Opar před porodem. Je to problém při porodu?

georginka15
18. čer 2023

Dobrý den, prosím vás o radu. Mám týden před termínem porodu a včera se mi udělal opar na rtu. Nevíte, zda je to při porodu problém? A aby toho nebylo málo, dnes se udělal opar na rtu i manželovi. Myslíte, že to může být překážkou, aby mohl mohl být u porodu? Předem děkuji za odpovědi.

lvl16
18. čer 2023

Problém to nebude, ale miminko po porodu nepusinkujte. Pořiďte náplasti na opary a pokud máš velké obavy, tak klidně roušku. Já mám opary celé těhotenství, měla jsem to tak i s prvním a ok 🙂. Při porodu jsem ho neměla, ale počítala jsem i s tou variantou, takže jsem to řešila s doktorkou a prý se netřeba stresovat. Největší problém představuje opar v prvním trimestru a to ještě pouze v případě, kdy se jedná o primoinfekci. Při porodu by se prcek mohl nakazit, kdyby šlo o genitální opar.
Navíc do porodu se vám to klidně může zahojit.

slecnami
18. čer 2023

Kamarádka mi kdysi říkala, že se s oparem při porodu nedá udělat epidurál, ale zkušenost naštěstí nemám, tak netuším, jestli je to pravda. Každopádně opar je pro miminko velmi nebezpečný, takže zalepit/roušku a nepusinkovat!

haaaluska
18. čer 2023

@georginka15 zovirax duo zázrak na opary

werik153
18. čer 2023

Taky jsem měla opar...kup si Normani náplasti na opar a udržovat zvýšenou hygienu a bude to v pohodě.
Měla jsem opar asi 30x během prvních měsíců malého. Nikdy ho nechytil.

georginka15
autor
19. čer 2023

Díky všem za reakce. 🙂 Náplasti na opary mám, tak když se mi opar do porodu nezahojí přelepím si ho a budu doufat, že se mimčo nenakazí. Ve středu jdu na kontrolu tak se na to zkusím zeptat doktorky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru