Rozdílný tlak na levé a pravé ruce. Co s tím? Vadí to něčemu?

markytkynka
1. únor 2022

Ahoj ☺️ ... musím si kvůli mému syndromu bílého pláště měřit a hlídat tlak doma. Jsem v 18.tt a kdybych se měla řídit tlakem naměřeným na gynekologii, beru aspoň patery prášky na vysoký tlak 😂... A abych pro to udělala fakt maximum, koupila jsem si teď drahý tlakoměr Omron, protože tomu klasickému levnému Sencoru jsem prostě ty hodnoty moc nevěřila... Omron mi přišel včera ráno a vypadá, že to bude konečně spolehlivý tlakoměr, protože měří opakovaně stejné hodnoty 👍 ... narozdíl od Sencoru, co jednou naměřil 150/80 a na podruhé 90/50...
A teď k otázce... Jak je možné, že mám na každé ruce znatelně jiný diastolický (spodní) tlak? 🤔
Levá paže tlak v průměru 110/90, práva paže 110/70.
Na internetu jsem našla pouze informace ohledně rozdílného systolického (vrchního) tlaku...ale toto? Co s tím? Vadí to něčemu?
A 100 tepů za minutu v klidu je v těhu normální?

merope
1. únor 2022

Já si pamatovala, že na začátku je potřeba tlak měřit na obou rukách právě proto, že na každé ruce bývá tlak jiný.

100 tepů za minutu mi přijde dost, ale nevím, kolik bývá v těhotenství. Na druhou stranu třeba včera jsem měla tepovku při měření 85 a jenom jsem se dívala na hodinky, které ukazovaly 84 a jen jsem doměřila, tak klesla na 80 🙂. Taky syndrom bílého pláště (ale nejsem těhotná).

Každopádně moje internistka doporučuje měřit tlak 3x za sebou v odstupu 1 minuty a hýbe se mi to klidně +- 10 u toho horního a +- 5 u dolního. V nemocnici jako těhotné mi šel horní o 10 dolů jen tím, že sestra zavřela dveře a odešla z pokoje 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru