První pokus na těhotenskou cukrovku pozitivní - co druhý?

sonislavab
10. dub 2017

Ahoj maminky, chci se zeptat, jak vám dopadl druhý pokus odběru na těhotenskou cukrovku nalačno? Docela mě překvapilo, že jsem byla poslána domů kvůli zvýšené hodnotě, tak by mě zajímalo, jaká je šance, že by to mohlo dopadnou na druhý pokus dobře 🙂 Moc děkuji.

kulistice
10. dub 2017

Mohla si být nervózní, tak ti hodnota vyskočila. Kolik si měla nalačno? Zkusila bych den před cukrovkou dát druhou večeři, ta většinou pomáhá, aby tělo nebylo tak dlouho nalačno...někdo má druhý pokus v pořádku, někomu se cukrovka prokáže...ale co vím, tak dost holek mělo na druhý pokus cukr už ok 🙂

sonislavab
autor
10. dub 2017

@kulistice dekuji za odpoved🙂 Hodnotu nevim, sestra mi rekla jenom, ze mirne zvysena pres 5. Kolik jsem se ani nezeptala, jak me to zaskocilo🙂 U prvniho tehotenstvi jsem ji nemela a tak jsem na test ani jit nechtela. Nervozni jsem nebyla vubec, jenom uplne ospala, ale to nejspis nema vlyv.

kulistice
10. dub 2017

Tak do 5,1 je to v pořádku, to by ti test měli udělat, nad už ne...tak uvidíš příště 🙂 hodnoty nejsou každý den stejné, takže je šance, že příště to bude v pořádku...pokud ne, tak půjdeš do poradny a budeš se hlídat a dodržovat jídelníček 🙂

milius
10. dub 2017

Já jsem měla taky zvýšenou glykemii na lačno, byla jsem tehdy nachlazená, rýma a tak. Podruhé zdravá a negativní.

apacheee
AMBASADORKA
10. dub 2017

Poprvé jsem měla 5,1,poslali mě domů, podruhé to bylo všechno v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru