U lékaře vysoký, doma normální tlak. Má to tak některá také?

markytkynka
15. lis 2021

Máte to také některá tak? ... každý lékař, co mi měří tlak by mě nejraději hned cpal léky na hypertenzi... Ale doma mám tlak normální ...dneska mi na gynekologii naměřili můj rekord 190/120 😳 ..no masakr! ...byla jsem na prvním vyšetření, zda se těhu vyvíjí tak jak má a byla jsem nervóznější, než obvykle 😅 ...
...a doktorka mě hned začala strašit, že je to průšvih... Tak jsem se opakovaně měřila doma dvěma typy tlakoměrů a naměřila jsem moji klasiku 125/70 ...

levandule_k
15. lis 2021

@markytkynka Tuším, že se tomu říká syndrom bílého pláště.

palja
15. lis 2021

@markytkynka já jsem to tak měla. Vždy u každého dr vysoký krevní tlak. Někteří lékaři dg syndrom bílého pláště neuznavají, proto chtějí hned nasazovat medikaci.
V prvním těhotenství dr byla rozumná, tlak jsem si měřila sama doma 2x denně a vždy jsem jí to ukázala. Teď v druhém těhotenství jsem si asi na doktory zvykla, u dr mám tlak ukázkový, ale je fakt že lítám jen po doktorech, takže jsem se asi hodila víc do klidu 🤷‍♀️

pampeliska1313
15. lis 2021

Zkuste zažádat o to, zda si můžete doma měřit tlak (nejspíše dostanete pas krevního tlaku, kam se měří hodnoty) mohlo by jít o syndrom bílého pláště.🙂

jezinkyy
15. lis 2021

@markytkynka taky to tak mam, pravidelne jsem pred vysetrenim mela 190/120 (nejlepsi je merit pred odberem/neprijemnym vysetrenim nebo pred kontrolou jestli je plod v poradku 😁). A doktorka mi moc nechtela verit, ze to je syndrom bileho plaste. Tlaky co jsem si merila doma i v praci byli vzdy normalni nebo nizke. Nakonec me poslala pro jistotu na tlakoveho holtra, no a nejvyssi tlak za cely den byl 120/70, prumerny 100/50 a v noci 75/45. Na kardiologii se me ptali jestli jsem tam opravdu kvuli vysokemu tlaku. Ale zas lepsi takhle zkontrolovane 😊

merope
15. lis 2021

Nech si to napsat do zdravotnické dokumentace. Mně už nikdo s tlakem v ordinaci "neprudí" 😀. Nosím s sebou napsaný na lístečku.

lachtanice86
15. lis 2021

Syndrom bílého pláště. Mám ho od mala, mám to zapsané v kartě, ale v těhotenství jsem měla na jeden Holtera, na kontrolu. Protože mi naměřili i víc než tobě

cinam
15. lis 2021

Na gynde jsem vždy měla nervy v kýblu (dvě zamlklá těhotenství, takže prostě strach). Já mám normálně hodně nízký tlak a tam mi naměřili vždy normální 😁

kamino
15. lis 2021

Naprosto běžně. I jsem kvůli tomu byla na 24 hodin na pozorování.. u mého gynekologa či obvoďačky cajk, známe se, jdu jinam a nestačí stupnice. Musím si u toho číst cca 30 minut si zvykat na prostředí a jde to.

sanyy22
16. lis 2021

@markytkynka mě se už xkrat stalo že jsem byla u doktora a chtěli mi změřit tlak a vten moment se mi rozbusilo srdce tak že se se mnou začalo třepat i křeslo 😄 a doktorka se mě ptala jestli nemám záchvat 😄 a měla jsem okolo 180/120 (myslím). V těhotenství mi kvůli tomu dali holtra. A pak jsem si koupila tlakoměr a neměla jsem doma vyšší jak 105/70

piskle89
17. lis 2021

Mám to také.. jakmile mám jen trochu strach, a že já jsem dost stresař, tlak mi vyletí nahoru. U obvodní je to ok. Gynda jak kdy..ale jednou mě poslala na váhu, tam jsem se úplně vyděsila 😂 A potom nezmeritelny tlak. Po několika měřeních už jsem byla ve stresu jen z toho. 😂 Doma se měřím, tlak ukázkový. Nosím ukázat hodnoty.

lvl16
17. lis 2021

Má to spousta lidí včetně mě. Měřím si tlak doma a u doktora jen hlásím výsledek 🙂.

helakov
17. lis 2021

@markytkynka Jojo taky se mi to stalo - prvotrimestrální screening + jsem si vyběhla 2 patra v respirátoru a byla jsem na mrtvici … teď mám zakázáno chodit po schodech - jen výtahem když jdu na prohlídku a už jsem se i vyklidnila😀🤷🏻‍♀️- tak tlak v pohodě

hojda
17. lis 2021

Mě z toho vyléčilo těhu, když mi tlak pořád měřili🙂, tak si na to člověk zvyknul.

mamikajuli
17. lis 2021

@markytkynka Před každou prohlídkou si dělám fotku z domácího měření, kde mám 100/60, u doktora klidně i 150/95. V kartičce mám napsano tužkou syndrom bílého pláště. Měla jsem to tak u obou kluků a mám i v tomhle těhotenství. Vejdu do ordinace, srdce mi buší, už když sedám na měření, cítím že mi to půjde nahoru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru