Odmítnutí vnitřního vyšetření (nejde o Hamiltona). Mám na to nárok?

skarma007
22. zář 2021

Ahoj, můžu při vyvolávanem porodu odmítnout vaginální vyšetření? Včera mě přijali kvůli horšímu monitoru a vyššímu tlaku do porodnice, aby mi vyvolali porod. Za jeden den mi udělali 3 opravdu velmi silně bolestivé vyšetření. Dnes ráno to bylo ještě horší. Nemůžu z toho pořádně chodit a bolí mě to celý den. Když mi sestra se snažila zavést tabletu proti kvasinkam, tak musela hodně opatrně, ale i to mě díky tomu, jak mě dole rozrajbovali, hrozně bolelo. Říkala jsem to doktorovi, že to strašně bolí a skucela jsem, ale dál pokračoval. Jsem 40+2. Mám nárok na to odmítnout jejich opravdu necitlivé vyšetření a dál aby mi vyvolavali porod? Ještě nerodím a už jsem z toho psychicky rozhozena, jak děsně to od nich boli. Na gynekologii mě vyšetření nebolelo. Děkuji. Jde mi o zdraví dítěte především, ale tohle už dál nesnesu.

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 no to já vůbec netuším, vcera jsem myslela v noci, ze mi uz odteka voda, tak me kontroluji a bylo to stejný. Jakoby do me vespod zaseknou prsty, jezdi s nima krouzive brutálně po hrazi a jakoby se snazi něco vyrvat a jezdi takhle dal docela dlouho, pak mi vždy daji vložku a neco ze me tece neco světlého, za 2 dny mi to udělali uz 3x

skarma007
autor
22. zář 2021

@gruyerre tak jestli mi fakt dělají Hamiltona, tak at dou s prominutím do pr... Vcera jsem si to myslela při příjmu, ale kamarádka tu rodila pred par dny a rikala, ze to mi musi rict, nikdo mi nic nerika....

makovice88
22. zář 2021

@skarma007 Tak denne do tebe snad hrabat nebudou. Ale pokud ti delaji Hamiltona, tak s tim zkusenost bohuzel nemam.

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 mrknu na na stránku... Takze myslíte, ze mi ho fakt dělají???? Se poseru, tolikrát za den a do toho jeste to bolestivý vyšetření do cipku. Sem nas...

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 jsem v Jindřichově Hradci. Davali mi pri prijmu podepsat naky veci a protokoly a ja to podepsala, ale Hamiltonu se tam nezminovali

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 no muzou nekolikrat za den,chteji nastartovat delozni cinnost a fakt by to bez souhlasu rodicky byt nemelo...se mi to zdalo divne,ze u normalniho vysetreni by to byl az takovy extrem...

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 mohlo to tam byt obecne,ze souhlasis s postupy k urychleni porodu a to muze byt tableta,Hamilton ci cokoli...

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 ja si to prave myslela pri prijmu, ale ostatní mi rikali, ze musim dat souhlas, zdalo se mi to ale divné... Takze v podstate kdykoliv me začnou vyšetřovat, začnou dělat ten hmat aniž by mi něco rekli. Po normalnim vyšetření mi vložku nedávají a nic ze me netece. Se fakt z toho poseru

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 to je pravda, každopádně jim to dneska uz zatrhu, ať mi daji podepsat nový papír

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 ja si myslim,ze to je velka pravdepodobnost,ze jde o Hamiltona a odchazi ti hlenova zatka po tom,to je tak muj tip,kdyby ti praskla voda musela bys porodit do 24 h nebo cisar,tak se drz a hlavne se poptej co ti to delaji,ze je to tak bolestive,ze to neni bezne vysetreni a ze si to dale uz neprejes...

tahejhula
22. zář 2021

@skarma007 dělají ti opakovaně Hamiltona, no. To je onen krouživý pohyb, kdy se snaží oddělit spodní část vaku blan od sliznice dělohy. Běžné vyšetření ani nemůže trvat déle než několik sekund, vždyť co by tam hledali?

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 hmmm, vypada to, ze to asi tak fakt bude... Děkuju, určitě jim to dnes reknu a podepíšu nový papíry, ted se mi ti musi dole zklidnit, ceka me večer tableta, tak at to přežiju. Děkuji ❤️

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula hmm to bude fakt asi vono.. No prave, bezne vyšetření je rychle, smitec... Sakra to me stve, kdyby mi to rekli, odmítnu to rovnou. Děkuju, aspon vim uz, co se mnou ti blbci provádí

ai30
22. zář 2021

@skarma007 Podle toho, co popisujes, je to urcite ono. To i vysvetluje, proc mas i potom takove bolesti.

skarma007
autor
22. zář 2021

@ai30 hmm, dekuju moc, ze jste mi to rekli, a ja krava jim naivně verila, ze me jen vyšetřují. A nereknou proste nic, jen ze me vyšetří... Takze jim to zamitam a uz na me nesmi sáhnout, max tabletu...

sirinfirst
22. zář 2021

@skarma007 tak jsem dočetla diskuzi a jo, vsadila bych se, že už ti udělali x-krát hamiltona, aniž by ti to výslovně řekli (protože bys jim to odmítla, že jo..). Tvl to jsem si myslela, že tohle už má české porodnictví za sebou.. Já bych na tvém místě ten původní souhlas odvolala.. Držím palce.

hezz17
22. zář 2021

@skarma007 pokud te to boli ma te hrazi, bude to dost mozna zpusobeno tou kvasinkou.

hezz17
22. zář 2021

@marcicek84 po odtoku vodu ma byt porod do 48h, ne do 24h. 24h se nechava, aby se telo samo rozjelo. Po 24h se začíná vyvolavat.

michaela666
22. zář 2021

Tohle je opravdu na stížnost. Souhlasím s @sirinfirst odvolala bych jim podepsaný souhlas. Když už teď zkouší takové jednání, co budou předvádět při porodu. 😡 Základem důvěry v doktora je komunikace, tady to hodně pokulhává. Držím palce, ať to máš rychle za sebou a jste v pořádku oba.

alishka111
22. zář 2021

Tak "hamilton" je ze všech způsobů vyvolání porodu asi ta nejjemnější metoda. Mě u obou děti zabrala, byť u syna až na po několikáté. Bolí To, to je pravda, ale když člověk ví, o co jde, dá se to vydržet. Dobrá zpráva je, ze uz ho nejspíš ani nemusi opakovat, protože to taky nefunguje donekonečna. Každopádně bych je požádala, ať už to nedělají. Vnitřní vyšetření je u porodu (alespoň pro mě) celkem důležité, ale to nebolí, nebo alespoň ne nijak drasticky...

marcicek84
22. zář 2021

@alishka111 jenže tady to doktoři tají a dělají si na rodičce co chtějí i bez jejího souhlasu a to fakt není dobře...

marcicek84
22. zář 2021

@hezz17 mi v porodnici říkali, že do 24h, pokud odtekla plodová voda a začly kontrakce...

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 no dají ti tabletu na noc (i když já třeba mechápu prorč na noc, přijde mi to lepší ráno) a pak ještě něco zkusí zítra a pak by měli říct, že nejde a navrhnout císaře, víc jak 3 dny by vyvolávat porod též neměli...

hezz17
22. zář 2021

@marcicek84 tak to to rekli bud blbe, nebo si to blbe pamatuješ. A k tomu vyvolavani max 3 dny- tam je taky rozdil, jestli jde o preindukci nebo indukci. Muze byt treba 2 dny preindukce, 3 indukce.

martt
22. zář 2021

@skarma007 Četla jsi všechny papíry co ti při příjmu dali podepsat? Mne tenkrát, když mne přijímali na vyvoláváný porod kvůli padajícím ozvam syna tak v těch papírech byl i souhlas, že mi můžou udělat Hamiltona. Ale nikdo mne má to neupozornil, ze tam ten souhlas je.

marcicek84
22. zář 2021

@hezz17 no tak jak mi to řekli, tak to i u mě bylo, takže si to pamatuji dobře, když mi praskla voda u kontrakcí u vyvolávaného porodu, tak před koncem 24 h mi už dělali sekci pro nepostupující porod...ale asi i záleží na porodnici...
tak o preindukci jsem nic nepsala, psala jsem o indukci a to jsou ty zaváděné tablety... 😉

alilali
23. zář 2021

Jak to dopadlo, Zakladatelko?

slavekbigl
3. bře 2022

ahoj ano máš právo odmítnou vyšetření je to tvoje svobodné rozhodnutí takže to je na tubě pokud nevěříš doktorovi . minule moje manželka také byl na vyšetření a Doktorká v Kolíně na Gyndě ji dělala vyšetření surově tak že jí násilím strkala plastové zrcátko do pochvy tak že jí zrcátko strkala do stěn a tím jí způsobila zranění a krvácela takže rozhodla nechodit a počká až do porodu někteří gynekologové si v tom libují kor chlapy což my silně vadí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru