Štítna žlaza a problémy v těhotenství - opravdu mohu potratit?

nikolniky1995
16. pro 2018

Zdravim, potřebuji znat vaše názory a zkušenosti ohledne poruchy štítné žlázy v těhotenství. Jsem v 6 tt a vysli mi eost špatne vysledky hodota 29,0. Ma doktorka byla velmi neprijemna a rekla mi ze stejne potratim ze s tim mam pocitat a nebo bude mimi "dementni" jednani mi prislo dost nefer. Byla sem na pokraji sil. Volala sem tedy na jinou kliniku a tam by dr. sdělila ze sme to zachytili vcas a ze se nemam stresovat ze se to krasne srovna a mimi bude v poradku . Prosim mate nejake zkušenosti ?

jana2381
17. pro 2018

Ja mela na konci prvniho trimestru cca 21(od zacatku tehu jsem letroxu a hodnotu mu rozhodilo zelezo, co jsem brala) . Nepotratila jsem a syn je chytry az dost. Nasadi ti leky a jod. Leky potrebujes ihned. Pokud ti dali doporuceni na endokrinologii, hned tam volej a rekni, ze je to akutni, tehotne vezmou prednostne. A nestresuj se. Proto se ty testy delaji, aby to podchytili. Drzim pesticky.

fly80
17. pro 2018

@nikolniky1995 ty jo. Zkušenost nemám, ale být tebou, tak měnim hned doktorku. Takový keci si má nechat na doma. Tohle říct mě, tak sem tam naposledy a ještě si něco vyslechne 😡

linee
17. pro 2018

@nikolniky1995 at ti da doporucenku a vysledky a co nejdrive se objednej na endokrinologii. Urcite volej uz dnes a rekni,ze jsi tehotna,a ze je to urgentni. Dostanes leky (euthyrox nebo letrox),budes uzivat. Ono se stane,ze je zpoustecem stres nebo prave tehotenstvi. Moc drzim palce a neboj se. A mozna bych zvazila zmenu doktorky,takovy pristup neni na miste. A dej vedet,jak to dopadlo!;)

monyscerna
17. pro 2018

Ja se lecim se stitnou zlazou uz přes 2 roky a taky me bylo receno ze když otehotnim budou problémy, Ted jsem v 18tt a všechno je v poradku. Jenom se to musí pravidelne sledovat ty hodnoty a daji ti nato leky aby jsi mela hodnoty v norme. Ja uz od zacatku tehotenstvi chodim pravidelne každých 6 tydnu na odbery a podle toho me upravuji davkovani a všechno je v poradku i mimco,tak se nemusis bat,ze by mu něco bylo 🙂 Jinak se neboj,jak te budou pravidelne sledovat a postupne upravovat davkovani tak budes mit klidny tehotenstvi 🙂 Nestresuj se zbytecne a drzim palecky 🙂

tercasv
17. pro 2018

Se štítnou žlázou se léčím cca od 12 let. Beru euthyrox 75, jen nevím, jaký mám hodnoty. S gynekologem i praktickým jsme o tom mluvili. Praktický řekl, že mám prášky nastavené dobře. Nyní jsem v 19tt, vše v pořádku. Po potvrzení těhotenství v 9tt jsem šla na endokrinologii. Doktorka milá, vše vysvětlila, vzala krev, udělala utz krku. Říkala kdybych nebrala prášky, tak miminko nebude v pořádku, bude poštižený. Ale když prášky beru a chodím na kontrolu, tak je vše v pořádku a ničeho se nemusím bát 🙂 Dávku prášků mám lehce navýšenou, chodím pravidelně na krev. Změň si doktora a objednej se na endokrinologii 🙂 A zbytečně se nestresuj, vše bude v pořádku 🙂

nikolniky1995
autor
17. pro 2018

Moc Všem děkuji za nazory 😊 zmenu dr mam uz v plánu dneska jdu obvolavat. Me dr prave nasadila eutirox 100' ale jednani je děsné. Me jde predevsim o to zda se to stihne srovnat, abych mu neublizila. Ste moc hodni 😊

linee
17. pro 2018

@nikolniky1995 jsi v 6 tydnu, coz je v podstate na zacatku. Mas nasazene leky, to je take fajn, hlavne nezapominej brat. Obvykle se v tehu pak kontroluje co 3 mesice, zda davka staci nebo je potreba navysit (obvykle se bezne navysuje, protoze tehotenstvi je zatez na telo i na stitnou zlazu). Srovnat by se to s ohledem, ze jsi teprve v 6 tydnu urcite melo.

vendelinka08
17. pro 2018

@nikolniky1995 nestresuj se..vse bude v poradku...take beru Letrox..lehce mi zvedla davkovani a vse je v poradku...a kdo ti nasadil Eutyrix?

sluckynek
17. pro 2018

Já potratila 21 TT s největší kvůli štítné žláze 😪😢 čekám na vyšetření nikdo neví proč se to stalo

pribylovapetra
17. pro 2018

@vendelinka08 Letrox a Euthyrox je to stejne, jiny nazev,stejna ucinna látka

zavodnice
17. pro 2018

Lecim se taky od 12 let. Doktorka mi vždycky kladla na srdce, že jakmile budu těhotná, mám se ozvat, že bude potřeba zvýšit dávku. Takže v 8 tt celá zoufalá volám, co mám dělat. Dostala jsem akorát zadanku na krev, výsledky následně OK, dávka zůstala. V 20 tt jsem byla na kontrole, všechno ok a další odběr po sestinedeli, tak snad to bude v pořádku 🙂.

pribylovapetra
17. pro 2018

@nikolniky1995 v těhotenství se musi stitna zlaza vic sledovat a zvysit davkovani leku. Tahle doktorka neni normalni, najdi nekoho kdo to bude ale resit hned, at neztrácís cas jeste pres vanoce. muj doktor problem nemel, mam 2 zdrave deti.

bayt
17. pro 2018

@nikolniky1995 Doktorka je samozřejmě pěkná kráva, ale ty hodnoty jsou opravdu hodně kritické :( Bohužel dokud není miminku cca 14 týdnů, spoléhá se s těmi hormony jen na matčiny. Na druhou stranu to samozřejmě automaticky neznamená, že potratíš nebo že bude mít tvoje dítě mentální retardaci. Průměrně takové děti měly při studiích cca o 4 bodíky nižší IQ, což je fakt naprosto nic. Nic to v reálném životě neznamená. Je tam třikrát vyšší riziko mentální retardace ve srovnání s dětma, u kterých byly hodnoty v pořádku. Což pořád neznamená, že to tak bude i u vás. Super je, že jsi na to přišla, doufám tedy, že ti okamžitě nasadili hormony, tím vyšší je naděje, že všecno bude OK. Neboj, to riziko je fakt minimální.

linee
17. pro 2018

@sluckynek to je mi lito. A vedeli driv,ze mas se stitnou problem?

marki_p
17. pro 2018

Také se léčím už pár let se štítnou žlázou a doktorka mi také pokaždé říkala, že jakmile otěhotním, musím okamžitě přijít, abychom ihned kontrolovali hladinu hormonů, celou dobu jsem brala euthyrox 75, a teď mi to navýšila na euthyrox 88 a co 3 týdny chodím na krev 🙂

sluckynek
17. pro 2018

@linee nikdo to nevěděl ani mi nic nebylo. Přišlo se na to až po důkladném vyšetření po potratu Dr mi nic neřekla že hodnoty jsou hraniční až v nemocnici když jsme bojovali o udržení

vendelinka08
17. pro 2018

@pribylovapetra to ja chapu...spise jsem se ptala jestli ji to napsala gynekolozka nebo uz byla na endokrinologii...

bayt
17. pro 2018

@sluckynek ja nechapu, proc se ta stitna zlaza v dnesni dobe nevysetruje automaticky u kazde tehotne

sluckynek
17. pro 2018

@bayt jo říkala jsem to taky , doufám že už to bude dobré nasadí mi prášky a miminka se dočkáme

bayt
17. pro 2018

@sluckynek držím palce 🙂

sluckynek
17. pro 2018

@bayt děkuji

irena1111
17. pro 2018

říct mi něco takového doktorka, tak jdu okamžitě jinam. I s poruchou funkce SŽ se dá v pohodě odnosit zdravé dítě. Já mám hned dvě a žádné problémy z toho nejsou. Jde jen o to nasadit správně hladinu léků a být pod kontrolou, to je vše

kizii
17. pro 2018

Ty hlavne jako prvni zmen doktorku...

mku
17. pro 2018

Ja beru ethyrox resp ted letrox uz 13let... doktorka me vzdy kladla na srdce ze jen co otehotnim musim se ozvat... chodila jsem na pravidelne odbery a kontroly a doktorka me upravovala prasky jak bylo treba... byla jsem tam myslim 6tt, 13tt, 24tt, 32tt, po sestinedeli a pet mesicu po porodu. Nikdy mi nerekla nic o tom ze bych mohla potratit.. jen se mi bohuzel na posledni kotrole ukazala dalsi autoimunitni choroba :( takze bych jednak vymenila doktora a urcite bych chtela pravidelne kontroly

nikolniky1995
autor
17. pro 2018

Moc vsem dekuji za nazory , ve stredu jdu na prvni ultrazvuk tak se zeptam jeste pana doktora co si o tom mysli. Drzte mi palce 🙂 Ozvu setebou Vam jak sem dopadla 😊

klea81
18. pro 2018

@linee kontroly jsou i po 6 týdnech

linee
18. pro 2018

@klea81 zavisi na zavaznosti a dr.🙂

klea81
18. pro 2018

@linee každopádně raději častěji, protože hladiny se v těhotenství mění a je potřeba brát vyšší a vyšší dávku

nikolniky1995
autor
19. pro 2018

Zdravim, tak jsem byla na prvnim ultrazvuku a vse je zatim v poradku, pan doktor mi rekl ze se to zachytilo včas. Ze to kolikrat jine maminy zjisti az kdyz jim delaji testy a deti maji v poradku , tak me alespon uklidnil 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru