Screening negativní ale vysoké hcg

tinkad29
7. čer 2019

Ahoj holky, máte někdo zkušenost? Byla jsem na screeningu, celkově vyšel negativní ale teď mi mudr volala že mám vyšší hcg takže doporučuje další testy v 16tt. Hcg jsem měla přes 4,8 😞 do konce 13tt jsem brala utrogestan. Stalo se Vám to někomu a dopadlo vše dobre? Děkuji moc

katkabella
8. čer 2019

Ahoj mam čerstvou zkušenost 1 NT screening negativní ale také vysoké hcg 4,7 tím že jsem nebrala žádné léky ani nemela potíže mi byl nabidnut panorama test neinvazivní krevní test, který bohužel je v rozmezí 12-16tis sama si ho hradis a nebo amc odběr plodové vody, včera jsem byla na tom testu + podrobný ultrazvuk. UZ naprosto v pořádku, krev odebrána 17.6 budu mít výsledky. Takhle se postupovalo u mě. Ale pokud si brala utrogestan, tak jsem někde četla, že to hcg může zvýšit ale to by snad genetici měli vědět

tinkad29
autor
8. čer 2019

@katkabella Ahoj tak budu moc moc držet pěsti ať vše dobře dopadne! Mě řekla mudr, když volala včera výsledky, že kvůli vysoké hcg doporučuje tripple testy v 16tt a pak kontrolní utz v 20tt,ale že prý jsem mladá, nic víc mě neřekla, ptala jsem se přímo na ten utrogestan a prý to může být, ale nemusí... takže jako vůbec nevím, a akorát jsem z toho děsně ve stresu 😞 četla jsem se ty tripple testy vychází dost často falešne pozitivně tak opravdu nevím. 😞

katkabella
8. čer 2019

Ja jsem taky mladá 28 let první těhotenství. No mě trippl ani nenabizel, že nedělá. Každopádně já právě nechtěla čekat až do 22tydne kdy mám 2 screening. Ale co jsem tak prolezla veškeré diskuze tak to dopadlo vždy dobře

tinkad29
autor
8. čer 2019

@katkabella tak budu moc držet pěsti, urco to dopadne dobře. Mě řekla na tripl v 16t,tak ještě uvidím co na to moje gyndarka, ale určitě půjdu na tohle, nebo si zaplatím tu krev. Chci mít aspoň nějakou jistotu. A takto jsem akorát ve stresu, bojím se to už i říct naším, a to jsem měla takovou radost. Snad to bude vše v pořádku. Mě je 25.

krasna_neznama86
8. čer 2019

Ahoj, ja mela hcg 3,6, mela jsem to tedy i v minulem tehotesntvi, ted je to pry bud mizejicim dvojcatkem, nebo to takhle proste u me je. Kazdopadne ja vzhledem ke geneticke zatezi v utery absolvovala amc, rychlovysledky v poradku, ale my musime cekat na kompletni vysledky, kde jsou prozkoumany vsechny chromozomy, ne jen ty tri nejcastejsi... Vysledky budou cca za 3 tydny...

krasna_neznama86
8. čer 2019

Jo, a pokud je vse ostatni ok, u me bylo, tak je to
sice negativni screening, ale s atypickym vysledkem...

lllucielll
8. čer 2019

@tinkad29
Nebrala jsem žádné léky, screening v pořádku a vysoké hcg. Odebrali mi znovu krev a už to bylo v pořádku. V Gennetu v Praze nám genetička řekla, že se to stává... Držím palce!

tinkad29
autor
9. čer 2019

@krasna_neznama86 budu držet moc pěsti, ať vše dobře dopadne! Děkuji

tinkad29
autor
9. čer 2019

@lllucielll a to byl ten tripl nebo jen ta placená krev? Tak to je dobře!! Doufám že to bude všechno dobrý,jen to čekání a všechno je hrozný... Děkuji

lllucielll
9. čer 2019

@tinkad29 byl to běžný odběr, nic jsem neplatila

tinkad29
autor
17. čer 2019

@katkabella Ahoj, tak jak jsi dopadla? Držím pěsticky!

katkabella
17. čer 2019

@tinkad29 ahoj zatím čekám na výsledky, dnes měli volat a nic snad zítra 🙏

tinkad29
autor
17. čer 2019

@katkabella možná se ještě ozvou, mě ty výsledky screeningu volali až někdy po 7me večer. Ale uvidíš.. Určitě bude všechno v pořádku držím pěsticky! Já jdu příští týden na triply 🙄

katkabella
17. čer 2019

@tinkad29 určitě dám vědět hned jak budou volat jsem jak na trní. No mě trippl ani nebizel, že jsou často falešné pozitivní.

tinkad29
autor
18. čer 2019

@katkabella z toho mám taky strach ale mě bohužel nic jiného nenabidla, prvně tohle a podle toho se uvidí. Stejnak jsem jak na trní už od toho utz :-/

katkabella
18. čer 2019

@tinkad29 tak já stále nevím výsledky, paní geneticka dnes nebyla ani na svém pracovišti takže doufám, že zítra jinak už budu fakt nepříjemná přeci jenom to nebyla levná záležitost aby jim to nestalo alespoň za telefonát, kde se stala chyba prodlení

tinkad29
autor
19. čer 2019

@katkabella Ahoj, no tak to je Teda něco, ještě za ty peníze ty jo :/ tak pak dej vědět, určitě to bude dobry, ale ty nervy jsou děsný, mám je už taky :( držím pěsti!

katkabella
19. čer 2019

@tinkad29 ahoj tak konečně jsem uhnala geneticku a je vše v pořádku a čekáme holčičku, kterou nikdo ale nikdo netipoval

viki999
19. čer 2019

@katkabella nic proti, ale 28 let na první dítě není mladá :D to by bylo třeba 20... ;)

tinkad29
autor
19. čer 2019

@katkabella jeee no super, vidíš to 🙂 já i někde četla že když je to vyšší že to bývá holčička. Tak moc gratuluji 🙂

katkabella
20. čer 2019

@tinkad29 tobě to vyjde taky dobře, akorát jsme holčičku vůbec netipovali takže trošku šok 😂 holt samý babinec bude doma

tinkad29
autor
21. čer 2019

@katkabella doufám že jo 😊 závidím Ti už ten,, klid,, pak se ozvu jak to dopadlo 😉

jajiti
24. čer 2019

Ahoj, u mě to dopadlo dobře, a to jsem měla dokonce HCG 6,9. Sice celkový screening negativní 1:1100, ale ještě mi dělali integraci s tripple testem a ta vyšla 1:3200, takže ještě trochu líp. Když byla ta integrace negativní, tak už dál nikdo nic neřešil (Prenatal Brno), nemusela jsem ani na genetickou konzultaci, ani mi nenabízeli další testy. Pouze důkladný druhý screening opět v Prenatalu. Tam vše také v pořádku.
Musím se ale přiznat, že ta hodnota HCG mi přišla obrovská a já se trošku bála až do konce, jestli bude vše v pořádku. A teď vám píšu z porodnice, kde jsem s naším třídenním chlapečkem, který je naprosto zdravý a úžasný ❤️
Mimochodem, když jsem čekala jeho starší sestřičku, vyšlo mi HCG na prvním screeningu 3,4, takže taky vysoká hodnota. Někdo to tak asi v těle má, nevím. Podle moji doktorky je však důležité hlavně i to šíjové projasnění, to hodně napoví.
Přeju vám všem pohodové těhotenství, určitě je všechno v pořádku 😉

tinkad29
autor
24. čer 2019

@jajiti ahoj, jeeee moc moc gratuluji 😊 já věřím že snad taky dopadne i tripple dobře a mám zdravé miminko. Doufám a věřím, ale neříkám že mě po tom screeningu nebylo hrozně, děsně jsem se bála. Ale bát se asi budu až dokonce těhotenství jak říkáš 😊 snad to dopadne dobře. Děkuji moc 🙂

kopretina_
28. čer 2019

Milé maminky,
právě sepisuji článek o prvotrimestrálním screeningu a v rámci toho bych velmi ocenila Vaši pomoc. Bude o tom, jak se ty výsledky vlastně počítají (jsem matematička) a taky o tom, jak jsou v praxi výsledky screeningu (dez)interpretovány.
Hledám ty z vás, které mají zkušenost s kombinovaným screeningem v 1. trimestru (takovým tím placeným, který se skládá z odběru krve a ultrazvukového vyšetření, přičemž výsledkem je riziko Downova syndromu aspol.) a které na základě výsledků tohoto screeningu podstoupily nebo jim bylo doporučeno podstoupit další vyšetření (např. amniocentézu). Moc by mi pomohlo, kdybyste si našli chvilku na vyplnění tohoto anonymního dotazníku týkajícího se Vašich zkušeností. Děkuji!

https://forms.gle/JU1Ze9AJeLwZZ7cR9

tinkad29
autor
22. črc 2019

@katkabella tak mě vyšly i tripl testy dobře 🙂 tak za dva týdny akorát na velký utz, tak snad bude vše taky v pořádku 🙂

tinkad29
autor
2. srp 2019

@jajiti zdravím Vás, můžu se ještě zeptat? Mě dnes mudr řekla že triply jsou sice celkove negativní, ale že mám pořád zvýšené hcg, že uvidíme co mi řeknou na velkém utz. Měla jste to i na triplech zvýšené? Teď mě úplně vyděsila, mám strach že budu muset na amnio, a to jsem si byla jistá že už je vše v pořádku ☹ děkuji moc za odpověď

jajiti
2. srp 2019

@tinkad29 Taky jsem to měla i na triplech zvýšené, ale jak jsem psala, když mi vyšla ta integrace triplu a prvního screeningu celkově negativní, tak mi řekli, že vše v pořádku a už nikam nemusím, jen klasicky na velký utz v 20 tt a tam bylo vše úplně v pořádku. V Brně v Prenatalu. Pošlu vám do zprávy ty konkrétní čísla z triplu, ať víte 😉 chápu vás, já upřímně měla občas strach až do porodu, úplně mě vždy to přepadlo, co kdyby něco.. ale zrovna dnes končíme šestinedělí s tím naším zdravým chlapečkem, určitě to i u vás bude v pořádku! 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru