no budu teď v klidu a za 2 týdny jdu na ten druhý velký screening, tak uvidíme....

lentilkah
15. dub 2021

@alexsan Ze uvidime na tretim screeningu, na ten jdu pristi tyden. Ale ze se muze jeste vytahnout. Taky me prekvapil ten pokles. Ale u tebe je fakt jeste dost casu, tak bych byla zatim v klidu.

alexsan
autor
15. dub 2021

@lentilkah no snad jo, mě jen zaskočilo, že může takhle putovat, myslela jsem, že je srostla s delohou a růstem může jen nahoru, ale co říkáš, tak i pokles je asi možný a nemusí to znamenat to nejhorší...ja zkusila ještě napsat me doktorce, proč klesla, ale snad nám to oběma dobře dopadne a vytáhne se...ja jdu za 2 týdny, tak budu teď v klidu a uvidíme, jestli už popovyleze...mam za sebou 2 nezdaru a vyděsí me vse a teď vypadalo pořád vše dobre...dekuji každopádně za info...a přeji jen to nejlepší a ať vyleze 🙂

lentilkah
15. dub 2021

@alexsan Tak dej kdyztak vedet, az ti doktorka odepise. Ja z toho byla tak zaskocena, kdyz mi to rekl, ze jsem se ho blbec na mozne priciny poklesu nezeptala.
Budeme si drzet palce, aby se placenta jeste vytahla.

alexsan
autor
15. dub 2021

@lentilkah ja to měla taky tak, byla jsem v šoku a nezeptal se...urco napisu, jako mě doktorka uklidnovala, že se nic hrozného neděje, ale ty už jsi alespoň mnohem dál q i kdyby něco předčasně hrozilo, tak už by se něco dalo...u mě by to byl v 19tt průšvih, ale zase je ještě čas, aby se vytáhla, ale nesmíme se stresovat no...neovlivnime to a musíme věřit, že to bude ok....stres nám nepomůže 😉 ale bojím no...

leymea
15. dub 2021

@alexsan pokud mas placentu na predni stene tak se s nejvetsi pravdepodobnosti vytahne. Na zadni je to horsi, to jsem mela ja. Jeste je opravdu brzo 😉

alexsan
autor
15. dub 2021

@leymea no, já měla u toho prvního screeningu vpředu vysoko a teď ji mam nizko k okraji branky nebo blízko u branky, ale upřímně nevím, jestli vzadu nebo v předu a nevím, jestli je možné, aby se zepředu posunula dozadu? Mam dojem, že byla pod mimiskem. Já byla v šoku a moc se neptala no...ale holky tu psali, že i ta vzadu se vytáhla...tak musím věřit no....

alexsan
autor
15. dub 2021

@lentilkah ahoj, tak mi doktorka volala a vysvětlila mi to tak, že v první polovině tehu je i normální, že ta placenta je prostě niz a že u toho prvního screeningu bylo brzy a prakticky to nejde určit, že je děloha tak malá, ze je vlastně placenta po celém obvodu, ale něco tam napsat musí, kamarádka tam tenhle údaj neměla třeba vůbec, až právě u toho druhého screeningu, kde se vlastně prý ta poloha placenty resi, proto když nekrvacis, tak to většinou zjistí holky až v tom 21.tt, ale moje doktorka si myslí, že se vytáhne, žádné komplikace nemám (tukam) a malému se daří dobře...bohužel to ale není odpověď na tvou otázku...me jen řekla, že se mám vyhnout sexu, cvičení a být opatrná že stahy nebo otřesy, nějaký pád může vyvolat to, že by se mohla i posouvat níž a v krajním případě to krvácení...ja ji mám tedy vzadu a lehce zasahuje do branky, ale prý jen trošku, takže budu věřit....budu teď 2 týdny v klidu, pracovat z domova a pak mam ten velký screening...tak tam uvidíme co a jak, ale známá kamarádky ji měla nizko celou dobu a bez obtíží a nakonec se jí tyden pred porodem zvedla....tak musíme doufat, asi mě uklidnila, ze to taková katastrofa není no a ma to hodně ženských...jen se člověk musí šetřit no, což ja, která cvičila dřív hodně a I omezené ted je masakr, ale hlavně ať je vše ok....držím palce a dam vědět...

leymea
15. dub 2021

@alexsan u me to bylo takhle, na druhem screeningu byla 13mm od vnitrni branky (a na te zadni stene). Potom pri kazdem utz jsem se modlila aby se vytahovala nahoru, bohuzel tomu nebylo ani ve 30tt. ALE pozdeji ve 32tt uz byla 3cm od vnitrni branky a doktorka mi rekla, ze muzu rodit prirozene. Na poslednim utz den pred terminem uz placenta byla normalne vysoko, takze i kdyz to tak ze zacatku nevypadalo tak se nakonec vytahla 😊 za celou dobu jsem ani jednou nezakrvacela, nezaspinila. Sex jsme radeji nemeli, starsiho syna jsem pro jistotu moc netahala. Nakonec vse dopadlo dobre a verim, ze to tak bude i u Tebe 🍀🍀🍀

lentilkah
15. dub 2021

@alexsan Dekuju za info, uvidim jak dopadne ta kontrola pristi tyden. Casu mame obe porad dost na nejake zavery.

alexsan
autor
15. dub 2021

@leymea dekuju moc, věřím, že to taky tak bude....me řekla, ze ji mam vzadu a lehce zasahuje do branky, ale že to už viděla mockrát a vytáhla se...budu teď 2 týdny v klidu pracovat z domu a třeba na tom 2.velkem screeningu už se taky povytahne a doposud take žádné obtize, tak snad to bude jako u tebe 🥰😊 uklidnila mě, že to bývá často a ma to řešení hlavně...moc dekuju

alexsan
autor
15. dub 2021

@lentilkah jo to určitě, důležité je, že nemáme extra komplikace 🙏❤ držím palce a dej vedet

cervenejablko
15. dub 2021

Ahoj, já měla placentu v cca 18 tt úplně přes porodní cesty, takovou tu úplně nejblbější variantu. Na kontrole ve 25.tt. už byla výš, vytáhla se, sice ještě zasahovala do porodních cest, ale už nebyla tak dole. Doktorka se tvářila velmi optimisticky, že to bude ok. Prý do asi 32. tt je čas. Jen na sebe buďte opatrné, nic těžkého nezvedat a šetřit se, no. A věřit, že to bude dobré.

alexsan
autor
15. dub 2021

@cervenejablko moc dekuju, je fajn slyšet, že v tom člověk není sám...ja se to dozvěděla náhodou...teoreticky bych šla na 2.velky screening za ty 2 týdny, kde se to řeší a třeba už bude o něco výš a nebude to už problém...me zasahuje jen kousek přes tu branku, spíš okraj, tak uvidíme...šetřit se budu, doktorka mi řekla ideálně bez sexu a bez cvičení...ale domácí práce běžné asi člověk může ne? 🙂 moc díky za reakci q držím palce...teď už jsem se uklidnila q věřím, ze to je v tomhle týdnu i běžné a zlepší se to.... 🙏❤ říkám si, hlavně, ze je mrnous v pořádku a daří se mu...

aneta15
15. dub 2021

@alexsan já ji měla vcestnou ale od začátku těhotenství. Že začátku jsem krvácela. Celé těhotenství jsem musela ležet. Vytáhla se mi až kolem 32 týdne. Rodila jsem spontalne ve 38 týdnu.

alexsan
autor
15. dub 2021

@aneta15 no já nevím, jestli od začátku, prý se to ze začátku těžko určuje, ale naštěstí budu v pondělí začínat 20.tt a zatím bez komplikací, nic jsem netušila, takže jsem vše dělala normálně i cvičila, tak věřím, že to třeba prostě může v tomhle týdnu být a v tom 21.tt na screeningu bude už třeba výš....ale hlavně, ze ti to dopadlo dobře, ja budu věřit, ze ano ❤

aneta15
15. dub 2021

@alexsan ja se hlavně hrozně nervovala, sjela jsem celý Google našla ty nejhorší příběhy. Zpětně to vidím jako největší chybu. Dost mě stresovat i můj doktor. Pořád mi vyprávěl jak půjdu od 30 týdne do nemocnice a jedině císař. Syn je naprosto zdravé dítě. Porod byl komplikovaný ale to nesouviselo s placentou. Myslím, že půlka mých problémů v těhotenství souviselo s psychikou strašila jsem sama sebe a opravdu naprosto zbytečně.

alexsan
autor
16. dub 2021

@aneta15 jo to je pravda, ja jsem vůbec o tomhle netušila a sjela jsem internet a hned v první článku ty nejhorší katastrofické scénáře, tak se mi chtělo brečet...ale byla to hloupost...pak jsem našla nějaké diskuze a volala mi moje doktorka a uklidnila mě, že často v tomhle týdnu bývá a má to spousta žen a většinou to tak prostě mají a vytáhne se a pokud ne, no tak holt císař, ale má to většinou šťastný konec...a ani nemusí být komplikace jako krvácení a pokud, tak i až později...tak já věřím, že bych to normálně teď nevěděla a proste se vytáhne...ale bylo zbytečné se strašit a platit jak říkáš ❤

leymea
16. dub 2021

@aneta15 taky jsem se zbytecne nervolala. A u prvniho syna jsem se taky stresovala. Ve 33tt stale nebyl otocenej (ani si nesedel na prdelce, mel dole strceny nohy) a doktorka hned, ze se uz neotoci a ceka me sekce. Ve 35tt uz byl otocenej hlavickou dolu.

lentilkah
20. dub 2021

Tak davam vedet jak jsem slibila. Na dnesnim 3. screeningu namereno, ze je placenta pres branku 22 mm, pry se s tim da rodit prirozene 🙄🤷
No budu doufat, ze se jeste vytahne.

machula34
19. črc 2021

Baby, citam vasu diskusiu, riesim momentalne podobny problem, ako ste nakoniec dopadli? Zdvihla sa vam nakoniec placenta? Dakujem za kazdu odpoved

cervenejablko
19. črc 2021

@machula34 mně nakonec chyběl asi centimetr do možnosti přirozeného porodu. Porodila jsem ve 38+1 plánovanou sekcí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru