Screening ve II. trimestru - UTZ nález v hlavičce

krupinecka
9. kvě 2014

Ahoj holky,
tak po druhé těhotná a po druhé s nervama. První mimi se nakonec narodilo zdravé a jsem za naší princeznu moc ráda. Druhé těhu také podezření na VVV, podstoupila jsem CVS s negativními výsledky. Radovala jsem se až do teď (21.tt). Vše bylo ok a najednou jako blesk z čistého nebe - nález v oblasti IV. mozkové komory 21x15 mm s absolutně nejasnou klinickou prognózou..... prosím ohlašte se někdo, kdo si prodělal to samé, pomohlo by mi více informací. Nejde o zvětšené mozk. komory a zřejmě ani cystu, neví se, co by to mohlo být... doporučují potrat, já se s tím ale nějak nedokážu smířit. ... ☹(((
Děkuji za každý příspěvěk

pisisvori
9. kvě 2014

@krupinecka ahoj, kde jsi byla na UTZ? Asi bych sivyžádala další konziliární na jiném pracovišti. Mě se stalo, že mi ve 20tt v Gennetu dr. řekla, že mám hoodně málo plodvé vody, mimi jen menší než má a hlavičku má až o 14dní menší než zbytek tělíčka a výrazně dolichocefalickou. Druhý den jsme šla k Apolináři a tam řekli, že mimi je podle nich zcela v pořádku, vody je méně ,ale na hranici normy ne pod a že je to hodně subjektivní a může být jen momentální stav a voda se dotvoří z apár dnů.....podle posledních UTZ u Apolináře i Genetu je mimi naprosto v pořádku.

Takže bych nečekala a vyžádala dalšího doborníka. Jestli jsi z Prahy nebo okolí tak dr. Břešťák ....je buď u Apolináře nebo Hloubětíně....aby mimi pořádně vyšetřil...Držím palce moc a moc

krupinecka
autor
9. kvě 2014

@pisisvori ahoj, byla jsem právě v Apolináři u dr. Břešťáka, takže vím, že se asi nespletli. Spíš mi chybí informace k tomu, co by to mohlo být a jaké následky by to mohlo mít pro mimi. Ještě jsem se objednala k dalšímu lékaři na prohlídku a tak nějak doufám, že se dozvím víc...mno ale je to spíš pro útěchu, asi to lepší nebude....? nevím

pisisvori
10. kvě 2014

@krupinecka hmm☹ a oni opravdu nic neřekli??? Zavolej svému dr. a normálně se zeptej nebo zavolej znova k Apolináři a popros o vysvětlení a co se bude dít. Měli by ti odpovědět. Tady jsou to jen "dohady" a spekulace a hrozně se tím stresuješ.

krupinecka
autor
10. kvě 2014

@pisisvori jj to mas pravdu, to jeste udelam. Jen se ten vikend tentokrat hrozne vlece. Diky

piduska
12. kvě 2014

@krupinecka ahoj, nevím co přesně našli tobě, ale já jsem se setkala s něčím podobným. Na II. screeningu mi našli v mozku u mimi malou cystu chor.plexu. Ptala jsem se přímo tam a že prý to je cystička naplněná vodou a obvykle se ztratí do porodu. Mívají to i prý downi ale ti jich prý mají více a já jsem navíc měla všechny krevní testy i utz na VVV v pořádku. Taky jsem to řešila tady na fóru a plno maminek mi napsalo, že prý je to časté a ztratí se to. Já jdu příští týden na 3D utz, na který jsem se objednala sama, tak se tam zeptám, ať se mi kouknou jestli je to už pryč. Držím moc pěstičky a určitě bych si zašla ještě jinam.

krupinecka
autor
14. kvě 2014

@piduska tak to držím palce. Už mám za sebou další vyšetření, bohužel s dost tristní prognózou. Moje nenarozená holčička má rakovinu v mozku, celkem velký útvar, na blbém místě, atd. Prý to není moc časté, ještě se to potvrdí na MR. Je mi z toho taaaaaak smutno....

piduska
14. kvě 2014

@krupinecka tak to je mi moc líto. :( Já tu na 3D utz příští úterý, tak se doktora určitě zeptám jestli už ta cystička zmizela.

lussi
22. kvě 2014

@krupinecka Držte se! Nám zjistili VVV CNS u jedné z dvojčátek taky na utz ve 20. týdnu. Je to hrozné 😔 Kdy budou výsledky z té rezonance?

krupinecka
autor
23. kvě 2014

@lussi dekuji. Vysledky uz mame a bohuzel dopadly spatne, potvrdil se velky tumor. Dle neurochirurgu neoperovatelny ☹ Jinymi slovy, horsi nez spatny ☹

lussi
23. kvě 2014

@krupinecka 😢 A co teď dál? Dali Ti termín na ukončení nebo nebo jak to teď bude? Já jdu na to za 2 týdny 😔

krupinecka
autor
23. kvě 2014

@lussi Prave jsem se vratila z nemocnice..... ☹
Co konkretne se stalo vam? Drzim palce, at to zvladnete.

lussi
23. kvě 2014

@krupinecka oh, tak brzké zotavení, hlavně po té psychické stránce ať je brzy líp! 😔
Díky, zvládnout to musíme, nic jiného nám nezbývá 😒 Co se týče diagnozy.....z utz ve 20tt a následně i z magnetické rezonance potvrdili arnold chiariho malformaci mozku a hydrocefalus s pravděpodobností rozštěpu páteře u jednoho z dvojčátek, takže jsme se rozhodli pro redukci na jedno miminko ☹ Budou mi to dělat ve 28tt, aby měla zdravá holčička větší šanci být bez následků, kdyby došlo na předčasný porod nebo jsem začala krvácet a museli ji vytáhnout. Budu muset porodit obě najednou, naštěstí císařem, takže ten zážitek nebude tak hrůzný 😖

krupinecka
autor
24. kvě 2014

@lussi tak to take neni nic prijemneho. At to alespon s holcickou dopadne dobre. Az pujdete na redukci, mala rada. At vam nerikaji co budou zrovna delat. Je to tak lepsi. Myslim, ze jsem to tak snesla o neco lepe. Drzim palecky.

lussi
24. kvě 2014

@krupinecka děkuju!!!!!

fiktik
12. zář 2014

Ja mela druhy screening v pohode, akorat si nebyli jisti ze je srdicko v poradku. Pozvali si me na dalsi UZ ve 25 tydnu...zaver: Hydrocefalus inernus, sire postrannich ko mor do 16mm vcetne dilatace cisterna magna, vyrazna reducke mozkoveho parenchymu. Tezke poskozeni plodu. Po odberu plodove vody a pupecnikove krve cekame na genetiku... prohledala jsem cely net ale takhle jsem to nikde napsany nenasla...Ve stredu jdeme na dalsi UZ kde bude i neonatolog. Nemam tuseni jak velke postizeni... existuji nejake referencni hodnoty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru